Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

W prraktyce jeśli zrobisz sobie ognisko u siebie i będziesz szedł z żoną to mogą Ci naskakac. Ba możesz powiedzieć że idziesz na urodziny do sąsiada i mogą Cię cmoknac. Policja nie może wejść na Twój teren. Sprawdzone wczoraj na ognisku. Dziś pora na grill. W sobotę ognisko. Wiosna.

Oczywiście ustawodowca w 2008 roku nie przewidział tego że za 12 lat rządzić będą idioci. Powinno być czasowo jednorazowo. 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wirusa pozbędziemy się szybko...

Cytat

 

Ponad dwie trzecie z ankietowanych firm planuje redukcje w zatrudnieniu w ciągu najbliższych 2 miesięcy, a więcej niż połowa planuje zwolnić od 20 proc. do 50 proc. załogi - poinformowała w czwartek Konfederacja Lewiatan w komunikacie.

(...)

69 proc. pytanych zadeklarowało, że planuje redukcje zatrudnienia. Najgorsza sytuacja jest w firmach małych (71 proc. planuje redukcje) i średnich (80 proc. planuje redukcje). W sumie, w ciągu najbliższych 2 miesięcy, 54 proc. pytanych firm planuje zwolnić od 20 proc. do 50 proc. załogi

 

https://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/6468243,koronawirus-zwolnienia-praca-zatrudnienie-redukcja-gospodarka-lewiatan.html


Wg. danych danych GUS z 25 Lutego 2020r. https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/pracujacy-bezrobotni-bierni-zawodowo-wg-bael/informacja-o-rynku-pracy-w-czwartym-kwartale-2019-roku-dane-wstepne,12,40.html w Polsce mamy w zaokrągleniu 16 950 000 osób aktywnych zawodowo, 16 470 000 pracujących i 490 000 bezrobotnych. 
 
Na szybko policzyłem, że skoro 54% firm planuje zwolnić od 20 do 50% pracowników to zakładając średnią 35% mamy ok. 3 120 000 pracowników na bruku.

Natomiast pozostałe 15% firm planuje zwolnienia mniejsze niż 20%, więc zakładam średnią 10% redukcji zatrudnienia dla tych firm. W efekcie mamy ok. 250 000 ludzi na bruku. 

Razem daje nam to ok. 3 370 000 + 490 000 = 3 860 000 ludzi na bezrobociu co da nam wzrost bezrobocia z obecnych 3% do 22.8% w ciągu najbliższych 60 dni. 

Co o tym myślicie?

Dla mnie to oznacza GIGANTYCZNE kolejki do pośredniaka. Tylko ciekawe jak to będzie zorganizowane skoro nie będzie można się gromadzić.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin33, pisze o tych wszystkich którzy nie rozumieja o co w tym wszystkim chodzi. Nie potrafią kierować swoim postępowaniem praktycznie w żadnym zakresie. Ja rozumiem, że od wielu już lat media, szkoła, dom, praca  tak wyrabiały społeczeństwo, że pozbawiono je praktycznie wolnej woli i racjonalnego myślenia. Kiedy ja czytam pytanie, czy kiedy wyjdzie na ulicę pospacerować to moze zostać zatrzymany i ukarany mandatem, to nie pojmuję idiotyzmu tego człowieka. Te obecne ograniczenia poruszania się nie są dla tego aby nie poruszać się, ale po to aby zmniejszyć maksymalnie o ile się da możliwość kontaktów, a co za tym idzie zmniejszyć ryzyko zarażenia!  Zmniejszyc ryzyko zarażenia siebie, swoich bliskich i wszystkich z którymi moglibysmy się kontaktować!  Chore barany oddzielone przez bacę od stada także nie rozumieją dlaczego są odizolowane i nie daje im się brykać razem z innymi po halach! No ale my jesteśmy ludźmi, nie baranami!!! Ile tu trzeba jeszcze pisać aby uzmysłowić, że człowiek to istota rozumna  i od niej mozemy wymagać rozumnego postępowania?  Pozdrawiam i proszę nie obrażajcie się, jeśli kogoś moje zdanie dotkneło. Pozwoliłem sobie ostro, wiem. Wszystkich szanuje, więc szanujcie się także i Wy.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bumer napisał:

Marcin33, pisze o tych wszystkich którzy nie rozumieja o co w tym wszystkim chodzi. Nie potrafią kierować swoim postępowaniem praktycznie w żadnym zakresie. Ja rozumiem, że od wielu już lat media, szkoła, dom, praca  tak wyrabiały społeczeństwo, że pozbawiono je praktycznie wolnej woli i racjonalnego myślenia. Kiedy ja czytam pytanie, czy kiedy wyjdzie na ulicę pospacerować to moze zostać zatrzymany i ukarany mandatem, to nie pojmuję idiotyzmu tego człowieka. Te obecne ograniczenia poruszania się nie są dla tego aby nie poruszać się, ale po to aby zmniejszyć maksymalnie o ile się da możliwość kontaktów, a co za tym idzie zmniejszyć ryzyko zarażenia!  Zmniejszyc ryzyko zarażenia siebie, swoich bliskich i wszystkich z którymi moglibysmy się kontaktować!  Chore barany oddzielone przez bacę od stada także nie rozumieją dlaczego są odizolowane i nie daje im się brykać razem z innymi po halach! No ale my jesteśmy ludźmi, nie baranami!!! Ile tu trzeba jeszcze pisać aby uzmysłowić, że człowiek to istota rozumna  i od niej mozemy wymagać rozumnego postępowania?  Pozdrawiam i proszę nie obrażajcie się, jeśli kogoś moje zdanie dotkneło. Pozwoliłem sobie ostro, wiem. Wszystkich szanuje, więc szanujcie się także i Wy.

Cześć

Masz całkowitą rację, i tyle.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie otrzymałem prostej odpowiedzi na pytanie.

Mamy zostać w domu i iść na wybory w liczbie milionów.

Tak ciężko przyznać że to kretyni.

Mamy chodzić do pracy ale prezes do tej pracy nie idzie bo się boi.

To jest normalnie czy jest stan klęski??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcin33 napisał:

Ja też nie otrzymałem prostej odpowiedzi na pytanie.

Mamy zostać w domu i iść na wybory w liczbie milionów.

Tak ciężko przyznać że to kretyni.

Mamy chodzić do pracy ale prezes do tej pracy nie idzie bo się boi.

To jest normalnie czy jest stan klęski??

Na razie siedź na dupie.

Wyborami sobie teraz głowy nie zaprzątaj nie czas na to. 

Tak to są kretyni wszyscy bez wyjątków.

Poseł K. nigdy do pracy nie chodził.

To jest normalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sapient napisał:

Na razie siedź na dupie.

Wyborami sobie teraz głowy nie zaprzątaj nie czas na to. 

Tak to są kretyni wszyscy bez wyjątków.

Poseł K. nigdy do pracy nie chodził.

To jest normalne. 

Jutro idę do pracy. Mam się bać jak prezes i kolej na Śląsku stanie czy iść??

Jest normalnie czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2020 o 22:21, Mitek napisał:

Cześć

Nie wiem jakie są zależności służbowe ale osoba lub parę idzie za kratki w trybie przyspieszonym.

Pozdro

 

W dniu 23.03.2020 o 22:23, fredek321 napisał:

Chciałbym, ale nie wierzę.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-w-polsce-jest-sledztwo-wobec-lekarza-i-dyrekcji-szpitala-w-grojcu-w/lyyt13b

Jednak zadziałali szybko. Może inni wybitni przedstawiciele Zarządów zastanowią się kilka razy zanim coś zrobią.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, christof napisał:

 

Może i padały, odpowiedź także padła i większość zrozumiała/doczytała/pokierowała się zdrowym rozsądkiem... kiedy Ty to zrozumiesz?

I na rowerze i w lesie dzisiaj, coś jeszcze trzeba wyjaśniać dosadniej?

E86A70D4-7561-499B-A51F-F761B65ACF96.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marcin33 napisał:

No i kolejny dowód na to że Polska Służba Zdrowia już upadła

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,helsinska-fundacja-praw-czlowieka--walka-z-koronawirusem-nie-moze-odbywac-sie-kosztem-innych-chorych,artykul,75459915.html

Przykład kolegi jeszcze. Zona dostała Udar. Została wypisana wczoraj bez prawa do rehabilitacji. Została tylko poinformowana że jedyny szpital został przekształcony w zakazny i musi czekać w domu aż wszystko wróci do normy. Zamiast wrócić do pracy pewnie pójdzie na rente.

Jeśli to prawda to nagłaśniaj sprawę gdzie się da. A jeśli masz na to dowody to da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fredek321 coś dla ciebie: https://www.bosch.com/stories/vivalytic-rapid-test-for-covid-19/

W skrócie niemiecka firma bosch chce wprowadzić na rynek poręczne urządzenie o wysokiej czułości do wykonywania testów w max. 2.5 godziny na każdy test. Podobno wszystko już jest przetestowane i trzeba tylko zacząć produkcję. Ciekawe czy coś z tego wyjdzie.

Bardzo się tym urządzeniem przechwalają, tłumaczenie:

Cytat

Szybki test Bosch jest jednym z pierwszych na świecie w pełni zautomatyzowanych molekularnych testów diagnostycznych, które mogą być stosowane przez wszystkie placówki medyczne. Co więcej, pozwala przetestować pojedynczą próbkę nie tylko pod kątem COVID-19, ale także pod kątem dziewięciu innych chorób układu oddechowego, wliczając w to wirusy grypy A i B jednocześnie. Szczególną cechą testu Bosch jest to, że oferuje diagnostykę różnicową, co oszczędza lekarzom dodatkowego czasu potrzebnego na dalsze testy. Zapewnia im również bardzo wiarygodną diagnozę, dzięki czemu mogą szybciej rozpocząć odpowiednie leczenie.

 

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fredek321 napisał:

Art.46.1. Stan zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii na obszarze województwa lub jego części ogłasza i odwołuje wojewoda, w drodze rozporządzenia, na wniosek państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego.2.Jeżeli zagrożenie epidemiczne lub epidemia występuje na obszarze więcej niż jednego województwa, stan zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii ogłasza i odwołuje, w drodze rozporządzenia, minister właściwy do spraw zdrowia w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw administracji publicznej, na wniosek Głównego Inspektora Sanitarnego.3.Ogłaszając stan zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii, minister właściwy do spraw zdrowia lub wojewoda mogą nałożyć obowiązek szczepień ochronnych na inne osoby niż określone na podstawie art.17 ust.9 pkt2oraz przeciw innym zakażeniom i chorobom zakaźnym, o których mowa wart.3 ust.1.4.W rozporządzeniach, o których mowa w ust.1 i2, można ustanowić:1)czasowe ograniczenie określonego sposobu przemieszczania się,2)czasowe ograniczenie lub zakaz obrotu i używania określonych przedmiotów lub produktów spożywczych,3)czasowe ograniczenie funkcjonowania określonych instytucji lub zakładów pracy,4)zakaz organizowania widowisk i innych zgromadzeń ludności,5)obowiązek wykonania określonych zabiegów sanitarnych, jeżeli wykonanie ich wiąże się z funkcjonowaniem określonych obiektów produkcyjnych, usługowych, handlowych lub innych obiektów,6)nakaz udostępnienia nieruchomości, lokali, terenów i dostarczenia środków transportu do działań przeciwepidemicznych przewidzianych planami przeciwepidemicznych, obowiązek przeprowadzenia szczepień ochronnych, o których mowa w ust.3, oraz grupy osób podlegające tym szczepieniom, rodzaj przeprowadzanych szczepień ochronnych–uwzględniając drogi szerzenia się zakażeń  i chorób zakaźnych oraz sytuację epidemiczną na obszarze, na którym ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii.5.Rozporządzenia, o których mowa w ust.1 i2, są:1)niezwłocznie ogłaszane w odpowiednim dzienniku urzędowym, zgodnie z przepisami o ogłaszaniu aktów normatywnych;2)wchodzą wżycie z dniem ogłoszenia.

 

Czego nie zrozumiałeś?

Ja nie zrozumiałem. Jak to się ma do zbiórek w sejmie ? Tylko mi nie pisz, że muszą coś tam ustalać skoro zostało to ustalone w 2008 jak twierdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mieszkajacy w Szwecji, odniósł się do aktualnej sutuacji w tym kraju:

“... mogło by się wydawać, ale od 2 tygodni nie ma korków w mieście ,komunikacja wycofała 2 na 3 połączenia, Więc bardzo dużo ludzi pracuje w domach..Zgromadzenia  ludzi zabronione,restauracje puste.Z drugiej strony miałem w tym tygodniu spotkanie z dwoma klientami w wieku emerytalnym a oni na początku...bach graba.Szwecja to ogromny kraj z małą ilością ludzi a największa grupa zawodowa to pielegniarki.Śmieja się że w północnych regionach ludzie zachowują między sobą odstęp  10 kilometrów.”

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Marcin33, pisze o tych wszystkich którzy nie rozumieja o co w tym wszystkim chodzi. Nie potrafią kierować swoim postępowaniem praktycznie w żadnym zakresie. Ja rozumiem, że od wielu już lat media, szkoła, dom, praca  tak wyrabiały społeczeństwo, że pozbawiono je praktycznie wolnej woli i racjonalnego myślenia. Kiedy ja czytam pytanie, czy kiedy wyjdzie na ulicę pospacerować to moze zostać zatrzymany i ukarany mandatem, to nie pojmuję idiotyzmu tego człowieka. Te obecne ograniczenia poruszania się nie są dla tego aby nie poruszać się, ale po to aby zmniejszyć maksymalnie o ile się da możliwość kontaktów, a co za tym idzie zmniejszyć ryzyko zarażenia!  Zmniejszyc ryzyko zarażenia siebie, swoich bliskich i wszystkich z którymi moglibysmy się kontaktować!  Chore barany oddzielone przez bacę od stada także nie rozumieją dlaczego są odizolowane i nie daje im się brykać razem z innymi po halach! No ale my jesteśmy ludźmi, nie baranami!!! Ile tu trzeba jeszcze pisać aby uzmysłowić, że człowiek to istota rozumna  i od niej mozemy wymagać rozumnego postępowania?  Pozdrawiam i proszę nie obrażajcie się, jeśli kogoś moje zdanie dotkneło. Pozwoliłem sobie ostro, wiem. Wszystkich szanuje, więc szanujcie się także i Wy.

Dam Ci pewien  przykład:

Już kilka tygodni temu, pisałem o znajomej, która zrobiła wielkie zapasy i nie rusza się z domu, bo pracuje zdalnie i boi się zarażenia.

Jest mały wyjątek, jeździ z psem (samochodem) do lasu, żeby się poruszać i uniknąć tłumów przed blokiem.

Wczoraj zatrzymała ją w tym lesie policja. Spisywali, kontrolowali dokumenty a potem przegonili do domu.

I kto we wspomnianej sytuacji jest idiotą?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JC dlaczego został usunięty mój post?

Od początku tej dyskusji jestem obrażany, wyzywany tylko dlatego że mam inne zdanie i to Tobie nie przeszkadza. Jednym wolno pisać wszystko a innym nie! Jeżeli chcesz się bawić w admina to panuj nad wszystkim a nie wybiórczo bo to jest cenzura!!!

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...