Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Sariensis napisał:

Lepiej odpowiedz na jakiej podstawie wykonano test, bo u mnie w domu nikt z testami bez powodu nie biega.

Każdy może sobie zrobić test komercyjnie. Co do działań mających ukryć tożsamość zakażonych są one jak najbardziej słuszne. Uważam, że i tak mówi się zbyt dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fredek321 napisał:

Liczba zgonów na jeden milion populacji.

brawo, pozwól że zacytuję samego siebie

4 godziny temu, Jeeb napisał:

2 proste liczby : populacja i zgony

i za to wcisnąłeś mi czerwieńca ?

szacujcie sobie dalej

  • Like 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fredek321 napisał:

Każdy może sobie zrobić test komercyjnie. Co do działań mających ukryć tożsamość zakażonych są one jak najbardziej słuszne. Uważam, że i tak mówi się zbyt dużo.

Gdzie? Kto zdrowy w sile wieku bez objawów robi sobie test? Nikt nie pytał o tożsamość, tylko o dzielnicę zamieszkania, a to duża różnica. Kolejne pytanie, które mnie nurtuje, jak to jest, że korona wirusy sa z ludzkościa do zarania dziejów i nic się przez te tysiace lat nie działo z ludźmi, którzy z higienicznym trybem życia byli na bakier, a teraz nagle corona virus jak zaprogramowany postanowił, że wybije 70% ludzkości i wywoła kryzys finansowy, którego oczekiwał rynek finansowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jeeb napisał:

przetłumacz :

Deaths / 1M pop

No, dokładnie masz już przetłumaczone wyżej. Równie dobrze można zrobić wskaźnik liczba zgonów na 666 tys. populacji - jeżeli ktoś będzie miał fantazję. Jest to jakioś wskaźnik, ale ma się on nijak do definicji śmiertelności przyjętej w epidemiologii.

In epidemiology, a case fatality rate (CFR) — sometimes called case fatality risk — is the proportion of deaths from a certain disease compared to the total number of people diagnosed with the disease for a certain period of time. A CFR is conventionally expressed as a percentage and represents a measure of disease severity.[1] CFRs are most often used for diseases with discrete, limited time courses, such as outbreaks of acute infections. A CFR can only be considered final when all the cases have been resolved (either died or recovered). The preliminary CFR, for example, during the course of an outbreak with a high daily increase and long resolution time would be substantially lower than the final CFR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sariensis napisał:

Gdzie? Kto zdrowy w sile wieku bez objawów robi sobie test? Nikt nie pytał o tożsamość, tylko o dzielnicę zamieszkania, a to duża różnica. Kolejne pytanie, które mnie nurtuje, jak to jest, że korona wirusy sa z ludzkościa do zarania dziejów i nic się przez te tysiace lat nie działo z ludźmi, którzy z higienicznym trybem życia byli na bakier, a teraz nagle corona virus jak zaprogramowany postanowił, że wybije 70% ludzkości i wywoła kryzys finansowy, którego oczekiwał rynek finansowy?

Wirusy mutują. Zobacz co jest z Ebolą - były ogniska i zniknęły. Nie chciałbyś Eboli w Europie? Co byłoby, gdyby się pojawiła? Albo taka czarna śmierć / dżuma, która wytłukła ponad połowę Europy - też pojawiła się, a potem znikła. Niektórzy naukowcy podejrzewają, że czarna śmierć była to właśnie ebola, a nie bakteryjna dżuma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, WojtekM napisał:

Wirusy mutują. Zobacz co jest z Ebolą - były ogniska i zniknęły. Nie chciałbyś Eboli w Europie? Co byłoby, gdyby się pojawiła? Albo taka czarna śmierć / dżuma, która wytłukła ponad połowę Europy - też pojawiła się, a potem znikła. Niektórzy naukowcy podejrzewają, że czarna śmierć była to właśnie ebola, a nie bakteryjna dżuma.

To nie wyjaśnia moich pytań, może inaczej, jest nas tu na forum tak dużo, że właściwie w tej grupie każdy powienien znać kogoś chorego, Ja nie znam ani jednego, pomimo że mam znajomych, przyjaciół, rodzinę na całym Świecie z Chinami, Włochami i Hiszpania na czele, a Ty Wojtek ilu znasz zakażonych? Ktokolwiek z forum zna kogokolwiek z corona virusem? Piszcze szczerze, może nam ta wiedza pomóc przetrwac Trudny czas I rozwiać watpliwosci, byc moze mam szczescie, ze nikogo takiego znam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, fredek321 napisał:

wskaźnik podawany przez ciebie też jest tylko szacunkiem i

BZDURA 

wskaźnik jest prostym wyliczeniem - na dzień dzisiejszy łącznie 17 zgonów w wyniku Covid-19 i 37716251 milionów populacji w Polsce

https://www.populationof.net/pl/poland/

zmienia się może na 10 miejscu po przecinku bo w jeszcze ludzie się rodzą i umierają na inne choroby

Dzisiaj na przykład około 15 Polaków popełniło samobójstwo

Edytowane przez Jeeb
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jeeb napisał:

A ile było wczoraj, a ile będzie jutro, a ile pojutrze? Zgony na milion mieszkańców określa się w długich przedziałach czasowych. Zawsze są to szacunki, bo liczba zgonów zawsze jest niepewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jeeb napisał:

Ilu znasz chorych na Covid-19? W niemczech, Polsce, Szwjacarii, Wloszech, Austrii, Francji, kurde nie chwalac się, to w samym Madrycie mam około 4 000 znajomych i wszyscy zdrowi, mam pecha czy czegoś tutaj nie rozumiem ;) ? @WojtekM może Ty jakichś znasz? Ktokolwiek z forum zna kogokolwiek chorego na Covid-19?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, fredek321 napisał:

I znów nic nie zrozumiałeś. Szkoda mojego czasu.

Ja swój szanuję ... W przeciwieństwie do ciebie ... Jesteś na portalu niemal non stop. Hmmmm nie bardzo mam pojęcie jak to się ma do stanowiska jakie zajmujesz, ale ja pracuję jako człowiek od napraw i nie mam teraz zbyt wiele zajęcia, a i tak nie mogę sobie pozwolić na spędzanie przed monitorem tyle czasu co ty.

2 godziny temu, Sariensis napisał:

Mamy czwarty, potwierdzony przypadek corona wirusa w mieście, w sumie nie było by w tym nic dziwnego, ale:

 

-młody chlopak w sile wieku bez jakichkolwiek chorób i dolegliwości

- nie był w ostatnim czasie za granica

- bardzo dobrze się czuje 

- nie wie w jaki sposób się zaraził

 

i teraz najlepsze, mieszkańcy zaczynaja zadawać proste pytania, majac na uwadze powyższe oraz powszechnie znany problem z dostepnoscia do testów stwierdzajacych obecność korona wirusa, w jaki sposób I na jakiej podstawie stwierdzono w tym przypadku zakażenie? Czy nie wydaje wam się do dziwne? Czy ktokolwiek jest w stanie racjonalnie wyjaśnić o co tutaj chodzi? Po lawinie pytan do portalu, który opublikował informację, zapadła grobowa (sic!) cisza.

Nie wiem nawet na jakim to portalu to info gruchnęło, ale fakiem wali na odległość skoro brak rzetelnych danych.

Godzinę temu, fredek321 napisał:

Naprawdę nie rozumiesz, że wskaźnik podawany przez ciebie też jest tylko szacunkiem i co więcej zmienia się z każdą minutą.

A czym jeśli nie szacunkiem są twoje przepowiednie ?

22 minuty temu, fredek321 napisał:

A ile było wczoraj, a ile będzie jutro, a ile pojutrze? Zgony na milion mieszkańców określa się w długich przedziałach czasowych. Zawsze są to szacunki, bo liczba zgonów zawsze jest niepewna.

He ha he ... Cały czas piszesz jaki to armagedon nas wszystkich czeka, a powyżej ... Jak zwykle ... Ogólniki nie mające nie tylko solidnych podstaw, ale nawet solidnych założeń. Wrzucasz tabelki bo tam było tak i tak ... Pozostawię to bez komentarza choć mógłbym co nieco napisać. Jednak jak już pisałem na chwilę obecną nie zamierzam lotów obniżać.

I oficjalnie wszystkich informuję, że przestrzegam zaleceń dotyczących koronawirusa, ale na relatywnie proste pytania oczekuję rozsądnych odpowiedzi zwłaszcza od lekarza - specjalisty.

Edit. Dziękuję za minusik, a z każdym kolejnym minusem kopiesz pod sobą dołek bo jak widzę brak argumentów ..., to "chociaż minusa mu yebnę".

Pomimo tego pozdrawiam serdecznie i zdrowia życzę.

 

Edytowane przez Sławek Nikt
  • Like 1
  • Thanks 2
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze info z Flattach  - nie ma zarażonych. A my własnie kończymy dwutygodniową kwarantannę.

Cytat

Wie ist in Polen mit Corona? Bei uns in Flattach gibt es noch keinen Fall. Es ist nur alles geschlossen. Wir dürfen nur Einkaufen und am Tag eine Stunde spazieren oder Fahrad fahren. Liebe Grüße 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Sariensis napisał:

Ilu znasz chorych na Covid-19? W niemczech, Polsce, Szwjacarii, Wloszech, Austrii, Francji, kurde nie chwalac się, to w samym Madrycie mam około 4 000 znajomych i wszyscy zdrowi, mam pecha czy czegoś tutaj nie rozumiem ;) ? @WojtekM może Ty jakichś znasz? Ktokolwiek z forum zna kogokolwiek chorego na Covid-19?

Ty serio zmieniasz front i od teraz sądzisz że to wszystko to wielki spisek?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ziemowit napisał:

Ty serio zmieniasz front i od teraz sądzisz że to wszystko to wielki spisek?

Zbieram dane do analizy, maszyny maja to do siebie, że bezdusznie nie ulegaja emocjom, zobaczymy co wyjdzie ;) , jak na razie zadałem konkretne trudne pytania a sensownych, wiarygodnych odpowiedzi brak, więc wyciagam wnioski i pytam dalej, taki algorytm z wykluczaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sariensis napisał:

Zbieram dane do analizy, maszyny maja to do siebie, że bezdusznie nie ulegaja emocjom, zobaczymy co wyjdzie ;) , jak na razie zadałem konkretne trudne pytania a sensownych, wiarygodnych odpowiedzi brak, więc wyciagam wnioski i pytam dalej, taki algorytm z wykluczaniem.

Nie no, jak ktoś pokroju ciebie zmienia front (ktoś kto od początku wszystko rozumie), to zaczynam chyba wątpić w ludzkość... albo zostałem skutecznie strollowany.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sławek Nikt info podała Rzecznik Prezydenta Miasta, ospbiście ja lubię, ale gdy padły pytania-konkretne, nie potrafiła udzielić odpowiedzi, robi się na prawdę dziwnie a w a takich okolicznościach zapala mi się lampka ostrzegawcza i szukam odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...