Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, fredek321 napisał:

Wszystkie tego typu wywody nie biorą pod uwagę dwóch wskaźników. Jaki odsetek ludzi, po przechorowaniu Covid-19 będzie trwałymi inwalidami? Jaki wpływ na powstawanie trwałego inwalidztwa ma wydolność systemu ochrony zdrowia?

Nie biorą, bo nie wiadomo tego.

A Ty nie bierzesz pod uwagę skutków społecznych, które mogą być równie groźne. Albo je bagatelizujesz.

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, Marcin33 said:

Syn chory. Od dawna ma problemy z żelazem. 

Dziecko 1,5 roku. Masz jakieś pomysły. 

Mieliśmy ten sam problem z naszym Młodym, niedobór żelaza. Pastylki nie za bardzo wchodziły w grę, Młody też był uczulony na mnóstwo rzeczy. Ale mojej żonie udało się go wyprowadzić. Zaczęła wprowadzać do jedzenia szpinak. Ani ja ani zresztą syn nie przepadamy za tym "zielskiem" więc w tajemnicy miksowała szpinak i dorzucała nam do jedzenia. Mi tak proforma ale Młodemu pomogóło i żelazo wróciło do normy. Ile ten proceder mojej żony trwał do Ci nie powiem bo to bardzo dawno temu było.

Na pocieszenie powiem Ci, że z większości tych dziecięcych przypadłości się wyrasta.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ziemowit napisał:

Grobowa atmosfera w temacie, więc na pocieszenie trochę dobrych wieści. Włochy:

39f0b06dce51f32f7fbb6d87ce55a6652ada6cde

795 wyleczonych tej doby, jakoś nikt nie pisze, a nie mówiłem, i jakoś nikt sie z tego faktu nie cieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poseł klubu PiS: Przekazałem rządowi ofertę kupienia miliona testów. Na razie bez echa

— Powinniśmy zmienić system stosowania kwarantanny, stosowany w epidemii koronawirusa — uważa poseł klubu PiS Andrzej Sośnierz, były prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

  • W rozmowie z Onetem Sośnierz proponuje umieszczanie objętych kwarantanną w sanatoriach i hotelach, pod nadzorem personelu medycznego
  • Rosnące statystyki zachorowań pokazują, że kwarantanna domowa jest nieskuteczna — uważa były prezes NFZ
  • Sośnierz przekonuje także, że rząd powinien zwiększyć liczbę przeprowadzanych testów na koronawirusa oraz stworzyć dodatkowe oddziały dla chorych w małych szpitalach w całej Polsce
  • Wprowadzenie takich zasad umożliwi ograniczenie restrykcji wobec reszty społeczeństwa — przekonuje Sośnierz

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-posel-klubu-pis-przekazalem-rzadowi-oferte-kupienia-miliona-testow-na/321z748

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech w 2016 roku na choroby zakaźne umarło ok 40000 osób = 109 osób dziennie. 
We Włoszech w 2016 zmarło  618 000 osób co daje wynik zmarłych 1688 osób dziennie.

W Polsce w 2016 roku na choroby zakaźne umarło 25 tyś. = 68 osób dziennie, a ogółem wszystkich zgonów odnotowano 388 tyś. = 1060 osób dziennie.  

Statystyki - "Zgony według płci i przyczyn zgonów" strony od 496 do 499 ( raport dotyczy Polski i innych krajów między innymi Włoch ) https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/roczniki-statystyczne/roczniki-statystyczne/rocznik-demograficzny-2019,3,13.html

691545612_Przechwytywaniewtrybiepenoekranowym2020-03-30191434.jpg.298b16d34495f8f6ad68b15729a76f05.jpg


1886545173_Przechwytywaniewtrybiepenoekranowym2020-03-30191445.jpg.875a7423f0961c35304a3544bdcbe04e.jpg

 


 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sapient napisał:

A na poważnie to po prostu nie podoba mi się usuwanie komentarzy bez przyczyny!

Administrator czy tam moderator nie ma odwagi napisać o co chodzi ? 

Co było niby nie zgodne z regulaminem ?

To nie pierwszy  raz i nie dotyczy tylko mnie ! 

Nie będę co kilka postów pisał, że komentarze o treści politycznej lub obrażające innych, będą usuwane. Jeżeli tego nie zrozumiesz, to następnym razem zaordynuję Ci "Forumową Kwarantannę".

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, JC napisał:

Nie będę co kilka postów pisał, że komentarze o treści politycznej lub obrażające innych, będą usuwane. Jeżeli tego nie zrozumiesz, to następnym razem zaordynuję Ci "Forumową Kwarantannę".

Ja prosiłem o usunięcie mojego konta i do dziś się nie doczekałem. Jednocześnie proszę o usunięcie z bazy kompletu moich danych, w tym e-mail itd. Nie da się do Ciebie napisać DM bo zablokowana możliwość. Forum nie udostępnia takiej możliwości dla użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, surfing napisał:

We Włoszech w 2016 roku na choroby zakaźne umarło ok 40000 osób = 109 osób dziennie. 
We Włoszech w 2016 zmarło  618 000 osób co daje wynik zmarłych 1688 osób dziennie.

W szczycie epidemii (mam nadzieję, że już za Włochami) zgony z powodu Covid przekraczają 500 dziennie przez ostatnie 10 dni. To pokazuje skutki zaniechań.

Hiszpania ok. 30000/rok = ok.82/dzień. Teraz >500 z powodu Covid przez ostatnie 7 dni.

 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fredek321 napisał:

W szczycie epidemii (mam nadzieję, że już za Włochami) zgony z powodu Covid przekraczają 500 dziennie przez ostatnie 10 dni. To pokazuje skutki zaniechań.

Hiszpania ok. 30000/rok = ok.82/dzień. Teraz >500 z powodu Covid przez ostatnie 7 dni.

 

A ilu mamy wyleczonych dzisiaj we Włoszech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Arti51 napisał:

1590

Pytałem szefa koronowirusowej czarnej propagandy, jakoś do tych danych tak ochoczo nie powiela ;) ,  ciekawe dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fredek321 napisał:

Najwięcej od początku epidemii - 1590. Niestety nadal mniej niż nowych przypadków.

A ile będzie nowych przypadków , gdy zrobi się ciepło przy wysokiej wilgotności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sapient napisał:

też zawnioskowałem , może mnie się uda

Musisz nabluzgać paru weteranom, niewłaściwie podchodzisz do tematu, a tak przy okazji to ja też już od dawna zamierzam dołączyć do banitów forumowych ;) . Prowokuje ile mogę i lipa, nadal brak koalicji na rzecz wywalenia Sariensisa z forum, co zapewne wpędziło by mnie w depresję :) :) :) .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sariensis napisał:

Pytałem szefa koronowirusowej czarnej propagandy, jakoś do tych danych tak ochoczo nie powiela ;) ,  ciekawe dlaczego?

Bo na razie jest więcej zarażonych każdego dnia niż wyleczonych. Dlatego wcześniej zasugerowałem, że nie ma co się ekscytować. Jak będzie więcej wyleczonych niż zarażonych to będziemy mieli powód, by się tym ekscytować. :)

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ziemowit napisał:

Bo na razie jest więcej zarażonych każdego dnia niż wyleczonych. Dlatrgo wcześniej zasugerowałem, że nie ma co się ekscytować. Jak będzie więcej wyleczonych niż zarażonych to będziemy mieli powód, by się tym ekscytować. :)

Jak tam w Szwecji ? Leżą wszyscy obywatele na OIOMach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fredek321 napisał:

W szczycie epidemii (mam nadzieję, że już za Włochami) zgony z powodu Covid przekraczają 500 dziennie przez ostatnie 10 dni. To pokazuje skutki zaniechań.

Ile ostatnio jest dziennie wszystkich zgonów we Włoszech, czy przekracza 1700 dziennie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...