Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

To, że przedstawiciel jakiegoś zawodu popełnia błąd nie jest jednoznaczne z tym, że całe środowisko czy grupa zawodowa jest do odstrzału - jak twierdzisz.

Nie, ale określanie liczby błędów lekarskich na podstawie prawomocnych wyroków, znacznie bardziej mija się z rzeczywistością.

Jaki promil tych błędów kończy się wyrokami, to najlepiej wiedzą sami lekarze.

Mój nienarodzony brat zmarł przez błąd anestezjologa. Przypadkiem mama podsłuchała, jak w rozmowie sami się do tego przyznali.

Oczywiście nie było żadnej sprawy ani wyroku.

 

Cytat

Piotruś goń się z takimi radami, OK?

Albo piszemy po polsku, albo siedzimy cicho, bo nie mamy aparatu aby się wypowiadać. Jasne?

Wypowiadaj się na temat albo siedź cicho, jasne?

Nie jakieś głupoty o ortografii.

Edytowane przez Spiochu
  • Like 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie budzą się w was skrajne emocje. To że fredek pisze jakieś pierdoly o tym że Polska służba zdrowia jest super to można przemilczeć. To że w czasach gdy jest epidemia chorzy którzy potrzebują pomocy są obecnie chorymi drugiej kategorii to się wytanie. To ze człowiek np z rozwalonym kolanem czekał na operacje rok i jest obecnie na rencie bo czeka rok zamiast mieć operację i po pół roku wrócić do pracy (rok już podatnicy płacą po operacji pół roku żeby wstać i wrócić do pracy) to się wytnie. Sory zapomniałem po operacji trzeba czekać pół roku na rehabilitację czyli kolejny rok by wrócić do pracy to też się wytnie. Pisze pierdoły i to wiemy wszyscy. Jednak takie teksty że lekarze zabili mi ojca to średnio. Jakiś wyrok sądu. Jeśli chodzi o takie sprawy to do mojej babci w ciagu 10 min przyjechali ratownicy (mieszkam na zadupiu) wezwali kolejny zespół. Reanimacja przez 20 min gdy dojechali z lekarzem (fakt lekarz przyjechał i powiedział po co to reanimować (89 lat) ale jak zobaczył nas to szybko z niego też się woda lała). Reanimacja na zmianę ja też już po godzinie miałem dość chciałem odpuścić ale ratownik powiedział ona chce żyć co kilka minut wracał puls. Lekarz fatalnie się zachował fakt. Jednak reszta pełne zaangarzowanie. Babcia zmarła 2 dni później (zator płucny). Jednak nikt babci nie zabił. Ja byłem za tym by przestać ją męczyć już w domu. Jeśli ktoś zabija idzie siedzieć. Za pomówienia też!! O ojcu nawet nie pisze bo tu był jeszcze większy heroizm włącznie z helikopterem. Moja córka gdy sobie rozwaliła wątrobę też helikopter był na zawołanie. Można wiele napisać ale ratować życie chcą.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, fredek321 napisał:

Każde takie działanie skończyłoby się pozwem z mojej strony. Do tego gatunku "ludzi" najlepiej trafia komornik.

I co to przywróci mi ojca? Pamiętasz sprawę z Limanowej z 2014? Ta pani co zmarła po upadku ze schodów to była przyjaciółka mojej mamy. Lekarze co mieli jej pomóc a dało się to zrobić byli pijani. Wywalili ich z roboty a na ówczesne czasy do tego szpitala każdy bał się jechać. Bliżej było karetką do Myślenic no ale niestety. Nie pisz więcej o sądach bo to nie ten kaliber dla wielu ludzi. I pamiętaj by się sądzić też trzeba mieć zdrowie i to naprawdę solidne zdrowie. Ja mam ale moja mama już nie a to ona najbardziej by oberwała więc z rodziną daliśmy sobie spokój. 

@Mitek bardzo ale to bardzo Cię przepraszam. Masz rację. Czy wybaczysz mi tą literówkę? Napiszę zaraz za karę 100 razy poprawnie... Piszesz do mnie jak byś rozmawiał z jakimś tłukiem ale masz do tego prawo jak i wielu podobnie myślących. Ale jak to zwykle przy takich uwagach odzywają się inny z ripostą czy to jest aż tak istotne? I tak w kółko i tak w kółko, ...  W innej kwestii to drogi kolego nie nawala pojedyncza osoba tylko cały system. Ojciec mi umiera na łóżku a jakaś szmata każe mi go zawieżć do przychodni i robić okłady. Serio? Zapytaj się starszych ludzi czemu tak panicznie boją się szpitali. 

Edytowane przez Author
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Robisz łaskę, czy laskę. Wszak to tylko literówka i durna ortografia.

Tylko uposledzony nie zrozumie tekstu pisanego bez polskich znakow.

 

Nie zachęcam do pisania z błędami. Zaznaczam tylko znaczenie tego problemu.

Takim głupotami (nie tylko odnośnie ortografii), można uwalić każdą dyskusję. Jest to szczególnie popularne, gdy brakuje rzeczowych argumentów.

 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Author napisał:

I co to przywróci mi ojca? Pamiętasz sprawę z Limanowej z 2014? Ta pani co zmarła po upadku ze schodów to była przyjaciółka mojej mamy. Lekarze co mieli jej pomóc a dało się to zrobić byli pijani. Wywalili ich z roboty a na ówczesne czasy do tego szpitala każdy bał się jechać. Bliżej było karetką do Myślenic no ale niestety. Nie pisz więcej o sądach bo to nie ten kaliber dla wielu ludzi. I pamiętaj by się sądzić też trzeba mieć zdrowie i to naprawdę solidne zdrowie. Ja mam ale moja mama już nie a to ona najbardziej by oberwała więc z rodziną daliśmy sobie spokój. 

@Mitek bardzo ale to bardzo Cię przepraszam. Masz rację. Czy wybaczysz mi tą literówkę? Napiszę zaraz za karę 100 razy poprawnie... Piszesz do mnie jak byś rozmawiał z jakimś tłukiem ale masz do tego prawo jak i wielu podobnie myślących. Ale jak to zwykle przy takich uwagach odzywają się inny z ripostą czy to jest aż tak istotne? I tak w kółko i tak w kółko, ... 

Dopóki nie zadbasz o poprawne słownictwo i przekaz - jesteś dla mnie tłukiem - i nie traktuje Cie poważnie. Miej tą świadomość jak zaczynasz rozmowę.

Proste

  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marboru To jedna z włoskich firm nadzorowanych przez służby http://www.genesi-elettronica.it/?fbclid=IwAR1X8s-iVNG7rYOt9g7ZOtwC0H80qE8BJtg8qfGO3IHi6GPBNDSISHYIFa8

Jak forumowi trolle, kłamcy i płaskoziemcy przeczytają, co ta firma produkuje, to może zobaczą, że to nie spisek tylko walka o ludzkie życie. Nie dziwię się, że kluczowi pracownicy tej firmy są eskortowani przez policję w drodze do i z pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością czyta się ostatnie strony tego wątku- obwinianie się, wyzwiska od tłuków po debili. Czy nie można podyskutować o czymś ciekawszym np o konserwacji sprzętu, nowościach? 

Pragnę przypomnieć, że to jeszcze forum narciarskie :) Z niecierpliwością czekam na vlogi @JC w Tobie nadzieja i kilku innych osobach :) 

Pozdrawiam 

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zeszliśmy na temat ortografii to chciałbym przypomnieć, że zarówno Mickiewicz jak i Einstein robili błędy ortograficzne, a nijak nie obniżało to jakości ich dzieł. Teraz mamy łatwiej bo przeglądarka sama poprawia błędy, ale takich typu 'morze' zamiast 'może' nie poprawi.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Szymon_K said:

Olo, widzę że nie rozumiesz.

Tu nie chodzi tylko o gospodarkę, chodzi o jak najmniej ofiar w ludziach i jak najmniejsze szkody w gospodarce (jedno i drugie razem w pakiecie).
[...]
Tymczasem w obu przypadkach i tak umiera np. około 1 mln. ludzi (+/-25 tys.) z powodu wirusa.

Ale rozwalanie gospodarki, zabranianie ludziom pracować i zarabiać i narażanie ich na wieloletnie konsekwencje takich głupich posunięć w imię tego, żebyśmy pomyśleli jaki to nasz rząd jest humanitarny, świadczy właśnie o kompletnym braku humanitaryzmu.

Nie ma rozsądniejszego wyjścia jak akceptacja sporych strat, żeby nie było znacznie większych.

 

Naprawdę wierzysz w to że ludzie u nas są w stanie pogodzić się z tym, że w ciągu pół roku umrze około 1 mln ludzi i gospodarka będzie się normalnie kręcić?
Wierzysz w to, że robimy luzik (czyli kto starszy chory - do krematorium), a cała reszta - każdy wnuk, każdy młodszy spokojnie idzie na dyskotekę i konsumuje dobra jak obecnie?

Ja w to nie wierzę. Odwrotnie - przy takim podejściu, że wszyscy ludzie mają się w ciągu 2 tygodni przestawić na faszyzm - zamieszki i anarchia są dla mnie PEWNE, a gospodarka cofnie się do średniowiecza.
Dlatego trzeba walczyć jak długo się da, nawet jeśli to niewiele da. Nie ma innego wyboru.
#zostanwdomu
 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Author said:

Nie mogę już czytać twoich bredni i tego czarnowidztwa. To jest odmiana grypy a srasz strachem jak by chodziło co najmniej o wirusa co zabija w dobę. Kretyni puścili w obieg chwytną nazwę zamiast nazwać to inaczej. Reszta kretynów sieje panikę. Mojego tatę zabili nasi lekarze i nasz służba zdrowia. Tak samo jak wielu innych. Ludzie starsi jak moja 80-letnia mama już od dawana są eksterminowani a ty masz czelność pisać jeszcze takie rzeczy. Już w tej chwili coraz więcej ludzi jest odsyłanych z kwitkiem w tym przerywa się chemię. Moja mama nie boi się tego wirusa tylko tego, że w razie swoich dolegliwości nie dodzwoni się skutecznie na 112 i karetka nie przyjedzie.

 

Panika i zamykanie wszystkiego są właśnie po to, żeby w ogóle ktokolwiek ze służby zdrowia zajmował się ludźmi w wieku 75 lat.
Sram strachem, bo wirus nie zabija w dobę, ale bez kawarantanny praktycznie po miesiącu lub dwóch, wezwanie pomocy medycznej dla osoby 60+ będzie ekonomicznie nieuzasadnione - ze 112 przekierują od razu do transportu do krematorium i tyle.

Edytowane przez olo
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, olo napisał:

Panika i zamykanie wszystkiego są właśnie po to, żeby w ogóle ktokolwiek ze służby zdrowia zajmował się ludźmi w wieku 75 lat.
Sram strachem, bo wirus nie zabija w dobę, ale bez kawarantanny praktycznie po miesiącu lub dwóch, wezwanie pomocy medycznej dla osoby 60+ będzie ekonomicznie nieuzasadnione - ze 112 przekierują od razu do transportu do krematorium i tyle.

Jeśli chodzi o tą kwestię. Nigdy nie było i nie będzie ekonomicznego uzasadnienia leczenia ludzi 60+. Niestety to trzeba sobie uświadomić. Leczy się ich i mam nadzieję że będzie jak ja będę w tym wieku z czystego ludzkiego podejścia. Trzynastke i czternastke obecnie wypłaca się z czystego politycznego względu. Mój teściu powiedział że to mu niepotrzebne i tak nie kupią go. Kupili by gdyby całą tą kase dali tym co mają 1500- by żyli a nie wegetowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Marcin33 napisał:

Jednak takie teksty że lekarze zabili mi ojca to średnio. Jakiś wyrok sądu. 

Sam ordynator był pod wrażeniem nieudolności lekarzy bo ojciec do nich chodził. To był pomimo lat nadal silny człowiek. Choroba zabiła go w miesiąc bo nikt nie chciał wysłać do szpitala na specjalistyczne badania. Widzisz starszego, schorowanego człowieka, słaniającego się na nogach, który spędził 7 godz na fotelu w przychodni przed którym wchodzą młode brysie i paniusie z posmarkanymi maluchami. Mój błąd był taki, że po 4 godz zmienił mnie jego wnuczek bo musiałem gnać do chorej matki. Moja mama więcej się dowiedziała od załóg karetek o swojej chorobie niż wszystkie wizyty razem wzięte. Ja po szyciu 5 cm dziury w ręce z drenażem sam musiałem sobie chłopie zrobić opatrunek. W szpitalu choć trwało by to z 2 min kazali mi spadać do przychodni albo na SOR gdzie kazała mi czekać 9 godz. A to była sobota w długi weekend. Nie da się bronić czegoś takiego. 

@Mitek nadal ten medal ma dwie strony i ktoś twoją osobę też złapie na błędzie albo już to zrobił. Tłumaczyć się dalej specjalnie nie mam zamiaru bo byłem zwolniony z błędów na maturze:P Ówczesny system pozwalał takim tłukom jak ja piąć się dalej. Niestety musisz z tym żyć i wiem jak baaardzo cię to boli. Taka sytuacja bi ci trochę uzmysłowić poziom intelektualny. Widzisz w bemarze bitki i klienta się pyta z jakiego to mięsa. No to koleżanka odpowiada, że to wieprzowina. Klientka się nadal pyta czy z świni czy z krówki. To jest dopiero bycie tłukiem. Ja to tam gdzieś świecę jak czerwona latarnia w tej tabeli więc ponownie proszę o wybaczenie. 

@olo jakie milion ludzi? Bierzesz w ogóle panikarzu pod uwagę , że ten wirus może zostać z nami przez wiele lat i powracać co jakiś czas jak zwykła grypa? Nie da się tego wykluczyć. Ten wirus jest tak byle jaki, że wielu go ma i nawet się o tym nie dowie albo to było zwykłe zasmarkanie. Zbiera żniwo u ludzi z już solidnymi problemami zdrowotnymi. Jak pisałem nie należy go bagatelizować ale robicie taką panikę, że głowa mała. Patrzę a wczoraj 90-letnia sąsiadka nagina wieczorem do kościoła i ma na wszystko wyrąbane. Panikują chyba najwięcej młode brysie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

@marboru To jedna z włoskich firm nadzorowanych przez służby http://www.genesi-elettronica.it/?fbclid=IwAR1X8s-iVNG7rYOt9g7ZOtwC0H80qE8BJtg8qfGO3IHi6GPBNDSISHYIFa8

Jak forumowi trolle, kłamcy i płaskoziemcy przeczytają, co ta firma produkuje, to może zobaczą, że to nie spisek tylko walka o ludzkie życie. Nie dziwię się, że kluczowi pracownicy tej firmy są eskortowani przez policję w drodze do i z pracy.

Takich pracowników jak na filmie poniżej, to nie dziwie się, że eskortują ;)

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6582260137946337280

 

Edytowane przez Spiochu
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Author napisał:

Sam ordynator był pod wrażeniem nieudolności lekarzy bo ojciec do nich chodził. To był pomimo lat nadal silny człowiek. Choroba zabiła go w miesiąc bo nikt nie chciał wysłać do szpitala na specjalistyczne badania. Widzisz starszego, schorowanego człowieka, słaniającego się na nogach, który spędził 7 godz na fotelu w przychodni przed którym wchodzą młode brysie i paniusie z posmarkanymi maluchami. Mój błąd był taki, że po 4 godz zmienił mnie jego wnuczek bo musiałem gnać do chorej matki. Moja mama więcej się dowiedziała od załóg karetek o swojej chorobie niż wszystkie wizyty razem wzięte. Ja po szyciu 5 cm dziury w ręce z drenażem sam musiałem sobie chłopie zrobić opatrunek. W szpitalu choć trwało by to z 2 min kazali mi spadać do przychodni albo na SOR gdzie kazała mi czekać 9 godz. A to była sobota w długi weekend. Nie da się bronić czegoś takiego. 

@Mitek nadal ten medal ma dwie strony i ktoś twoją osobę też złapie na błędzie albo już to zrobił. Tłumaczyć się dalej specjalnie nie mam zamiaru bo byłem zwolniony z błędów na maturze:P Ówczesny system pozwalał takim tłukom jak ja piąć się dalej. Niestety musisz z tym żyć i wiem jak baaardzo cię to boli. Taka sytuacja bi ci trochę uzmysłowić poziom intelektualny. Widzisz w bemarze bitki i klienta się pyta z jakiego to mięsa. No to koleżanka odpowiada, że to wieprzowina. Klientka się nadal pyta czy z świni czy z krówki. To jest dopiero bycie tłukiem. Ja to tam gdzieś świecę jak czerwona latarnia w tej tabeli więc ponownie proszę o wybaczenie. 

@olo jakie milion ludzi? Bierzesz w ogóle panikarzu pod uwagę , że ten wirus może zostać z nami przez wiele lat i powracać co jakiś czas jak zwykła grypa? Nie da się tego wykluczyć. Ten wirus jest tak byle jaki, że wielu go ma i nawet się o tym nie dowie albo to było zwykłe zasmarkanie. Zbiera żniwo u ludzi z już solidnymi problemami zdrowotnymi. Jak pisałem nie należy go bagatelizować ale robicie taką panikę, że głowa mała. Patrzę a wczoraj 90-letnia sąsiadka nagina wieczorem do kościoła i ma na wszystko wyrąbane. Panikują chyba najwięcej młode brysie. 

Jakiś wyrok sądu?? Jakaś sprawa się tocząca?? Weź daj sobie siana tu i skieruj swoje roszczenia do odpowiedznich instytucji. Jeśli by mi ojca zabili lekarze to pewnie nawet czasu bym nie miał tu pisać. Ogarnij się. To forum o narciarstwie.

Tu ten wpis jest tyle wart co olci. Sory ale swe roszczenia kieruj do odpowiednich instytucji.

Edytowane przez Marcin33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dariamaria2444 napisał:


siemka jestem olcia zapraszam na moj sexi pokaz po rejestracji moj nick na stronie to Olciaxx30 zapraszam bedziemy dobrze sie bawic buziaki:**https://link.do/HGG0J

Panowie, przystopujcie trochę...

...ostatnimi postami normalnie jakiegoś SEX Bota aż ściągnęliście :D 

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zibi28 napisał:

Z Tobą fredek321 zazwyczaj zawsze się zgadzałem a z Authorem to w większości nie. Ale tym razem to Author pisze słowa z życia. Coś boleśnie o tym wiem.

Wykazałem, że kłamie i pomawia. Istotne są fakty, a nie próby wyparcia własnych zaniedbań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...