Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, fredek321 napisał:

Nie widziałem posta po edycji. Co powiesz w takim razie o twitterze osobo o nieokreślonym wykształceniu? MZ oficjalnie komunikuje tam dane o epidemii. A tu masz komunikat na stronie www,  https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/aktualnosci/komunikat która przez chwilę wisiała, identyczny z FB.

Nie osobo, a osobom i nie o niekreślonym, a o teoretycznie niekreślonym wykształceniu bo nie każdy ma ochotę się tym chwalić. Mało tego - twierdzę, że osoby bez wykształcenia bywają o wiele bardziej komunikatywne i uprzejme od osób z dyplomem. Od wielu lat nie oceniam po wyglądzie (czy sposobie wysławiania się choć uważam to za dość istotne) i wiem, że robię nie dobrze, a doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobom o słabych nerwach nie polecam czytać. Ten wywiad pokazuje jak bardzo służba zdrowia jest niegotowa na pandemię. Rodzina pewnego faceta, który miał poważne objawy płucne dzwoniła wielokrotnie przez kilka dni gdzie tylko mogła, czyli do różnych szpitali, na pogotowie, do prywatnych przychodni i do lekarzy rodzinnych z prośbą o pomoc. Ostatecznie po 8 dniach tej pomocy udzielono kiedy pacjent był w stanie krytycznym i niestety zmarł: https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-leczony-na-angine-zmarl-na-covid-19-4537828 Cała rodzina ma zdjagnozowany covid-19, zmarły pacjent ma wynik "wątpliwy". Mam nadzieję, że za X tygodni sytuacja będzie lepsza.

Edytowane przez Ziemowit
  • Thanks 2
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, fredek321 napisał:

Ale od początku mowa jest o zamykaniu lasów i komunikacie na FB. Ja, biedak tylko z medycznym wykształceniem nie ogarnąłem, że FB nie jest oficjalnym źródłem, choć w tej kwestii jest tak samo oficjalny jak tabliczka przy wejściu do lasu.

Naprawdę uważasz, że wpisem na fejsbuku można zamknąć 1/3 terytorium Polski?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, surfing napisał:

Właśnie wróciłem z lasu i oświadczam że nie zamierzam się stosować do absurdalnych, niczym nie uzasadnionych zakazów! 

Spokojnie wszystko z czasem. Przyszły tydzień to piękna, ciepła słoneczna pogoda a zwłaszcza następny weekend. Wielu ludzi stanie przed wyborem albo ześwirować albo olać to wszystko w diabły. Ktoś tylko musi zacząć i lawina ruszy. Wojska nie wyciągną na ulice bo to by było po nich. Trzeba ich zaszachować i to się niebawem stanie. 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Author napisał:

Spokojnie wszystko z czasem. Przyszły tydzień to piękna, ciepła słoneczna pogoda a zwłaszcza następny weekend. Wielu ludzi stanie przed wyborem albo ześwirować albo olać to wszystko w diabły. Ktoś tylko musi zacząć i lawina ruszy. Wojska nie wyciągną na ulice bo to by było po nich. Trzeba ich zaszachować i to się niebawem stanie. 

Na razie jest pokazówka - po mojej wsi jeździ policja ze szczekaczką, po lesie straż leśna. Krzywo się popatrzyli jak rano chodziłam z psem, ale nikt się nie doczepił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Author napisał:

Spokojnie wszystko z czasem. Przyszły tydzień to piękna, ciepła słoneczna pogoda a zwłaszcza następny weekend. Wielu ludzi stanie przed wyborem albo ześwirować albo olać to wszystko w diabły. Ktoś tylko musi zacząć i lawina ruszy. Wojska nie wyciągną na ulice bo to by było po nich. Trzeba ich zaszachować i to się niebawem stanie. 

Przez takich baranów wszyscy stracimy ponieważ wyprowadzą wojsko na ulicę i dopiero będzie przesrane.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Author napisał:

Spokojnie wszystko z czasem. Przyszły tydzień to piękna, ciepła słoneczna pogoda a zwłaszcza następny weekend. Wielu ludzi stanie przed wyborem albo ześwirować albo olać to wszystko w diabły. Ktoś tylko musi zacząć i lawina ruszy. Wojska nie wyciągną na ulice bo to by było po nich. Trzeba ich zaszachować i to się niebawem stanie. 

@Mitek na początku tego wątku napisał o opinii swojego lekarz rodzinnego. Pani Doktor mówiła o strzelaniu do niepodporządkowujących się ;). Byłem wtedy przeciwny, po wpisach na tym forum zaczynam być zdecydowanie za. Musi zadziałać darwinizm.

  • Like 1
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, fredek321 said:

na początku tego wątku napisał o opinii swojego lekarz rodzinnego. Pani Doktor mówiła o strzelaniu do niepodporządkowujących się ;). Byłem wtedy przeciwny, po wpisach na tym forum zaczynam być zdecydowanie za. Musi zadziałać darwinizm.

@fredek321 to tłumaczy dlaczego wysłali myśliwych do lasu! 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwnikiem zabraniania dostępu do parków i lasów, oraz zmuszaniu ludzi by siedzieli w domu. Jednak takie luzowanie ograniczeń niesie ryzyko zupełnie naturalnej potrzeby ludzi jaką jest szukanie towarzystwa i zgromadzania się, wszak człowiek jest stworzeniem stadnym. No i mamy nowe zarażenia.

Co myślicie o tym, aby wypuścić ludzi i wprowadzić obowiązkową dla wszystkich aplikację taką jak tu: www.roteskreuz.at/site/faq-app-stopp-corona/

Austriacy chcą to wprowadzić, już jest to w sklepach na Android i iOS.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ziemowit napisał:

Dlaczego minus :( Co jest złego w tym pomyśle?

@fredek321 z zasady daje minusy, jak ktoś mu nie przyklaskuje. Ten typ tak ma.

Pomysł jednak trochę kontrowersyjny, zwłaszcza w Polsce nie byłabym pewna, jak te dane zostaną wykorzystane. A na pewno władze by się nie przejmowały, czy taka inwigilacja jest konstytucyjna, czy nie.

Edytowane przez tanova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, SPEEDTBI napisał:

Przez takich baranów wszyscy stracimy ponieważ wyprowadzą wojsko na ulicę i dopiero będzie przesrane.

Czy ja cię kolego obrażam to dlaczego to robisz? Czy ja gdzieś postukuję całkowite nieposłuszeństwo, gdzieś piszę by nie nosić masek, nie zachowywać odległości, ..., że większość nakazów i zakazów ma jednak sens. Odnoszę się do zakazu wejścia do lasu czy tej nieszczęsnej jazdy rowerem czy biegania gdzieś po polach w zupełnej samotności. Sam siedzę w domu już spory czas więc czego ode mnie chcesz? Obecny zakaz z tymi lasami ma też związek z katastrofą w nich samych w postaci suszy. Nie było śniegu, już teraz lasy są wyschnięte na wiór a przyszły tydz to już będzie katastrofa w tej kwestii. I teraz administracja LP powinna zrobić konferencję i w twarz wszystkim jasno zakomunikować bez walenia ściemy czemu przystają na pewne sprawy. Nie chcę cię martwić ale u nas jest sporo lasów prywatnych wiec zastanów się nad tym co piszesz i jaki to ma sens. 

@fredek321 nie cytuj mnie więcej, nie pisz w moją stronę ani nie podpieraj się tym Panem co to go wymieniłeś. Nie chcę mieć z Wami nic wspólnego. Wielu tutaj kolegów z tego forum wyznało się na Was i to dzięki temu konkretnemu wątkowi. Chwała, że powstał. Ciekawe czy obaj mielibyście odwagę stanąć przede mną i pociągnąć za spust czy jak te tchórze wyręczył by Was kto inny. Miłego dnia życzę. 

@Ziemowit masz minusa bo chcesz iść do lasu a nie siedzieć na tyłku w piwnicy, trzęsąc się ze strachu obgryzać paznokcie. W kwestii aplikacji nikt nie zmusi ludzi w tym tych starszych do posiadania smartfona. Ja posądzam nawet, że wielu ludzi z niego zrezygnuje jak pojawią się takie pomysły. To jest takie same bzdury jak wyeliminowanie gotówki. Ludzie za miastem gdzieś po wsiach żyją zupełnie inaczej i nie da się ich już przestawić. Mój ojciec gdyby żył nie miał by nadal zwykłej komórki a żyjąca matka ma kłopoty z obsługą zwykłego telefonu. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ziemowit napisał:

Dlaczego minus :( Co jest złego w tym pomyśle?

Minus oznacza, że nie zgadzam się z postem

 

8 minut temu, Ziemowit napisał:

Jestem przeciwnikiem zabraniania dostępu do parków i lasów,

Tak napisałeś. Dlatego minus. Na szczęście dla nas decydują profesjonaliści. Natomiast skrajna durnota rodaków pojawiająca się również na tym forum rzeczywiście zaowocuje wojskiem na ulicach.

  • Like 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fredek321 napisał:

Tak napisałeś. Dlatego minus. Na szczęście dla nas decydują profesjonaliści. Natomiast skrajna durnota rodaków pojawiająca się również na tym forum rzeczywiście zaowocuje wojskiem na ulicach.

Zaproponowałem alternatywę :) Nie jestem na tyle głupi by nie rozumieć jak ważna jest izolacja od innych.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...