Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, fredek321 napisał:

Epidemia kiedyś się skończy, jak każda. Postępowanie władz włoskich, hiszpańskich i francuskich będzie przedstawiane jako antywzór.

A w Niemczech? Dzisiaj się liczba prawie podwoiła a jeszcze dzień się nie skończył i raporty spływają. Przy czym wydaje się, że mają mało zgonów. Inaczej liczą czy jak?

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, przemo_narciarz napisał:

Chodzi o wiek mieszkańców.

Nie chwyciłem sorry. To ma wpływ, ale nie tak wielki.

 

3 minuty temu, Ziemowit napisał:

A w Niemczech? Dzisiaj się liczba prawie podwoiła a jeszcze dzień się nie skończył i raporty spływają. Przy czym wydaje się, że mają mało zgonów. Inaczej liczą czy jak?

Liczą troszkę inaczej. Prof. Szumowski to tłumaczył. Nie zmienia to faktu, że maja mało.

Widzę jeszcze jedną przyczynę. Włosi wykryli np. 30% zakażonych, a Niemcy 80%. To już oczywiście spekulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spiochu napisał:

Oj tam, Twoja teściowa, pewnie by się z tego śmiała, a Tynka nie jest już noworodkiem.

Niemowlakiem, jak myślisz do kiedy będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fredek321 napisał:

Liczą troszkę inaczej. Prof. Szumowski to tłumaczył. Nie zmienia to faktu, że maja mało.

Widzę jeszcze jedną przyczynę. Włosi wykryli np. 30% zakażonych, a Niemcy 80%. To już oczywiście spekulacja.

Wykrywalność to klucz do sukcesu. Teoretycznie gdyby każdy miał łatwy dostęp do szybkich, skutecznych, łatwych do przeprowadzenia i jednorazowych testów, np. paski lakmusowe, które barwią się pod wpływem reakcji chemicznej w kontakcie z białkami wirusa to społeczeństwo mogłoby żyć zupełnie normalnie. Nie sądzisz?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Hextor napisał:

Tak myśle ze w sytuacji kiedy codziennie ktoś ucieka z kwarantanny 5 tys kary to za mało. Przecież to połowa miesięcznej pensji w korpo. Powinni na czas zarazy podnieść do 50 klocków, to by się ludzie 2 razy zastanowili przed ucieczką.

Nie każdy pracuje w korpo i tyle zarabia ... Jeśli już to na dzień dobry "piątka" z automatu dla wszystkich, a potem ewentualna "dopłata" ..., np. w zależności od zarobków bo każdy te 5 tysięcy inaczej w kieszeni odczuje ... Wtedy jak piszesz każdy by się dwa razy zastanowił nad skutkami takiej szybkiej wycieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Ziemowit napisał:

Wykrywalność to klucz do sukcesu. Teoretycznie gdyby każdy miał łatwy dostęp do szybkich, skutecznych, łatwych do przeprowadzenia i jednorazowych testów, np. paski lakmusowe, które barwią się pod wpływem reakcji chemicznej w kontakcie z białkami wirusa to społeczeństwo mogłoby żyć zupełnie normalnie. Nie sądzisz?

Dostałem dzisiaj ofertę zakupu takich jednorazowych testów na Covid-19 , wyglądają jak testy ciążowe, w sumie mógłbym kupić, ale to noe mój biznes i nie mam ochoty wozić się tym na polskim cle. Mój chiński przyjaciel pracuje w jednej z największych chińskich firm produkujących takie różne ciekawe wynalazki, jest tam dyrektorem handlowym.

image.jpeg.9d2d04c84eba47222e937990acc6e07d.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Ziemowit napisał:

A w Niemczech? Dzisiaj się liczba prawie podwoiła a jeszcze dzień się nie skończył i raporty spływają. Przy czym wydaje się, że mają mało zgonów. Inaczej liczą czy jak?

Może mają aplikację Volkswagena pozwalającą "zarządzać" wynikami testów  ? ;)

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Można je jednak ograniczać.

A nie tylko opóźnić?

Cytat

Niemowlakiem, jak myślisz do kiedy będzie?

Nie wiem, ale trzymam kciuki żeby nie dłużej niż do wieku 12mies, jak większość dzieci.

 

Cytat

5 tys kary to za mało. Przecież to połowa miesięcznej pensji w korpo

To chyba tylko w IT. Pracowałem w dwóch korpo. Znam sporo osób z innych. Specjalista nie zarabia więcej niż 5k na rękę, większość sporo mniej.   (Śląsk/Łódź - przemysł lub finanse)

 

 

Edytowane przez Spiochu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Hextor napisał:

Tak myśle ze w sytuacji kiedy codziennie ktoś ucieka z kwarantanny 5 tys kary to za mało. Przecież to połowa miesięcznej pensji w korpo. Powinni na czas zarazy podnieść do 50 klocków, to by się ludzie 2 razy zastanowili przed ucieczką.

Odstrzał!

Pozdrowienia

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Sariensis napisał:

Dostałem dzisiaj ofertę zakupu takich jednorazowych testów na Covid-19 , wyglądają jak testy ciążowe, w sumie mógłbym kupić, ale to noe mój biznes i nie mam ochoty wozić się tym na polskim cle. Mój chiński przyjaciel pracuje w jednej z największych chińskich firm produkujących takie różne ciekawe wynalazki, jest tam dyrektorem handlowym.

image.jpeg.9d2d04c84eba47222e937990acc6e07d.jpeg

Prawdopodobnie zostałyby zarekwirowane przez Państwo.

  https://grodzisknews.pl/maszyne-do-testow-na-koronawirusa-zarekwirowal-rzad-dwie-strony-medalu/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Spiochu napisał:

A nie tylko opóźnić?

To chyba tylko w IT. Pracowałem w dwóch korpo. Znam sporo osób z innych. Specjalista nie zarabia więcej niż 5k na rękę, większość sporo mniej.   (Śląsk/Łódź - przemysł lub finanse)

Ad. 1. Nie mam odpowiedniej wiedzy aby pisać nawet z jakąś tam pewnością, ale skoro wirek umiera bez nosiciela to jak najbardziej można ograniczać, a nie opóźniać choć opóźnienie paradoksalnie może być również dobre. A nuż będzie dostępna już ogólnodostępna szczepionka ?

Ad. 2. Pełna zgoda.

Edytowane przez Sławek Nikt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Sariensis napisał:

Dostałem dzisiaj ofertę zakupu takich jednorazowych testów na Covid-19 , wyglądają jak testy ciążowe, w sumie mógłbym kupić, ale to noe mój biznes i nie mam ochoty wozić się tym na polskim cle. Mój chiński przyjaciel pracuje w jednej z największych chińskich firm produkujących takie różne ciekawe wynalazki, jest tam dyrektorem handlowym.

image.jpeg.9d2d04c84eba47222e937990acc6e07d.jpeg

W praktyce próba szerszego stosowania jednorazowych testów z Chin czy z dowolnej innej części świata na terenie EU może napotkać opór, jeśli władze europejskich krajów nie uwierzą w ich skuteczność. Jednorazowe testy może sobie wyprodukować każdy, ale czy działają to już inna sprawa.

Wiesz coś więcej jaka ich skuteczność i czy są jakieś konkretne badania?

 

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Prawdopodobnie zostałyby zarekwirowane przez Państwo.

  https://grodzisknews.pl/maszyne-do-testow-na-koronawirusa-zarekwirowal-rzad-dwie-strony-medalu/

Potem będzie w książkach do historii:

Kaczyzm - pierwsza fala.

:(

 

Cytat

skoro wirek umiera bez nosiciela

Nie rozumiem. ???

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...