Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Hextor napisał:

Kryzys kryzysem, ale historia mówi co innego. Po czarnej śmierci w Europie rozpoczął się rozwój gospodarczy, po Hiszpance też w latach 20 był szybki rozwój, aż do czarnego piątku.

 

Po czarnym piątku jeszcze szalał kryzys, jeszcze ludzie skakali z okien, biedni sprzedawali dzieci na ulicach a już giełda w USA szła w górę i rodziły się pierwsze majątki na kolejny boom lat trzydziestych. Taka mała różnica, to było jeszcze gdy złoto miało jakiekolwiek przełożenie na walutę czyli przed 1971-1973 rokiem. Teraz to tylko papier (no czasem plastik lub mieszanka bawełny i papieru ;) )- bardzo podobnie jak w Niemczech przed niesławną Trzecią Rzeszą. 

Od siebie dodam, nie wiem na ile czytacie, pewnie nie mało, ale zwracam uwagę na jedno: to nie jest kryzys stricte finansowy. To kryzys gospodarczy. Barter czy kartki mogą być kolejnym krokiem. Oczywiście to czarnowidztwo i oby się nam to nigdy nie przytrafiło.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fredek321 napisał:

Łatwo stracił byś milion. Oczywiście spala.

I tu się mylisz. A jak mi nie wierzysz to się przejedź do jakiejś tam oczyszczalni.

6 godzin temu, Sariensis napisał:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Koronawirus-ofensywa-propagandowa-Pekinu-7841497.html sorry, ale jedyne co mogą w obecnej sytuacji zrobić USA, to jak najszybsza pomoc medyczna i naukowa Europie (D.Trump daje ciała na maksa przez swoją arogancje i butę), w tej chili całkowicie przegrywają walkę o wpływy, w tradycyjnie zależnej od USA Europie, a na taką stratę pozwolić sobie nie mogą. Niemcy i Francja+Rosja prowadzą grę z CHrL od wielu lat, de facto chodzi o ustanowienie nowego porządku z nowym liderem Światowym, ale być może się mylę ;) .

JUESEJ to ponoć chciało wykupić od Niemców szczepionkę, która to ponoć już niemal gotowa także o co oni zrobią to tego nie wie nikt choć po tym co prezidę stanów deklaruje można się domyślać ...

2 godziny temu, Jeeb napisał:

a kto pokryje państwu ?

Jego pracownicy czyli obywatele.

2 godziny temu, cysiu napisał:

W trakcie poprzedniego kryzysu zostały zamrożone pensje w budżetówce, a wtedy byliśmy zieloną wyspą

Planowane przychody już są fikcją. Jeśli obecną sytuację utrzymamy jeszcze przez miesiąc, dwa, pół roku  czy też rok to jeśli dobrze zrozumiałem najpewniej nie będzie miał nas kto leczyć, czemu się tak naprawdę nie dziwię, bo za darmo nikt nie chce pracować. Dlaczego jednak wymagamy tego od przedsiębiorców? 

Nie zgodzę się, że to problem państwa. Każdy podejmuje decyzje i dobrze by było by miał świadomość konsekwencji za tym idących.

Pomoc rządowa bez poznania kryteriów na razie nic nie mówi. Jedyne co widzę to to,  że będziemy mieć ogromny dodruk pieniądza i masę ludzi zadłużonych- ciekawa wizja na przyszłość.

 

  

drukarnia NBP

Nie. Tu mam inne zdanie. Nie drukarnia NBP, a pożyczki jakieś.

2 godziny temu, Spiochu napisał:

System finansowy to w dużym stopniu* utrzymywanie pasożytów, którzy zarabiają krocie, nie robiąc niczego produktywnego dla gospodarki.

Możliwe, że kryzys będzie dążył do jego uproszczenia. Zwykle jednak to bankowcy potrafią się wybronić, kosztem całej reszty.

*- prosty system finansowy, ułatwia funkcjonowanie gospodarki.  Tak rozdmuchany jak obecnie, jest w 90% zbędny

Jak wyżej, pożyczki. Może odrobinę mniej oprocentowane, ale pożyczki.

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sławek Nikt napisał:

Nie. Tu mam inne zdanie. Nie drukarnia NBP, a pożyczki jakieś.

NBP (chyba w poniedziałek) zapowiedział skup obligacji skarbowych na rynku wtórnym m.in. od banków aby te miały kasę na udzielanie kredytów i działalność operacyjną.

Praktyka podobna jest w wielu krajach, np. w Japonii bank centralny skupuje obligacje od kraju.

Pytanie za 100 pkt. skąd bank centralny ma pieniądze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Turnplayer napisał:

Bank centralny ksztaltuje polityke pieniezna, a pieniadz wytwarza PWPW albo Mennica. To kompletnie rozne instytucje.

Dodatkowo jednym z zadań banku centralnego jest bycie tzw. ostatnim pożyczkodawcą. O czym warto wiedzieć właśnie w czasie kryzysu.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sławek Nikt napisał:

Pytanie za 100 pkt. brzmi co to jest bank centralny albo czym jest ? Wszak nie tak dawno polskie grosze produkowano i chyba produkuje się nadal w mennicy The Royal Mint. Zawsze mnie ciekawiło dlaczego nie w NBP ? Przecież koszty produkcji zdaje się w Polsce niższe były.

Jeśli chcesz na prawdę wiedzieć czym sa banki centralne i skąd mają pieniądze, to polecam lekturę „Wojna o pieniądz”, tylko w depresję po lekturze nie wpadnij ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sariensis napisał:

Jeśli chcesz na prawdę wiedzieć czym sa banki centralne i skąd mają pieniądze, to polecam lekturę „Wojna o pieniądz”, tylko w depresję po lekturze nie wpadnij ;) .

To lepiej teraz tej lektury nie polecać do poduchy. Za dużo przygnębiających informacji na raz i jakaś fala samobójstw przejdzie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sławek Nikt napisał:

Pytanie za 100 pkt. brzmi co to jest bank centralny albo czym jest ? Wszak nie tak dawno polskie grosze produkowano i chyba produkuje się nadal w mennicy The Royal Mint. Zawsze mnie ciekawiło dlaczego nie w NBP ? Przecież koszty produkcji zdaje się w Polsce niższe były.

w zasadzie tylko Iran,Korea Płn i Chiny mają swoje banki centralne...reszta to rodzinka z pustyni nimi zarządza😄

  • Like 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik dedykuję @waldek~ Jednak z osób vlogujących z prowincji Brescia opowiada o aktualnej sytuacji we Włoszech i tym, jak w praktyce wyglądają działania rządu włoskiego.

Czy napiszesz, że Polka została przekupiona przez masonów i reptilian, żeby opowiadać w internecie o karetkach jeżdzących dzień i noc oraz sąsiadach, którzy się zarazili? :)

 

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fredek321 napisał:

Kilka razy byłem. Kontrola podwykonawców to stały obowiązek szpitala. W przeciwieństwie do wielu trolli opisuje fakty, a nie wymysły.

To w dużym skrócie. Jak podczas tej i każdej innej operacji, że tak to szumnie nazwę będzie Wasz naprawdę zaufany przedstawiciel i będzie przy każdym i całym procesie od początku do końca i to udokumentuje to wtedy dopiero możesz mi zarzucać, że jestem trollem. W przeciwnym razie odrobinkę mijasz się z prawdą. Jeśli zaś jest tak jak piszesz to oczywiście zwracam honor i z góry przepraszam. A skoro tak doskonale znasz sytuację to zdradź mi jeszcze gdzież to płyną ścieki ?

47 minut temu, mysiauek napisał:

Dodatkowo jednym z zadań banku centralnego jest bycie tzw. ostatnim pożyczkodawcą. O czym warto wiedzieć właśnie w czasie kryzysu.

 

Jak poniżej kolega @Sariensis napisał nie jest to takie oczywiste.

41 minut temu, Sariensis napisał:

Jeśli chcesz na prawdę wiedzieć czym sa banki centralne i skąd mają pieniądze, to polecam lekturę „Wojna o pieniądz”, tylko w depresję po lekturze nie wpadnij ;) .

Czytałem, nawet obydwie części. Przy okazji zajrzałem i do podobnych książek, ale ciekaw byłem opinii innych. Bo przecież nie wypada mi cytować tzw. teorii spiskowych gdyż już zarobiłem miano trolla u kolegi @fredek321 ,który dokładnie zna proces administracyjny i skoro z taką pewnością o tym pisze to jest także etatowym kontrolerem tych czynności.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarażony Koronawirusem Profesor Medycyny Wojciech Rokita z Kielc, narciarz... popełnił samobójstwo po fali hejtu w internecie :( 

Spotkałem Pana Profesora kilka razy w życiu na swojej drodze. Bardzo sympatyczny i fajny człowiek... Żal :( 

R.I.P.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-kielce-nie-zyje-prof-rokita-padl-ofiara-hejtu/x7c4ld9

  • Sad 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, WojtekM napisał:

Łącznie już 3 tys ofiar we Włoszech. Chojracy i gieroje oburzeni zamykaniem ośrodków jakoś ucichli .....

Myśleli, że zaklinanie rzeczywistości minusami coś zmieni, ja również dostałem od @janek57, czym przyznam szczerze, bardzo ale to bardzo mnie rozczarował. Nie można pouczać innych chociażby w kwestiach globalnego ocieplenie, samemu zachowując się jak egocentryk, który ma wszystkich i wszystko w głębokim poważaniu, bo to ON chce na narty..., a inni są źli, bo zatruwają ziemię CO2... Kali może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jeeb napisał:

a kto pokryje państwu ?

Jak to kto? Ponad 70% podatków płaca w Polsce mali przedsiębiorcy, de facto to oni utrzymują ten kraj, nie jakieś tam korpo zatrudniające tysiące pracowników, które podatków nie płacą w Polsce. Nie słyszałem o wstrzymaniu planów sukcesywnego podnoszenia składek na ZUS, które istotnie są ukrytym extra podatkiem ;) .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...