Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Zibi28 napisał:

A gdzie?

W US po wprowadzeniu na rynek, w innych państwach EU VAT jest tylko zapisem księgowym i do czasu sprzedaży towaru , wprowadzenia na rynek EU, nie jest pobierany-kropka.

 

a wracajac do tematu, słyszeliście o wynikach badań dotyczących ryzyka zakażenia powiązanego z posiadaną grypą krwi? Mam to szczęście, ze ryzyko w moim przypadku jest coraz niższe, ale i tak sie cieszę, ze nie pojechałem do Włoch na narty i na majówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się przejmujecie jak do maja ma być wszystko w porządku z powodu wyborów... 

W kwestii finansowania państwa to chodziło z grubsza o to, że korpo wszelakiej maści w każdej chwili może od nas prysnąć a siłą są małe firmy i ich pracownicy. Tak to rozumuję i po mojemu się zgadza. 

Edytowane przez Author
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sariensis napisał:

W US po wprowadzeniu na rynek, w innych państwach EU VAT jest tylko zapisem księgowym i do czasu sprzedaży towaru , wprowadzenia na rynek EU, nie jest pobierany-kropka.

W sumie racja, byłoby to zdecydowanie bardziej sprawiedliwe. Ale trzeba nas łupić. Nadmierna fiskalizacja mocno nas dusi, kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fredek321 napisał:

Czyli nie istniejemy. Taka klasa w Polsce praktycznie nie istnieje.

Gdybyś tak powiedział Ukraińcowi pracującemu w Polsce, mógłby soę mocno zdziwić, klasy średniej nie ma na Ukrainie a nie w Polsce, to jest wlasnie siła gospodarki Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Author napisał:

Się przejmujecie jak do maja ma być wszystko w porządku z powodu wyborów... 

Lepiej by było od 26 kwietnia bo mam lot zabukowany, ale szczerze w to wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sariensis napisał:

Gdybyś tak powiedział Ukraińcowi pracującemu w Polsce, mógłby soę mocno zdziwić, klasy średniej nie ma na Ukrainie a nie w Polsce, to jest wlasnie siła gospodarki Polski.

Rozbawiłeś mnie. Od czasu cholernego CoV nie śmiałem się tak szczerze jak teraz.

  • Like 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fredek321 napisał:

Pracuję tylko prywatnie.

 

5 godzin temu, fredek321 napisał:

Kilka razy byłem. Kontrola podwykonawców to stały obowiązek szpitala. W przeciwieństwie do wielu trolli opisuje fakty, a nie wymysły.

Napisałem, że koniec z mojej strony, ale w obliczu tego jak nie kulturalnie negujesz moje wypowiedzi w kolejnych postach postanowiłem dodać tzw. trudne pytania ... To, że retoryczne to chyba nie muszę dopisywać. W kontekście Twoich powyższych wypowiedzi jakim cudem jako prywatny lekarz (bo przecież pracujesz tylko prywatnie) masz możliwość uczestniczenia w procedurach szpitalnych ? Koledzy pozwolili ? Czy jest na to jakiś zapis - przepis ? A może jesteś jakimś tam obserwatorem z ramienia szpitala i pracujesz dla tegoż szpitala charytatywnie lub poza pracą tylko prywatną jak piszesz masz też jakiś tam kontrakt ? No chyba, że miałeś kiedyś tam okazję widzenia albo słyszenia jak to drzewiej bywało ... (czas przeszły jak najbardziej na miejscu).

Ps. Bez urazy i spinky. O ile bardzo szanuję co poniektóre Twoje wypowiedzi to w innych porażka na maksa jak to się kolokwialnie mówi, która lekarzowi po prosu nie uchodzi.

Edytowane przez Sławek Nikt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Author napisał:

Się przejmujecie jak do maja ma być wszystko w porządku z powodu wyborów... 

W kwestii finansowania państwa to chodziło z grubsza o to, że korpo wszelakiej maści w każdej chwili może od nas prysnąć a siłą są małe firmy i ich pracownicy. Tak to rozumuję i po mojemu się zgadza. 

Tak Ci się tylko wydaje, ze przeniesienie każdego korpo to jest hop-siup. Hinduska godzina pracy jako takiego sprawdzonego specjalisty IT kosztuje od 18Euro. W Rumunii jest już niewiele taniej niż PL. Widzisz inne kraje chętne leasingowac siłę roboczą tanio, w dużej ilości, ze znajomością angielskiego? Kolega przyjmie od ręki 30 sieciowcow bez względu na strefę czasową. No przesadzam, od Manilii po Wschodnie Wybrzeże. Od ręki biorę dziesięciu devopsow -  wymagania podobne. Kolega szuka do obsługi płatności 20 osób w Polsce i na Ukrainie: angielski plus GMT-2h i obsługa komputera.

Oczywiście w związku z kryzysem zaraz wolne etaty będą cięte. Ale nie ma mowy o przeniesieniu usługi gdzie indziej.

Na pewno są branże gdzie można to zrobić od ręki (centra dystrybucyjne) ale nie każde korpo da rade i jie kazde chce. A na razie to mamy przypływ tego z całego świata.

34 minuty temu, Sariensis napisał:

Gdybyś tak powiedział Ukraińcowi pracującemu w Polsce, mógłby soę mocno zdziwić, klasy średniej nie ma na Ukrainie a nie w Polsce, to jest wlasnie siła gospodarki Polski.

Nie można generalizowac ze w Polsce klasy średniej nie ma, jest szczątkowa.Jeżeli wg Ciebie jest inaczej to masz złą definicję, ale chętnie ja poznam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, by Wam się nie nudziło, w tej pasjonującej dyskusji, wrzucę Wam tekst zaczytany z netu 😲

Ciekawe co sądzicie? 🤔🤪

Z cyklu teorie spiskowe:

ZAPOŻYCZONE!! ⚠️

...ten ciąg zdarzeń wydaje mi się co najmniej zastanawiający...

Sami zobaczcie :
1. wirus zostaje odkryty w Wuhan gdzie znajduje się laboratorium, które prowadzi badania między innymi nad bronią biologiczną, mutacjami wirusów itd. Dobrze wiemy, że to właśnie światowe potęgi czyli USA, Chiny, Rosja zajmują się badaniami nad bronią biologiczną.
2. wirus dociera do Europy
3. USA zamyka granice dla obywateli krajów Europejskich OPRÓCZ Wielkiej Brytanii.
4. Cała Europa ma kwarantannę OPRÓCZ Wielkiej Brytanii.
5. Właśnie w Wielkiej Brytanii znajduje się instytut badawczy Pirbright, który od 2014 prowadzi badania nad szczepionką na koronawirusa, a dokładnie 13 marca na Google Patenty pojawiła się informacja, że szczepionka została opatentowana i ma status "active"
6. Laboratorium Pirbright jest finansowane przez rząd brytyjski i UWAGA! Amerykańską Fundację Billa i Melindy Gates "Welcomme Trust"
7. Bill Gates właśnie odszedł z Microsoft twierdząc, że woli poświęcić się działalności charytatywnej i skupić na badaniach "przeciwirusowych", ratowaniu świata i przeciwdziałaniu efektowi cieplarnianemu. No cóż za wspaniałomyślność ?! (Dla mnie oznacza to definitywnie, że w laboratorium i produkcji leków/ szczepionek widzi większy zysk niż w pracy dla Microsoftu! )
8. Bill Gates, Trump, i inne osobowości polityczne i gospodarcze należą do znanej grupy Bilderberg, która jak wiadomo podejmuje decyzje o wszystkim o czym my myślimy, że decyduje rząd.
9. Dlaczego USA próbuje zapłacić teraz niemieckiemu laboratorium za wykupienie dopiero co odkrytego leku na wirusa i mieć na niego wyłączność?
10. Jaki jest związek Wielkiej Brytanii, Chin i USA w całej tej sprawie ???? Czy przypadkiem nie chodzi o destrukcje finansowej i gospodarczej sytuacji Europy ? O zadłużenie krajów europejskich, które doprowadzi do zapożyczenia się kraju w Banku Centralnym, który należy do kogo ? Znowu Amerykanin? Tak. Rodzina  ROTHSCHILDÓW (również należą do Bilderberg)
11. Nie wspomnę o tym, że Wielka Brytania niedawno wystąpiła z Unii Europejskiej - przypadek? Nie sądzę.

Jedno jest pewne - jesteśmy pionkami, mrówkami, zabawkami do testów i gierek polityczno - ekonomicznych i gówno za przeproszeniem możemy w obliczu tych, którzy o nas decydują a my nawet o nich nie mamy pojęcia bo na co dzień pokazuje się nam polityków, oficjalne twarze, oficjalne fakty i ich oficjalne wersje. Siedźcie ludzie w domu. Będą nami rządzić jak będą chcieli i nic z tym nie zrobimy, ale niech zaraza sobie pójdzie to chociaż pojedziemy sobie na wakacje po tym całym cyrku.

To nie jest tekst mający na celu zniesławienie konkretnej osoby, ugrupowania, rządu czy państwa. Są to osobiste, subiektywne przemyślenia nie mające na celu nic poza wzbudzeniem w Was subiektywnych przemyśleń, że warto patrzeć na to czego nam nie pokazują palcem. W każdej sytuacji jaka spotyka nas w życiu."

I jak? Prawda, czy fałsz? 🤥

Edytowane przez marboru
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mysiauek napisał:

Nie można generalizowac ze w Polsce klasy średniej nie ma, jest szczątkowa.Jeżeli wg Ciebie jest inaczej to masz złą definicję, ale chętnie ja poznam.

Definicje poszczególnych klas, znajdziesz w oficjalnych materiałach Banku Światowego, odnosi się do mediany dochodów poszczególnych grup. Wielu forumowiczów zalicza sie do klasy średniej i twierdzenie, ze ich nie ma jest, ze tak powiem, dość obraźliwe, zwłaszcza przez użytkownika, który zapewne prowadzi prywatny gabinet i rownież zalicza się do klasy średniej ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marboru prawda leży po środku, a z faktami się nie dyskutuje. W każdej plotce jest ziarno prawdy, a osobiście absolutnie wcale nie obawiam się zakażenia tym śmiesznym wirusem, moja troska skupia się wyłącznie na moich bliskich i nie rozumiem podejmowanych środków w skali globalnej, nie strzela się do kury z armaty ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marboru napisał:

Nie chcę wkraczać w dyskusję na temat klasy średniej w Polsce. Podam tylko link do artykułu, który odnosi się do tego zagadnienia. 

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/jak-wyglada-polska-klasa-srednia-raport-pie/55qq7kn

Raport PIE z września zeszłego roku. 

Na forum „nie istnieje” 11 000 000 Polaków, mają tutaj rozmach doktorki ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, marboru napisał:

Chłopaki, by Wam się nie nudziło, w tej pasjonującej dyskusji, wrzucę Wam tekst zaczytany z netu 😲

Ciekawe co sądzicie? 🤔🤪

Z cyklu teorie spiskowe:

ZAPOŻYCZONE!! ⚠️

...ten ciąg zdarzeń wydaje mi się co najmniej zastanawiający...

Sami zobaczcie :
1. wirus zostaje odkryty w Wuhan gdzie znajduje się laboratorium, które prowadzi badania między innymi nad bronią biologiczną, mutacjami wirusów itd. Dobrze wiemy, że to właśnie światowe potęgi czyli USA, Chiny, Rosja zajmują się badaniami nad bronią biologiczną.
2. wirus dociera do Europy
3. USA zamyka granice dla obywateli krajów Europejskich OPRÓCZ Wielkiej Brytanii.
4. Cała Europa ma kwarantannę OPRÓCZ Wielkiej Brytanii.
5. Właśnie w Wielkiej Brytanii znajduje się instytut badawczy Pirbright, który od 2014 prowadzi badania nad szczepionką na koronawirusa, a dokładnie 13 marca na Google Patenty pojawiła się informacja, że szczepionka została opatentowana i ma status "active"
6. Laboratorium Pirbright jest finansowane przez rząd brytyjski i UWAGA! Amerykańską Fundację Billa i Melindy Gates "Welcomme Trust"
7. Bill Gates właśnie odszedł z Microsoft twierdząc, że woli poświęcić się działalności charytatywnej i skupić na badaniach "przeciwirusowych", ratowaniu świata i przeciwdziałaniu efektowi cieplarnianemu. No cóż za wspaniałomyślność ?! (Dla mnie oznacza to definitywnie, że w laboratorium i produkcji leków/ szczepionek widzi większy zysk niż w pracy dla Microsoftu! )
8. Bill Gates, Trump, i inne osobowości polityczne i gospodarcze należą do znanej grupy Bilderberg, która jak wiadomo podejmuje decyzje o wszystkim o czym my myślimy, że decyduje rząd.
9. Dlaczego USA próbuje zapłacić teraz niemieckiemu laboratorium za wykupienie dopiero co odkrytego leku na wirusa i mieć na niego wyłączność?
10. Jaki jest związek Wielkiej Brytanii, Chin i USA w całej tej sprawie ???? Czy przypadkiem nie chodzi o destrukcje finansowej i gospodarczej sytuacji Europy ? O zadłużenie krajów europejskich, które doprowadzi do zapożyczenia się kraju w Banku Centralnym, który należy do kogo ? Znowu Amerykanin? Tak. Rodzina  ROTHSCHILDÓW (również należą do Bilderberg)
11. Nie wspomnę o tym, że Wielka Brytania niedawno wystąpiła z Unii Europejskiej - przypadek? Nie sądzę.

Jedno jest pewne - jesteśmy pionkami, mrówkami, zabawkami do testów i gierek polityczno - ekonomicznych i gówno za przeproszeniem możemy w obliczu tych, którzy o nas decydują a my nawet o nich nie mamy pojęcia bo na co dzień pokazuje się nam polityków, oficjalne twarze, oficjalne fakty i ich oficjalne wersje. Siedźcie ludzie w domu. Będą nami rządzić jak będą chcieli i nic z tym nie zrobimy, ale niech zaraza sobie pójdzie to chociaż pojedziemy sobie na wakacje po tym całym cyrku.

To nie jest tekst mający na celu zniesławienie konkretnej osoby, ugrupowania, rządu czy państwa. Są to osobiste, subiektywne przemyślenia nie mające na celu nic poza wzbudzeniem w Was subiektywnych przemyśleń, że warto patrzeć na to czego nam nie pokazują palcem. W każdej sytuacji jaka spotyka nas w życiu."

I jak? Prawda, czy fałsz? 🤥

Jak pisał @Sariensis "W każdej plotce jest ziarno prawdy", ale nie wierzyłbym w znaczą większość tych rzeczy tutaj. Czas pokaże :)

 

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ziemowit napisał:

Jak pisał @Sariensis "W każdej plotce jest ziarno prawdy", ale nie wierzyłbym w znaczą większość tych rzeczy tutaj. Czas pokaże :)

 

Stek bzdur. To tak jak z naszym Tupolewem. Bill Gates mający takie gigantyczne pieniądze na koncie miałby jeszcze babrać się w jakieś interesy? Facet ma już swoje lata i chce się na koniec jakoś w historii dobrze zapisać, więc robi dużo dobrego i chwała mu za to.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ziemowit napisał:

Ten filmik dedykuję @waldek~ Jednak z osób vlogujących z prowincji Brescia opowiada o aktualnej sytuacji we Włoszech i tym, jak w praktyce wyglądają działania rządu włoskiego.

Czy napiszesz, że Polka została przekupiona przez masonów i reptilian, żeby opowiadać w internecie o karetkach jeżdzących dzień i noc oraz sąsiadach, którzy się zarazili? :)

 

A co się zacznie dziać jak wywołasz ogólną panikę i każdy nawet z przeziębieniem, gorączka zacznie dzwonić na pogotowie lub sam jedzie do szpitala?

Jeżeli ten wirus tak szybko się rozprzestrzenia to u nas powinno być jak w Włoszech. W weekend były wszystkie lokale pełne, wszędzie było pełno ludzi bo było ciepło, ludzie biegali, jeździli na motorach, rowerach. Z sklepów znikały skrzynki piwa bo zaczynali sezon grillowy. Do tego ten wirus był już w naszym mieście i okolicach. Mam rację czy nie?

Teraz wystarczy do pracy zadzwonić ze źle się czuje i zostaje się w domu. Ludzie zaczęli to wykorzystywać i nabijają statystyki. Sporo moich znajomych już tak choruje 😂

 

Jeszcze jedno pytanie, kto mi odpowie dlaczego osoby które mają inne zdanie są cały czas obrażanie?

Wątpię że Fredek321 jest lekarzem, znam lekarzy i rozmowa jest na innym poziomie.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, waldek~ napisał:

Jeżeli ten wirus tak szybko się rozprzestrzenia to u nas powinno być jak w Włoszech. W weekend były wszystkie lokale pełne, wszędzie było pełno ludzi bo było ciepło, ludzie biegali, jeździli na motorach, rowerach. Z sklepów znikały skrzynki piwa bo zaczynali sezon grillowy. Do tego ten wirus był już w naszym mieście i okolicach. Mam rację czy nie?

Tak masz racje. Na efekt tego weekendu trzeba tylko poczekać.....

Takie zachowania były we Włoszech, Hiszpanii i efekty w tych krajach już widać.

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sławek Nikt napisał:

jako prywatny lekarz

To była odpowiedź na pytanie co zrobię, a nie co robię

 

8 godzin temu, Sławek Nikt napisał:

O ile bardzo szanuję co poniektóre Twoje wypowiedzi to w innych porażka na maksa jak to się kolokwialnie mówi, która lekarzowi po prosu nie uchodzi.

Jest mi to kompletnie obojętne. Na szczęście nie masz wpływu na jakiekolwiek istotne decyzje.

  • Like 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fredek321 sorry, ale to co wypisujesz na temat klasy średniej jest niepoważne. 

Lekarz, to niby klasa niska wg Twojego toku myślenia?

W tym zagadnieniu rację ma @Sariensis

Pokory...może warto troche z forum się poedukować, przeczytać link, który zamieściłem i przyznać do błędu? Przeprosić... To takie trudne? Czy nieomylność Ci się włączyła, poziom hard? 

2 godziny temu, waldek~ napisał:

...znam lekarzy i rozmowa jest na innym poziomie.

Z tym pełna zgoda. 

 

Dyskusję można prowadzić z pełną kulturą i szacunkiem ze wszystkimi. Bez obrażania i "czerwieńców". 

@Plywak najwyraźniej, podobnie do Ciebie @fredek321 ma zero luzu, spinka poziom hard. 

"Czerwieniec" za tekst za przymróżeniem oka?

Wyluzujcie. Bo za wiele Waszych poglądów i poważnie pisanych tekstów zasługujecie niestety na łapkę w dół. 

 

@Zibi28 stekiem bzdur tekstu z BG bym nie nazwał. Teorie spiskowe nie biorą się z niczego. Warto posłuchać Billa z poniższej wypowiedzi z roku 2015.

@Ziemowit pełna zgoda. W każdej plotce, teorii ziarno niepokoju i prawdy. 

Dlatego też nie ma się czemu dziwić, że one powstają

@Zibi28

Edytowane przez marboru
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marboru napisał:

Lekarz, to niby klasa niska wg Twojego toku myślenia?

Klasa średnia to dużo więcej niż dochód. Nie wszystkich lekarzy można zaliczyć do klasy średniej i nie dochód będzie tu decydujący. Istotna jest rola tej klasy w funkcjonowaniu społeczeństwa.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...