Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, dawpol napisał:

Tak dla rozluźnienia atmosfery - ciekawe czy ministerstwo zdrowia jest gotowe na gwałtowny wzrost narodzin, który nastąpi w okolicach grudnia przyszłego roku :D

Sklepy puste, ulice puste, sytuacja napięta jak baranie buly  a Tobie jamory w  głowie?   Choć jakby się zastanowić to masz rację,  trzeba się  ruszac.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu można na bieżąco śledzić wpływ syfa na funkcjonowanie ośrodków narciarskich w Europie, pewnie duża część z Was to wie, ale może nie wszyscy. 

https://www.skiinfo.pl/wiadomosci/a/637257/koronawirus-aktualne-informacje-dla-narciarzy-aktualizowane-na-bieżąco?fbclid=IwAR1uRz8CyW_OKuvysv60UZcZ9ocFpV44u0dRG0mcADxR619i-1S2aIk3-rI

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o szybkość zarażania.

Jest osoba A skażona i ona kontaktuje się z osobą B, następnie osoba B kontaktuje się z osobą C. 

Jak szybko osoba B i C są w stanie się zarazić? Czy może się to zdażyć w jeden dzień? 

Kontakty to bezpośrednia rozmowa, przestrzeń to biuro na jednym piętrze, kuchnia, openspacy etc.

Edytowane przez MarioJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marboru napisał:

Nie tylko zamknięcie granic państwa, ale również granic województw. Ograniczenia w normalnym funkcjonowaniu społeczeństwa, podobnie jak we Włoszech. 

Wspomnicie moje słowa.

Mariusz, stan wojenny zastał mnie w wojsku. Przerabialem wszystkie ograniczenia wolności, strach i obawę o bliskich, siebie i całą  tą sytuację.  Wtedy to nawet jeść nie było co, komunikacji i informacji nie było praktycznie żadnej. Jakoś wszystko poukładało się i w 1983 ,na 22 lipca, zawieszenie tego stanu wojennego zastał mnie na wczasach w Bułgarii, którą  nota bene musiałem w czasie 48 godzin opuścić za antysocjalistyczne zachowanie i sianie niepokoju.

Edytowane przez Bumer
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bumer napisał:

Mariusz, stan wojenny zastał mnie w wojsku.

Nie porównujmy. Miałem 13 lat, sporo pamiętam. Teraz strach jest inny, nikt nie powie, że nie ma, ale jest inny. Co do granic województw, które bardzo kojarzą się z 13 grudnia, to widocznie uznano, że nie jest to klucz do ograniczenia mobilności ludzi. Wyciągnięto sporo wniosków z błędów Włochów, stąd knajpy, galerie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fredek321 napisał:

Nie porównujmy. Miałem 13 lat, sporo pamiętam. Teraz strach jest inny, nikt nie powie, że nie ma, ale jest inny. Co do granic województw, które bardzo kojarzą się z 13 grudnia, to widocznie uznano, że nie jest to klucz do ograniczenia mobilności ludzi. Wyciągnięto sporo wniosków z błędów Włochów, stąd knajpy, galerie.

Cześć

Jak się to komuś kojarzy to jest chory.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MarioJ napisał:

Jak szybko osoba B i C są w stanie się zarazić?

W tej chwili dla personelu białego wytyczne mówią, że jeśli kontakt był z odległości poniżej 150cm i powyżej 15 min i bez środków ochrony osobistej to taka osoba podlega 14 dniowej kwarantannie. Czyli mówiąc krótko pierwszy, który bada idzie na 14 dni do domu. Natychmiast. Dlatego te namioty z preselekcją.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marboru napisał:

Nie tylko zamknięcie granic państwa, ale również granic województw. Ograniczenia w normalnym funkcjonowaniu społeczeństwa, podobnie jak we Włoszech. 

Wspomnicie moje słowa.

My dzisiaj w firmie dostaliśmy pismo z wodociągów miejskich które zaczyna się tak:

"W związku z zarządzeniami władz państwowych i samorządowych dotyczących sytuacji epidemiologicznej, które w istotny sposób mogą ograniczyć przemieszczanie się osób i towarów informujemy że produkty dostarczane przez ...... są niezbędne w procesach uzdatniania wody..."

Chodzi w nim o to żebyśmy mogli dostarczyć im rzeczy które od nas kupują bez zbędnych opóźnień i ograniczeń, faktycznie chyba coś jest na rzeczy.

Mam nadzieję że przygotowany plan wybiega daleko do przodu, przewidując adekwatne do rozwoju sytuacji środki.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, obywatel_GC napisał:

Mam nadzieję że przygotowany plan wybiega daleko do przodu, przewidując adekwatne do rozwoju sytuacji środki.

W ochronie zdrowia zaplanowane są co najmniej dwa kolejne kroki. W skrócie z 100000 chorych i 10000 wymagających respiratora poradzimy sobie względnie dobrze.

  • Like 2
  • Thanks 3
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, fredek321 napisał:

Nie porównujmy. Miałem 13 lat, sporo pamiętam. Teraz strach jest inny, nikt nie powie, że nie ma, ale jest inny. Co do granic województw, które bardzo kojarzą się z 13 grudnia, to widocznie uznano, że nie jest to klucz do ograniczenia mobilności ludzi. Wyciągnięto sporo wniosków z błędów Włochów, stąd knajpy, galerie.

Możemy jednak porównać. Oto dlaczego:

-obawa o jutro, nie wiemy co się stanie, jak rozwinie sie sytuacja,

-jesteśmy pozbawieni swobody poruszania sie, zamkniete granice,

-obowiązują inne uregulowania prawne, mniejsze prawa i wolnosc jednostki, w skrajnych sytuacjach jej brak,

-z całą pewnością pogorszenie jakości życia i zasobnosci,

To są argumenty wspólne dla stanu wojennego i obecnej sytuacji. Czy coś się nie zgadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tatita napisał:

Wow - jestem pod wrażeniem. Powiesz coś więcej? Czemu np. we Włoszech pomimo mniejszych liczb jest, aż taka katastrofa? To jest wszystko tylko kwestia przygotowania procedur?

Jeden region. A tak na prawdę kilka naszych powiatów. Dochodzi brak przygotowania. Wbrew różnym opiniom na tym forum nie jest zwolennikiem obecnej opcji, ani dyrektorem z nadania politycznego, ale prowadzenie systemu ochrony zdrowia w epidemii jest optymalne. Wiemy co mamy, a czego nie mamy. Rozwinięcie szpitali zakaźnych (dodatkowych) to świetny ruch. Tam pojedzie nadmiarowy sprzęt (ewentualnie ludzie) z takich szpitali jak mój.

Nie ma epidemii - liczymy łóżka respiratorowe z całą otoczką (pompy infuzyjne, rzut serca itp). Jest epidemia - liczymy respiratory, a takich mam 22, a łóżek 9. Oczywiście, że wśród nich transportowe, że nie najnowsze, ale każdy sprawny z ważnym paszportem technicznym. Tak jest w każdym szpitalu. Agencja rezerw ma kolejne.

Obyśmy nie musieli sprawdzić tego systemu, ale on naprawdę jest gotowy.

Potem są kolejne ruchy.

  • Like 3
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...