Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

@fredek321 jesteś lekarzem i być może masz dostęp do statystyk. Ile osób powyżej 80 roku życia do tej pory po pobycie w szpitalu zostało wypisywanych do domu, a ile stwierdzono zgonów? (pytanie dotyczy ery przedkoronowirusowej). 

Ps. kojarzę, że w Polsce gdy ktoś umiera w wieku powyżej 80 lat to traktuje się to jako zgon 'ze starości' i nie przeprowadza dokładniejszych badań, czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fredek321 napisał:

Na szczęście są mądrzy i myślą za głupich.

niestety nie mogą już za nich głosować (sorry za offtop ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, cysiu napisał:

@fredek321 jesteś lekarzem i być może masz dostęp do statystyk. Ile osób powyżej 80 roku życia do tej pory po pobycie w szpitalu zostało wypisywanych do domu, a ile stwierdzono zgonów? (pytanie dotyczy ery przedkoronowirusowej). 

Ps. kojarzę, że w Polsce gdy ktoś umiera w wieku powyżej 80 lat to traktuje się to jako zgon 'ze starości' i nie przeprowadza dokładniejszych badań, czy to prawda?

80 dawno przestało być jakąś istotną granicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, wolcjusz napisał:

Bardzo sensownie napisany artykuł dla tych, do których przemawiają racjonalne argumenty: https://medium.com/@jesion/dlaczego-powinniśmy-się-przejmować-często-zadawane-pytania-i-odpowiedzi-dotyczące-covid-19-2d30e25cfe2e

Artykuł powinni przeczytać wszyscy "negacjoniści" forumowi. Boję się, jednak że nic do nich nie dotrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fredek321 napisał:

Ponownie napiszę, lepiej chorować u siebie, nawet jeśli austriacka ochrona zdrowia jest lepsza.

wczoraj wrociłem z ponad tygodniowego pobytu w Białce tatrzańskiej plus wypady na kasprowy.warunki miód, tradycyjna polska gościnność, szybki transport, termy i zero zamkniętych stref ;) 

ale jak mowia jeden obraz oddaje  tysiące słów

108.jpg

87389583_641828283244529_3143626601351086080_n.jpg

87991931_643379556488087_2027542047694520320_n.jpg

88106361_602013793973995_7993116261649219584_n.jpg

88228494_139740737347479_2267677809562353664_n.jpg

88257513_837243143418137_4771145020117876736_n.jpg

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wyciągi następujących obszarów narciarskich przestaną działać: Plan de Corones, Alta Badia, Val Gardena / Alpe di Siusi, Val di Fassa / Carezza, Arabba / Marmolada, 3 Peaks Dolomites, Val di Fiemme / Obereggen, San Martino di Castrozza Passo Rolle , Rio Pusteria - Bressanone, Alpe Lusia / San Pellegrino, Civetta.

Czyli już prawie cały kraj. Jeśli ktokolwiek planuje jechać to może spokojnie założyć, że co jeszcze w Italii uchowało się otwarte, zamknie się najpóźniej do końca tygodnia.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ziemowit napisał:

Czyli już prawie cały kraj. Jeśli ktokolwiek planuje jechać to może spokojnie założyć, że co jeszcze w Italii uchowało się otwarte, zamknie się najpóźniej do końca tygodnia.

Miejmy nadzieję że zamkną całe Włochy, choć to i tak za późno o 2 tygodnie. Powinni też zamknąć Francję i Niemcy, bo oni tego już w ogóle nie kontrolują. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, barattolina napisał:

Ciekawe kiedy Austria zrobi to samo?

Kurka, ciekawe ile to potrwa. Z ekonomicznego punktu widzenia to prawdziwa katastrofa.

 

z narciarskiego punktu widzenia to jak bomba atomowa,

szkoda i smutno, ale działania słuszne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka Tatrzańska? Jeszcze kilka dni temu wydawało mi się to jakąś abstrakcją (wtedy jeszcze działały wyciągi we Włoszech, a we Francji czy Austrii nikt nie przebąkiwał o żadnym wirusie), ale teraz sam nie wiem co robić. Równolegle założyłem wątek o wyjeździe do Austrii więc jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa, ale sytuacja zmienia się dość dynamicznie więc ciężko cokolwiek planować z długim wyprzedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, StachuC said:

Białka Tatrzańska? Jeszcze kilka dni temu wydawało mi się to jakąś abstrakcją (wtedy jeszcze działały wyciągi we Włoszech, a we Francji czy Austrii nikt nie przebąkiwał o żadnym wirusie), ale teraz sam nie wiem co robić. 

Też zostanie zamknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta sezonu już stracona, zbyt szybko wszystko się zmienia żeby zaplanować jeszcze jakieś Alpy w tym sezonie, myślałem o kwietniu ale do tego czasu mogą pozamykać wszystko. Trzeba planować kolejny sezon. Może do tego czasu już się uspokoi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie mowią w tv-Polska jako pierwsza w europie wprowadza kontrole snitarne na  WSZYSTKICH granicach. także  pociągi i porty

siedzieć i zostwiać kkasę u nas-śnieg jeszcze jest, i do tego taniej i zdrowiej ;)

Edytowane przez kiki
  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...