Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Sariensis napisał:

Poproszę ..., gdzie kogokolwiek namawiam do wyjazdu? Po co miałbym to robić? Nie zrozumiałaś przekazu ... kropka, nie zamierzam wyjaśniać, może lepiej przypomnij jak naklanialiscie do marcowych wyjazdów do Austrii, to jest akurat ciekawszy watek, z tego do dzisiaj nasi blogerzy się nie wycofali I nie posypali głów popiołem ..., czyż nie?

screen6.JPG.5e48dff2988a42558f4db88ad04a9958.JPG

screen5.JPG.949af1e5b597b151bc68501a9afbf024.JPG

Ostatni mój wpis w wątku na forum, doradzający w sprawie wyjazdów do Austrii (w kwietniu) datowany był na 19 lutego. Drobna różnica, prawda?

Edytowane przez tanova
  • Like 3
  • Thanks 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ziemowit napisał:

Nie zacytowałem i nie zacytuję 95% pozostałej treści. :) Co do wojsk to niech sobie lądują, jestem za, byle nie z Rosji.

Widzisz napisałem do Ciebie na pw, bo myślałem że jesteś inteligentny i próbowałeś jakiejś dyskusji ale nie napisze co teraz o Tobie sądzę bo nie zniże się do poziomu wielu uczestników tej dyskusji. Siedźcie dalej pozamykani w domach i niech dalej trzymają was w ciemnocie.

  • Like 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, waldek~ napisał:

Widzisz napisałem do Ciebie na pw, bo myślałem że jesteś inteligentny i próbowałeś jakiejś dyskusji ale nie napisze co teraz o Tobie sądzę bo nie zniże się do poziomu wielu uczestników tej dyskusji. Siedźcie dalej pozamykani w domach i niech dalej trzymają was w ciemnocie.

Jeśli cię bardzo uraziłem to szczerze przepraszam. Ale zdecydowanie nie uważam, aby ktokolwiek trzymał mnie w ciemności w związku z tą pandemią. TO NIE JEST FIKCJA :)

Obśmiałem Twój pogląd bo jest on dla mnie po prostu szalony, niemal tak bardzo jak płaska ziemia. :)

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wojgoc napisał:

A kto namawiał @marboru na wypad rowerowy na Teneryfę i wjazdy na Teide?

Ja, urosłeś i poczułeś się lepiej? W końcu mi dokopałeś-gratuluję sukcesu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ziemowit napisał:

Naprawdę jest to dla Ciebie bardzo podejrzane, jeśli w ramach NATO zrzeszone kraje organizują wspólne ćwiczenia? 

Na tym między innymi polega ten pakt. Przyznam, że jestem trochę zaskoczony Twoim podejściem. :) 

W "normalnej" sytuacji oczywiście, że nie. W zaistniałej (szeroko głoszona pandemia) niestety mam wrażenie, że albo ktoś nie dba o swoich ludzi albo wie więcej aniżeli oficjalnie wiadomo.

11 godzin temu, fredek321 napisał:

Ja dokładnie odwrotnie.

I tu @fredek321 jesteśmy jednomyślni bo skoro masz dostęp do informacji, do których my nie mamy to znasz też mnie lepiej aniżeli ja znam siebie. Graty jak to piszą małolaty ...

Odnieś się lepiej w miarę merytorycznie do linka w kwestii Danii, którego podesłałem, a nie znów zasłonka dymna i stała dyskredytacja ...

Smutkiem napawa mnie fakt, iż wiesz wszystko najlepiej i zapewne według twojego "bo wiem lepiej" z jakiegoś sobie tylko znanego powodu albo widzimisię lub innych kryteriów dla mnie niezrozumiałych w ten sam sposób decydujesz kto na oiom, a kto do piachu.

 

  • Like 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Sławek Nikt napisał:

w kwestii Danii

Odniosłem się.

12 godzin temu, fredek321 napisał:

U nas obowiązuje zbliżone prawo. Tylko byliśmy mądrzejsi i ustawę mamy od dawna. Nieco upraszczając, ustawa wyłącza idiotów z procesu decyzyjnego, nawet jeśli decyzje tyczą również ich samych.

 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się światełko w tunelu, okazuje się, że to nie narciarze włóczący się po zakażonych ośrodkach są główną przyczyną roznoszenia wirusa po Europie tylko ..., oczywiście nie kto inny tylko KIBOLE piłkarscy, którzy po meczach Ligi Mistrzów (sic! mistrzów zarażania?) organizowanych przez szacowną a może szaloną UEFA, ropeżchli się jak robactwo po Europie niosąc jakże radosne przesłanie zarażania kogo popadnie, wszak piłka nożna to jest rzecz o wiele ważniejsza niż życie, jakże te puste frazesy nabierają obecnie nowego znaczenia ;) . Warto tutaj nadmienić, że polskie fan cluby znanych piłkarskich marek jak Liverpool, czy Atletico Madryt, licznie uczestniczyły w tych beztroskich, suto zakrapianych, pełnych przyjacielskich uścisków i wymian płynów ustrojowych, masowych Corona Party - takich nowoczesnych, po europejsku :) :) :) . Dodać należy, że nikt nie sprawdził czy ta grupa poddała się kwarantannie po powrocie ze strefy wylęgu wirusa do dnia dzisiejszego.

 

 

"To była bomba biologiczna". Włoski lekarz mówi o przełomowym momencie rozwoju epidemii

 

Lekarz z Bergamo wskazał, że to mecz Atalanta – Valencia mógł być jak "biologiczna bomba" w kontekście koronawirusa.

Lekarz z Bergamo wskazał, że to mecz Atalanta – Valencia mógł być jak "biologiczna bomba" w kontekście koronawirusa. Fot. YouTube / CGTN

Lekarz ze szpitala w Bergamo wskazał, co mogło być kluczowym momentem w rozwoju epidemii koronawirusa we Włoszech. Fabiano Di Marco nawiązał do meczu Atalanty z Valencią, który odbył się 19 lutego w Mediolanie. Zdaniem specjalisty to była "biologiczna bomba".

 
 
Fabiano Di Marco udzielił wywiadu "Corriere dello Sport", w którym pytano go o pandemię koronawirusa. Szef oddziału pulmonologii w szpitalu im. Papieża Jana XXIII w Bergamo nawiązał do meczu Ligi Mistrzów, który odbył się 19 lutego w Mediolanie na San Siro. 

– 40 tysięcy mieszkańców Bergamo pojechało do Mediolanu na stadion San Siro. Autobusem, samochodem, pociągiem. To była bomba biologiczna – stwierdził. 
Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd twierdzi, że nie ma przesłanek aby wykonywać testy przesiewowe: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25811761,koronawirus-szef-kprm-testow-jest-duzo-nie-ma-przeslanek.html#a=15&c=163&t=14&g=b&s=BoxNewsMT

Ja uważam, że takim bardzo błędnym rozumowaniem można wykończyć kraj. Testy przesiewowe to najskuteczniejsza metoda zaraz po kwarantannie, więc jak będziemy się bronić jeśli kwarantanna się skończy? A może plan rządu jest taki aby wiecznie w domu siedzieć?

Zdaniem WHO:

Cytat

- Powinniśmy skupić się na znajdowaniu chorych i zakażonych oraz na izolowaniu ich, na znajdowaniu ludzi, z którymi się kontaktowali i izolowaniu ich - wskazywał Mike Ryan w niedzielnym wywiadzie dla BBC.

- Niebezpieczeństwo polega na tym, że jeśli nie zastosujemy teraz silnych środków ochrony zdrowia publicznego, to choroba powróci, gdy ograniczenia ruchu i kwarantanny zostaną zniesione - zaznaczył.

O właśnie to :) Pytanie: co zrobimy kiedy kwarantanna się skończy.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Ziemowit napisał:

Rząd twierdzi, że nie ma przesłanek aby wykonywać testy przesiewowe: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25811761,koronawirus-szef-kprm-testow-jest-duzo-nie-ma-przeslanek.html#a=15&c=163&t=14&g=b&s=BoxNewsMT

Ja uważam, że takim bardzo błędnym rozumowaniem można wykończyć kraj. Testy przesiewowe to najskuteczniejsza metoda zaraz po kwarantannie, więc jak będziemy się bronić jeśli kwarantanna się skończy? A może plan rządu jest taki aby wiecznie w domu siedzieć?

Zdaniem WHO:

O właśnie to :) Pytanie: co zrobimy kiedy kwarantanna się skończy.

Trzeba jeszcze mieć możliwosci zrobić takie badania. Przesiewowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ziemowit napisał:

Niemcy robią masowo testy przesiewowe już dziś i robią ich obecnie 23 000 dziennie, a my nie mamy placówek aby robić więcej niż 4000?

Właśnie o tym mówiłem. Nie mamy. Ilosć laboratoriów w ostatnich latach była zmniejszana a sama usługa centralizowana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd twierdzi że przestał leczyć bo wszystkie siły są skierowane na leczenie wirusa. Zmarl facet który nie doczekał testu a miał wszystkie objawy. Zmarl w domu bo mu w nim kazali siedzieć i czekac na test. Tak leczy. Totalna zapasc. Pisiury dalej twierdzą że w kraju jest normalnie brak stanu wyjątkowego.

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można tak się przerzucać teraz bez sensu, ja postanowiłem podawać ważne i cenne informacje bez komentarza...

w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacja na rynkach światowych, rano decyzją zarządu postanowiliśmy wprowadzić reglamentacje towaru oraz selekcje priorytetów obsługi Klientów, w pierwszej kolejności będą zaopatrywane służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i zdrowie, następnie sektor prywatny produkujące towary niezbędne dla utrzymania funkcjonowania społeczeństwa, na samym końcu będziemy dostarczać towary dla Klientów indywidualnych. Wnioski proszę wyciągać we własnym zakresie, inne podmioty juz zrobiły podanie lub niebawem podejmą takie decyzje.

 

Dużo zdrowia życzę wszystkim!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ziemowit napisał:

Niemcy robią masowo testy przesiewowe już dziś i robią ich obecnie 23 000 dziennie, a my nie mamy placówek aby robić więcej niż 4000?

Teoretycznie prywatne podmioty mogłyby wspomóc, ale jest pewien nacisk żeby nie było tak, że bogaty test sobie zrobi (to nie jest tani szpas), a biednemu wiatr w oczy. Sanepid ma też problem z pozwoleniem, aby prywatne punkty poboru robiły testy, bo boją się zakażeń w punktach - personel punktów musiałby być odpowiednio zabezpieczony, ale też sam taki punkt mógłby być ogniskiem wirusa, w którym chorzy spotykaliby się ze zdrowymi i dochodziłoby do zakażeń. Uważam, że ten koreański pomysł, aby zrobić takie punkty poboru drive-thru jest genialny - podjeżdża się samochodem na parking - biorą próbkę od osoby, która nie opuszcza auta; ta osoba parkuje sobie samochód na parkingu i czeka 15 minut na wynik testu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Cosworth240 napisał:

Teoretycznie prywatne podmioty mogłyby wspomóc, ale jest pewien nacisk żeby nie było tak, że bogaty test sobie zrobi (to nie jest tani szpas), a biednemu wiatr w oczy. Sanepid ma też problem z pozwoleniem, aby prywatne punkty poboru robiły testy, bo boją się zakażeń w punktach - personel punktów musiałby być odpowiednio zabezpieczony, ale też sam taki punkt mógłby być ogniskiem wirusa, w którym chorzy spotykaliby się ze zdrowymi i dochodziłoby do zakażeń. Uważam, że ten koreański pomysł, aby zrobić takie punkty poboru drive-thru jest genialny - podjeżdża się samochodem na parking - biorą próbkę od osoby, która nie opuszcza auta; ta osoba parkuje sobie samochód na parkingu i czeka 15 minut na wynik testu.

To podkreśliła WHO, czyli mamy robić jak Korea: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25811939,ekspert-who-fizyczny-dystans-i-izolacja-to-nie-wszystko-musimy.html#s=BoxMMtImg2

WHO:

Cytat

- W Chinach, Singapurze i Korei skupili się na obszernej strategii. Kiedy stłumili ogień od fajerwerków poprzez fizyczny dystans i izolację, ruszyli w pościg za wirusem, szukali wirusa. Musimy aktywnie szukać przypadków wystąpienia wirusa, musimy badać każdy podejrzany przypadek

 

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł na temat wirusa, turystyki i zmian jakie mają nastąpić w Tyrolu https://www.derstandard.at/story/2000116039844/corona-krise-das-ende-des-systems-tirol

Podkreślono tu, że pomimo sygnałów alarmowych nie zamknięto Ischgl i innych ośrodków bo politycy i władze regionu robiły tak jak chcieli wyborcy, a wyborcy nie chcieli się zamykać na turystykę.

Edytowane przez Ziemowit
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...