Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Kubis napisał:

Zmarła 57-letnia kobieta, u której stwierdzono koronawirusa - informuje wiceprezydent Poznania

Wiadomo, że kobieta w ostatnim czasie nie była za granicą i nie miała kontaktu z osobą, która miałaby podejrzenie lub rozpoznanie choroby COVID-19.

Przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Była wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Zarażeni są także mąż i córka zmarłej kobiety. Ich stan jest określany jako dobry.

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-jest-pierwsza-ofiara-smiertelna-6488112026855553a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kubis napisał:

cyt. za Onet:

"Zmarła 57-letnia kobieta, u której stwierdzono koronawirusa - informuje wiceprezydent Poznania

Wiadomo, że kobieta w ostatnim czasie nie była za granicą i nie miała kontaktu z osobą, która miałaby podejrzenie lub rozpoznanie choroby COVID-19. Według wstępnych ustaleń, kilkanaście dni temu miała kontakt z osobą, która wróciła z Włoch."

To chyba najlepiej podsumowuje ten cały wątek i wszystkich, którzy zachowywali się jak skończeni idioci nie widząc do czego może doprowadzić bezmyślność w podróżowaniu np. na narty do regionów zagrożonych wirusem (nawet nieoficjalnie). Jeszcze raz gratuluję "podróżnikom" bezmyślności, a "odważnikom" odwagi cywilnej, żeby innym spojrzeć w oczy i wmawiać, że mają to w nosie i ich to nie dotyczy.

Dziękuję. Można zwijać wątek.

 

edit: Janek57 - a ty możesz mnie pocałować w rzyć

Cześć

Ma Cię całować??? Teraz, poczekaj aż się sprawa uspokoi albo niech zrobi testy. I Ty też. ;)

Pozdrowienia

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mitek napisał:

Cześć

Ma Cię całować??? Teraz, poczekaj aż się sprawa uspokoi albo niech zrobi testy. I Ty też. ;)

Pozdrowienia

Mogę specjalnie dla niego nasmarować się żelem dezynfekującym na bazie alkoholu. A co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kubis napisał:

Odpowiedź jest prosta. Bierzesz kredyt hipoteczny w złotym i czekasz. Spłacasz, bierzesz nowy i czekasz.

Banki się zabezpieczyły kredytami ze zmiennymi stopami procentowymi. W przypadku dewaluacji waluty wartość kredytu ogromnie wzrośnie. Nie polecam tej metody. Na kryzys najlepszym lekarstwem gospodarstwa domowego jest brak kredytu

Oczywiście co do oszczędności Kowalskiego to już raczej nie działa i będzie strata.

 

Informacja z 10.03.2020 r.: "Niestety 57-latka. ze względu na problemy ze zdrowiem i stałe przyjmowanie leków - jest w grupie wysokiego ryzyka. Dziś jest w stanie śpiączki farmakologicznej, a lekarze podejmują heroiczną walkę o jej życie. - Stan kobiety jest poważny. Jest podłączona do respiratora "

https://www.se.pl/poznan/maz-zakazonej-kobiety-rozdawal-komunie-swieta-przerazenie-w-czapurach-aa-jCox-VXtv-ePhY.html

Edytowane przez cysiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Odpowiedź jest prosta. Bierzesz kredyt hipoteczny w złotym i czekasz. Spłacasz, bierzesz nowy i czekasz.

Ciekawy pomysł, ale raczej nie o to mi chodziło.

Zauważ, że (chyba?) nie ma kredytów o stałej stopie oprocentowania.

Jak Cię wywalą z pracy, a ceny nieruchomości drastycznie spadną to co wtedy?

 

Cytat

Mogę specjalnie dla niego nasmarować się żelem dezynfekującym na bazie alkoholu. A co.

 

"Nieważne, że przyszłość Nas wszystkich rysuje się w czarnych barwach, ważne że miałem racje"

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Spiochu napisał:

Ciekawy pomysł, ale raczej nie o to mi chodziło.

Zauważ, że (chyba?) nie ma kredytów o stałej stopie oprocentowania.

Jak Cię wywalą z pracy, a ceny nieruchomości drastycznie spadną to co wtedy?

 

 

"Nieważne, że przyszłość Nas wszystkich rysuje się w czarnych barwach, ważne że miałem racje"

Mój pomysł nie jest dla kogoś, kto nie ma pieniędzy. Raczej dla kogoś o sensownych dochodach i dobrą górką na koncie. To raczej pomysł na zarobek, niż zabezpieczenie długoterminowe ;)

Ceny nieruchomości raczej nie spadną, nie ma ku temu powodów.

A co "racja" to racja. Gorzej, jak Twoją przyszłość rysuje grupa idiotów, prawda ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mój pomysł nie jest dla kogoś, kto nie ma pieniędzy. Raczej dla kogoś o sensownych dochodach i dobrą górką na koncie. To raczej pomysł na zarobek, niż zabezpieczenie długoterminowe ;)

Ceny nieruchomości raczej nie spadną, nie ma ku temu powodów

No to chyba prościej kupić CHF/PLN z dużym lewarem.

Ceny nieruchomości oczywiście spadną* i to drastycznie. Ludzi nie będzie stać na zakup, nie będzie tanich kredytów.

 

*- w przeliczeniu na 1kg ziemniaków lub inny stabilny walor, bo odnoszenie się do galopującej waluty nie ma sensu.

 

Cytat

Z pozdrowieniami od Janka

"Kończ Waść, wstydu oszczędź!"

Edytowane przez Spiochu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koronawirus w Polsce. Episkopat zmienia zdanie, nowe wytyczne dla wiernych

Rekomendujemy biskupom udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej m.in. osobom w podeszłym wieku, z objawami infekcji, dzieciom i młodzieży oraz osobom, które czują obawę przed zarażeniem - czytamy w komunikacie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.

 

https://wiadomosci.o...iernych/5m9kgm5

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rząd próbuje ratować nieruchomości, a prezydent chyba wygrywa wybory:

 

Andrzej Duda: ważne jest to, aby każdy klient "w łatwy sposób, zdalny, dostępny dla każdego, mógł z własnej woli zawiesić spłacanie kredytu na kilka miesięcy" 

- Są propozycje na czas od trzech do sześciu miesięcy - podkreślił.

"Mając na uwadze sytuację obywateli i przedsiębiorców zw. z epidemią koronowirusa w trybie pilnym zamierzam wyjść z inicjatywą wypracowania rozwiązań łagodzących skutki spłaty zobowiązań kredytowych. Liczę na współpracę wszystkich instytucji odpowiedzialnych za rynek finansowy"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, że w zachodniej Europie Hiszpanie najdelikatniej, a przynajmniej na początku epidemii podeszli do sprawy wirusa, np. kibice tłumnie jeżdżący na mecze i restauracje pełne ludzi. Wzrost mają bardziej szalony niż we Włoszech bo w 4 dni z 650 przypadków i kilku zmarłych mają 3000 przypadków i 85 zmarłych. Jak widać kwarantanna dużo daje, a jej brak też, tylko w inną stronę.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo stało się to, o czym pisałem - przekształcono szpitale wieloprofilowe (w łódzkim Zgierz) w szpitale zakaźne. Z pozostałych jadą tam m.in. "luźne" respiratory. W następnej kolejności może to być personel.

Edytowane przez fredek321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, fredek321 napisał:

Dodatkowo stało się to, o czym pisałem - przekształcono szpitale wieloprofilowe (w łódzkim Zgierz) w szpitale zakaźne. Z pozostałych jadą tam m.in. "luźne" respiratory. W następnej kolejności może to być personel.

U nas w KRK to samo :

Szpital Uniwersytecki w Krakowie będzie jednym ze szpitali jednoprofilowych – poinformował wojewoda małopolski Piotr Ćwik. W placówce ma być już w poniedziałek do dyspozycji 240 łóżek: 40 na oddziale zakaźnym przy ul. Jakubowskiego, a 200 w budynkach przy ul. Śniadeckich.

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/tysiac-lozek-szpital-w-prokocimiu-stanie-sie-w-calosci-oddzialem-zakaznym_34673.html

Edytowane przez obywatel_GC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, obywatel_GC napisał:

U nas w KRK to samo :

Szpital Uniwersytecki w Krakowie będzie jednym ze szpitali jednoprofilowych – poinformował wojewoda małopolski Piotr Ćwik. W placówce ma być już w poniedziałek do dyspozycji 240 łóżek: 40 na oddziale zakaźnym przy ul. Jakubowskiego, a 200 w budynkach przy ul. Śniadeckich.

Dodatkowo mamy w trybie pilnym wypisać do domu chorych, którzy nie mają bezwzględnych wskazań do hospitalizacji.

Zadam pytanie mądrym inaczej, z tego forum. Czy nadal uważacie, że gdzieś przesadzałem? Czy nadal uważacie, że to inna grypa? Czy nadal zamierzacie korzystać z tanich lotów i wakacji? Czy wystarczy wam jaj, by wejść pod stół i odszczekać.

Sytuacja jest znacznie poważniejsza niż kilka dni temu pisałem. Należy zachować zdrowy rozsądek i jeśli tylko to możliwe siedzieć w domu. Jakakolwiek podróż zagraniczna (niewymuszona) świadczy o skrajnej nieodpowiedzialności i niewyobrażalnej głupocie.

  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda to tak jakby szykowano się na armagedon.... brak nowych przyjeć planowanych, wypisy na cito.... uruchomienie  starego szpitala... fredek321 uważam że nie przesadzasz,

teraz info o stanie wyjątkowym na Węgrzech i Słowacji a niektórzy " nasi " pytają  czy jechać w alpy na narty, a niech  jadą  tylko niech tam zostaną.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kubis napisał:

W związku z cenzurą na forum chciałem Was wszystkich pożegnać. Janek, Ciebie też.

Nie no nie żartuj, że ty też robisz rage quit... Gdyby Janek zgłosił to wiadomość prywatną JC miałby obowiązek wywalić. Nie ma co się obrażać, wróćmy do tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w związku z ogłaszaniem coraz to nowych wieści napływających z Czech, Słowacji i Austrii (stany wyjątkowe, plany zamknięcia granic, planowana popołudniowa decyzja odnośnie zamknięcia również pozostałych ośrodków w pobliżu Ischgl), prawdopodobnie zrezygnuję z wyjazdu, aczkolwiek wyłącznie z powodów narzuconych. Jak będę miał kiedyś czas, może napiszę tu coś więcej o przerażającej łatwości manipulowania ludźmi, bo odpowiedni sposób przedstawienia dowolnego zagrożenia (np. przestępczości, wypadków drogowych, wypadków lotniczych, wypadków na kolejkach górskich, płonących Escape-Roomów... odpowiednio manipulując statystykami), potrafiłby 99% Polaków zatrzymać w domu na długo i zniechęcić do wszelkich aktywności, tak naprawdę czyniąc ich "martwymi za życia". Ale to może kiedyś, jeśli w ogóle będzie mi się chciało wchodzić tu z kimkolwiek w polemikę.

  • Like 3
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec złudzeń. Skoczkowie zakończyli sezon Pucharu Świata

Puchar Świata oraz turniej Raw Air zostały przerwane i odwołane. Skoki narciarskie zakończyły sezon. Powodem decyzji FIS oczywiście koronawirus. Decyzja w tej sprawie mogła być tylko jedna.

https://sport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie/skoki-narciarskie-to-juz-koniec-pucharu-swiata-fis-podjal-decyzje-koronawirus/bbs2sne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...