Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Spiochu napisał:

 

Za PISu to prędzej kapitaliści, z zamorskimi majątkami, pójdą do odstrzału ;)

 

 Widzę, że nadal bredzisz, a ja mówię całkowicie poważnie o selekcji pacjentów, która ma miejsce w Hiszpanii, władza nie będzie miała w takich przypadkach za wiele do powiedzenia, możesz wierzyc lub nie, ja to mam wiesz gdzie? Twoje życie, decyduj sam ..., nie oczekuj cudów od ludzi, cudów nie będzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, barattolina napisał:

Ale mi chodzi o zasadę. 
Skoro przy 550 moje koleżanki szyją maseczki to co będzie później ? Za swoją kasę !

Czy nie ma jakiś ....nie wiem, zapasów na taka okoliczność ? Nie rozumiem tego co się dzieje. To wyglada tak, jakby służba zdrowie już teraz była niewydolna. WTF ?

Nasza OCHRONA zdrowia jest skrajnie niedofinansowana od lat co było podstawą wielu protestów rezydentów w ostatnich latach. Braki sprzętowe (jak i kadrowe) sa obecne w szpitalach od lat tylko nigdy wcześniej nie było to tak medialne i większość ludzi miała na to krótko mówiąc wywalone. Dotychczas to wszystko się nie posypało tylko przez poświęcenie pracowników np. praca na kilka etatach czy radzenie sobie w sytuacji braku podstawowego sprzętu czy pieniędzy na diagnostyke wg standardów światowych. Ta epidemia poprostu przeleła czare i w brutalny sposób obnaża niedoskonałości tego systemu. Wole nie myśleć co by było gdybyśmy byli na miejscu Włoch bo to dopiero była by tragedia. Co do ilości potwierdzonych przypadków to jest taka niska bo wykonujemy malutko testów. Fun fact na wyniki u mnie i z relacji innych znajomych trzeba czekac 3-4 dni.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Widzę, że nadal bredzisz, a ja mówię całkowicie poważnie o selekcji pacjentów, która ma miejsce w Hiszpanii, władza nie będzie miała w takich przypadkach za wiele do powiedzenia, możesz wierzyc lub nie, ja to mam wiesz gdzie? Twoje życie, decyduj sam ..., nie oczekuj cudów od ludzi, cudów nie będzie!

Całkiem poważnie to o siebie się nie martwię.

Jest tu jednak wielu starszych kolegów, dla których lepiej żeby była dostępna pomoc, jeśli okaże się to konieczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wikor napisał:

A jednak Łódź potrafi czasem pozytywnie zaskoczyć :P no ale wy nie musicie wysyłać próbek do innych miast

Cieszę się, że pozytywnie zaskakujemy. ;) Jeszcze bardziej cieszę się z tego, że wszystkie wysłane ode mnie (w tym pracowników) były ujemne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fredek321 napisał:

Nie będzie. Krzywe można już porównywać.

Zachorowan jest mniej, co wcale znaczaco nie poprawia naszej sytuacji, ale właściwy cel jest realizowany, na szczęście.

31 minut temu, Spiochu napisał:

Całkiem poważnie to o siebie się nie martwię.

Jest tu jednak wielu starszych kolegów, dla których lepiej żeby była dostępna pomoc, jeśli okaże się to konieczne.

 

Po epidemii spodziewane sa rownież duże zmiany spoleczne i geopolityczne, raczej na tym okresie bym się skupiał, jeśli chodzi o posiadłości zamorskie, to nie bez przyczyny na Teneryfie jest już na ulicach wojsko w wozach opancerzonych. Autonomiczny region Teneryfy w 95% utrzymuje się z turystyki, która właśnie wyparowała ;) , mieszkańcy regionu już byli ubodzy, teraz spodziewamy się grabieży a następnie rozruchów na ulicach..., obym się mylił, ale np. dla Wloch czy Francji przewidywania sa podobne, obecne rzady, po tym jak nie poradziły sobie w poczatkowej fazie kryzysu, raczej na pewno upadna ..., zobaczymy co przyniesie kolejny wiatr rewolucji, wszak nie od dziś wiadomo, że Chiny maja w planach wprowadzenie globalnego komunizmu ... za pomoca kapitalizmu ;) , czyżby miał upaść kapitalizm, który nie radzi sobie z epidemia?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Spiochu napisał:

W Europie jest demokratyczny socjalizm, w Chinach komunistyczny kapitalizm. Z wirusem czy bez, Chińczycy cały czas zyskują przewagę.

Właściwie to skotrowali napastnika po mistrzowsku ..., przetrwali goracy okres zakupów, zamknęli fabrykę Świata, a teraz ..., wszyscy błagaja o dostawy z Chin, bo reszta leży i kwiczy...tymczasem Fabryka Świata pracuje na najwyższych obrotach ;) , historia dzieje się na naszych oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, fredek321 napisał:

Uważasz, że "ciemny lud" to kupi?

Kupił bajkę o wiruse to kupi wszystko. Ale Was w ciemnocie trzymają w Polsce. Fredek321 tobie za to płacą?

11 godzin temu, Kodomita napisał:

bo lasy są już nie nasze...

Ciepło ale nie gorąco, ale nie napisze już o tym na tym forum. Chociaż mają zajęcie, niech dalej liczą trupy. A do lasu lepiej nie chodzić...

  • Thanks 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fredek321 napisał:

Czy ktoś wie jak sprawa wygląda w Szwajcarii? Tabela uporządkowana wg. ostatniej kolumny budzi niepokój. Mam świadomość, że to bardzo bogaty kraj i fantastycznie zorganizowana ochrona zdrowia, ale brak informacji jest dziwny.

obraz.thumb.png.8060569bf5f957ca29e4d78d1958da0b.png

Podobno nie najlepiej. Ściagają do pracy emerytowanych lekarzy, bo brakuje już rak do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, waldek~ napisał:

Kupił bajkę o wiruse to kupi wszystko.

Odpowiedz na pytanie skąd we włoszech przeciążone szpitale, mnóstwo zgonów i prośby wielu lekarzy o pomoc. Takich reportaży przybywa. Piszesz, że wszyscy panikują bez sensu. Twierdzisz, że ci lekarze tutaj to aktorzy i kręcą film?

 

 

 

Tak swoją drogą. Wyposażenie szpitali robi wrażenie. 

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ziemowit napisał:

 

Odpowiedz na pytanie skąd we włoszech przeciążone szpitale, mnóstwo zgonów i prośby wielu lekarzy o pomoc. Takich reportaży przybywa. Piszesz, że wszyscy panikują bez sensu. Twierdzisz, że ci lekarze tutaj to aktorzy i kręcą film?

Tak swoją drogą. Wyposażenie szpitali robi wrażenie. 

Pytanie do bardziej zorientowanych w temacie. Szpital we Włoszech, a spiker mówi po angielsku chyba nawet bardzo dobrze. To dla kogo ta relacja powstała ?

I czy jest możliwe aby tak sobie spontanicznie z operatorem kamery filmować praktycznie bez przeszkód ?

Edytowane przez Sławek Nikt
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pytanie do bardziej zorientowanych w temacie. Szpital we Włoszech, a spiker mówi po angielsku chyba nawet bardzo dobrze. To dla kogo ta relacja powstała ?

Przyznam, nie kumam pytania. Odpowiedź: dla widzów. :)

 

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sławek Nikt napisał:

Pytanie do bardziej zorientowanych w temacie. Szpital we Włoszech, a spiker mówi po angielsku chyba nawet bardzo dobrze. To dla kogo ta relacja powstała ?

Relacji nie robiło RAI, tylko SKY NEWS. Dla nich angielski to jak dla Ciebie polski.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O koronowirusie bębnią a o zwykłej grypie już nie.

 

W pierwszej połowie marca zarejestrowano w Polsce 370 249 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. W wyniku powikłań pogrypowych zmarło 14 osób.

 

Od 1 do 7 marca zarejestrowano w Polsce ponad 211 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. W wyniku powikłań pogrypowych zmarło 7 osób. W drugim tygodniu marca w Polsce stwierdzono 158 677 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Mimo znaczącego spadku liczby chorych liczba zgonów utrzymała się na tym samym poziomie - 7 przypadków śmiertelnych. 

Średnia dzienna zapadalność na grypę w pierwszym tygodniu marca wyniosła 78,74 na 100 tys. ludności. W drugim tygodniu było to już 51,67 na 100 tys. obywateli. Zgon z powodu grypy, od 1 do 15 marca  poniosło 14 osób. T

Narastanie zapadalności i podejrzeń grypy utrzymuje się na wysokim poziomie niezmiennie od 2017 r. Najwyższa zapadalność na grypę wystąpiła u dzieci w wieku 0-4 lata i osób w wieku 5-14 lat, natomiast najniższa w wieku 65 plus. 

Spadek podejrzeń i zachorowań na grypę może być natomiast związany z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz ograniczeniu wizyt lekarskich w placówkach Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas też robi się interesująco.

Koronawirus we Włoszech: Władze Lacjum protestują przeciwko zatrzymaniu w Polsce kupionych przez nie maseczek

Władze włoskiego stołecznego regionu Lacjum zaprotestowały w sobotę przeciwko zatrzymaniu przez polskie służby celne 23 tysięcy maseczek ochronnych kupionych w Polsce w związku z kryzysem epidemiologicznym - podała agencja Ansa...

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1462577,koronawirus-we-wloszech-zakupione-maseczki-w-polsce.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Sławek Nikt napisał:

Pytanie do bardziej zorientowanych w temacie. Szpital we Włoszech, a spiker mówi po angielsku chyba nawet bardzo dobrze. To dla kogo ta relacja powstała ?

I czy jest możliwe aby tak sobie spontanicznie z operatorem kamery filmować praktycznie bez przeszkód ?

Sławek myślę że znasz odpowiedź i nie musisz pytać.

 

 

 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...