Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jank napisał:

Zgłaszałem swój powrót w sanepidzie ale nie poddano mnie formalnej kwarantannie, faktyczną natomiast sobie zaordynowałem.

To dziwne, że nie objęto Was kwarantanną, dobrze, że sami macie na tyle zdrowego rozsądku, żeby się izolować. Szkoda, że nie możecie zrobić w takiej sytuacji testów.

Wcześniejszy powrót przynajmniej zaoszczędził Wam zapewne wielogodzinnych korków na granicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fredek321 napisał:

Oczywiście masz rację, ale powiedzenie, że @janek57 pomylił się w ocenie jest nieprawdą.

Nie jestem jasnowidzem i mogę się mylić, ale przypuszczam, że @janek57 zareagował wówczas emocjonalnie a nie racjonalnie, bo źle ocenił sytuację. Zabrakło zdrowego rozsądku. Teraz nic nie pisze, co jest symptomatyczne.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tanova napisał:

To dziwne, że nie objęto Was kwarantanną, dobrze, że sami macie na tyle zdrowego rozsądku, żeby się izolować. Szkoda, że nie możecie zrobić w takiej sytuacji testów.

Wcześniejszy powrót przynajmniej zaoszczędził Wam zapewne wielogodzinnych korków na granicach.

Wracaliśmy w czwartek 12 marca , natomiast z urzędu na kwarantannę kierowane były osoby powracające do Polski od 00 15 marca. Faktem natomiast jest,że co 2-3 dni miałem telefony monitorujące mój stan z sanepidu. Ostatnio przerwa jest dłuższa ale to wynika chyba z faktu,że po 5-6 dniach ryzyko objawów spada znacząco. A droga - poza objazdem jeziora między Mikulovem a Brnem rewelacja.Tylko na granicy A/Cz kilka minut zwolnienia z uwagi na rozdawanie przez Czechów ulotek jak zachować się przy objawach wirusa.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, tanova napisał:

@Sariensis - teraz najgłośniej krzyczysz, a sam dziesięć dni temu z wielkim przekonaniem namawiałeś na loty na Teneryfę, bo tam karnawał trwa cały rok. Pomyliłeś się Ty w ocenie, pomylił się @janek57, @jank i pewnie parę innych osób. Robienie teraz hejtu na forum niczemu dobremu nie służy.

Ja nikogo do niczego nie namawiam, coś pomyliłaś, ja podaję suche fakty, a to istotna różnica, @janek57pomimo faktów brnął w bagno coraz głębiej i szczerze mówiąc tak bardzo sie skompromitował, ze chyba nie prędko wróci, na Teneryfę i tak muszę poleciec, na razie mam anulowane dwa loty z opcja zmiany terminu, ja mam tam dom i biznes ( nie turystyczny, ten przestał istnieć) , polecę gdy to bedzie mozliwie, a nie jak @janek57 bo mam kaprys I wiem wszystko najlepiej, moje wyjazdy do Wloch odwolalem I nie mialem z tym problemu, Teneryfa tez może poczekać. Świat poczeka, dla mnie zmiany ida w dobrym kierunku, swoiste catharsis zafundowane przez zemstę nietoperza było ludzkości potrzebne bardziej niż powietrze, pisałem już kiedyś, że turystów na Teneryfie mamy już powyżej uszu, a tu bach I święty spokój, tylko poczekać aż wosjko zniknie z ulic I bedzie znowu jak w raju a nie jak w cyrku w stylu Las Vegas.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ziemowit napisał:

Waldek podrzucił mi na PW artykuł z komentarzem "klocki powoli się układają" https://globalna.info/2020/03/20/epidemia-i-manewry-defender-2020-a-zalamanie-globalnego-systemu-geopolitycznego/

Przeczytałem i przyznam, że humor mi się poprawił:

Dorzucę kolejne pytanie: Dlaczego ketchup ma kolor czerwonej papryki, czyżby nas oszukali i ketchup nie jest tym za kogo się podaje? :D

A propo sądząc po jego wypowiedziach na priv wydaje mi się, że Waldek nie trolluje tylko naprawdę wierzy w globalny spisek. Dobra, już nie będę ciągnął tego tematu. Sorry Fredek321

Co byś o Waldku nie sądził to podrzucił Ci tekst na pw, a Ty sprzedałeś go na forum. Niezbyt to kulturalne.

Natomiast jeśli prawdą jest, iż rzeczywiście lądują u nas wojska z innego kraju to nie jest to optymistyczna informacja kolokwialnie rzecz ujmując.

Ciekawe ile prawdy w tym linku ? Bo optymistycznie również nie nastraja ... https://www.thelocal.dk/20200313/denmark-passes-far-reaching-emergency-coronavirus-law

Edit: Dzięki @fredek321 za minusika. Rozumiem, że w powyższych przypadkach również masz pełną kontrolę nad tymi tematami tak jak nad systemem oczyszczania i recyklingu ?

Edytowane przez Sławek Nikt
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sławek Nikt napisał:

Co byś o Waldku nie sądził to podrzucił Ci tekst na pw, a Ty sprzedałeś go na forum. Niezbyt to kulturalne.

Natomiast jeśli prawdą jest, iż rzeczywiście lądują u nas wojska z innego kraju to nie jest to optymistyczna informacja kolokwialnie rzecz ujmując.

Ciekawe ile prawdy w tym linku ? Bo optymistycznie również nie nastraja ... https://www.thelocal.dk/20200313/denmark-passes-far-reaching-emergency-coronavirus-law

Nie zacytowałem i nie zacytuję 95% pozostałej treści. :) Co do wojsk to niech sobie lądują, jestem za, byle nie z Rosji.

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredziu, czy nie można wykorzystać powtórnie jednorazowej odzieży którą można by było powtórnie wyjałowić traktując ozonem która ponoć jest jedną z najsilniejszych trucizn? To jest oczywiście pytanie czysto "akademickie":;)

Wracając do służb które powinny wcześniej zamknąć ośrodki narciarskie. W lotnictwie Komisje typu amerykańskiej NTSB są tak umocowane, że podejmują decyzje bez względu na polityków. Czy służby który monitorowały zagrożenia we Włoszech nie powinny też w podobny sposób działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ziemowit napisał:

Nie zacytowałem i nie zacytuję 95% pozostałej treści. :) Co do wojsk to niech sobie lądują, jestem za, byle nie z Rosji.

Dla mnie nie zmienia to faktu, że nie powinieneś ujawniać źródła tych rewelacji ... W powyższym także mam odrobinę inne zdanie, ale nie o tym wątek, a na priv nie podyskutujemy. Natomiast mogę zgadywać, że @fredek321 może ma jakieś info i może zechce się podzielić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zibi28 napisał:

Wracając do służb które powinny wcześniej zamknąć ośrodki narciarskie. W lotnictwie Komisje typu amerykańskiej NTSB są tak umocowane, że podejmują decyzje bez względu na polityków. Czy służby który monitorowały zagrożenia we Włoszech nie powinny też w podobny sposób działać?

Obawiam się, że tego typu służby we wszystkich dojrzałych demokracjach podlegają "polityce zdrowotnej" swojego, demokratycznie wyłonionego rządu.

Jestem zdecydowanym zwolennikiem demokracji, nic lepszego nie wymyślono. Jednak dostrzegam jej wady w przypadku sytuacji wyjątkowych. Dlatego od zawsze podobała mi się nasza Ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wojgoc napisał:

@Sariensis - mam wewnętrzne przekonanie, ze gdybys nie miał małego dziecka w domu, to byś do Val di Sole w tym terminie marcowym co miałeś rezerwacje pojechał 

Jesteś w bardzo dużym błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zibi28 napisał:

Fredziu, czy nie można wykorzystać powtórnie jednorazowej odzieży którą można by było powtórnie wyjałowić traktując ozonem która ponoć jest jedną z najsilniejszych trucizn? To jest oczywiście pytanie czysto "akademickie":;)

 

Nadchodząca "oczywista oczywistość".

Amerykański odpowiednik polskich służ san.-epid. wystosował takie zalecenie dotyczące wielokrotnego użytku maseczek itp. środków ochrony osobistej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Sariensis napisał:

Ja nikogo do niczego nie namawiam, coś pomyliłaś, ja podaję suche fakty, a to istotna różnica, @janek57pomimo faktów brnął w bagno coraz głębiej i szczerze mówiąc tak bardzo sie skompromitował, ze chyba nie prędko wróci, na Teneryfę i tak muszę poleciec, na razie mam anulowane dwa loty z opcja zmiany terminu, ja mam tam dom i biznes ( nie turystyczny, ten przestał istnieć) , polecę gdy to bedzie mozliwie, a nie jak @janek57 bo mam kaprys I wiem wszystko najlepiej, moje wyjazdy do Wloch odwolalem I nie mialem z tym problemu, Teneryfa tez może poczekać. Świat poczeka, dla mnie zmiany ida w dobrym kierunku, swoiste catharsis zafundowane przez zemstę nietoperza było ludzkości potrzebne bardziej niż powietrze, pisałem już kiedyś, że turystów na Teneryfie mamy już powyżej uszu, a tu bach I święty spokój, tylko poczekać aż wosjko zniknie z ulic I bedzie znowu jak w raju a nie jak w cyrku w stylu Las Vegas.

Przeczytaj swoje posty z 12 marca, bo dzisiaj brniesz w zaparte, zupełnie niepotrzebnie. Pamięć mam dobrą, pisałam Ci również wówczas, że nie podzielam Twojego optymizmu co do dalszego braku zakażeń na Teneryfie, co wówczas zanegowałeś.

Chyba niewiele osób zdawało sobie pod koniec lutego czy na początku marca sprawę z tego, jak szybko sytuacja dalej się rozwinie i na dobrą sprawę można tylko spekulować, co się zdarzy w kolejnych tygodniach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tanova napisał:

Chyba niewiele osób zdawało sobie pod koniec lutego czy na początku marca sprawę z tego, jak szybko sytuacja dalej się rozwinie

 

W dniu 25.02.2020 o 19:21, fredek321 napisał:

Włochy 322 przypadki, 10 zgonów.

Szybciej niż myślałem przestaje nazywać wyjazd do Włoch nieostrożnością, a zaczynam nazywać zwykłą głupotą.

;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Sławek Nikt napisał:

Natomiast jeśli prawdą jest, iż rzeczywiście lądują u nas wojska z innego kraju to nie jest to optymistyczna informacja kolokwialnie rzecz ujmując.

Naprawdę jest to dla Ciebie bardzo podejrzane, jeśli w ramach NATO zrzeszone kraje organizują wspólne ćwiczenia? 

Na tym między innymi polega ten pakt. Przyznam, że jestem trochę zaskoczony Twoim podejściem. :) 

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Zibi28 napisał:

Fredziu, czy nie można wykorzystać powtórnie jednorazowej odzieży którą można by było powtórnie wyjałowić traktując ozonem która ponoć jest jedną z najsilniejszych trucizn? To jest oczywiście pytanie czysto "akademickie":;)

Wracając do służb które powinny wcześniej zamknąć ośrodki narciarskie. W lotnictwie Komisje typu amerykańskiej NTSB są tak umocowane, że podejmują decyzje bez względu na polityków. Czy służby który monitorowały zagrożenia we Włoszech nie powinny też w podobny sposób działać?

Zwróć uwagę ze chodzi o wirusa. Akurat na tego działa dobrze temperatura, wystarczy 60 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tanova napisał:

Przeczytaj swoje posty z 12 marca, bo dzisiaj brniesz w zaparte, zupełnie niepotrzebnie. Pamięć mam dobrą, pisałam Ci również wówczas, że nie podzielam Twojego optymizmu co do dalszego braku zakażeń na Teneryfie, co wówczas zanegowałeś.

Chyba niewiele osób zdawało sobie pod koniec lutego czy na początku marca sprawę z tego, jak szybko sytuacja dalej się rozwinie i na dobrą sprawę można tylko spekulować, co się zdarzy w kolejnych tygodniach.

Poproszę ..., gdzie kogokolwiek namawiam do wyjazdu? Po co miałbym to robić? Nie zrozumiałaś przekazu ... kropka, nie zamierzam wyjaśniać, może lepiej przypomnij jak naklanialiscie do marcowych wyjazdów do Austrii, to jest akurat ciekawszy watek, z tego do dzisiaj nasi blogerzy się nie wycofali I nie posypali głów popiołem ..., czyż nie?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fredek321 napisał:

Obawiam się, że tego typu służby we wszystkich dojrzałych demokracjach podlegają "polityce zdrowotnej" swojego, demokratycznie wyłonionego rządu.

Jestem zdecydowanym zwolennikiem demokracji, nic lepszego nie wymyślono. Jednak dostrzegam jej wady w przypadku sytuacji wyjątkowych. Dlatego od zawsze podobała mi się nasza Ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Ustawy nie znam, ale mądrość polityków wymyśliła takie działanie w lotnictwie aby mogły działać rzeczywiście niezależnie. I póki co to się sprawdza. Więc powinno to podobnie wyglądać w innych sferach życia. Normalne relacje określają politycy a jak wyskakują tego typu historie to w temat wchodzą zawodowcy którzy określają zupełnie autonomicznie jakie kroki trzeba przedsięwziąść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...