Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Ziemowit napisał:

Wrzucę tekst Hajdanowocza, który komentuje skutki gospodarcze długotrwałej izolacji i sugeruje, że:

https://www.rp.pl/Biznes/303299962-Grzegorz-Hajdarowicz-Koronawirus-nikt-nie-chce-slyszec-prawdy.html

Zapomniał pan Hajdarowicz, o propozycjach od samego rządu czyli o politykach mające na celu poprawę stanu państwa polskiego w walce z koronawirusem.

Proponuję aby dopisano obniżenie uposażenia posłów do powiedzmy 6 tys., a prezesów spółek wszelakich do 12 tys. Wszak cały czas mówią i piszą jaka to Polska dla nich ważna. Skoro wiele osób w Polsce może przeżyć za 6 tys. zakładając, że pracuje i mąż i żona, a do tego często spłacając kredyt mieszkaniowy to zapewne bez problemu dadzą radę, a budżet powiększy się znacząco.

Dodatkowo pomysły aby zawiesić kodeks pracy, zmniejszać wymiar urlopu,wspierać prywatną służbę zdrowia (dlaczego nie państwowej ?!!!) są totalnie nietrafione ! Wręcz przyczynią się do dalszej degradacji kraju i upadku służby zdrowia. Gdzie pomysły o wracaniu do produkcji i tym podobne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sławek Nikt napisał:

O to to ...

@fredek321 oficjalnie napisał, że w przyszłości zamierza pracować prywatnie, ale to trzeba albo śledzić wątek albo go znać. Faktem jest, że pomimo nawału pracy i przysięgi Hipokratesa czasu ma sporo.

Fredek321 trochę niefortunnie odpowiedział wtedy na pytanie:

W dniu 18.03.2020 o 13:05, Spiochu napisał:

Załóżmy więc, że państwo rozwiązuje ten problem i obniża Ci pensję o 50%, jednocześnie zabraniając dorabiania prywatnie. Co wtedy zrobisz?  (Ty, nie reszta lekarzy

...odpisując: "pracuję tylko prywatnie".

Co pewnie nie tylko ja zrozumiałem jako odpowiedź: "Mnie to nie dotyczy, bo pracuję tylko prywatnie".

A w praktyce Jego intencją było zapewne napisanie: "W takiej sytuacji zacząłbym pracować prywatnie".

Tu faktycznie mogło to być nieporozumienie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak idziecie do sklepu to nie kupujcie tylko alkoholu bo będzie grzywna 5000zł: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25842728,nowe-obostrzenia-czy-mozna-isc-do-sklepu-po-alkohol-nie-zawsze.html#s=BoxMMtImg1

Moim zdaniem słowa Rzecznika Komendanta Głównego Policji oznaczają, że policjant może stanąć przed monopolowym i wystawiać mandaty wszystkim jak leci za wejście do środka. :)

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2020 o 22:22, mysiauek napisał:

Tak Ci się tylko wydaje, ze przeniesienie każdego korpo to jest hop-siup.

Przegapiłem tą odpowiedz. Korpo z biurowców zwiało najwcześniej odnośnie obecnej sytuacji... Ciekawi mnie kiedy wrócą i czy ogóle bo masę interesów i tyle samo ludzi było zatrudnionych tylko na tych konkretnych biurowcach. Cześć nadal jest budowanych lub w trakcie prac wykończeniowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Author napisał:

Przegapiłem tą odpowiedz. Korpo z biurowców zwiało najwcześniej odnośnie obecnej sytuacji... Ciekawi mnie kiedy wrócą i czy ogóle bo masę interesów i tyle samo ludzi było zatrudnionych tylko na tych konkretnych biurowcach. Cześć nadal jest budowanych lub w trakcie prac wykończeniowych. 

Nie rozumiem o czym piszesz.

Firmy się zwinęły bo właśnie wszystkie normalnie zarządzane testują Business Continuity Plan.

Czy mówisz o budowie biurowców? U mnie w Kacach budowy trwają, ale widać na niektórych zastój - zobacz na skyscrapercity co ludzi o tym piszą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mysiauek napisał:

Nie rozumiem o czym piszesz.

Firmy się zwinęły bo właśnie wszystkie normalnie zarządzane testują Business Continuity Plan.

Czy mówisz o budowie biurowców? U mnie w Kacach budowy trwają, ale widać na niektórych zastój - zobacz na skyscrapercity co ludzi o tym piszą.

Piszę, że część firm wyniosła się jeszcze przed zamknięciem szkół u nas. Czyli zwiali pierwsi. Nic mnie nie interesuje co testują. Tysiące ludzi ma obroty tylko z tego, że na biurowcu są pracownicy. Tak to było do tej pory a niewiadomą jest kiedy ci ludzie wrócą do tych obiektów. Większość z nich o ile nie wszystkie powstały dla tej i innych branż. To są miliardy zainwestowanych PLN, $ czy Euro i setki tys miejsc pracy od zwykłego ochroniarza, obsługę techniczną po gastro. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tanova napisał:

przepraszam - facebook to jest oficjalne źródło? I to pisze osoba z wyższym wykształceniem medycznym?

Tak to jest oficjalne żródło informacji dotyczących wszystkiego podległego LP. Reszta może być w formie obrazkowej w samym lesie. Napisali wyrażnie, że dostali takie polecenie od Premiera. 

Edytowane przez Author
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Ziemowit napisał:

Zakaz dotyczy wszystkich lasów państwowych (o ile dobrze rozumiem, bo komunikaty są chaotyczne) - nie tylko tych, które są na powyższej mapce. Sądzę, że będzie ona zaktualizowana.

Obecnie jest 222 zamkniętych nadleśnictw. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Author napisał:

Tak to jest oficjalne żródło informacji dotyczących wszystkiego podległego LP. Reszta może być w formie obrazkowej w samym lesie. Napisali wyrażnie, że dostali takie polecenie od Premiera. 

No jasne - rozporządzenia organów państwowych komunikowane są za pomocą facebooka na podstawie tajemniczych poleceń premiera. Czy wszyscy w tym kraju powariowali?

Edytowane przez tanova
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...