Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Spiochu napisał:

Jak to ustaliłeś?

Prawie 70% wpływów do budżetu jest tylko z Vatu i akcyzy.

spacer.png

 

A VAT i akcyzę płacą ufoludki twoim zdaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Plywak napisał:

Euro tez beda drukowac. Zlotowka nie musi az tak bardzo spasc. Jedynie inflacja zrobi swoje i w Polsce i w reszczie EU.

Dodrukowanie euro czy złotego spowoduje okradanie  ludzi którzy mieli jakieś oszczędności.  Zastanawiam się dlaczego większość tak ceni euro czy dolara. A co, amerykanie czy kraje strefy euro lepiej sobie radzą z kryzysem epidemii? To jest urwał totalne, ogólnoświatowe okradanie ludzi!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Spiochu napisał:

Nie, głównie zwykli kowalscy, nie będący przedsiębiorcami.

Ponawiam pytanie, jak ustaliłeś akurat 70%?

Lepiej pozostań przy nartach, bo o biznesie masz blade pojęcie, zapewne po indoktrynacji PRL, przedsiębiorca to kułak, cwaniak i złodziej?

 

P.S. Ponad 70%!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Lepiej pozostań przy nartach, bo o biznesie masz blade pojęcie, zapewne po indoktrynacji PRL, przedsiębiorca to kułak, cwaniak i złodziej?

 

Ja tylko pytam jak ustaliłeś 70%? (ewentualnie ponad 70%)

Zamiast mnie obrażać, po prostu odpowiedz na pytanie.

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bumer napisał:

Dodrukowanie euro czy złotego spowoduje okradanie  ludzi którzy mieli jakieś oszczędności.  Zastanawiam się dlaczego większość tak ceni euro czy dolara. A co, amerykanie czy kraje strefy euro lepiej sobie radzą z kryzysem epidemii? To jest urwał totalne, ogólnoświatowe okradanie ludzi!

Owce są po to aby je strzyc. Posiadając oszczędności w walutach obcych redukujesz straty. Złotówkę zeżre inflacja. Argentyna przy tym to pikuś.Na ulicach na jesień będzie ''dym''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tankowiec napisał:

Owce są po to aby je strzyc. Posiadając oszczędności w walutach obcych redukujesz straty. Złotówkę zeżre inflacja. Argentyna przy tym to pikuś.Na ulicach na jesień będzie ''dym''.

Może nie zeżre, biznesy pozamykane i wielu ludzi straciło pracę. Firmy zamiast zarabiać to ponoszą straty. Więc z rynku dosłownie zniknie wiele miliardów złotych. Więc gdzie ta presja inflacyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Spiochu napisał:

 

Ja tylko pytam jak ustaliłeś 70%? (ewentualnie ponad 70%)

Zamiast mnie obrażać, po prostu odpowiedz na pytanie.

To jest wiedza powszechna, bez klasy średniej Polska nie istnieje, czy ci się to podoba czy nie. Poszukaj w sieci, tych danych nikt nie ukrywa.

 

oświecę cię tylko trochę w zakresie VAT i akcyzy, widzisz w Polsce ja to płace, gdy mi samolot ładuje na Cargo, dodam tylko, ze tak dzieje w Polsce, ale w innych krajach EU już nie, np. Gdyby samolot wylądował w Hamburgu czy na Teneryfie, to dla tych państwa ten towar nie istnieje, dopóki nie zostanie wprowadźmy na rynek. W zasadzie można zapytać dlaczego płaci sie VAT w Polsce od towarów, które nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek? Wyobraź sobie, ze ciężarówka w drodze z lotniska do magazynu ulega wypadkowi i towar zostaje zniszczony, tym samym VAT wyparowuje? Co się w takiej sytuacji dzieje z tym podatkiem? Podpowiem ci... przedsiębiorca mógł się ubezpieczyć, Państwo Polskie ma to w czterech literach, martw sie chłopie sam! De facto w takim przypadku mamy ewidentny konflikt z prawem, pytanie tylko brzmi, czy państwo może tak ewidentne łamać prawo? Powtórzę jeszcze raz, dla US w Niemczech, dopóki towar znajduje sie w magazynie i nie został sprzedany, nie ma obowiązku podatkowego!!!

 

Rozjasnilem nieco mroki?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spiochu napisał:

Ok, czyli nie wiesz, lub sam to wymyśliłeś.

 

Przy okazji dowiedziałeś się dlaczego centra serwisowe i dystrybucji otwiera się w Niemczech a nie w Polsce ;) .

 

poszukaj, a znajdziesz, gdybym nie miał takiej wiedzy, to nie otworzyłby, centrum dystrubucji poza Polską ;) . Ale tutaj nie mam ochoty opisywać moich strategii biznesowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Sariensis napisał:

To jest wiedza powszechna, bez klasy średniej Polska nie istnieje, czy ci się to podoba czy nie. Poszukaj w sieci, tych danych nikt nie ukrywa

oświecę cię tylko trochę w zakresie VAT i akcyzy, widzisz w Polsce ja to płace, gdy mi samolot ładuje na Cargo, dodam tylko, ze tak dzieje w Polsce, ale w innych krajach EU już nie, np. Gdyby samolot wylądował w Hamburgu czy na Teneryfie, to dla tych państwa ten towar nie istnieje, dopóki nie zostanie wprowadźmy na rynek. W zasadzie można zapytać dlaczego płaci sie VAT w Polsce od towarów, które nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek? Wyobraź sobie, ze ciężarówka w drodze z lotniska do magazynu ulega wypadkowi i towar zostaje zniszczony, tym samym VAT wyparowuje? Co się w takiej sytuacji dzieje z tym podatkiem? Podpowiem ci... przedsiębiorca mógł się ubezpieczyć, Państwo Polskie ma to w czterech literach, martw sie chłopie sam! De facto w takim przypadku mamy ewidentny konflikt z prawem, pytanie tylko brzmi, czy państwo może tak ewidentne łamać prawo? Powtórzę jeszcze raz, dla US w Niemczech, dopóki towar znajduje sie w magazynie i nie został sprzedany, nie ma obowiązku podatkowego!!!

Jakoś mętnie tłumaczysz:;) Na mój gust to akcyzę płaci fabryka jak wprowadza do obrotu, dlatego w gorzelni jest celnik na "etacie". Ale VAT to jak sama nazwa wskazuje - przy sprzedaży. Więc jak mam na magazynie to VAT musiała zapłacić firma od której kupiłem a ja przy odsprzedaży dalej - w momencie sprzedaży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zibi28 napisał:

Jakoś mętnie tłumaczysz:;) Na mój gust to akcyzę płaci fabryka jak wprowadza do obrotu, dlatego w gorzelni jest celnik na "etacie". Ale VAT to jak sama nazwa wskazuje - przy sprzedaży. Więc jak mam na magazynie to VAT musiała zapłacić firma od której kupiłem a ja przy odsprzedaży dalej - w momencie sprzedaży. 

Jak masz fabrykę, powiedzmy w Bangladeszu, to zapewne fabryka zapłaci polski VAT ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzę, że niejako przy okazji za dużo chcielibyście się dowiedzieć 🤣 Czym pewnikiem narażę się na minusiki ze strony co bardziej uprzejmych, ale równie uprzejmie informuje, iż skoro tylko minusujecie to jak to już wielu napisało brak argumentów do byle jakiej dyskusji chyba brakuje, że o rzeczowej nie wspomnę, a o merytorycznej to zapomnij  🤣

Edytowane przez Sławek Nikt
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sariensis napisał:

Jak masz fabrykę, powiedzmy w Bangladeszu, to zapewne fabryka zapłaci polski VAT ;) .

Jak będę miał fabrykę to się będę martwił, na szczęście nie mam:;) Ale chyba powinno wjechać bez VAT i pewnie u nas ten VAT jest naliczany wg naszych stawek. I następnym odsprzedaje się z wartością dodaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Spiochu napisał:

Nie, głównie zwykli kowalscy, nie będący przedsiębiorcami.

Ponawiam pytanie, jak ustaliłeś akurat 70%?

Normalnie utopijny komunizm w czystej postaci, wszyscy, wszystkim, wszystko po równo , hahahaha chłopie co ty pijesz wieczorami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zibi28 napisał:

Jak będę miał fabrykę to się będę martwił, na szczęście nie mam:;) Ale chyba powinno wjechać bez VAT i pewnie u nas ten VAT jest naliczany wg naszych stawek. I następnym odsprzedaje się z wartością dodaną.

Jest, tylko dlaczego na lotnisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Spiochu napisał:

Poproszenie o podanie źródła, lub sposobu wyliczenia dla podanej wartości liczbowej (70%), to chyba nie jest zbyt dużo? Niestety kolegę to przerosło.

Dużo za dużo, ale prosić masz prawo :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...