Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualności Centrali

Komunikat dla świadczeniodawców

21-03-2020

Zalecenia dla świadczeniodawców dotyczące zasad realizacji planowych zabiegów operacyjnych.

W celu ograniczenia zużycia zapasów krwi i preparatów krwiopochodnych, Centrala NFZ zaleca w okresie od 23 do 29 marca 2020 r. stopniowe ograniczanie przyjęć, a od 30 marca br. wstrzymanie przyjęć pacjentów na zabiegi operacyjne wykonywane planowo, w szczególności:

  • endoprotezoplastyki dużych stawów
  • duże zabiegi korekcyjne kręgosłupa
  • zabiegi naczyniowe na aorcie brzusznej i piersiowej
  • pomostowanie naczyń wieńcowych;
  • nefrektomia;
  • histerektomia.

Decyzja o odroczeniu terminu zabiegu powinna być podejmowana indywidualnie w odniesieniu do każdego pacjenta, u którego ma być wykonana operacja, z uwzględnieniem jego aktualnego stanu klinicznego i ryzyk wynikających z przeprowadzenia leczenia operacyjnego w późniejszym terminie.

Pacjentom, co do których zostanie podjęta decyzja o odroczeniu operacji, należy wyznaczyć kolejny termin zabiegu.

Aktualizacja kolejki powinna być przeprowadzona z uwzględnieniem daty zgłoszenia się pacjenta ze skierowaniem u świadczeniodawcy.

 

Źródło: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dla-swiadczeniodawcow,7660.html

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Arti51 napisał:

Też się zastanawiam. Ale zawsze to lepiej poświęcić chwilkę na idiotyczny komentarz : Wujka googla spytaj co znaczy WOW!.

Jeśli rozmawiam z kimś kto nie zna języka polskiego to gadam z nim po angielsku. Na polskich forach robię dokładnie tak samo. To się nazywa szacunek dla rozmówcy. Bez odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sławek Nikt napisał:

Jeśli rozmawiam z kimś kto nie zna języka polskiego to gadam z nim po angielsku. Na polskich forach robię dokładnie tak samo. To się nazywa szacunek dla rozmówcy. Bez odbioru.

You think that when talking with forum users you have to go down to level zero ? Chyba wszyscy znamy tu polski i miło byłoby czytać to forum normalnie, a nie bez zbędnej spiny. Ale są ludzie którym się wydaje że Teneryfa zobowiązuje do znajomości hiszpańskiego.

 
Edytowane przez Arti51
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka ilość zakażonych i hospitalizowanych jaką mamy obecnie powoduje już aż tak duże braki w zaopatrzeniu szpitali? 
Ponoć brakuje nawet zwykłych maseczek...

Czy te 550 zakażonych faktycznie jest takim problemem w polskiej służbie zdrowia? 
Czy 550 to jest ilość której nie można udźwignąć? 

Co będzie jeśli dojdziemy do 2000??

Włosi mają 42 000 przypadków......

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi o zasadę. 
Skoro przy 550 moje koleżanki szyją maseczki to co będzie później ? Za swoją kasę !

Czy nie ma jakiś ....nie wiem, zapasów na taka okoliczność ? Nie rozumiem tego co się dzieje. To wyglada tak, jakby służba zdrowie już teraz była niewydolna. WTF ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, barattolina napisał:

Czy taka ilość zakażonych i hospitalizowanych jaką mamy obecnie powoduje już aż tak duże braki w zaopatrzeniu szpitali? 
Ponoć brakuje nawet zwykłych maseczek...

Czy te 550 zakażonych faktycznie jest takim problemem w polskiej służbie zdrowia? 
Czy 550 to jest ilość której nie można udźwignąć? 

Co będzie jeśli dojdziemy do 2000??

Włosi mają 42 000 przypadków......

 

 

 

W takich postach najbardziej mnie bawią słowa typu "ponoć". itd.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spiochu napisał:

Co najmniej tyle będzie, cokolwiek byś nie zrobił.

Mam odmienne zdanie. Ponownie odwołam się do filmu, który pojawił się na forum. Maksymalne ograniczenie kontaktów międzyludzkich może spłaszczyć krzywą bardziej. Dodatkowo każdy tydzień zwłoki podnosi szanse na znalezienie leku. Wtedy spadnie odsetek chorych wymagających hospitalizacji.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zaba_osw napisał:

Tak z ciekawości... Ile razy tam lądowałeś? :)

Nie wiem dokladnie , około kilkadziesiat razy, nie liczę ilości ladowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam odmienne zdanie. Ponownie odwołam się do filmu, który pojawił się na forum. Maksymalne ograniczenie kontaktów międzyludzkich może spłaszczyć krzywą bardziej. Dodatkowo każdy tydzień zwłoki podnosi szanse na znalezienie leku. Wtedy spadnie odsetek chorych wymagających hospitalizacji.

 

Jak znajdzie się lek to ok, jak nie to musiałbyś przez lata mieć te wszystkie kwarantanny.

Można przynajmniej próbować poradzić sobie z taką liczbą

Budynki na szpitale polowe mamy - szkoły. Łóżka to też nie problem, wystarczą materace na paletach.

Personel? Na uczelniach medycznych jest ok 60 tys studentów. Niech powołają 1/3 najbardziej ogarniętych i zaczną szkolić.

Ochotnicy/poborowi do przywożenia pacjentów.  Pozostaje kwestia leków, środków ochrony, sprzętu. Powinniśmy produkować to już w takich ilościach, jak Niemcy amunicję w czasie II wojny światowej. Nie słyszałem w ogóle o przekształcaniu fabryk na taką produkcję. Jedynie jakieś szycie maseczek w śmiesznych ilościach.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spiochu napisał:

Jak znajdzie się lek to ok, jak nie to musiałbyś przez lata mieć te wszystkie kwarantanny.

Można przynajmniej próbować poradzić sobie z taką liczbą

Budynki na szpitale polowe mamy - szkoły. Łóżka to też nie problem, wystarczą materace na paletach.

Personel? Na uczelniach medycznych jest ok 60 tys studentów. Niech powołają 1/3 najbardziej ogarniętych i zaczną szkolić.

Takie plany są gotowe od dawna. Reszta jest trudniejsza, ale nie niemożliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Spiochu napisał:

 

Jak znajdzie się lek to ok, jak nie to musiałbyś przez lata mieć te wszystkie kwarantanny.

Można przynajmniej próbować poradzić sobie z taką liczbą

Budynki na szpitale polowe mamy - szkoły. Łóżka to też nie problem, wystarczą materace na paletach.

Personel? Na uczelniach medycznych jest ok 60 tys studentów. Niech powołają 1/3 najbardziej ogarniętych i zaczną szkolić.

Ochotnicy/poborowi do przywożenia pacjentów.  Pozostaje kwestia leków, środków ochrony, sprzętu. Powinniśmy produkować to już w takich ilościach, jak Niemcy amunicję w czasie II wojny światowej. Nie słyszałem w ogóle o przekształcaniu fabryk na taką produkcję. Jedynie jakieś szycie maseczek w śmiesznych ilościach.

 

 

 

Zejdź na Ziemię, będzie jak we Włoszech i Hiszpanii, lekarze beda selekcjonować chorych, w Hiszpanii jest opcja przydatnosci spolecznej chorego ;) , nie wiem czy beda ratować szwędaczy, jest to bardzo mało prawdopodobne, gdy do wyboru będzie uratowanie życia jedynego żywiciela rodziny, takie kryteria funkcjonuja w Hiszpanii, pomyśl o tym ..., poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zejdź na Ziemię, będzie jak we Włoszech i Hiszpanii, lekarze beda selekcjonować chorych, w Hiszpanii jest opcja przydatnosci spolecznej chorego ;) , nie wiem czy beda ratować szwędaczy, jest to bardzo mało prawdopodobne, gdy do wyboru będzie uratowanie życia jedynego żywiciela rodziny, takie kryteria funkcjonuja w Hiszpanii, pomyśl o tym ..., poważnie.

 

Za PISu to prędzej kapitaliści, z zamorskimi majątkami, pójdą do odstrzału ;)

 

Edytowane przez Spiochu
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Sariensis napisał:

Zejdź na Ziemię, będzie jak we Włoszech i Hiszpanii, lekarze beda selekcjonować chorych, w Hiszpanii jest opcja przydatnosci spolecznej chorego ;) , nie wiem czy beda ratować szwędaczy, jest to bardzo mało prawdopodobne, gdy do wyboru będzie uratowanie życia jedynego żywiciela rodziny, takie kryteria funkcjonuja w Hiszpanii, pomyśl o tym ..., poważnie.

Ląduj chłopie, ląduj szybko...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...