Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, idealist napisał:

co prawda artykuł z Faktu

Grający na najbardziej pierwotnych emocjach, ale opisuje to, o czym wie każdy lekarz. Dlatego do szału doprowadzają mnie ........ mówiący o innej grypie, o tanich wczasach i lotach. To są po prostu proepidemicy, dziś dołączył do nich D.Trump. To chyba specjalnie nie dziwi. Rozciągnijmy epidemie na 12-18 miesięcy, to ją przetrwamy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, idealist napisał:

Skoro "Wszyscy mają dwustronne śródmiąższowe zapalenie płuc." to wg. kilku internetowych encyklopedii jest to bardzo podstępna i bardzo groźna choroba, którą łatwo przeoczyć bo nie boli. Wszystkie objawy są grypopodobne prócz jendego: "duszność, początkowo pojawiająca się podczas wysiłku, a potem w czasie spoczynku."

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Hextor napisał:

A ten 60 letni narciarz co wrócił z Włoch z koronawirusem to czasem nie nasz Janek?

Daj spokójO.o. A nawet jeśli tak by było, to co? Satysfakcja, bo "A nie mówiłem?"

Godzinę temu, lski@interia.pl napisał:

potem pasowałoby szybko do Austrii,zanim nie zamkną...

Tam też robi się gorąco, szczególnie w zachodnim Tyrolu.

  • Like 5
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obecna sytuacja ma wpływ na organizację pracy i kondycję w Waszych firmach?

U mnie wstrzymano wszystkie zagraniczne podróże służbowe. A ponieważ wczoraj wracałam tranzytem przez Niemcy z lotniska, to jest spora szansa że załapię się na 2 tygodnie kwarantanny domowej i telepracy. Na razie trochę chaos informacyjny czy kwarantanna ma dotyczyć powracających z całych Niemiec czy tylko Nadrenii Westfalii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tanova napisał:

Czy obecna sytuacja ma wpływ na organizację pracy i kondycję w Waszych firmach?

Szpital, 1300 ludzi, bardzo różnych. Braki w środkach ochrony osobistej. Świadomość, że nas to nie minie, pomimo braku oddziału zakaźnego. Przygotowywanie wyjątkowo szczegółowych procedur np. poród u kobiety zakażonej CoV (brak jakichkolwiek wytycznych). Zgadnij jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, tanova napisał:

Daj spokójO.o. A nawet jeśli tak by było, to co? Satysfakcja, bo "A nie mówiłem?"

Tam też robi się gorąco, szczególnie w zachodnim Tyrolu. 

Mam nadzieję że to jednak nie on. Bo pomimo różnicy zdań w sprawie wirusa, to go lubię i nie chce aby coś mu się stało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich sprawach powinniśmy uczyć się od starszych braci w wierze. ;) To bardzo mądra nacja.

"Izrael będzie wymagał od powracających z zagranicy obywateli poddanie się kwarantannie przez 14 dni, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa - oświadczył premier Benjamin Netanjahu. Od czwartku to samo będzie dotyczyć obcokrajowców."

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fredek321 napisał:

W takich sprawach powinniśmy uczyć się od starszych braci w wierze. ;) To bardzo mądra nacja.

"Izrael będzie wymagał od powracających z zagranicy obywateli poddanie się kwarantannie przez 14 dni, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa - oświadczył premier Benjamin Netanjahu. Od czwartku to samo będzie dotyczyć obcokrajowców."

Wszystkich krajów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Hextor napisał:

Mam nadzieję że to jednak nie on. Bo pomimo różnicy zdań w sprawie wirusa, to go lubię i nie chce aby coś mu się stało.

Na pewno nie Janek bo zrezygnował z Włoch i jedzie do Austrii :)

Edytowane przez Ziemowit
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj z bólem i żalem zrezygnowałem, też z austriackiego planu B. w SFL. W piątek odwołałem Włochy, a dzisiaj straciłem już całą nadzieję na Alpy i tylko myślę, czy wyskoczyć na weekend do Zieleńca żeby chociaż narty zapiąć.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tatita napisał:

i tylko myślę, czy wyskoczyć na weekend do Zieleńca żeby chociaż narty zapiąć

Jedź, korzystaj z resztek tej parszywej zimy :) Mi udało się odwiedzić Alpy w lutym przed tym syfem, plany Alpejskiego nartowania w kwietniu jednak odleciały 😭 

Tegoroczna zima tak sobie nagrabiła,że za rok musi odrobić ;) 

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fredek321 napisał:

W takich sprawach powinniśmy uczyć się od starszych braci w wierze. ;) To bardzo mądra nacja.

"Izrael będzie wymagał od powracających z zagranicy obywateli poddanie się kwarantannie przez 14 dni, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa - oświadczył premier Benjamin Netanjahu. Od czwartku to samo będzie dotyczyć obcokrajowców."

Drastyczne, ale pewnie skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo się nauczyłem  czytając ten wątek. Z przykrością  muszę powiedzieć, że nie widzę realnych szans odporu epidemii przy takim społeczeństwie. Co prawda  jest to forum narciarskie, czyli ludzi lubiących chyba naturę, zdrowy styl życia, zainteresowanych jakością  i długością  swojego życia. Ciekawe jak  rozwija się dyskusja na ten temat na forach np. kierowców, malarzy, kurierów, modystek, fryzjerów.... Od narciarzy oczekiwałbym  więcej  mądrości i rozwagi. Od lat obserwuję to forum, jestem jego czynnym członkiem. Ta "czynność" jednak maleje, z roku na rok maleje. Sobie zostawię to dlaczego maleje, bo nie chcę aby ktoś się obraził jakimś moim ostrzejszym słowem. Przez to forum poznałem wiele ludzi, z niektórymi zaprzyjaźniłem się, na żywo, ale także i na ekranie. Nie chcę nikogo pouczać, nie chcę abyście mnie uważali za jakiegoś społecznego nauczyciela czy głosiciela prawdy. Proszę Was, zastanówcie się tak w spokoju nad swoim postępowaniem. Zastanówcie się kim jesteście dla swoich bliskich, co może Was i Waszych bliskich czekać  gdy zrobicie coś nierozsądnego. Sprawy materialne  odłóżcie sobie teraz na bok. Nie martwcie się jakie to straty zanotuje gospodarka. Zatroszczcie się o siebie, swoich bliskich i swoje otoczenie. Zabrzmiało to jak kazanie nawiedzonego,  trudno, chciałem dobrze.  

  • Like 6
  • Thanks 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bumer napisał:

Sprawy materialne  odłóżcie sobie teraz na bok. Nie martwcie się jakie to straty zanotuje gospodarka. Zatroszczcie się o siebie, swoich bliskich i swoje otoczenie.

Przyjmij wirtualny uścisk prawicy.

Edytowane przez fredek321
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bumer napisał:

Sprawy materialne  odłóżcie sobie teraz na bok. Nie martwcie się jakie to straty zanotuje gospodarka. Zatroszczcie się o siebie, swoich bliskich i swoje otoczenie. Zabrzmiało to jak kazanie nawiedzonego,  trudno, chciałem dobrze.  

Dokładnie :) A dodatkowo, pomyślcie tylko jakie na jesień będą fajne nartki do wzięcia, tegoroczne modele, praktycznie nie śmigane :P 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...