Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, tanova napisał:

No jasne - rozporządzenia organów państwowych komunikowane są za pomocą facebooka na podstawie tajemniczych poleceń premiera. Czy wszyscy w tym kraju powariowali?

Jakie rozporządzenia? LP samodzielnie prowadzi swoją politykę. Nawet sam leśniczy na zadupiu może wedle swojego uznania zamknąć obszar, który mu podlega. Organy państwa nic do tego nie mają. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Author napisał:

Jakie rozporządzenia? LP samodzielnie prowadzi swoją politykę. Nawet sam leśniczy na zadupiu może wedle swojego uznania zamknąć obszar, który mu podlega. Organy państwa nic do tego nie mają. 

 

Nie jestem specjalistką od administracji publicznej, więc jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić, ale wg mojej wiedzy Lasy Państwowe, które popełniły ten wpis na fb, są jednostką państwową, której dyrektor powoływany jest przez ministra, a nie folwarkiem leśniczego na zadupiu.

12 minut temu, wojgoc napisał:

Dość długo do tego dochodziłas😁

Skala absurdu przekroczyła jednak moje najśmielsze wyobrażenia.

11 minut temu, Akartman napisał:

 

 No to teraz zupełnie nie ma gdzie uciec przed tą zarazą :(  

Pora udać się na emigrację wewnętrzną.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jest. Nareszcie bydło z miasta przestanie przyjeżdżać i chodzić. Policja będzie miała mniej pracy. W ostatni weekend dzwoniłem 5 razy bo bydło postanowiło sobie do mojego lasu przyjechać i robić spotkania rodzinne. Od dziś sami sprawdzają czy miastowy nie chcę sobie po lesie chodzić. Dwa razy mnie pytali. Jednak na jestem w swoim lesie prosili tylko o telefon gdyby ktoś obcy się kręcił.

  • Downvote 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Akartman napisał:

No to teraz zupełnie nie ma gdzie uciec przed tą zarazą :(  

Zawsze możesz kupić: https://www.olx.pl/nieruchomosci/dzialki/sprzedaz/q-las/

 

8 minut temu, Marcin33 napisał:

Jest jest. Nareszcie bydło z miasta przestanie przyjeżdżać i chodzić. Policja będzie miała mniej pracy. W ostatni weekend dzwoniłem 5 razy bo bydło postanowiło sobie do mojego lasu przyjechać i robić spotkania rodzinne. Od dziś sami sprawdzają czy miastowy nie chcę sobie po lesie chodzić. Dwa razy mnie pytali. Jednak na jestem w swoim lesie prosili tylko o telefon gdyby ktoś obcy się kręcił.

Najlepiej bydło z miasta zagazować i będzie spokój!  ... Ehhh... :(

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tanova napisał:

Nie jestem specjalistką od administracji publicznej, więc jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić, ale wg mojej wiedzy Lasy Państwowe, które popełniły ten wpis na fb, są jednostką państwową, której dyrektor powoływany jest przez ministra, a nie folwarkiem leśniczego na zadupiu.

No własnie jest folwarkiem a przykładów na to jest cała masa. Inną podobną jednostką w tym samym temacie są Parki Narodowe. Mają wewnętrzny system zarządzania. Między innymi dlatego już dawno zamknięte są Tatry. Działają oczywiście w oparciu o ustawy ale są takimi "państwami w państwie" z ogromną autonomią. Leśniczy na swoim terenie jest panem i władcą zarazem. Może wszystko z zamknięciem terenu, szlaku, drogi i innymi tego typu sprawami robić. Zgłasza to oczywiście do nadleśnictw ale to jest wszystko po jednych pieniądzach. 

@Marcin33 wiejski inteligencie jak cię tak boli to bydło w twoim prywatnym lesie to sobie go ogródz. Co za chamstwo w ten sposób pisać. Już dawno powinniście być pozbawieni w tym kraju do własności choćby m2 byle zagajnika. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Author napisał:

Piszę, że część firm wyniosła się jeszcze przed zamknięciem szkół u nas. Czyli zwiali pierwsi. Nic mnie nie interesuje co testują. Tysiące ludzi ma obroty tylko z tego, że na biurowcu są pracownicy. Tak to było do tej pory a niewiadomą jest kiedy ci ludzie wrócą do tych obiektów. Większość z nich o ile nie wszystkie powstały dla tej i innych branż. To są miliardy zainwestowanych PLN, $ czy Euro i setki tys miejsc pracy od zwykłego ochroniarza, obsługę techniczną po gastro. 

Zwiali? Wow, mocne słowa. Jako wiceeprzewodniczący komisji BHP w firmie, która "zwiała", mogę Ci powiedzieć: dzięki temu między innymi jestem nadal zdrowy a firma działa w pełni produkcyjnie. Bo byliśmy przygotowani na utratę głównej lokalizacji. Cwiczylismy to raz w roku. Alarm i wszyscy wychodzą i jadą na HO. 

Dodatkowo, sam wnioskowalem w lutym o kwrantanne osób wracających z Azji. Zanim to się zaczęło. Wdrożono, bo firma była gotowa.

Zwialismy wcześniej niż inni i działamy. Dla mnie to powód do dumy.

Biznes do okoła biurowców? Naprawdę mi przykro. Jestem egoistą i chce żyć więc jestem na HO w domu. Nie spotykam przedstawicieli tego biznesu, żebym mógł w zdrowiu dalej żyć i pracować.

Kiedy wrócimy do biurowców? U mnie na ten moment mówi się o czerwcu.

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Author napisał:

No własnie jest folwarkiem a przykładów na to jest cała masa. Inną podobną jednostką w tym samym temacie są Parki Narodowe. Mają wewnętrzny system zarządzania. Między innymi dlatego już dawno zamknięte są Tatry. Działają oczywiście w oparciu o ustawy ale są takimi "państwami w państwie" z ogromną autonomią. Leśniczy na swoim terenie jest panem i władcą zarazem. Może wszystko z zamknięciem terenu, szlaku, drogi i innymi tego typu sprawami robić. Zgłasza to oczywiście do nadleśnictw ale to jest wszystko po jednych pieniądzach. 

@Marcin33 wiejski inteligencie jak cię tak boli to bydło w twoim prywatnym lesie to sobie go ogródz. Co za chamstwo w ten sposób pisać. Już dawno powinniście być pozbawieni w tym kraju do własności choćby m2 byle zagajnika. 

Nazywaj jak chcesz. Ja zamiast inwestować w dobrobyt miejski inwestowałem w dobrobyt wiejski. Jeśli miałeś inne priorytety Twój wybór. Teraz masz dobrobyt miejski i się nim ciesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mysiauek napisał:

Kiedy wrócimy do biurowców? U mnie na ten moment mówi się o czerwcu.

To pozytywna informacja a resztę pomińmy bo jakoś tak chyba emocjonalnie podchodzisz do sprawy tym bardziej, że nie pisałem o biznesach woków tylko "w" czyli dla pracowników. 

@Marcin33 ale co kogo tu obchodzi w co ty inwestujesz. Czy ja cię obrażam, że nazywasz mnie i innych bydłem z miasta? Rozumie gdy bi ludzie zrobili ci syf w tym lesie to jest jakiś argument. Ale z samego faktu przyjazdu do lasu. Co mam sobie myśleć o ludziach na wsi, którzy śmieciory wyrzucają na skarpę przy potoku? Wszędzie są ludzie i parapety i bez sensu wszystkich ładować do jednego wora. No chyba, że ty z tych co matkę z dzieckiem w tym swoim lesie gonił byś widłami tylko dlatego, że pochodzi z miasta. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Author napisał:

To pozytywna informacja a resztę pomińmy bo jakoś tak chyba emocjonalnie podchodzisz do sprawy tym bardziej, że nie pisałem o biznesach woków tylko "w" czyli dla pracowników. 

1. Termin jest ciągle przesuwany. 

2. Emocjonalnie bo bardzo mocno mnie dziwi, że ktoś pisze "zwiali". Niektórzy planują taką możliwość. A "zwiać" dla mnie oznacza "uciec z podkulonym ogonem".

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tanova napisał:

przepraszam - facebook to jest oficjalne źródło? I to pisze osoba z wyższym wykształceniem medycznym?

Nie widziałem posta po edycji. Co powiesz w takim razie o twitterze osobo o nieokreślonym wykształceniu? MZ oficjalnie komunikuje tam dane o epidemii. A tu masz komunikat na stronie www,  https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/aktualnosci/komunikat która przez chwilę wisiała, identyczny z FB.

Edytowane przez fredek321
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fredek321 napisał:

Nie widziałem posta po edycji. Co powiesz w takim razie o twitterze osobo o nieokreślonym wykształceniu? MZ oficjalnie komunikuje tam dane o epidemii. A tu masz komunikat na stronie www,  https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/aktualnosci/komunikat która przez chwilę wisiała, identyczny z FB.

Chyba jest różnica między komunikowaniem danych a trybem wprowadzania decyzji administracyjnej? Decyzji, która notabene ponoć chyba nie do końca ma umocowanie w przepisach prawa, jak twierdzą niektórzy. Moje wykształcenie, które zresztą na forum nie było jakąś wielką tajemnicą, nie ma tutaj nic do rzeczy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin33 napisał:

Jest jest. Nareszcie bydło z miasta przestanie przyjeżdżać i chodzić. Policja będzie miała mniej pracy. W ostatni weekend dzwoniłem 5 razy bo bydło postanowiło sobie do mojego lasu

Skoro bydło z miasta to jak określasz tych ze wsi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fredek321 napisał:

 Co powiesz w takim razie o twitterze MZ oficjalnie komunikuje tam dane o epidemii. A tu masz komunikat na stronie www,  https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/aktualnosci/komunikat która przez chwilę wisiała, identyczny z FB.

Kończ Waść, wstydu oszczędź

Komunikaty w mediach społecznościowych  nie są źródłami prawa powszechnie obowiązującego i są tyle warte co wezwanie do zapłaty wysłane listem zwykłym,  ani komunikat na stronie Ministerstwa, ani tym bardziej komentarz na twitterze nie są źródłem prawa. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, surfing napisał:

Kończ Waść, wstydu oszczędź

Komunikaty w mediach społecznościowych  nie są źródłami prawa powszechnie obowiązującego i są tyle warte co wezwanie do zapłaty wysłane listem zwykłym,  ani komunikat na stronie Ministerstwa, ani tym bardziej komentarz na twitterze nie są źródłem prawa. 

 

Zamknięcie lasów ogłasza się komunikatem. Niczego więcej nie potrzeba.

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, surfing napisał:

Kończ Waść, wstydu oszczędź

Komunikaty w mediach społecznościowych  nie są źródłami prawa powszechnie obowiązującego i są tyle warte co wezwanie do zapłaty wysłane listem zwykłym,  ani komunikat na stronie Ministerstwa, ani tym bardziej komentarz na twitterze nie są źródłem prawa. 

Przewiń stronę wcześniej bo tam wyrażnie wyjaśniłem o co chodzi. Być może jutro leśniczowie porozwieszają komunikaty i to wszystko. To w tym przypadku administracja Lasów Państwowych stanowi prawo na ich terenie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fredek321 napisał:

Zamknięcie lasów ogłasza się komunikatem. Niczego więcej nie potrzeba.

Pełna zgoda, ja tego nie kwestionowałem, ale to nie zmienia tego że komunikat na stronie Ministerstwa, ani tym bardziej komentarz na twitterze nie są źródłem prawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, surfing napisał:

Pełna zgoda, ja tego nie kwestionowałem, ale to nie zmienia tego że komunikat na stronie Ministerstwa, ani tym bardziej komentarz na twitterze nie są źródłem prawa. 

Ale od początku mowa jest o zamykaniu lasów i komunikacie na FB. Ja, biedak tylko z medycznym wykształceniem nie ogarnąłem, że FB nie jest oficjalnym źródłem, choć w tej kwestii jest tak samo oficjalny jak tabliczka przy wejściu do lasu.

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JC napisał:

Właśnie wprowadzono czasowy zakaz wstępu do lasów!

Właśnie wróciłem z lasu i oświadczam że nie zamierzam się stosować do absurdalnych, niczym nie uzasadnionych zakazów! 

Zamykana jest przestrzeń do izolacji, nie można w odosobnieniu dotrzeć do pracy, sklepu, apteki, bo na chodnikach oblężenie... przez pozamykane parki i skwery, które niejednokrotnie umożliwiały spokojne dotarcie do pracy, pozamykano bezpieczne ciągi komunikacyjne dla pieszych i rowerzystów i wyrzucono ich na ulicę (podobno dla ich bezpieczeństwa), teraz zamykanie lasów, w obawie przed czym? 

Decydenci zastanówcie się trochę póki nie jest za późno, bo ci którzy jeszcze są zdrowi rozchorują się w końcu i umrą  bynajmniej nie na koronowirusa.

Cytat

Ważne jest też zdrowie psychiczne – wyjaśnił Szumowski dodając, że w trosce o wspomniane zdrowie psychiczne można wychodzić z domu.

Nie zapominajcie że ludzie umierali i będą umierać, tylko  w Polsce umarło dzisiaj 1100 osób, codziennie umiera na raka 30 młodych ludzi., tyle samo ginie na drogach, ale narracja jest taka  się jakby do tej pory nikt nie chorował , nikt nie umierał, aż tu nagle wirus..

 

Bezmyślna decyzją zabieracie ludziom jedyną szansę aby nie oszaleć - samotny spacer w lesie  zgodnie z poniższymi zasadami  #zdrowiejwlesie   #bądźbezpiecznywlesie

1159943434_lasyzasady_bezpiecznego_korzystania.jpg.c9dcb0afc8971cce2e53b68fcf5d4880.jpg

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...