Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Tatita napisał:

Czemu np. we Włoszech pomimo mniejszych liczb jest, aż taka katastrofa?

Może dlatego że mają już ponad 1400 zgonów ? Może dlatego że dziennie zakażonych jest 2500 osób? Może dlatego że w chwili obecnej jest tam więcej "aktywnych zakażonych" niż w Chinach ? A może dlatego że dziś np. było tam 250 trupów (wiem, brutalne). A to wciąż rośnie. I to jest katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arti51 napisał:

Może dlatego że mają już ponad 1400 zgonów ? Może dlatego że dziennie zakażonych jest 2500 osób? Może dlatego że w chwili obecnej jest tam więcej "aktywnych zakażonych" niż w Chinach ? A może dlatego że dziś np. było tam 250 trupów (wiem, brutalne). A to wciąż rośnie. I to jest katastrofa.

Chyba nie zrozumiałeś o co ja pytałem.

Odpowiadałem na post fredka o tym jak Polska sobie poradzi przy 100 000 chorych i prosiłem go o przyrównanie tego do Włoch, gdzie liczby były znacznie mniejsze, a i tak doszło do paraliżu służby zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tatita napisał:

Chyba nie zrozumiałeś o co ja pytałem.

Odpowiadałem na post fredka o tym jak Polska sobie poradzi przy 100 000 chorych i prosiłem go o przyrównanie tego do Włoch, gdzie liczby były znacznie mniejsze, a i tak doszło do paraliżu służby zdrowia.

A to sorry bo odebrałem to całkiem odwrotnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna uwaga o OIT, respiratorach i rzekomej aferze we Włoszech z niepodłączaniem 80+. Skala APACHE 3 służy m.in do decydowania o tym kogo nie podłączyć/odłączyć

Łagodny przekaz brutalnej rzeczywistości http://www.czytelniamedyczna.pl/3,prognozowanie-wyniklw-intensywnej-terapii-na-podstawie-skali-systemu-apache-iii.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fredek321, wybudowałem szpital, jest on na liscie tych przekształconych w zakaźne. Po przekazaniu do eksploatacji uczestniczyłem w przeglądach gwarancyjnych, usuwaniu usterek i awarii. Moje doświadczenie z tym związane nie napawa optymizmem. Oddałem szpital z izbą przyjęć i oddziałem ratunkowym spełniającym wszystkie wymogi. Po trzech latach tak to pozmieniano, że ograniczono przynajmniej o połowę, bo ta połowa przydatna była prywatnemu podmiotowi, który obok publicznego szpitala wykonywał wysokopłatne procedury. Oddałem szpital z myjnią łóżek i komorą dezynfekcji pościeli. Nic z tego nie zostało, drogo było utrzymywać. Przy przeglądach np klimatyzacji uzytkownik zapominał np o wymianie filtrów. Ujęcie wody i stacja uzdatniania wody ( urządzenia dodatkowe dla bezpieczeństwa) stoją nieczynne. Pralnia stoi nieczynna. Kuchnia wydzierżawiona ponoć jakiemuś prywatnemu podmiotowi. Kotłownia stoi nieczynna, podłączono do sieci cieplnej miejskiej. To spowodowało zrujnowanie całej instalacji ciepła i grzewczej dla kompleksu szpitala, począwszy od braku  odpowiednich parametrów czynnika grzewczego do centralnej sterylizatorni, wspomnianych myjni łóżek i dezynfekcji pościeli, ciepłej wody, goracej wody do pralni, kuchni, klimy itd!!! Wentylacja z klimą nie robią bo powodują różnicę ciśnień, nadciśnienie np w salach operacyjnych, oiom i innych o wyższych wymaganiach sanitarnych. Przez to  im wieje i ucieka ciepło ( taką opinie słyszałem od obsługi). Jakz tego zlepić sprawnie działający szpital? Kilku wspaniałych lekarzy nie załatwi tu wszystkiego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bumer podajesz przykład ekstremalny. Marnotrawstwa i głupoty w polskiej ochronie zdrowia jest co niemiara. Chore ambicje powiatowych/miejskich włodarzy. Profesorowie chcący z Kociepołów Dolnych zrobić Mayo Clinic. Uwierz mi, że to nie stanowi wielkiej przeszkody w radzeniu sobie z tym konkretnym wyzwaniem. Tu działania są proste i mało finezyjne. To co opisujesz jest skandalem, ale w tej epidemii kluczem jest mydło, szczotka, maska, fartuch, gogle i respirator. Nawie laminarny, filtry, kuchnia, stacja automatycznego mycia łóżek schodzą na drugi plan.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bumer napisał:

wybudowałem szpital, jest on na liscie tych przekształconych w zakaźne. Po przekazaniu do eksploatacji uczestniczyłem w przeglądach gwarancyjnych, usuwaniu usterek i awarii. Moje doświadczenie z tym związane nie napawa optymizmem. Oddałem szpital

Mam nadzieję że nie jest to szpital przy ul. Jakubowskiego w Krakowie bo do w/w deklaracji nigdy bym się nie przyznał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Bumer napisał:

Możemy jednak porównać. Oto dlaczego:

-obawa o jutro, nie wiemy co się stanie, jak rozwinie sie sytuacja,

-jesteśmy pozbawieni swobody poruszania sie, zamkniete granice,

-obowiązują inne uregulowania prawne, mniejsze prawa i wolnosc jednostki, w skrajnych sytuacjach jej brak,

-z całą pewnością pogorszenie jakości życia i zasobnosci,

To są argumenty wspólne dla stanu wojennego i obecnej sytuacji. Czy coś się nie zgadza?

Żyjesz przeszłością, to żyj. Dla mnie to prehistoria a jesteśmy w podobnym wieku chyba.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fredek321 napisał:

Obejrzałem www tego szpitala. Fajny szpital, akredytacja CMJ, szpital bez bólu itp. Mam jedną wątpliwość, czy w tym konkretnym miejscu pewne "wodotryski" nie były przesadą.

Podeślij www. Myślę że wszyscy chętnie zobaczą badziewie które wybudował @Burmer i jeszcze się tym chwali na forum :).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fredek321 napisał:

Znajdź sam. To nic trudnego. ;)

Pewnie tak. Ale dalej mam nadzieję że nie jest to nowy szpital Uniwersytecki w Krakowie gdzie nawet umywalki były bez odpływów :). I gdzie parking się zapadł i nie da się wjechać samochodami pracowników :)

 

Ps. Nie wiem gdzie szukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Ziemowit napisał:

Za co minus przemo? Odpowiedź fredka wydała mi się abstrakcyjna w odniesieniu do tego co było przez ostatnie 60 stron w tym temacie :)

Juz nie ma.

@fredek321 jest bardzo kompetentny w temacie od samego początku. 

Mam nadzieję że populisci myślą serio o ludziach, a nie o swoich starych wyborcach i że dzisiejsze decyzję zamkną ten temat szybko. 

Trzymam kciuki 😉

Edytowane przez przemo_narciarz
  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, waldek~ napisał:

Obserwuję to dzieje się dzieje w Polsce i zastanawiam się czy my żyjemy na tej samej planecie. Tak jak Wam piorą muzgi to jest dla mnie przerażające. Biorąc pod uwagę panikę w Polsce to Niemcy to już dawno powinni z domów, ba, piwnic nie wychodzić. Kolega był w tym tygodniu w Austrii na nartach, tam też spokój, normalne życie. Ja już nawet nie dzwonie do Polski bo nawet rodzina w transie, już wiem jak łatwo tresować społeczeństwo. I jeszcze jedno, tęsknicie za stanem wojennym, pałami?

Niezły prymityw z rajchu🙊 best regards walduś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobranoc mały pozytyw ;) Lek wspomagający leczenie zapalenia płuc spowodowane koronawirusem – dopuszczony do obrotu w Polsce. Lek ten nie zwalcza COVID-19, jednak wspomaga walkę z zapaleniem płuc, wywołanym przez różne koronawirusy - w tym SARS-CoV-2

http://swiatlekarza.pl/lek-wspomagajacy-leczenie-zapalenie-pluc-spowodowane-koronawirusem-dopuszczony-do-obrotu-w-polsce/ 

Edytowane przez leitner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fredek321 napisał:

Uzupełnię jeszcze kwestie respiratorów. Z reguły 4-5 z 9 zajmują chorzy po dużych, planowych operacjach. Teraz ich nie ma. Czy to wpłynie na wyniki leczenia innych chorób - oczywiście tak, ale bardzo brutalnie - epidemii nie da się przejść bezkosztowo.

I to jest kluczem tematu. Ilu ludzi umrze bo nie dostaną pomocy na czas, a przy planowej operacji mieliby się dobrze przez lata.

Dwa życia za jednego wirusa, czy jak to będą przeliczać?

Pomijam Kwestię:

Ile miliardów stracą firmy, a firmy to ludzie, którzy będą bez pracy. 

Era pracownika skończyła się na lata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam sprawę od pracowników.

Wczoraj test pozytywny przeszedł vice prezes Credit Agricole. W niedzielę wrócił z Francji zarażony. Od poniedziałku przez trzy dni robocze spotykał się intensywnie z ludźmi we biurze. Pierwszy stopień kontaktu jest prawdopodobnie na kwarantannie w całości. Ale drugi stopień już nie. Mamy znajomą drugiego stopnia która może być  już nosicielką a nie jest na kwarantannie. Jedyne zalecenie to praca zdalna.

Podejrzewam że z pierwszego kontaktu prezes mógł zarazić z 30 ludzi. Drugi kontakt to już ze 200 ludzi.

Wrocław jest skażony.

Stąd moje pytanie o szybkość zarażania w kolejnych stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, przemo_narciarz napisał:

Era pracownika skończyła się na lata.

 

A ja myślę że zaczyna się era fachowców i specjalistów. Kończy się etap ze każdy robi wszystko. . żeby nie było że wróżę  z fusów u mnie firmie tak się zaczyna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mitek napisał:

Mnie "muzgu" z pewnością nie piorą. Być może Ty nasz taki organ bo ja nie.

Literówka w tekście ważniejsza od przekazu, brawo. Piszę na Androidzie więc błędy mogą być. Ale po tym Twoim wyznaniu, bardzo odważnym zresztą, juz rozumiem Twoje ograniczenia myślowe. Szanuje Cię za wiedzę narciarską, choć nie zawsze się z Tobą zgadzam ale to czego nie rozumiesz to już dla Ciebie płaska ziemia, przykre.

Od początku tej szopki obserwuję jak media manipulują społeczeństwem, a mam możliwość obserwacji zachowania ludzi w dwóch państwach.

Popatrzcie lepiej co dzieje się z gospodarką w Europie i tu trzeba się zacząć martwić, ale dali Wam inne zajęcie.

Kto widział chorego na ten wirus, kto widział osobę która zmarła, skąd wiecie czy jeżeli jakąś osoba zmarła to nie była to zwykła grypa lub była to osoba tak chora ze zwykle przeziębienie mogło ja zabić.

 

Zastanawiam się gdzie jest granica żeby ludzie za kichnięcie zaczęli się zabijać.

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Arti51 napisał:

A ja myślę że zaczyna się era fachowców i specjalistów. Kończy się etap ze każdy robi wszystko. . żeby nie było że wróżę  z fusów u mnie firmie tak się zaczyna :)

Cześć

To wartościowy pracownik może nie być fachowcem czy specjalistą???

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...