Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Podejmuję wyzwanie.Podejmuję wyzwanie.Przeczytaj mój post i,wszystko,co w nim jest,zostanie dokładnie wypełnione.Jakie masz te auta?Ja mam 3 i więcej żadnego złomu koło domu mi nie potrzeba...

Żaden nie jest starszy niż 3 lata, stare to jest dobre wino i skrzypce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wolf ski napisał:

Spadam, szkoda czasu - jakieś oto moto mamy na forum!

Czytaj ze zrozumieniem, t jest zakład w tematyce stricte narciarskiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lski@interia.pl napisał:

To stoi zakład?Jakie chcesz dowody po zdarzeniu?

Jak to jakie, napisz gdzie i kiedy a kupię karnet i pojadę z tym narciarzem rzeczoną kolejką ;) , o ile oczywiście będzie możliwe legalne poruszanie się po kraju ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lski@interia.pl napisał:

Najbliższa niedziela,Jaworzyna Krynicka.

Sprawdzimy czy legalnie sobie pracuje pomimo oficjalnego zamknięcia przez PKL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wolf ski napisał:

Ok! Przeczytam ze zrozumieniem :) , ale zakłady idą o poważne sprawy :) 

To forum to jest strasznie poważna sprawa, wręcz życia i śmierci ;) . Jak ma razie to mam fajne narty 

 

https://www.pkl.pl/post/kasprowy-wierch/aktualnosci/osrodek-kasprowy-wierch-od-13-03--czasowo-zamkniety.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to jaki ten samochód idzie na konkurs? Poproszę o szczegóły: model, rocznik, przebieg, silnik, no i czy powypadkowy, kradziony, czy miał przebijane numery VIN i takie sprawy. :P Ja mogę rozstrzygać kto wygrał, biorę 10% wartości nagrody, nie dziękujcie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sariensis napisał:

Jestem tak bardzo pewien twojej przegranej, ze mogę postawić przeciwko twoim gigantkom jeden z moich samochodów ;) . Tyle, że to jest zbyt latwa wygrana, a nie lubię kopać leżących :) , na prawdę nadal bujacie w obłokach. W tym sezonie na nartach legalnie w Europie już nie pojeździsz - zrozum w końcu. Ja tez żałuje ze nie pojechałem do Włoch i na Teneryfę i potem znowu do Włoch i do Chin i do Hong Kongu i do Niemiec i do Hiszpanii itp. Itd. jest jak jest i trzeba się bezwzględnie dostosować włączając odpowiedzialność za innych.

Ty jednak jestes strasznie nadmuchany, niestrawności dostanę, a Ty przepukliny od tej napinki. 

Który jesteś na liście Forbsa?

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Sariensis napisał:

Sprawdzimy czy legalnie sobie pracuje pomimo oficjalnego zamknięcia przez PKL.

Całkowicie legalnie.Nigdzie nie napisałem,że to ja będę jeździł,choć gdybym się uparł,pewnie i to dałoby się zrobić,nielegalnie.Kolejka po zamknięciu robiła przegląd techniczny,wymieniano parę rzeczy.Kończą w niedzielę i przed odbiorem przez UDT będą ją puszczać i sprawdzać  pracownicy,a mój kolega od treningów i zawodów ,który jest tam kierownikiem postanowił wykorzystać ten fakt,i będzie zjeżdżał zupełnie legalnie,wyjeżdżając wyjazdami technicznymi.Oszczędzę Ci fatygi,chyba,że od razu przywieziesz to auto,to Ci oddam za paliwo...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Thanks 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Całkowicie legalnie.Nigdzie nie napisałem,że to ja będę jeździł,choć gdybym się uparł,pewnie i to dałoby się zrobić,nielegalnie.Kolejka po zamknięciu robiła przegląd techniczny,wymieniano parę rzeczy.Kończą w niedzielę i przed odbiorem przez UDT będą ją puszczać i sprawdzać  pracownicy,a mój kolega od treningów i zawodów ,który jest tam kierownikiem postanowił wykorzystać ten fakt,i będzie zjeżdżał zupełnie legalnie,wyjeżdżając wyjazdami technicznymi.Oszczędzę Ci fatygi,chyba,że od razu przywieziesz to auto,to Ci oddam za paliwo...

Zapomniałeś o jednym istotnym fakcie, ja mam tam kupić karnet i wyjechać kolejka legalnie..., wiec chyba tak średnio to wygląda, nie ma sezonu, nie ma narciarstwa, i nie rozpowszechniające nieprawdziwych informacji w stanie epidemii, dajecie zły przykład, forum czyta bardzo dużo ludzi, chcecie, żeby sie zjawili w weekend zamiast w lasach na Jaworzynie, bo poszła fama, ze w niedzielę będzie jezdzic Kolejka ...? Dorośnijcie w koncu i zacznijcie myśleć, myślenie nie boli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Sariensis napisał:

Zapomniałeś o jednym istotnym fakcie, ja mam tam kupić karnet i wyjechać kolejka legalnie..., wiec chyba tak średnio to wygląda, nie ma sezonu, nie ma narciarstwa, i nie rozpowszechniające nieprawdziwych informacji w stanie epidemii, dajecie zły przykład, forum czyta bardzo dużo ludzi, chcecie, żeby sie zjawili w weekend zamiast w lasach na Jaworzynie, bo poszła fama, ze w niedzielę będzie jezdzic Kolejka ...? Dorośnijcie w koncu i zacznijcie myśleć, myślenie nie boli!

Zakład zatwierdziłes wcześniej, później coś sobie wymyśliłes że Ty będziesz karnet kupować, ale to juz bez zwiazku, więc szykuj auto😂

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Zakład zatwierdziłes wcześniej, później coś sobie wymyśliłes że Ty będziesz karnet kupować, ale to juz bez zwiazku, więc szykuj auto😂

Zacytuj, dowodem miał być zakup przeze mnie karnetu i wyjazd kolejka, Niedoczytałeś, oj jaka szkoda, to teraz ja pojadę w niedzielę na Jaworzynę, zrobię zdjęcie zamkniętych kas..., nart nie chcę, nie lubię tej marki, za to lubię coś zrobić pro publico bono I jak zobaczę, że zdrowie I życie pracowników pana kierownika jest zagrożone w stanie epidemii, to wezwę odpowiednie służby, aby sprawdziły, czy przeglad akurat w niedzielę tuż po ogloszeniu epidemi jest absolutnie konieczny a pan kierownik wyposażył podwładnych w konieczne środki bezpieczeństwa do wykonania pracy w celu jego beztroskiego zjazdu na nartach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Author napisał:

Ma ktoś jakieś przemyślenia w innym kierunku a mianowicie chodzi o przyczyny i prewencja na przyszłość? O ile jest prawdą to co się pisze to co zrobić z tymi Chińskimi popaprańcami i nie tylko bo chodzi o region co jedzą wszystko co się rusza i nie ucieka na drzewo. Może czas z tym skończyć bo jak się faktycznie coś kiedyś poważniejszego wykluje to faktycznie będzie pozamiatane. 

Chiny sa rezimem komunistycznym, kult jednostki tam nie istnieje, wladze zakazały takich praktyk, z wladzà nikt w Chinach nie dyskutuje, w Wuhan w stanie epidemii okna były zabite deskami a wojsko na ulicach, o zapraszaniu na narty na forach internetowych nawet nikt nie pomyślał, zreszta caly ruch sieciowy również jest kontrolowany. Odpowiedz sobie na pytanie, czy ktokolwiek tam sprzeciwi się władzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem odpowiedzi, dlaczego w Niemczech jest tyle wykrytych przypadków a tak mało testów i znalazłem. Ciekawy artykuł: https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-europie,koronawirus-sars-cov-2-w-niemczech--duzo-nowych-przypadkow--niski-wskaznik-zgonow,artykul,31371832.html?utm_source=www.skiforum.pl_viasg_medonet&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

W skrócie w Niemczech obecnie wykonywanych jest 160 000 testów w laboratoriach na tydzień i planowane jest zwielokrotnianie tej liczny. Chcą testować wszystkich kto się tylko nawinie. W Polsce na razie kilka tysięcy tygodniowo. Kibicuję Niemcom bo transmisja do Polski w sporej większości przypadków jest właśnie z tego kraju.

Może nam odpalą trochę sprzętu???

Z tego co czytałem to w Polsce jest problem z procedurami, rekomendacjami i zamówieniami. Wszystko się przeciąga jak flaki z olejem, stąd nie ma testów.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem już ten temat zostawić ale może ten materiał spowoduje że zaczniecie się zastanawiać

 

 

To wszystko nie pasuje. Jeździliśmy dzisiaj na rowerach, obserwując co się dzieje. Najwięcej osób spacerujących to byli babcie i dziadki z wnukami. Spotkaliśmy też dużo młodych, którzy siedzieli i słuchali muzyki. Mój znajomy był dzisiaj w szpitalu w  Lipsku, normalny dzień, pielęgniarki, lekarze chodzili uśmiechnięci, pili kawkę, zero stresu. U nas jest duża klinika, pracuje tam ponad 2 tyś ludzi i jest to samo. Dlatego znam lekarzy którzy tam pracują. Są przygotowani na zalew chorych tylko że łóżka stoją puste. A Media podają że u nas jest źle i nas straszą. To powiedzcie mi gdzie Ci chorzy!!!? Może czas zacząć słuchać znajomych co mieszkają za granicą a nie medialnej propagandy. Mam rodzinę, znajomych w różnych miastach w Niemczech i każdy mówi to samo, nic się nie dzieje poza ograniczeniami i ludzie wariują bo boją się że jedzenia zabraknie. To z czym my walczymy?

I tu włącza się logika, jeżeli jest tak źle, to pozwalają wszystkim chodzić żeby się pozarażali żeby zapełnić te łóżka? Dlaczego lekarze podchodzą do tego na pełnym luzie? Spotkaliśmy jednego znajomego lekarza jak spacerował z dzieckiem, znamy się z placu zabaw, dlaczego nie siedzi w domu, dlaczego naraża dwu letnie dziecko?

Od soboty mamy kolejne ograniczenia, zamykają np. fryzjerów (dzisiaj już nigdzie nie dało się obciąć, wszystkie terminy były zajęte) i nie wolno chodzić w dużych grupach. Ogólnie strach zbiera żniwo bo dzisiaj już jakby mniej ludzi na zakupach i w mieście, lub już wszystko kupili i mają zapasy. W sklepach porobili strefy żeby odstęp trzymać.

Spotkaliśmy dzisiaj w DM jedną babcie w masce!

 

  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Author napisał:

Chyba mnie nie zrozumiałeś bo nie napisałem wprost a @Mitek się dosrywa a jak taki myśliciel z niego to powinien zrozumieć. Chodzi o genezę większości tego typu wirusów czyli kwestie odzwierzęce. Innymi słowy targi dzikich zwierząt, które są tam zabijane i robi się wielki kocioł. Ma ktoś cokolwiek ciekawego do powiedzenia to proszę ale bez kretyńskich aluzji o epokowej wypowiedzi bo nad tym głowią się tęższe głowy niż my tu razem wzięci z Mitkiem na czele. No chyba, że od razu zakładamy iż to broń biologiczna to nie ma tematu. 

Cześć

Każdą, nawet bardzo mądrą myśl, można przedstawić na wiele sposobów i to buduje przesłanie. Ty wybrałeś wyjątkowo paranoiczna formę przekazu przez co zatarłeś pierwotny przekaz. Pretensje miej tylko do siebie.

Pozdrowienia

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...