Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Na pewno. Populacja 60 mln. 50-80% do zarażenia. Podwajają co 5 - 5,5 dnia.

Przyrost 14% dziennie

Po półtora miesiąca:

1,14 do potęgi 45 = 363,68

363,68 * 47021 zarażonych = 17 100 553 zarażonych

Liczba testowanych przypadków nie odpowiada rzeczywistej, więc to już byłby szczyt lub nawet po nim.

Oczywiście nie wiemy czy przyrosty będą takie jak do tej pory, więc może to potrwać nico dłużej lub krócej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sariensis napisał:

Nie, i jak już się gdzieś szwędacie, to przynajmniej nie piszcie na forum o tym, bo za chwile przez was nam wprowadzą stan wyjątkowy i będzie przeje.ne jak w Hiszpani, gdzie nie można wyjść z domu w tej chwili..., kto się pęta bez celu ten na glebę i baaardzo wysoki mandat dostaje. 

https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/prognoza,45/moze-dopadac-nawet-20-centymetrow-sniegu-alarmy-imgw,317845,1,0.html

Z tego co wiem to ma coś dopadać. Nogi będą swędzieć!!! Aby temu zapobiec proponuję inicjatywę, aby pewne osoby na stokach sypały piach, kopały dziury, lały wodę... stop, za wolno działa, benzynę na śnieg bo tania jest ostatnio i puściły białe z dy... :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pawelb91 napisał:

Hmmm, i jak tam plany podboju Europy za grosze? 🤔

To może lotdodomu , aaaahhh jednak nie tak tanio wyszło ;)  , wlasnie leci do nas masa zakażonych 

image.png.a3e4199f0209a3e4fd35b251212b5f3c.png

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Spiochu napisał:

Przyrost 14% dziennie

Po półtora miesiąca:

1,14 do potęgi 45 = 363,68

363,68 * 47021 zarażonych = 17 100 553 zarażonych

Liczba testowanych przypadków nie odpowiada rzeczywistej, więc to już byłby szczyt lub nawet po nim.

Oczywiście nie wiemy czy przyrosty będą takie jak do tej pory, więc może to potrwać nico dłużej lub krócej.

 

Twoje założenia są słuszne pod warunkiem ze zarażony kontaktuje się z niezarażonym i go zaraża :).

Jednak kolejni zarażeni będą się spotykać z już zarażonymi i skalę logarytmiczną możemy sobie wsadzić :).

Jeżeli 10 zarażonych na swojej drodze spotka 100 ludzi z których 50 zaraziło się wcześniej wszystkie obliczenia diabli biorą :).

A teraz poważniej. Uważam że przyrost jaki w chwili obecnej jest w Polsce jest bardziej optymistyczny niż przewidywał minister zdrowia. Co nie znaczy że możemy sobie dać na luz .

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeżeli 10 zarażonych na swojej drodze spotka 100 ludzi z których 50 zaraziło się wcześniej wszystkie obliczenia diabli biorą :).

To będzie istotne dopiero w okolicach samego szczytu zarażeń. Poza tym jest jeszcze masa innych możliwych zmiennych, włącznie z nieznaną liczbą zarażonych obecnie. (Ja bym szacował 10x to co podają, ale to tak z czapy).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sławek Nikt napisał:

Stawiam 100 zł. że, nie chyba, że na jakieś mega prywatne życzenie w co również wątpię.

Ja mogę postawić nowe komórkowe gigantki Elana,więc oczekuję poważnych propozycji.Twierdzę,że jeszcze w marcu będzie chodziła kolejka,a w niej narciarz z nartami,który będzie wyjeżdżał kolejką a potem zjeżdżał trasą.I będzie to w Polsce.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Spiochu napisał:

To będzie istotne dopiero w okolicach samego szczytu zarażeń. Poza tym jest jeszcze masa innych możliwych zmiennych, włącznie z nieznaną liczbą zarażonych obecnie. (Ja bym szacował 10x to co podają, ale to tak z czapy).

Oczywiście że jest masa innych zmiennych. Z punktu widzenia układów automatyki nie podejmuje się wyliczenia trendów :). W statystyce można by użyć linii trendu która w obecnej sytuacji była by względnie prawdziwa w 2 lub 3 okresach. No bo jak to mówił mój wykładowca statystyki: "Statystyka to narzędzie kłamców". Więc czekamy na rozwój wydarzeń i nie prowokujemy niepotrzebnie sytuacji zagrożeń zakażenia wirusem :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Twierdzę,że jeszcze w marcu będzie chodziła kolejka,a w niej narciarz z nartami,który będzie wyjeżdżał kolejką a potem zjeżdżał trasą.I będzie to w Polsce.

Kupiłeś wyciąg ? Pojedynczy czy cały Ośrodek ? ;)

Pozdrawiam

mirekn

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Ja mogę postawić nowe komórkowe gigantki Elana,więc oczekuję poważnych propozycji.Twierdzę,że jeszcze w marcu będzie chodziła kolejka,a w niej narciarz z nartami,który będzie wyjeżdżał kolejką a potem zjeżdżał trasą.I będzie to w Polsce.

Poproszę o foto Gigantek, chętnie je przyjmę po przegranej :) .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kupiłeś wyciąg ? Pojedynczy czy cały Ośrodek ? ;)
 

Wypuścił wirusa, a w przyszłym roku, za bezcen przejmie TMR. ;)

 

Cytat

Z punktu widzenia układów automatyki nie podejmuje się wyliczenia trendów :).

Przynajmniej wiadomo, że układ jest niestabilny.

Edytowane przez Spiochu
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Pewnie już ma umowę przedwstępną, bo coś zbyt pewny😉

Oczekiwałem konkretów,bo pianę to bijecie w tym wątku i bijecie...Dobrze,że choć jeden z Was rzucił konkretem,ale nie wygląda,byście byli chętni na te gigantki.Nie dokonałem żadnych inwestycji w kolejnictwo linowe,miałem mały wyciąg ,ale zlikwidowalem w 2003...

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lski@interia.pl napisał:

Oczekiwałem konkretów,bo pianę to bijecie w tym wątku i bijecie...Dobrze,że choć jeden z Was rzucił konkretem,ale nie wygląda,byście byli chętni na te gigantki.Nie dokonałem żadnych inwestycji w kolejnictwo linowe,miałem mały wyciąg ,ale zlikwidowalem w 2003...Nie to nie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lski@interia.pl napisał:

 

Jestem tak bardzo pewien twojej przegranej, ze mogę postawić przeciwko twoim gigantkom jeden z moich samochodów ;) . Tyle, że to jest zbyt latwa wygrana, a nie lubię kopać leżących :) , na prawdę nadal bujacie w obłokach. W tym sezonie na nartach legalnie w Europie już nie pojeździsz - zrozum w końcu. Ja tez żałuje ze nie pojechałem do Włoch i na Teneryfę i potem znowu do Włoch i do Chin i do Hong Kongu i do Niemiec i do Hiszpanii itp. Itd. jest jak jest i trzeba się bezwzględnie dostosować włączając odpowiedzialność za innych.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Spiochu napisał:

Skiturów w PL jeszcze nie zabronili.

Z naciskiem na jeszcze, jak tak dalej będziecie się napinać i przechwalać, to raczej bym się tego spodziewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Sariensis napisał:

Jestem tak bardzo pewien twojej przegranej, ze mogę postawić przeciwko twoim gigantkom jeden z moich samochodów ;) . Tyle, że to jest zbyt latwa wygrana, a nie lubię kopać leżących :) , na prawdę nadal bujacie w obłokach. W tym sezonie na nartach legalnie w Europie już nie pojeździsz - zrozum w końcu. Ja tez żałuje ze nie pojechałem do Włoch i na Teneryfę i potem znowu do Włoch i do Chin i do Hong Kongu i do Niemiec i do Hiszpanii itp. Itd. jest jak jest i trzeba się bezwzględnie dostosować włączając odpowiedzialność za innych.

Podejmuję wyzwanie.Podejmuję wyzwanie.Przeczytaj mój post i,wszystko,co w nim jest,zostanie dokładnie wypełnione.Jakie masz te auta?Ja mam 3 i więcej żadnego złomu koło domu mi nie potrzeba...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moje wątpliwości zginęły w tłumie dywagacji na temat KORONY, trochę optymizmu! Damy radę! Ludzie, nie dajmy się zwariować! To jest forum narciarskie! A może pozbądźmy się już teraz złudzeń i sprzętu - zacznijmy przygotowywać się do końca Ś....

Mam wrażenie, że nasze forum zaczyna być najzwyklejszym przeciętnym portalem informacyjnym - kto i co a może dlaczego?

Czyt to już koniec...?!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z naciskiem na jeszcze, jak tak dalej będziecie się napinać i przechwalać, to raczej bym się tego spodziewał.

To może wyłączmy jeszcze internet. Przez niego, ludzie ulegają dezinformacji i panikują, zamiast słuchać TVPIS.

Cytat

I moje wątpliwości zginęły w tłumie dywagacji na temat KORONY, trochę optymizmu! Damy radę! Ludzie, nie dajmy się zwariować! To jest forum narciarskie! A może pozbądźmy się już teraz złudzeń i sprzętu - zacznijmy przygotowywać się do końca Ś....

Mam wrażenie, że nasze forum zaczyna być najzwyklejszym przeciętnym portalem informacyjnym - kto i co a może dlaczego?

Czyt to już koniec...?!

To może wycieczka na Trzy Korony?

Edytowane przez Spiochu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marcinn napisał:

Przechwalać MY 🤣😂🤣😂

Rozwaliłeś bank 

 

Jak tu wystawiacie fotki i relacje, to jesteście na forum publicznym, jeździcie nieco ciszej nad tym grobem...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...