Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

Włochy sięgają po dość drastyczne środki. W całym kraju na 2 tygodnie z możliwością przedłużenia ogłoszono przymusowe zamknięcie wszystkich punktów sprzedaży detalicznej i obiektów usługowych prócz najbardziej niezbędnych, czyli takich które oferują artykuły spożywcze, usługi transportowe, pomoc medyczną, usługi bankowe i usługi pocztowe.

https://www.rainews.it/dl/rainews/articoli/conte-coronavirus-misure-straordinarie-stretta-presidente-consiglio-ministri-82f3528b-9e70-476b-be56-2d2dc3cb7510.html?refresh_ce

Czyli jeśli dobrze rozumiem, nie będzie można np. pójść do fryzjera czy kupić buty.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka związana z tym, jak dba się o nierozprzestrzenianie wirusa w Europie. Mam rodzinę w Madrycie, bywam tam, kibicuję Atletico i śledzę ich mecze. Madryt to w tej chwili chyba jeden z najbardziej zarażonych regionów w Europie. Aktualnie około 800 przypadków i liczba dynamicznie rośnie. Jak zapewne wielu forumowiczów wie, zakończył się przed chwilą mecz Liverpool-Atletico. No i w ramach wycieczki, około 3000 kibiców z Madrytu poleciało na ten mecz do Liverpoolu. Z pewnością wszyscy zdrowi. 

W Madrycie dopiero dzisiaj dzieciaki przestały chodzić do szkoły. W weekend było około 500 przypadków korony, a wszystkie kluby i restauracje były nabite imprezowiczami. Przy pełnym udziale ponad 60 tys. kibiców odbył się mecz Atletico-Sevilla. I luz.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spiochu napisał:

Szkoda, że to żart.

Nie jestem bywalcem klubów, ale na coś takiego bym pojechał.

Na bank byłaby świetna impreza, nawet jeśli ostatnia. ;)

Na drugi dzień, jeśli by się jakoś udało, zrobiłbym smaczne kotlety z grzybów u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktoś miał ochotę na kurację w upalnym afrykańskim słońcu i świeżą oceaniczną bryzę ;) , taniej nie będzie a mamy 14 dni wolnego na sanatorium :) :

 

Samoloty z Włoch nie są wpuszczane na lotniska Teneryfy :) 

 

Katowice (KTW)  Teneryfa (Wyspy Kanaryjskie) (TFS) 
Wszystkie podane ceny to ceny za jednego pasażera zawierające podatki. 
  1. MARZEC 
    • CZW 19, MAR 
      Brak lotu 
    • PT 20, MAR 
      Brak lotu 
    • SOB 21, MAR 
      Brak lotu 
    • NDZ 22, MAR 
      od 
      ‎169 zł 
    • PON 23, MAR 
      Brak lotu 
    • WT 24, MAR 
      Brak lotu 
    • ŚR 25, MAR 
      od 
      ‎129 zł 
ndz, 22 mar 2020 
obsługiwany przez Wizz Air Hungary 
15:25Katowice
 
5h 40m
20:05Teneryfa (Wyspy Kanaryjskie)
Pokaż ceny od ‎169 zł 
od ‎126 zł 
Cena WIZZ Discount Club 
 
 
 
 
Teneryfa (Wyspy Kanaryjskie) (TFS)  Katowice (KTW) 
Wszystkie podane ceny to ceny za jednego pasażera zawierające podatki. 
  1. MARZEC 
    • NDZ 22, MAR 
      od 
      ‎339 zł 
    • PON 23, MAR 
      Brak lotu 
    • WT 24, MAR 
      Brak lotu 
    • ŚR 25, MAR 
      od 
      ‎259 zł 
    • CZW 26, MAR 
      Brak lotu 
    • PT 27, MAR 
      Brak lotu 
    • SOB 28, MAR 
      Brak lotu 
 
Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniższe oficjalne stanowisko booking.com może pomóc wielu z was odzyskać pieniądze od właścicieli hoteli, pensjonatów, kwater itp.:

 

To protect the health of our partners and guests in regard to Coronavirus, we have declared Force Majeure/Forced Circumstances.

At Booking.com, the safety of our partners and guests is of utmost importance. As a result of the official travel advice about the Coronavirus, guests are unable to travel to or stay at accommodations located in areas that are severely affected by the recent Coronavirus outbreak. Please note, travel throughout certain areas is heavily impacted or forbidden at this time.

In addition, a number of international travel restrictions is currently placed on travellers who have recently been in areas severely affected by the Coronavirus (in most cases, within the last 14 days). These restrictions, currently implemented in over 60 countries, can include bans on entry, mandatory quarantine on arrival, or the suspension of on-arrival visas.

We expect you to refund any prepayment and waive any cancellation costs (fees, expenses and/or other amounts) in situations where the guests/travellers requested cancellations as a result of the Forced Circumstances (FC). Booking.com will waive the commission in these cases.

The FC conditions apply to the following reservations

  • All reservations made for properties in or by travellers from Mainland China with a check-in date on or before 31 March 2020.

  • All reservations made for properties in or by travellers from Italy with a check-in date on or before 3 April 2020.  

  • All reservations made for properties in or by travellers from one of the following locations in South Korea: Daegu and Cheongdo County, with a check-in date on or before 31 March 2020

Reservations made by travellers who have been to an area affected by Coronavirus, and have subsequently been banned from entering the country they intended to travel to, are also subject to the FC policy.

In addition to the above-mentioned areas, FC also covers individual cases wherein a traveller cannot reasonably be expected to travel/stay (e.g. an infection in a hotel outside FC regions mentioned in this communication).

We will continue to monitor the situation closely to ensure the safety of all partners and guests and will update this communication regularly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fredek321 napisał:

@obywatel_GC bardzo Ci dziękuję za ten cytat. Ja wobec wszechobecnej głupoty, niestety obecnej również na tym forum, zacząłem czuć się bezsilny.

Cześć

Widzisz Fredek a reakcją na ten wpis jest post poniżej Twojego gdzie kolega zaprasza na Teneryfę bo ma tam domek czy apartament o czym wielokrotnie pisał i już wszyscy wiedzą i mu zazdroszczą ale jeszcze mu mało. Ja nie jadę w każdym razie.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jeeb napisał:

a jaki był cel Twojej pisaniny w tym temacie ?

Kazdy z tu piszacych ma jakis wplyw na poglady/zachowania innych (jesli dobrze argumentuje)

Rozsadny czlowiek z rzeczowej dyskusji moze wyciagnac wnioski dla siebie ( choc nie dotyczy to niestety wszystkich - do niektorych nic nie dociera i za wszelka cene chca tylko aby ich bylo na wierzchu)

Akurat fredek123 pisal rozsadnie i mysle ze dolozyl mala cegielke do tego zeby ludzie sobie pewne rzeczy uswiadomili.

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jacekma napisał:

Kazdy z tu piszacych ma jakis wplyw na poglady/zachowania innych (jesli dobrze argumentuje)

Rozsadny czlowiek z rzeczowej dyskusji moze wyciagnac wnioski dla siebie ( choc nie dotyczy to niestety wszystkich - do niektorych nic nie dociera i za wszelka cene chca tylko aby ich bylo na wierzchu)

Akurat fredek123 pisal rozsadnie i mysle ze dolozyl mala cegielke do tego zeby ludzie sobie pewne rzeczy uswiadomili.

 

Cześć

Kolega Fredek przede wszystkim uświadomił mi - dzięki Fredek - że musimy przyjąć postawę myślenia nie o sobie czy przez własną perspektywę ale myślenia o innych i dla innych. Wydawało mi się zawsze, że tak myślę, ale posty Fredka zmusiły mnie do rewizji swoich działań w kwestii podstawy myślenia bo często jest tak, że działania, które nam się wydają niezwykle altruistyczne tak naprawdę wynikają z pewnych egoistycznych pobudek. Warto się czasami zastanowić nad swoimi działaniami i ich motywami.

Pozdrowienia i Szacun

  • Like 11
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wydaliśmy takie oficjalne oświadczenie, za które osobiście odpowiadam i ponoszę wszelkie konsekwencje:

 

Szanowni Państwo,

w trosce o zdrowie naszych Pracownikowi i Klientów (nazwa firmy) wstrzymuje prace montażowe oraz serwisowe do dnia 30 marca 2020r.

Przepraszamy za utrudnienia, jednocześnie informujemy, że zamówienia on-line będą nadal realizowane.

Z wyrazami szacunku,

Zarząd (nazwa firmy)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tresor napisał:

Taka ciekawostka związana z tym, jak dba się o nierozprzestrzenianie wirusa w Europie. Mam rodzinę w Madrycie, bywam tam, kibicuję Atletico i śledzę ich mecze. Madryt to w tej chwili chyba jeden z najbardziej zarażonych regionów w Europie. Aktualnie około 800 przypadków i liczba dynamicznie rośnie. Jak zapewne wielu forumowiczów wie, zakończył się przed chwilą mecz Liverpool-Atletico. No i w ramach wycieczki, około 3000 kibiców z Madrytu poleciało na ten mecz do Liverpoolu. Z pewnością wszyscy zdrowi. 

W Madrycie dopiero dzisiaj dzieciaki przestały chodzić do szkoły. W weekend było około 500 przypadków korony, a wszystkie kluby i restauracje były nabite imprezowiczami. Przy pełnym udziale ponad 60 tys. kibiców odbył się mecz Atletico-Sevilla. I luz.

Przed chwilą skończyłęm calla z kolegami z Madrytu... a dokłądnie ze strefy pod Madrytem. Oni kompletnie nie zdają sobie sprawy co się dzieje i na luzie żartują sobie z sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fredek321 napisał:

No i ręce mi opadły.

Nie poddawaj się. Może jednak dałeś komuś choć trochę do myślenia.

Syn człowieka z Bełżec, który zaraził swojego Ojca, który teraz leży pod respiratorem w stanie krytycznym, podobno zrobił sobie zdjęcia na granicy i wrzucił na instagram z podpisem korona już w Polsce, czy coś podobnego. Myślę, że teraz mu tak wesoło nie jest.

Koszykarz NBA, robił sobie jaja na konferencji prasowej z koronawirusa - teraz okazało się, że go ma, a cały sezon NBA został zawieszony. 

To tylko dwa przykłady osób, które teraz pewnie sobie plują w brodę, że być może mogli inaczej się zachować. W trudnych czasach poczucie humoru jest potrzebne, ale jest granica między byciem wesołym, a byciem lekkomyślnym. Minister Zdrowia powiedział - nadszedł czas narodowej kwarantanny. To jest mądry człowiek. Nie wiem dlaczego nie mielibyśmy go posłuchać...  

 

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ziemowit napisał:

WIG20 bardzo ostro pikuje, dziś rano w jednką okrągłą godzinę stracił całe 10%. Od początku roku łącznie stuknęło już 40% w dół.

Ja naprawdę nie pojmuję dlaczego giełdy (nie tylko nasza), nie zawiesiły notowań na przynajmniej dwa tygodnie. To co się dzieje to typowa panika, gdzie nikt nie myśli racjonalnie, gdzie panuje totalna niepewność i nie wiadomo co będzie za tydzień, dwa, miesiąc. Jaki jest więc sens handlowania akcjami i pogłębiania paniki? Tracą wszyscy, bo przecież w inwestycje w akcje zaangażowane są fundusze inwestycyjne, fundusze emerytalne itp. Ale nie, notowania muszą być, bo pasjonujące są doniesienia, że WIG pieprznął najwięcej od 25 lat, DAX od 15 lat, a Dow Jones od 50 lat. Żałosne.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tresor napisał:

Ja naprawdę nie pojmuję dlaczego giełdy (nie tylko nasza), nie zawiesiły notowań na przynajmniej dwa tygodnie. To co się dzieje to typowa panika, gdzie nikt nie myśli racjonalnie, gdzie panuje totalna niepewność i nie wiadomo co będzie za tydzień, dwa, miesiąc. Jaki jest więc sens handlowania akcjami i pogłębiania paniki? Tracą wszyscy, bo przecież w inwestycje w akcje zaangażowane są fundusze inwestycyjne, fundusze emerytalne itp. Ale nie, notowania muszą być, bo pasjonujące są doniesienia, że WIG pieprznął najwięcej od 25 lat, DAX od 15 lat, a Dow Jones od 50 lat. Żałosne.

Dobry moment na zmniejszenie ilości gotówki w obiegu i poprawe bilansów banków centralnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tresor napisał:

Ja naprawdę nie pojmuję dlaczego giełdy (nie tylko nasza), nie zawiesiły notowań na przynajmniej dwa tygodnie. To co się dzieje to typowa panika, gdzie nikt nie myśli racjonalnie, gdzie panuje totalna niepewność i nie wiadomo co będzie za tydzień, dwa, miesiąc. Jaki jest więc sens handlowania akcjami i pogłębiania paniki? Tracą wszyscy, bo przecież w inwestycje w akcje zaangażowane są fundusze inwestycyjne, fundusze emerytalne itp. Ale nie, notowania muszą być, bo pasjonujące są doniesienia, że WIG pieprznął najwięcej od 25 lat, DAX od 15 lat, a Dow Jones od 50 lat. Żałosne.

Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Marek Dietl już dwókrotnie podał do publicznej wiadomości, że rozważane jest zawieszenie funkcjonowania giełdy.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sariensis napisał:

gdyby ktoś miał ochotę na kurację w upalnym afrykańskim słońcu i świeżą oceaniczną bryzę ;) , taniej nie będzie a mamy 14 dni wolnego na sanatorium :) :

 

Samoloty z Włoch nie są wpuszczane na lotniska Teneryfy :) 

 

 

@Sariensis - trochę Cię nie rozumiem. Bardzo rozsądnie obwieściłeś jako jeden z pierwszych rezygnację z wyjazdu narciarskiego do Włoch, gdy jeszcze wiele osób bagatelizowało sprawę. A teraz zachęcasz ludzi do latania na Teneryfę?

Zamiast namawiania na tanie loty i przyczyniania się do rozwleczenia wirusa, lepiej chyba posiedzieć parę tygodni na d.pie, żeby mieć dokąd polecieć na wakacje. Oby w tym roku, a nie w następnym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tanova napisał:

@Sariensis - trochę Cię nie rozumiem. Bardzo rozsądnie obwieściłeś jako jeden z pierwszych rezygnację z wyjazdu narciarskiego do Włoch, gdy jeszcze wiele osób bagatelizowało sprawę. A teraz zachęcasz ludzi do latania na Teneryfę?

Zamiast namawiania na tanie loty i przyczyniania się do rozwleczenia wirusa, lepiej chyba posiedzieć parę tygodni na d.pie, żeby mieć dokąd polecieć na wakacje. Oby w tym roku, a nie w następnym.

ale ja lecę 26 kwietnia ;) to po pierwsze, a po drugie pisałem już, że na Teneryfie nie ma zakażeń, kwarantanna hotelu z 1000 gości zakończona, Włoch który przyleciał z koroną juz jest zdrowy jak ryba, na Teneryfie nikt, powtarzam NIKT się nie zaraził koronawirlsem, a musisz wiedzieć, że trwa tam karnawał-2 największy na Świecie!!!i Wyspa jest oblegana przez turystów w znacznej części w podeszłym wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Ziemowit napisał:

WIG20 bardzo ostro pikuje, dziś rano w jedną okrągłą godzinę stracił całe 10%. Od początku roku łącznie stuknęło już 40% w dół.

YUPI :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tresor napisał:

Ja naprawdę nie pojmuję dlaczego giełdy (nie tylko nasza), nie zawiesiły notowań na przynajmniej dwa tygodnie. To co się dzieje to typowa panika, gdzie nikt nie myśli racjonalnie, gdzie panuje totalna niepewność i nie wiadomo co będzie za tydzień, dwa, miesiąc. Jaki jest więc sens handlowania akcjami i pogłębiania paniki? Tracą wszyscy, bo przecież w inwestycje w akcje zaangażowane są fundusze inwestycyjne, fundusze emerytalne itp. Ale nie, notowania muszą być, bo pasjonujące są doniesienia, że WIG pieprznął najwięcej od 25 lat, DAX od 15 lat, a Dow Jones od 50 lat. Żałosne.

akcje (głównie w USA) były ostatnio ogromnie przewartościowane, wydaje mi się że tylko czekały na pretekst by zacząć spadać (analogia do listopada/ grudnia 2018). WIG był bardzo tani, teraz jest ekstremalnie tani, a pewnie będzie jeszcze taniej. Sytuacja pewnie się za jakiś czas uspokoi i będzie można wybrać się na promocyjne zakupy z  C/Z na poziomie 5-7. 

Ciekawy wywiad z minister Emilewicz: https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/koronawirus-pakiet-antykryzysowy-jadwigi-emilewicz/0wvzzts

 

Interesujące powinna być również sytuacja z nieruchomościami. Za chwilę okażę się że wiele kredytów hipotecznych nie może być spłacanych.  W tym momencie kilka branż zostało bez dochodów, a z kosztami stałymi (banki komercyjne zastanawiają się jak wypowiedzieć umowy kredytowe firmom z branż dotkniętych przez wirusa). Jeśli sytuacja się jeszcze trochę utrzyma to zaczną się w tych sektorach zwolnienia. Im więcej sektorów zablokujemy tym fala będzie większa. (Sytuacja z tego tygodnia- znajoma prowadzi /(ła) bistro na jednej ze śląskich uczelni- 2 dni temu dzwoniła do żony czy u niej w korporacji nie znalazłaby się jakaś praca dla niej. Ostatnie 2 miesiące miała trochę słabsze, a decyzja o zamknięciu uczelni właściwie nie daje jej już wyboru i musi zamykać knajpkę).

Jakiś czas temu czytałem, że następny kryzys będzie inny i standardowe działania banków centralnych nie będą mogły go powstrzymać. No i chyba się dzieje- w obecnej sytuacji dodruk pieniądza raczej nie wymusi obiegu ludzi w gospodarce i wzrostu konsumpcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...