Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, marcinn napisał:

Ależ tu gorąca atmosfera

Dla ochłody !!! Dla wszystkich narciarskich owiec

 

IMG_20200319_100704.jpg

IMG_20200319_095039.jpg

Moja teściowa 8 marca i dziś, znajdź różnicę ;), jestem z niej bardzo dumny za to co robi na pierwszej linii frontu w laboratorium medycznym!

image.png.22d87d610bd5224a22a97e93f7f7f9ac.png

IMG_0356.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

11 godzin temu, Sariensis napisał:

Definicje poszczególnych klas, znajdziesz w oficjalnych materiałach Banku Światowego, odnosi się do mediany dochodów poszczególnych grup. Wielu forumowiczów zalicza sie do klasy średniej i twierdzenie, ze ich nie ma jest, ze tak powiem, dość obraźliwe, zwłaszcza przez użytkownika, który zapewne prowadzi prywatny gabinet i rownież zalicza się do klasy średniej ;) .

 

11 godzin temu, marboru napisał:

Nie chcę wkraczać w dyskusję na temat klasy średniej w Polsce. Podam tylko link do artykułu, który odnosi się do tego zagadnienia. 

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/jak-wyglada-polska-klasa-srednia-raport-pie/55qq7kn

Raport PIE z września zeszłego roku. 

Hej, przezczytałem sobie dokładnie wskazaną analizę. Ktoś sobie pomylił "średnio zarabiających" z "klasą średnią". A nawet nie pomylił ale wymieszał te dwa "worki". Ale, szczerze, nie zamierzam ciągnąć dyskusji bo nie zmieni to mojego punktu widzenia. Klasa średnia jest szczątkowa. Dodam jeszcze, że spora część tej klasy może się do niej zaliczać przez pryzmat ich zarobków, ale mindset jest gdzie indziej.

@marboru PIE podlega Prezesowi Rady Ministrów, jestem daleki od teori spiskowych ale miło by było na poczytnym portalu ogłosić jak jest dobrze, Polska rośnie w siłę a ludziom żyje się dostatniej.

Dla mnie EOT. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fredek321 napisał:

Jesteśmy dopiero na samiuteńkim początku epidemii.

Przyznam, że irytują mnie takie stwierdzenia nawet jeśli są prawdziwe, bo dla mnie to oznacza ruinę finansową, hiperinflację, stan wojenny, godzinę policyjną i jedzenie na kartki za kilka, lub raczej kilkanaście miesięcy od dziś.

Niech mnie ktoś pocieszy i powie, że się mylę?

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ziemowit napisał:

Przyznam, że irytują mnie takie stwierdzenia nawet jeśli są prawdziwe, bo dla mnie to oznacza ruinę finansową, hiperinflację, stan wojenny, godzinę policyjną i jedzenie na kartki za kilka, lub raczej kilkanaście miesięcy od dziś.

Niech minie ktoś pocieszy i powie, że się mylę?

Hej, właśnie skończyłem calla z kolegami z Czech. Wszędzie należy poruszać się w maskach: w lesie, prowadząc samochód, bez wyjątku, armageddon. To naprawdę jest dopiero początek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Gazetą:  "(..) Aż 40 proc. zakażeń w Norwegii miało swoje źródło w Austrii. Setki innych przypadków w tym kraju i w Niemczech mają bezpośredni związek z narciarskim ośrodkiem Ischgl - pisze portal Politico (...)".

https://wyborcza.pl/7,155287,25802705,europa-zarazila-sie-w-ischgl-narciarskiej-ibizie-z-miasteczkiem.html#S.polecamy-K.C-B.1-L.1.maly#s=BoxWyboMT - niestety tylko z prenumeratą.

Ameryki nie odkryli - każdy z nas tutaj widział na własne oczy cosobotnie gigantyczne kory przy Monachium i Resenheim. W obie strony. 

Przecież to dotyczy całej Europy: Niemcy, Polska, Holandia...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mysiauek napisał:

Hej, właśnie skończyłem calla z kolegami z Czech. Wszędzie należy poruszać się w maskach: w lesie, prowadząc samochód, bez wyjątku, armageddon. To naprawdę jest dopiero początek.

Jeśli dojdzie aż to takiej katastrofy, że systemy finansowe w Polsce się wywrócą do góry nogami, to rząd nie będzie miał wyjścia i będzie nacjonalizował wszystko co obywatele mają a co może się przydać w walce z epidemią. Policja i wojsko pojawi się w domach prywatnych i zakładach pracy i będą brali co uznają za konieczne. Niech mi ktoś powie, że tak nie będzie to dam mu plusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ziemowit napisał:

Policja i wojsko pojawi się w domach prywatnych i zakładach pracy i będą brali co uznają za konieczne. Niech mi ktoś powie, że tak nie będzie to dam mu plusa.

Nie wiem, czy zasłużę na plusa, ale uważam, że na tyle spłaszczymy krzywą, że tak skrajne działania nie będą potrzebne.

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, barattolina napisał:

Gazetą:  "(..) Aż 40 proc. zakażeń w Norwegii miało swoje źródło w Austrii. Setki innych przypadków w tym kraju i w Niemczech mają bezpośredni związek z narciarskim ośrodkiem Ischgl - pisze portal Politico (...)".

Spoko, do Ischgl też by nasi forumowicze teraz chętnie pojechali. Na weekend miejscówka jak znalazł :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tanova napisał:

Jeszcze tydzień temu sezon narciarski trwał w najlepsze, a dzisiaj nawet skitury i samotne wędrówki po górach są zakazane.

Bez sensu ten zakaz. To znaczy ma on sens dla wszystkich nacji oprócz narodów wybranych - jak my Polacy. My się przecież nie zarażamy i nie zarażamy innych. Bakterie i wirusy roznoszą obcy :). I pasożyty też jeszcze obcy roznodzą :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tanova napisał:

Przede wszystkim za późno zamknięto ośrodki narciarskie i opróżniono miejscowości turystyczne.

Zobacz jak zmieniałem zdanie i jak szybko to się działo.

 

W dniu 24.02.2020 o 11:45, fredek321 napisał:

W tej chwili należy uznać, że wyjazd do Włoch ma nieznacznie podwyższone ryzyko. Nie ze względu na wirusa, tylko ze względu na lekki chaos w państwie. Jeśli do soboty liczba zakażonych wzrośnie pięciokrotnie (niewielki wzrost jest pewny) lub bardziej wyjazd będzie zwykła głupotą.

 

W dniu 24.02.2020 o 20:44, fredek321 napisał:

Na pewno będziesz miał pełne dane do podjęcia decyzji. W mojej ocenie, chirurga czyli doktora co wie o wirusach mniej od neonatologa ;), Włosi nie ogarną epidemii tak sprawnie jak Chińczycy. Czy Austria przywróci kontrole graniczne, a jeśli tak to jak będą wyglądały? Tereny przygraniczne cechują się dużym przemieszczaniem ludzi, choćby po benzynę. Czy jadąc po benzynę można zawlec wirusa - niestety tak.

 

W dniu 25.02.2020 o 19:21, fredek321 napisał:

Włochy 322 przypadki, 10 zgonów.

Szybciej niż myślałem przestaje nazywać wyjazd do Włoch nieostrożnością, a zaczynam nazywać zwykłą głupotą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ziemowit napisał:

@fredek321 jak nie lopinavir–ritonavir to może favipiravir? http://www.rynekaptek.pl/farmakologia/japonski-lek-na-grype-poprawia-stan-pacjentow-z-covid-19,36733.html

Daj znać jak upolujesz gdzies w necie wiarygodny raport.

Jedyne, które znalazłem. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/32147628 Wymienia leki, które są testowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zovirax 

17 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Ja profilaktycznie od tygodnia smaruję całe ciało Zoviraxem. Po prostu to jedyny lek antywirusowy jaki znam. Zakupiłem zapas i używam oszczędnie.

Pozdrowienia

W ulotce jest "Lek należy nakładać 5 razy na dobę". I to jest oszczędnie? To ty nic nie robisz tylko się smarujesz. :D :P

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fredek321 napisał:

Nie wiem, czy zasłużę na plusa, ale uważam, że na tyle spłaszczymy krzywą, że tak skrajne działania nie będą potrzebne.

Chce przypomnieć ze takie czyny praktykowano juz w czasach zupełnie spokojnych. Mam na myśli p. R. Kluske  i jego Jeepa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minister zdrowia podał, że 6500 paczek Arechinu produkowanego w Polsce (chlorochina) zostało rozdysponowanych w szpitalach do wspomagania leczenia COVID-19. Jednak wszędzie czytam, że nowszy lek tego typu, czyli Plaquenil produkowany we Francji (hydroksychlorochina) jest bezpieczniejszy i bardziej skuteczny. Plaquenil jest dostępny za 40zł (opakowanie 30 tabletek) w wielu aptekach w Polsce, ale jest tylko na receptę, która nie jest wydawana w przypadku COVID-19. @fredek321 masz jakieś info czy planują hydroksychlorochinę włączyć do terapii wspomagającej?

W jednej z wyszukiwarek wyczytałem "Plaquenil 30 tabletek jest dostępny w 24 aptekach w cenie od 29,99 zł do 39,99 zł.".

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...