Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kolegę w Szwajcarii gdzie nie koniecznie jest kolorowo. Są nakazy i zakazy ale rząd wszelkimi sposobami zachęca do rekreacji, sportu na świeżym powietrzu. A zwłaszcza by nie siadła ludziom psychika. Chyba nie trzeba tłumaczyć czemu. Mądry, bardzo autonomiczny, bogaty kraj za którym jesteśmy daaaleko w tyle. 

  • Like 3
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Author napisał:

Mam kolegę w Szwajcarii gdzie nie koniecznie jest kolorowo. Są nakazy i zakazy ale rząd wszelkimi sposobami zachęca do rekreacji, sportu na świeżym powietrzu. A zwłaszcza by nie siadła ludziom psychika. Chyba nie trzeba tłumaczyć czemu. Mądry, bardzo autonomiczny, bogaty kraj za którym jesteśmy daaaleko w tyle. 

W CH ilość tras rowerowych i pieszych jest ogromna, każdy ma się gdzie podziać i ma gdzie być sam. Brakuje tylko dzikich miejsc do parkowania samochodu, których w Polsce pełno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst z 20Minuten na temat Austrii i wykres poniżej.

W skrócie w tekscie jest o tym, że od wczoraj liczba chorych zmniejszyła się, gdyż wyzdrowień odnotowano więcej niż nowych zachorowań:

Cytat

In Österreich ist die Zahl der von Covid-19 genesenen Menschen innerhalb von 24 Stunden erstmals schneller gestiegen als die Zahl der neuen bestätigten Coronavirus-Infektionen. Wie das Gesundheitsministerium in Wien der Deutschen Presse-Agentur am Samstag bestätigte, gab es mit Stand Samstag, 8 Uhr, 11 525 bestätigte Fälle einer Sars-CoV-2-Infektion in der Alpenrepublik - 354 Fälle mehr als am Vortag. Von der durch das Coronavirus ausgelösten Lungenkrankheit Covid-19 genesen waren mit Stand Samstag, 9.30 Uhr, insgesamt 2507 Menschen - das sind 485 mehr als am Vortag.

Damit bestätigte sich auch am Samstag der positive Trend beim Kampf gegen das Coronavirus in Österreich. In den vergangenen Tagen war die tägliche Steigerungsrate bei den bestätigten Infektionen deutlich gesunken und lag zuletzt unter fünf Prozent. Gesundheitsminister Rudolf Anschober (Grüne) warnte aber vor verfrühter Freude. «Wir haben unsere Ziele absolut noch nicht erreicht. Aber wir sehen, dass wir sie - wenn alle weiter zusammenhalten und mitmachen und konsequent bleiben - erreichen können», sagte er am Samstag laut einer Mitteilung.

 

Nowe przypadki:

 

3a7452a2799b039303a30f52f0e7fc8a5e8561c1.png.35ff599f577ad032ef31f55e787f6957.png

Jak na razie to jest w Europie wyjątek, bo w pozostałych państwach albo wzrost utrzymuje się na stałym i stabilnym poziomie, albo (co częściej) rośnie gwałtownie w trybie wykładniczym.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fredek321 napisał:

Co do forumowych ignorantów i kandydatów do nagrody Darwina, to tak jak z ruchami proepidemicznymi, zwanymi eufemistycznie antyszczepionkowcami. Oni wierzą, na to nic się nie poradzi. Na szczęście mamy świetna Ustawę o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Ani płaskoziemcy, ani proepidemicy nie mają nic do gadania. Możliwe jest przymusowe leczenie, przymusowe izolowanie i przymusowe szczepienie.

Najwięksi ignoranci życiowi to ci, którzy widzą tylko suche fakty, liczby, wykresy i uważają się za wielkich uczonych, a nie rozumieją wielu praw rządzących światem, które nie muszą być nigdzie spisane. I po raz kolejny mowa o płaskoziemcach (którzy jako "ruch" mogli powstać wyłącznie dla jaj, podobnie jak Kościół Latającego Potwora Spaghetti, ale napędzają ich siłę głównie krytycy, czy inaczej mówiąc: hejterzy), ale już nie starczy odwagi na krytykę "nieracjonalnej" z punktu widzenia wiary chrześcijańskiej, prawda? Bo statystycznie istnieje prawdopodobieństwo, że wśród forumowiczów też stanowią 95% (jak wśród ogółu Polaków) i mogłoby się zostać zminusowanym przez zbyt wiele osób, a niektórzy jak widać mają tu fioła na punkcie "minusowania" i "plusowania". 

 

 

Edytowane przez koliber
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ziemowit napisał:

W CH ilość tras rowerowych i pieszych jest ogromna, każdy ma się gdzie podziać i ma gdzie być sam. Brakuje tylko dzikich miejsc do parkowania samochodu, których w Polsce pełno.

Chcesz mi na serio powiedzieć, że to jest główny powód? Kolega jeżdzi dość ekstremalnie zwyczajowo po dzikich odstępach Alpejskich lasów... Z kolei jak tak to czemu ja nie mogę teraz wsiąść na rower i zwyczajnie polatać nim po wiejskich drogach? To nie ma nic wspólnego z jakimikolwiek trasami. Nasze góry to tysiące km szlaków a już nawet nie wliczam wielokrotnie więcej dzikich ścieżek, tras dydaktycznych, szutrów, ... To się nie ma szans "zaludnić" w obecnym reżimie samotnego podróżowania. Jak widać na ulicach stosujemy się do zaleceń więc w czym kłopot? Nagle czytam, że koleś na kwarantannie z wirusem poszedł sobie do urzędu i sklepu. Blisko 20% zarażonych to pracownicy służby zdrowia. Nie ma szans na obowiązek rękawiczek na zakupach bo ich nie ma jak kupić. Sklepy również nie maja jak. Starsi ludzie co chwila w sklepach bo nikt im nie pomaga z wiadomych przyczyn. Nie wydają dużo na raz bo nie mają z czego. Państwo teoretyczne i tacy sami eksperci z bożej łaski. 

 

Edytowane przez Author
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Author napisał:

Chcesz mi na serio powiedzieć, że to jest główny powód? Kolega jeżdzi dość ekstremalnie zwyczajowo po dzikich odstępach Alpejskich lasów... Z kolei jak tak to czemu ja nie mogę teraz wsiąść na rower i zwyczajnie polatać nim po wiejskich drogach? To nie ma nic wspólnego z jakimikolwiek trasami. Nasze góry to tysiące km szlaków a już nawet nie wliczam wielokrotnie więcej dzikich ścieżek, tras dydaktycznych, szutrów, ... To się nie ma szans "zaludnić" w obecnym reżimie samotnego podróżowania. Jak widać na ulicach stosujemy się do zaleceń więc w czym kłopot? Nagle czytam, że koleś na kwarantannie z wirusem poszedł sobie do urzędu i sklepu. Blisko 20% zarażonych to pracownicy służby zdrowia. Nie ma szans na obowiązek rękawiczek na zakupach bo ich nie ma jak kupić. Sklepy również nie maja jak. Starsi ludzie co chwila w sklepach bo nikt im nie pomaga z wiadomych przyczyn. Nie wydają dużo na raz bo nie mają z czego. Państwo teoretyczne i tacy sami eksperci z bożej łaski. 

Nope. Nie chciałem niczemu zaprzeczyć w tym zdaniu. Raczej potwierdzić co napisałeś wcześniej i powiedzieć, że tam mają bardzo dobre podejście do sportu od dostępności szlaków po podejście do aktywności na codzień. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fredek321 napisał:

Minus oznacza, że nie zgadzam się z postem

Zarzuciłes mi stronniczość i manipulacje, jednocześnie nie wskazując na czym miało to polegać. Minusujesz moje i nie tylko moje posty bo sie po PROSTU NIE ZGADZASZ!!!

Wcześniej napisał Ci @marboru o zasadach panujących na forum i nie tylko, teraz ja sie dołączę. Tak jak traktujesz forumowiczów tak samo podchodzisz do swoich pacjentów, personel podległy i tych wszystkich , którym możesz ukazywać swoją wyższość bez ponoszenia konsekwencji.

Traktujesz siebie jak jakaś wyrocznie, która nie uznaje innego zdania - Ty po prostu jesteś OSOBĄ O NISKIEJ KULTURZE OSOBISTEJ, zadufana w sobie, mający innych za głupków - dla mnie jesteś najzwyklejszym CHAMSKIM BURAKIEM.

ps. mnożysz  minusować wszystkie moje posty - mam to głęboko w d...e.

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, WojtekM napisał:

Szwajcaria - 8,5 mln ludzi. Ponad 20 tys. zachorowań i rośnie. Ok. 650 zgonów i rośnie.

Wydaje się, że już tylko na Białorusi ludzie żyją zdrowo i dostatnio.

Bo źle wychodzą do lasu. A można nauczyć się wchodzić dobrze. :) Szwajcarzy skrupulatnie przestrzegają tych przepisów, które sami ustanowili, z resztą mają problem.

 

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, SPEEDTBI napisał:

Włosi i Chiszpanie zaraz trumny będą układać piętrowo z powodu swojej luzackiej postawy. 

Tylko że nie u każdego człowieka w życiu najważniejsze jest życie pod dyktando wykresów w mediach. Dla niektórych ważniejsza jest jakość własnego życia. Bo tylko z niego będziemy rozliczani przed śmiercią, nawet przed samym sobą. A nie trzeba być lekarzem, by wiedzieć, że styl życia, formy spędzania czasu, unikanie stresu i "faszerowania się" negatywnymi informacjami w mediach, mają bardzo duży wpływ na jego długość i jakość. I być może stanowią jedne z wielu przyczyn dłuższego i bardziej szczęśliwego życia "południowców" niż Polaków. Jeden woli możliwie długo nacieszyć się wolnością, zanim władza wprowadzi jakiś zakaz, a inny będzie już od tygodnia siedział w piwnicy i frustrował się tym, że inni bezczelnie korzystają z życia. Być może koronawirus przyspiesza o parę miesięcy śmierć niektórych ludzi (i tak nieuniknioną), ale tryb życia Polaków skraca jego średnią długość znacznie bardziej. Ale o tym już media nie trąbią co minutę. Warto czasami zauważać drugie dno, w tym setki innych skutków, niewidocznych dla oka tak jak obrazek z trumnami.

Ponadto, już nie tylko Rzecznik Praw Obywatelskich stoi na stanowisku, że: "[prawa obywatelskie] i tak zostały ograniczone niezgodnie z prawem. Wprowadzone je w Polsce rozporządzeniem, a przecież prawa obywatelskie mogą być ograniczone na podstawie ustawy i w zgodzie z konstytucją. Konstytucja nie przewiduje ograniczeń z powodu epidemii." - prof. Andrzej Stelmach:

https://plus.gloswielkopolski.pl/prof-andrzej-stelmach-o-wyborach-pis-niezgodnie-z-prawem-wprowadzilo-ograniczenia-naszych-praw-obywatelskich/ar/c1-14888771

Wątpliwa legalność to po pierwsze, a po drugie duża swoboda interpretacji (bo jak sprawdzić, od ilu minut ktoś spaceruje i czy do sklepu szedł najbliższą drogą, czy może podjechał sobie autem do większego marketu, bo w osiedlowym nie ma wszystkiego, co akurat potrzebuje na obiad). Trudno to wszystko traktować poważnie.

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Ziemowit napisał:

Szwajcarzy skrupulatnie przestrzegają tych przepisów, które sami ustanowili, z resztą mają problem.

Na "trzecim" forum (KN) jest użytkownik Michał, który mieszka w Alpach w Szwajcarii i tam jeździ. Pisze on, że u niego w mieście mer nakazał już demontaż koszy do koszykówki na ogólnodostępnych boiskach, żeby ludzi nie "zachęcały" do gry. Jest takie powiedzenie: "wszędzie lepiej, gdzie nas nie ma" ;). Te żartobliwe powiedzenie nie dotyczy Białorusi, bo tam rzeczywiście jest lepiej.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie wkooorwia w tej sytuacji, że :

1.  Mimo ostrzeżeń służ i fachowców nie przygotowaliśmy się do niej, gdy był na to czas.

2.  Wchodząc w to bez przygotowania, środków oraz należytej wiedzy, został przyjęty najczarniejszy scenariusz oraz wyłącznie twarde środki.

3.  Idziemy drogą innych państw ( tyle, że z 2-3 tygodniowym opóźnieniem ), którym koronowirus obecnie masakruje staruszków.

4.  Karmiono nas bzdurami : gdy było mało maseczek, to były szkodliwe dla zdrowych, gdy było mało testów, to tłumaczono, że bada się wyłącznie ludzi z objawami, gdy pisano o brakach  kombinezonów i innych środków, to szły wypowiedzenia za sianie paniki ( przykład : Łomża ).

Jeśli nie będzie innego planu, a wirus nie odpuści, to obawiam się, że dobijemy gospodarkę, dobijemy służbę zdrowia i sfiksujemy w kwarantannie.

Czy naprawdę idziemy jedyną słuszną drogą ???

 

Dzień 9

default-1585295151-5da7df870add5bd3e532b56338a1ab7d.jpg.6ccecc88d7029daa1c444d6b4a9b2b48.jpg

 

 

Dzień 100  plus 10 kg truskawek

default-1585295154-7c897fe102cea3d74e23c3c1bcebeb22.jpg.282aeeb038d93efd31fc188cc90109ba.jpg

 

 

Dzień 250 -  Rozpoczęcie sezonu dla narciarzy

default-1585296344-017.jpg.a556275ff0f386245d206312afea9a45.jpg

 

Dzień  1000  - tysiącznica

default-1584435947-russian-social-networks-19.jpg.91c54a43c37d7068ef9c3d5880bd01bc.jpg

 

 

Po kwarantannie

default-1584435940-russian-social-networks-7.jpg.eb2a01bb8b3a380202a5afe263e6887d.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, fredek321 napisał:

Życie pokazało, że można, więc moje "uważanie" jest bez znaczenia.

Życie pokazało też, że "szajsbuk" jest wzorcem dla tych, którym brak innego najczęściej tego właściwego wzoru. Z powodów różnorakich, ale nie o tym mowa.

8 godzin temu, Ziemowit napisał:

Jestem przeciwnikiem zabraniania dostępu do parków i lasów, oraz zmuszaniu ludzi by siedzieli w domu. Jednak takie luzowanie ograniczeń niesie ryzyko zupełnie naturalnej potrzeby ludzi jaką jest szukanie towarzystwa i zgromadzania się, wszak człowiek jest stworzeniem stadnym. No i mamy nowe zarażenia.

Co myślicie o tym, aby wypuścić ludzi i wprowadzić obowiązkową dla wszystkich aplikację taką jak tu: www.roteskreuz.at/site/faq-app-stopp-corona/

Austriacy chcą to wprowadzić, już jest to w sklepach na Android i iOS.

@Ziemowit już to raz napisałem, ale się powtórzę. Nie, nie i jeszcze raz NIE ! Dziś dasz im palec jutro Cię nie ma ...

7 godzin temu, fredek321 napisał:

To eufemizm. Blisko 80% respiratorów zajętych przez chorych na Covid. Odwołane wszystkie operacje z onkologicznymi włącznie. To jest gorzej niż słabo. Pod Sztokholmem kończy się wyposażanie prowizorycznego szpitala na 1000 łóżek.

@fredek321 cały czas piszesz z olbrzymią pewnością siebie ... Wiesz więcej od nas ? Pochwal się bo jak widzę nie masz z tym problemu. A może ktoś z forumowiczów ma tam znajomego lekarza i może to potwierdzić ?

6 godzin temu, tankowiec napisał:

Banda  idiotów zwana politykami.

I tu pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. To nas - wyborców można nazwać idiotami bo sami ich wybieramy ... Oczywiście to wiecie, ale pozwolę sobie przypomnieć, że od baaardzo wielu lat rządzą niemal Ci sami ludzie tylko liderów i hasła zmieniają, a i to nie zawsze ... Gdzie potem liderzy "lądują" doskonale wiecie.  Jak zawsze i jak zwykle głoszą zapewnienia o transparentności i inne tego typu hasła, a potem jest jak jest i jak już było i nikt z tego nie wyciąga żadnych wniosków ... A jak wyciąga to jest niemal pośmiewiskiem bo tak widzą (za pieniądze oczywiście) inni. A wybory ... Dość kontrowersyjnie to ujmę, ale ludzie wybierają tych co więcej obiecają. Jakby dzisiaj jakiś przywódca i to ten o nie najlepszej opinii obiecał 1000 + to śmiem twierdzić, że wygrał wybory. Temat jest rzecz jasna na pewno o wiele bardziej skomplikowany, ale wyborcom wystarczy kiełba wyborcza. I tyle w temacie wyborów. A może trzeba było dać szansę komuś spoza kręgów, które od x lat rządzą ...

Edytowane przez Sławek Nikt
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fredek321 napisał:

Pani Doktor mówiła o strzelaniu do niepodporządkowujących się ;). Byłem wtedy przeciwny, po wpisach na tym forum zaczynam być zdecydowanie za.

Zdecydowanie minąłeś się z powołaniem, idź na spacer do lasu bo widać że już nie dajesz rady.

W pełni zgadzam się z poniższą opinią @marboru 

Cytat

 

Często na forum @fredek321 jest arogancki, potrafi napisać, że ktoś jest głupkiem itd... Dać komuś "minusik" bez wytłumaczenia, dyskusji.

Gdzie jakaś pokora, empatia, spokojna rozmowa? Podobnie zachowujesz się w stosunku do swoich pacjentów?

Po co jesteś na forum? Dyskutować, czy udowadniać swoją mądrość?

Gdzie skromność? Gdzie zwykłe koleżeństwo forumowe?

Mam wrażenie, że Ty i tylko Ty masz rację, wiedzę i wiesz najlepiej...

Niestety w życiu realnym, podobne osobowości, pod podobną przykrywką okazują się marnej klasy praktykami i fachowcami. Często niestety się mylą.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Sławek Nikt napisał:

 

@Ziemowit już to raz napisałem, ale się powtórzę. Nie, nie i jeszcze raz NIE ! Dziś dasz im palec jutro Cię nie ma ...

Zastanów się nad tym pomysłem. "obrączkować" obywateli mogłyby organizacje pozarządowe takie jak Google czy Polski Czerwony Krzyż. I tak od lat to już się dzieje, google nieustannie śledzi Twoją lokalizację aby pokazać korki na mapie. Wystarczy tylko rozszerzyć to do śledzenia wirusa i wrzucić do obowiązkowej samoczynnie uruchamiającej się aktualizacji na wszystkie urządzenia Android i Apple. Mała cena a zysk duży w postaci dodatkowych narzędzi powstrzymujących pandemię. Potem można przecież to usunąć. Co ty na to?

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Hextor napisał:

W Chinach coś takiego wprowadzili. Jak poszedłeś do sklepu częściej niż raz na 3 dni, to od razu szedł donos na policję.

Zgadza się. Chińska aplikacja automatycznie donosi policji na obywatela gdy cokolwiek jej się nie spodoba. Ale Chiny to inny, bardzo autorytarny ustrój, tam rząd chce znacznie szerszej kontroli obywateli, NIE TYLKO w celu pokonania wirusa. U nas jednak jest trochę demokracji i można taki rząd obalić. Wierzysz w to, że można nas Europejczyków aż tak wytresować, że każdy wychodząc z domu będzie wiedział nawet to którą nogą ma zacząć przechodząc przez próg?

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jeeb napisał:

jeszcze miesiąc ogólnoświatowego srania w gacie i wszyscy będą się prosić o taką appke

a ci, którzy nie mają smartphona dostaną obrożę albo chipa

 

16 minut temu, Ziemowit napisał:

Zastanów się nad tym pomysłem. "obrączkować" obywateli mogłyby organizacje pozarządowe takie jak Google czy Polski Czerwony Krzyż. I tak od lat to już się dzieje, google nieustannie śledzi Twoją lokalizację aby pokazać korki na mapie. Wystarczy tylko rozszerzyć to do śledzenia wirusa i wrzucić do obowiązkowej samoczynnie uruchamiającej się aktualizacji na wszystkie urządzenia Android i Apple. Mała cena a zysk duży w postaci dodatkowych narzędzi powstrzymujących pandemię. Potem można przecież to usunąć. Co ty na to?

Wystarczy dekret, że każdy ma mieć telefon przy sobie.

A tak dodatkowo chce Wam tylko przypomnieć, że Prezydent Duda podczas ostatniej wizyty w USA zabrał ze sobą chłopaków z firmy Datawalk, która niedługo potem zaczęła pracować z Orlenem. Z tego co pamietam, rząd ma dostęp do danych telekomow a były podawane informacje czy ludzie siedzą w domach. Resztę możecie doczytać i dopowiedzieć sobie sami :) Ja sobie myślę że rząd doskonale wie kto, gdzie kto jest i z kim się spotyka ;)

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mysiauek napisał:

Wystarczy dekret, że każdy ma mieć telefon przy sobie.

nawet nie trzeba dekretu, wystarczy ludzi bez smartfona z odpowiednią appką nie wpuszczać do sklepów, kin, kościołów, na stadiony, do tramwaju i pociągu, kolejki linowej itd.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fredek321 napisał:

Anglicy, w przeciwieństwie do polskiej tzw. klasy średniej, którą definiuje tylko dochód, doskonale wiedzą, że frak dobrze leży dopiero w trzecim pokoleniu.

Minusującym ten post widać bliżej do: "Nie należy mylić „intelektualnych sił” narodu z „siłami” burżuazyjnych intelektualistów."

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ziemowit napisał:

Zastanów się nad tym pomysłem. "obrączkować" obywateli mogłyby organizacje pozarządowe takie jak Google czy Polski Czerwony Krzyż. I tak od lat to już się dzieje, google nieustannie śledzi Twoją lokalizację aby pokazać korki na mapie. Wystarczy tylko rozszerzyć to do śledzenia wirusa i wrzucić do obowiązkowej samoczynnie uruchamiającej się aktualizacji na wszystkie urządzenia Android i Apple. Mała cena a zysk duży w postaci dodatkowych narzędzi powstrzymujących pandemię. Potem można przecież to usunąć. Co ty na to?

Ja na to jak zawsze: STANOWCZE 3 x NIE !!! O guglu i jego "pozarządowości" przez litość nie napiszę bo to monopol jakiego nie ma na świecie i dostęp do niego jest w jednych rękach.

Godzinę temu, Ziemowit napisał:

Zgadza się. Chińska aplikacja automatycznie donosi policji na obywatela gdy cokolwiek jej się nie spodoba. Ale Chiny to inny, bardzo autorytarny ustrój, tam rząd chce znacznie szerszej kontroli obywateli, NIE TYLKO w celu pokonania wirusa. U nas jednak jest trochę demokracji i można taki rząd obalić. Wierzysz w to, że można nas Europejczyków aż tak wytresować, że każdy wychodząc z domu będzie wiedział nawet to którą nogą ma zacząć przechodząc przez próg?

A po co tresować ? Sami na siebie donoszą na szajsbuku.

46 minut temu, Jeeb napisał:

nawet nie trzeba dekretu, wystarczy ludzi bez smartfona z odpowiednią appką nie wpuszczać do sklepów, kin, kościołów, na stadiony, do tramwaju i pociągu, kolejki linowej itd.

Dobrze napisane. Potem wystarczy puścić w obieg koronę i informację, że akurat Ci ludzie (dziwny zbieg okoliczności ...) są jej nosicielami ... Resztę sam sobie @Ziemowit dopowiedz.

21 minut temu, fredek321 napisał:

Minusującym ten post widać bliżej do: "Nie należy mylić „intelektualnych sił” narodu z „siłami” burżuazyjnych intelektualistów."

Nie należy też mylić obozów w drugą stronę i mylić tych pojęć tak w skrócie napiszę bo nie chce mi się z tobą dyskutować skoro tobie nie chce się odpowiedzieć na moje pytania.

I według ciebie na pewno człowiek z linku nie mówi prawdy: https://www.youtube.com/watch?v=7tgOghqchTk&feature=share&fbclid=IwAR3OB_39LfrKOTlfqpeoF4ZLITFKc88tz2BX_ZVs3c7TsFllPomZ6eANm2I

Po raz kolejny podkreślę, że stosuję się do zaleceń anty-wirusowych tak ogólne rzecz ujmując.

Edytowane przez Sławek Nikt
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Sławek Nikt napisał:

Dzięki za klip, właśnie oglądam. Choć odnośnie manipulacji telewizyjnych, to akurat znam je od wielu lat, można powiedzieć prawie z autopsji, ale powyższy klip jak widać ma już 720 tysięcy wyświetleń w ciągu 1 doby, więc może choć niektórzy dzięki niemu przejrzą na oczy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...