Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwuję to dzieje się dzieje w Polsce i zastanawiam się czy my żyjemy na tej samej planecie. Tak jak Wam piorą muzgi to jest dla mnie przerażające. Biorąc pod uwagę panikę w Polsce to Niemcy to już dawno powinni z domów, ba, piwnic nie wychodzić. Kolega był w tym tygodniu w Austrii na nartach, tam też spokój, normalne życie. Ja już nawet nie dzwonie do Polski bo nawet rodzina w transie, już wiem jak łatwo tresować społeczeństwo. I jeszcze jedno, tęsknicie za stanem wojennym, pałami?

Edytowane przez waldek~
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, waldek~ napisał:

Obserwuję to dzieje się dzieje w Polsce i zastanawiam się czy my żyjemy na innej planecie. Tak jak Wam piorą muzgi to jest dla mnie przerażające. Biorąc pod uwagę panikę w Polsce to Niemcy to już powinni z domów, ba, piwnic nie wychodzić. Kolega był w tym tygodniu w Austrii na nartach, tam też spokój, normalne życie. Ja już nawet nie dzwonie do Polski bo nawet rodzina w transie, już wiem jak łatwo tresować społeczeństwo. I jeszcze jedno, tęsknicie za stanem wojennym, pałami?

Włochy przespały sprawę i teraz nie opanują sytuacji przez najbliższe 2 miesiące. Hiszpania już wiadomo, że tak samo. Jak się ma niemądrych rządzących to potem się cierpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, waldek~ napisał:

Niemcy to już powinni z domów

czemu ? ich kanclerz przecież szacuje że zarazi się 60-70 % z  tego niech 3% umrze policz ile to będzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko. Od jutra zamknięte wszystkie puby, kluby, restauracje, kawiarnie, bary i galerie handlowe. Granica zamknięta dla obcokrajowców. Wszyscy Polacy po powrocie przymusowa kwarantanna na 14 dni. Zakaz zgromadzeni powyżej 50 osób.

Nie mam nic przeciwko tak ostrej kwarantannie. Ale bardzo boję się o stan gospodarki, czy nie popadniemy w tak głęboką recesję, że wielką biedę będziemy klepać długimi latami zanim się wyliżemy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fredek321 napisał:

Włochy przespały sprawę i teraz nie opanują sytuacji przez najbliższe 2 miesiące. Hiszpania już wiadomo, że tak samo. Jak się ma niemądrych rządzących to potem się cierpi.

Czego nie opanują?

1 minutę temu, Sapient napisał:

czemu ? ich kanclerz przecież szacuje że zarazi się 60-70 % z  tego niech 3% umrze policz ile to będzie....

To jest właśnie pranie mózgów

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ziemowit napisał:

Nie mam nic przeciwko tak ostrej kwarantannie. Ale bardzo boję się o stan gospodarki, czy nie popadniemy w tak głęboką recesję, że wielką biedę będziemy klepać długimi latami zanim się wyliżemy.

to lepiej ja umrze więcej osób ? czy życie nie jest najcenniejsze ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się?? Można zamknąć granicę a dla wszystkich wracających obowiązkową kwarantanna?? Można. Szkoda że nie dwa tygodnie temu tylko teraz gdy już nie wiadomo kto może być nosicielem. Sam mam objawy czyli gorączkę do 38 stopni kaszel i ból głowy siedzę w domu od dziś kiedy się pojawiły. Do NFZ nie da się dodzwonić więc będę jutro jeszcze próbował. Gdzie się mogłem zarazić?? Do pracy jadę pociągami a w zeszły czwartek byłem w Zakopanem i Tatrach. Tylko tyle. Obstawiam że to przeziębienie ale lekarzem nie jestem. Może kiedyś się dodzwonie jeśli nie to w niedzielę i tak trzeba iść do pracy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, waldek~ napisał:

Obserwuję to dzieje się dzieje w Polsce i zastanawiam się czy my żyjemy na tej samej planecie. Tak jak Wam piorą muzgi to jest dla mnie przerażające. Biorąc pod uwagę panikę w Polsce to Niemcy to już dawno powinni z domów, ba, piwnic nie wychodzić. Kolega był w tym tygodniu w Austrii na nartach, tam też spokój, normalne życie. Ja już nawet nie dzwonie do Polski bo nawet rodzina w transie, już wiem jak łatwo tresować społeczeństwo. I jeszcze jedno, tęsknicie za stanem wojennym, pałami?

Mnie "muzgu" z pewnością nie piorą. Być może Ty nasz taki organ bo ja nie.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, waldek~ napisał:

Obserwuję to dzieje się dzieje w Polsce i zastanawiam się czy my żyjemy na tej samej planecie. Tak jak Wam piorą muzgi to jest dla mnie przerażające. Biorąc pod uwagę panikę w Polsce to Niemcy to już dawno powinni z domów, ba, piwnic nie wychodzić. Kolega był w tym tygodniu w Austrii na nartach, tam też spokój, normalne życie. Ja już nawet nie dzwonie do Polski bo nawet rodzina w transie, już wiem jak łatwo tresować społeczeństwo. I jeszcze jedno, tęsknicie za stanem wojennym, pałami?

@fredek321 co polecasz na uspokojenie? Bo mi ręce opadły z pierwszego piętra do piwnicy... ludzie chyba dalej nie wiedzą o co w tym wszystkim chodzi :/

Jak ktoś dalej nie rozumie o co chodzi to niech przeczyta artykuł na portalu naszosie, który wklejałem kilka postów wyżej. Dla przypomnienia linkuję jeszcze raz.

https://naszosie.pl/2020/03/12/notatki-z-pobocza-ten-sezon-powinien-zostac-natychmiast-przerwany/

Edytowane przez dawpol
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ziemowit napisał:

Kiepsko. Od jutra zamknięte wszystkie puby, kluby, restauracje, kawiarnie, bary i galerie handlowe. Granica zamknięta dla obcokrajowców. Wszyscy Polacy po powrocie przymusowa kwarantanna na 14 dni. Zakaz zgromadzeni powyżej 50 osób.

Nie mam nic przeciwko tak ostrej kwarantannie. Ale bardzo boję się o stan gospodarki, czy nie popadniemy w tak głęboką recesję, że wielką biedę będziemy klepać długimi latami zanim się wyliżemy.

 Nie jest tak źle, słyszałem że gdyby młodzież poszła w weekend w tango, to mieli im wyłączyć Wi-Fi ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że niektórzy nie potrafią zbyt logicznie myśleć. W sumie to nic dziwnego. W każdym razie całe szczęście większość jednak czuje jakąś współodpowiedzialność - ulice w Warszawie są puste, autobusy nawet w godzinach szczytu mają wolne miejsca (info od kierowcy) a wiele barów czy restauracji zamknęło się jeszcze przed oficjalnym zakazem z powodu braku klientów. Niektórych może uspokoić fakt, że w kościołach również nie będzie mogło przebywać ponad 50 osób ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lski@interia.pl napisał:

Jeśli panowałeś jechać to nowe info sprzed chwili:

"W związku z informacją o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego ośrodek Słotwiny Arena oraz Wieża widokowa Krynica Zdrój nieczynne od jutra (sobota 14.03.2020) do odwołania."🔈

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, leitner napisał:

Widać, że niektórzy nie potrafią zbyt logicznie myśleć. W sumie to nic dziwnego. W każdym razie całe szczęście większość jednak czuje jakąś współodpowiedzialność - ulice w Warszawie są puste, autobusy nawet w godzinach szczytu mają wolne miejsca (info od kierowcy) a wiele barów czy restauracji zamknęło się jeszcze przed oficjalnym zakazem z powodu braku klientów. Niektórych może uspokoić fakt, że w kościołach również nie będzie mogło przebywać ponad 50 osób ;) 

Cześć

Ja widziałem nawet autobus z pustym miejscem kierowcy...

Jak telepraca to po calaku. ;)

Pzdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, pawelb91 napisał:

Jeśli panowałeś jechać to nowe info sprzed chwili:

"W związku z informacją o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego ośrodek Słotwiny Arena oraz Wieża widokowa Krynica Zdrój nieczynne od jutra (sobota 14.03.2020) do odwołania."🔈

Dzięki,masz piwo,uchroniłeś mnie przed podróżą na darmo...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jeeb napisał:

faktycznie - u mnie tylko 24 dni w Alpach, zdecydowanie za mało

To dobrze, że u ciebie. Ja 12 dni łącznie z czego tylko 9, max. 10 pełnych z jazdą rano i wieczorem na 3 wyjazdach tylko w ośrodkach kotliny kłodzkiej. Do Austrii planowałem na 2 poł. Marzec w okolice Wildkogel Arena bo mają łatwe trasy ale nic z tego.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...