Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, fredek321 napisał:

Pewna jest śmierć i podatki. Jeśli artykuł opisuje stan faktyczny (nie mamy pewności) to jak wyobrażasz sobie wydanie ciała rodzinie bez sekcji i co będzie wpisane w kartę zgonu. Co do Radomia podtrzymuję.

To jeszcze wypowiedź w sprawie skuteczności sekcji zwłok:

"Ustalenia trwają, tymczasem mężczyzna z Głogowa zmarł przed dwoma tygodniami – czy test wykonany po takim czasie w ogóle stwierdzi obecność wirusa?

Prof. Krzysztof Pyrć, wirusolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego, mówi, że jeśli ciało było odpowiednio zabezpieczone, tzn. trzymane w chłodni, to pozostałości wirusów mogą się w nim utrzymywać dość długo. Nie wiadomo dokładnie, jak długo, bo nie spotkał się z takimi badaniami."

Sprawa Radomia - Prezydent powołał się w swojej informacji na Dyrektora Radomskiego Szpitala. Jak rozumiem, Dyrektor wprowadził opinię publiczną w błąd wydając swój osąd nie patrząc na kartę zgonu?

@fredek321 takich przypadków w Polsce jest dziesiątki... Poszperaj w Google.

Przypadek z Konina:

"Tak było w przypadku 50-letniej mieszkanki Konina, której ciało znalazł 24 marca członek rodziny. Kobieta wróciła z Niemiec, czuła się źle. Prokuratura uznała, że skoro nie było udziału osób trzecich, to nie będzie żadnego śledztwa. „GW” pisze, że policja zgłosiła jej zgon Sanepidowi, który odmówił pobrania próbek."

Statystyki @fredek321 jak widać, są również zależne od decyzji Prokuratury...

...a Prokuratura i Ci, którzy mają na nią wpływ niestety mogą i moim zdaniem wypaczają statystyki śmiertelności na Koronawirus.

Pytanie retoryczne na koniec: dlaczego?

Do zobaczenia przy urnie wyborczej 10 maja.

Aaaa na koniec jeszcze jeden cytat:

"Abstrakcyjny wydaje się pomysł, żeby w przypadku każdego zmarłego z podejrzeniem COVID-19 angażować prokuraturę. Zapytaliśmy więc ministerstwo zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, czy przygotowywane są procedury pozwalające na szybkie przeprowadzenie testów post mortem. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi."

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marboru napisał:

takich przypadków w Polsce jest dziesiątki... Poszperaj w Google.

Napisz od razu setki ;) Zrobi większe wrażenie. Na poważnie nie widzę niczego sensacyjnego, ani nieprawidłowego.

10 minut temu, marboru napisał:

Do zobaczenia przy urnie wyborczej 10 maja.

Nie zmieniłem zdania, wyborów 10 maja nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fredek321 napisał:

Napisz od razu setki ;) Zrobi większe wrażenie. Na poważnie nie widzę niczego sensacyjnego, ani nieprawidłowego.

Nie zmieniłem zdania, wyborów 10 maja nie będzie.

Nie sprowadzaj i nie spłycaj dyskusji pisząc "setki" pod wpływem swojego subiektywnego przekonania, że podawane oficjalnie statystyki są prawidłowe.

Setek takich przypadków nie ma, jest ich kilkadziesiąt, i te kilka właśnie jest dość mocno opisywanych w internecie, w mediach społecznościowych przez rodziny zmarłych.

Są one tylko przykładem, na to, że oficjalne statystyki są nieprecyzyjne.

W tych kilku przypadkach "post mortem" moim, również subiektywnym zdaniem nie dowiemy się jaka była prawda.

Dlaczego?

1. Ponieważ nie wiadomo, ile czasu i czy wirus przetrwa w chłodni - masz na ten temat wypowiedź Profesora. Podważasz ją?

2. Ponieważ, to Prokuratura podejmuje decyzję o sekcji zwłok. Jest inaczej?

3. Nie ma odpowiednich procedur.

END

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, WojtekM napisał:

Tymczasem w Hiszpanii ponad 800 ofiar ostatniej doby. Przekroczy 1000?

Szansa, że nie przekroczy jest bardzo mała. Od niedawna wprowadzone ograniczeanie wymagają czasu aby wzrost na wykresach przestał być chaotyczny i niekontrolowany.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marboru napisał:

Nie sprowadzaj i nie spłycaj dyskusji pisząc "setki" pod wpływem swojego subiektywnego przekonania, że podawane oficjalnie statystyki są prawidłowe.

Setek takich przypadków nie ma, jest ich kilkadziesiąt, i te kilka właśnie jest dość mocno opisywanych w internecie, w mediach społecznościowych przez rodziny zmarłych.

Są one tylko przykładem, na to, że oficjalne statystyki są nieprecyzyjne.

W tych kilku przypadkach "post mortem" moim, również subiektywnym zdaniem nie dowiemy się jaka była prawda.

Dlaczego?

1. Ponieważ nie wiadomo, ile czasu i czy wirus przetrwa w chłodni - masz na ten temat wypowiedź Profesora. Podważasz ją?

2. Ponieważ, to Prokuratura podejmuje decyzję o sekcji zwłok. Jest inaczej?

3. Nie ma odpowiednich procedur.

END

Cześć

A tak naprawdę, jakie to ma znaczenie z punktu widzenia nasz wszystkich?

Moja ewentualna śmieć tak naprawdę ma znacznie tylko dla moich bliskich (bo mnie jak mnie nie ma to już raczej wisi). Z punktu widzenia całości społeczeństwa nie ma ona żądnego znaczenia chyba, że z jej analizy społeczeństwo może mieć jakąś długoterminową korzyść. Jeżeli nie to proszę mnie spalić, spopielić, rozdmuchać na cztery wiatry i zrobić dobrą imprezę.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marboru napisał:

Nie sprowadzaj i nie spłycaj dyskusji pisząc "setki" pod wpływem swojego subiektywnego przekonania, że podawane oficjalnie statystyki są prawidłowe.

Dlaczego nie setki? Piszesz coś na podstawie grzebania w internetach... a co jak nawet w internetach nie piszą o wszystkim? @fredek321 jest jednym z niewielu którzy nie spłycają dyskusji i trzymają się faktów.  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mitek napisał:

A tak naprawdę, jakie to ma znaczenie z punktu widzenia nasz wszystkich?

Moja ewentualna śmieć tak naprawdę ma znacznie tylko dla moich bliskich (bo mnie jak mnie nie ma to już raczej wisi). Z punktu widzenia całości społeczeństwa nie ma ona żądnego znaczenia chyba, że z jej analizy społeczeństwo może mieć jakąś długoterminową korzyść. Jeżeli nie to proszę mnie spalić, spopielić, rozdmuchać na cztery wiatry i zrobić dobrą imprezę.

@Mitek dla Ciebie, dla mnie w zasadzie znaczenia nie ma żadnego.

Ma znaczenie dla statystyki i liczb - o tym była dyskusja.

A statystyka, liczby w dzisiejszych czasach, to niestety doskonała broń polityczna. Bo przecież, można wszem i wobec ogłosić sukces władz (przed wyborami - one nadal są w naszych kalendarzach)...bądź porażkę władz (opozycja). Takie są realia.

11 minut temu, christof napisał:

Dlaczego nie setki? Piszesz coś na podstawie grzebania w internetach... a co jak nawet w internetach nie piszą o wszystkim? @fredek321 jest jednym z niewielu którzy nie spłycają dyskusji i trzymają się faktów.  

Nie każdy ma takie przekonanie.

@fredek321 choć jest Lekarzem Chirurgiem, to nie ma "graala" na nieomylność i rację we wszystkich tematach.

Edytowane przez marboru
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mitek napisał:

A tak naprawdę, jakie to ma znaczenie z punktu widzenia nasz wszystkich?

Moja ewentualna śmieć tak naprawdę ma znacznie tylko dla moich bliskich

A ja myślę że to forum straciło by wiele. :) Bez Twoich kąśliwych uwag byłoby mniej ciekawie :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marboru napisał:

to nie ma "graala" na nieomylność i rację we wszystkich tematach

Nie mam Graala w żadnej sprawie, choć oczywiście jako chirurg mam spory współczynnik boskości ;) . Brak owego Graala nie pozbawia mnie jednak zdolności odsiewania niewiarygodnych źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przesunięcia wyborów, to też sądzę, że będą przesunięte. Niektórzy znów nie doceniają potęgi mediów. Te same media, które kreują rzeczywistość "wirusową", są w stanie zniechęcić np. członków komisji wyborczych do przyjścia czy to w dniu wyborów, czy nawet niebawem na szkolenia. Bo nie wszyscy członkowie są działaczami partyjnymi, których da się zdyscyplinować. Mniejsze partie oddelegowują tam często zwykłych ludzi, którzy wcześniej np. pomagali w zbieraniu podpisów (to taki popularny "wabik" by zebrać podpisy). I takich mniej zaangażowanych politycznie można nastraszyć.

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marboru napisał:

Oczywiście, to mój obywatelski obowiązek. Będzie się trzeba jedynie porządnie zabezpieczyć przed plugastwem i zachować wzmożoną ostrożność. 

W PL wybory nie do obowiązkowe ( jak np E Belgii) wiec nazwałbym to prawem do głosowania.

Ja zgłosiłem chęć uczestnictwa w pracach komisji  - sam, nie zachęcany przez żadna z partii - ale obecna sytuacja zmusza do rezygnacji. 
Ryzyko zakażenia sie jest zbyt duże - mimo zachowania wzmożonej ostrożności i porządnego zabezpieczenia cokolwiek przez to rozumiesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wojgoc napisał:

@koliber - naprawdę uważasz, ze partie oddelegowują ludzi do komisji wyborczych bo dostaną po 300zl dniówki?

Rozumiem, ze nie masz na myśli mężów zaufania tylko członków komisji.

Tak, ale nie bardzo rozumiem o co pytasz. Pytasz czy powodem zgłaszania ludzi do komisji jest zarobek? Po prostu partie mają taką możliwość ustawową, by zgłaszać kandydatów do komisji, więc zgłaszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zlewam te wybory. To będą pierwsze zlane wybory - a mam prawo głosować już od 27 lat. P/osłowie boją się przyjść do roboty i wymyślają jakieś głosowanie przez internet, a ja  mam zapier.... do pracy, a potem na wybory? Bo jeden taki lansuje się w panterce w TVP (za m,in. moje 2 mld) i robiąc kampanię ma zagwarantowaną wygraną? No, wolne żarty.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...