Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Jeeb napisał:

Wczoraj rano pojechałem do Aldika po papier toaletowy a że ciągle jeszcze wożę na dachu skrzynkę na narty to jakiś zupełnie mi nieznany gnojek uznał za stosowne mnie na ten temat zagadać.

Mniej więcej w ten deseń :  he he he - co koniec sezonu ? he he he - po co jeszcze ta skrzynia he he he ?

Jak mu powiedziałem że właśnie wróciłem z Innsbrucka to porzucił swój pusty  wózek, wskoczył do auta i odjechał z piskiem opon.

Za dużo memów kolego czytasz, a potem nie odróżniasz fikcji od rzeczywistości...

  • Haha 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jeeb napisał:

nie mogę bo mnie z pracy wyrzucą

trochę może poczytaj tu:

https://science.sciencemag.org/content/early/2020/03/13/science.abb3221

 

Ciekawy artykuł. Jednak nie wynikają z niego tak skrajne dane. Na każdego zdiagnozowanego 8,5 niezdiagnozowanego. Niezdiagnozowany zaraża tak jak 0.55 zdiagnozowanego (objawowego). Szczegółowa analiza ogniska z Wuhan (link w wątku) sugeruje gorszą sytuację na początku epidemii - nawet 27x więcej zarażonych niż potwierdzonych. W miarę trwania epidemii wykrywany coraz większy odsetek. We wsi pod Wenecją testy wykonano u wszystkich mieszkańców. Odsetek całkowicie bezobjawowych zarażonych był dużo mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Jeeb napisał:

ale jednak napisałeś - uwielbiam takie teksty

Wczoraj rano pojechałem do Aldika po papier toaletowy a że ciągle jeszcze wożę na dachu skrzynkę na narty to jakiś zupełnie mi nieznany gnojek uznał za stosowne mnie na ten temat zagadać.

Mniej więcej w ten deseń :  he he he - co koniec sezonu ? he he he - po co jeszcze ta skrzynia he he he ?

Jak mu powiedziałem że właśnie wróciłem z Innsbrucka to porzucił swój pusty  wózek, wskoczył do auta i odjechał z piskiem opon.

 

 

 

Znam gościa, który jest myśliwym i wozi w kufrze strzelby ;) , ciekawa musiałaby być mina tego gościa, gdy trafił na tego myśliwego, a on mu pokazał zawartość :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 27-latka co to ponoć zmarła na koronę miała sepsę i na nią zmarła. Jak się ten cyrk kiedyś skończy to trzeba będzie rzetelnie policzyć kto faktycznie na co kopnął w kalendarz. Pomijam makaroniarzy bo tam tam to chyba jak ktoś zszedł w wypadku drogowym to wpisują wirusa... 

Wczoraj już rowerowo po górach i cudowny dzień bez tego ciągłego nawalania o wirusie. Ludzie też jakoś normalnie żyją choć nieco puściej bo zamknięte szkoły. W miastach to jest czysty debilizm. 

Edytowane przez Author
  • Like 2
  • Thanks 3
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://300gospodarka.pl/wykres-dnia/2020/03/20/statystyki-koronawirus-wlochy-covid19/

I teraz pytanie, jak interpretować np nadciśnienie:

- mam nadciśnienie, przyjmuje regularnie leki na nie, moje ciśnienie dzięki nim to 130/85

- mam nadciśnienie, nie przyjmuje żadnych leków, moje ciśnienie to (np) 160/105

Co jest rozumiane wg medycyny jako występujące schorzenie ? Czy podatność to cechy które prowadzą do danej choroby, czy też sam efekt tej choroby, jakim jest wysokie ciśnienie ? 

To drugie? Czy oba, niezależnie czy leczone, czy też nie.

@fredek321 ??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Author napisał:

Ta 27-latka co to ponoć zmarła na koronę miała sepsę i na nią zmarła.

Tzw. sepsa, czyli wstrząs septyczny to zespół objawów, a nie choroba. Wirus również może je wywołać. W tym konkretnym przypadku wirus jest mało prawdopodobnym czynnikiem wywołującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

Najpierw zabrałem rower,by zbadać sytuację.Może jutro wezmę narty,byłem zbadać sytuację i zobaczyć miejsce śmierci młodego Słowaka w ostatnim dniu funkcjonowania...

Zbyszku na Jaworzynie zdecydowanie lepsze warunki

Ludzi brak,no prawie brak,5 osób widziałem

 

IMG-20200313-WA0009.jpg

IMG-20200313-WA0006.jpg

IMG-20200313-WA0004.jpg

IMG-20200313-WA0000.jpg

IMG-20200313-WA0008.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcinn napisał:

Zbyszku na Jaworzynie zdecydowanie lepsze warunki

Ludzi brak, no prawie brak, 5 osób widziałem

Ani mi się waż pisać takie rzeczy i pokazywać śnieg! 🤬 Ja chcę widzieć błoto, dużo błota, wszystko w błocie, błoto po same uszy! I odetchnąć z ulgą, że nic mnie nie ominęło.

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Czy Waszym zdaniem w Polsce będzie jeszcze w tym miesiącu chodziła jakaś kolejka,a w niej będzie narciarz,z nartami,który będzie sobie zjeżdżał po wyjechaniu kolejką?

Liczyłem na Kasprowy i ostatni tydzień kwietnia ale jestem pesymistą. Święta 12/13 więc raczej nie ma co liczyć (bo za wcześnie) a od poniedziałku 20-go nie będzie im się chciało/opłacało (tak sobie myślę).

Pozdrawiam

mirekn

Edytowane przez mirekn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...