Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

@fredek321 a ja tak z ciekawości bo mnie to strasznie męczy :) Ty jako lekarz masz na pewno większą wiedzę, ale czy są jakieś możliwości dezynfekcji sprzętu ochrony, czy jest opcja kontroli takiego sprzętu jeżeli chodzi o obecność wirusów i bakterii ? Może promieniowanie UV lub jakieś inne ? Oczywiście maseczkę bawełniana mogę wyprać i wyprasować i uchroni mnie przed pyłem z drogi itp , a nie przed wirusem lub będzie mnie chroniła przez kilka może kilkanaście minut. Maseczki FFP2 lub FFP3 według zaleceń szpitala w którym pracuje żona chronią przez 4 godziny. (FFP2 są traktowane tak jak by ich się nie miało ). Czy nie wydaje Ci się że za dożo wyrzucamy sprzętu "czystego" ? Może jest jakaś opcja na odzysk maseczek, kombinezonów itp ? Dezynfekcja sprzętu ? Wiem że to się robi z przyłbicami i goglami. Może dałoby się podobnie podejść do innego sprzętu ochrony ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sławek Nikt napisał:

Dobrze napisane. Potem wystarczy puścić w obieg koronę i informację, że akurat Ci ludzie (dziwny zbieg okoliczności ...) są jej nosicielami ... Resztę sam sobie @Ziemowit dopowiedz.

Tu masz rację. Taką zagrywką można zniszczyć komuś życie. :( Ale ja się dziś martwię jak to zrobić, by państwo się nie rozpadło niczym Wenezuela.

 

Cytat

 Oczywiście maseczkę bawełniana mogę wyprać i wyprasować i uchroni mnie przed pyłem z drogi itp , a nie przed wirusem lub będzie mnie chroniła przez kilka może kilkanaście minut.

Nie myśl o tym czy cię ochroni bo nie ochroni. Myśl o tym by wszyscy w koło mieli maseczkę bo w tedy nie rozpylą aerozoli i cię to ochroni. :)

Edytowane przez Ziemowit
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2020 o 12:30, fredek321 napisał:

W tej chwili pracuję tylko w szpitalu, wcześniej napisałem, że gdybym dostał nakaz pracy za 1/2 wynagrodzenia, to wtedy zrezygnowałabym z pracy w publicznej ochronie zdrowia.

 

3 godziny temu, surfing napisał:

Zdecydowanie minąłeś się z powołaniem, idź na spacer do lasu bo widać że już nie dajesz rady.

W pełni zgadzam się z poniższą opinią @marboru

My będziemy się zastanawiać jak w ogóle przeżyć, i nie popaść w widmo depresji które być może pochłonie więcej ofiar niż Covid-19, jak ciągnąć biznes który upada. Nie minął się z powołaniem. On dobrze wybrał i policzył. Większość lekarzy może sobie pozwolić na taki sposób bycia, i nie liczyć się z innymi bo pracę będą mieć zawsze. Dlatego nie musi wchodzić w polemikę. Widać to zresztą po tej wyżej zacytowanej wypowiedzi. Znacie to? "Ludzie będą zawsze chorować". Nie chcę obrazić tą wypowiedzią innych lekarzy, wiem że to ciężki i potrzebny zawód, ale nieraz niektórym brakuje dystansu do Świata.

Niestety @Spiochu nie masz racji, chociaż chciałbym żebyś miał. Zawsze się znajdzie ktokolwiek kto opłaci prywatnych lekarzy. Nawet mafia potrzebuje swoich lekarzy. 🙂 

Edytowane przez Gerald
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niestety @Spiochu nie masz racji, chociaż chciałbym żebyś miał. Zawsze się znajdzie ktokolwiek kto opłaci prywatnych lekarzy. Nawet mafia potrzebuje swoich lekarzy. 🙂 

Zapłacą najlepszym, dla zwykłego fredka może nie starczyć klientów.  Nasze totalitarne państwo może mu też NAKAZAĆ pracować w państwowym szpitalu. Scenariuszy jest wiele, na pewno lekarz to dobry zawód na czas kryzysu, ale i ich on dotknie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Arti51 napisał:

@fredek321 a ja tak z ciekawości bo mnie to strasznie męczy :) Ty jako lekarz masz na pewno większą wiedzę, ale czy są jakieś możliwości dezynfekcji sprzętu ochrony, czy jest opcja kontroli takiego sprzętu jeżeli chodzi o obecność wirusów i bakterii ? Może promieniowanie UV lub jakieś inne ? Oczywiście maseczkę bawełniana mogę wyprać i wyprasować i uchroni mnie przed pyłem z drogi itp , a nie przed wirusem lub będzie mnie chroniła przez kilka może kilkanaście minut. Maseczki FFP2 lub FFP3 według zaleceń szpitala w którym pracuje żona chronią przez 4 godziny. (FFP2 są traktowane tak jak by ich się nie miało ). Czy nie wydaje Ci się że za dożo wyrzucamy sprzętu "czystego" ? Może jest jakaś opcja na odzysk maseczek, kombinezonów itp ? Dezynfekcja sprzętu ? Wiem że to się robi z przyłbicami i goglami. Może dałoby się podobnie podejść do innego sprzętu ochrony ?

Są maseczki wielorazowe, w których wymieniasz filtry. Są kombinezony wielorazowe, które podlegają dezynfekcji, to te pomarańczowe. U Twojej żony w szpitalu pewnie też są. Zapytaj czy da się w nich pracować, a w szczególności zrobić coś precyzyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa tarcza antykryzysowa: Poczta zajrzy do kopert

„Rzeczpospolita” dotarła do powstającego w rządzie nowego pakietu ustaw, zwanych drugą tarczą antykryzysową. Krąg przedsiębiorców, uprawnionych do skorzystania ze zwolnienia składek do ZUS, ma się rozszerzyć, a kontrowersyjne uprawnienia dostanie Poczta Polska.

....

Z projektu wynika, że rząd na dużą skalę chce upowszechnić tzw. przesyłki hybrydowe. W skrócie oznacza to, że Poczta Polska będzie masowo otwierać koperty, a następnie przesyłki skanować i dostarczać je elektronicznie.

Nie ma to jednak dotyczyć przesyłek prywatnych. Projekt przewiduje, że miałoby to miejsce m.in. w przypadku postępowań administracyjnych, egzekucyjnych, karnych, karno-skarbowych lub w sprawach o wykroczenia, gdy przepisy przewidują doręczenie wezwań, zawiadomień oraz innych pism, od których daty doręczenia biegną terminy. Z projektu wynika, że „w przypadku braku możliwości przekształcenia przesyłki listowej w postać elektroniczną, operator pocztowy ponownie przesyłkę kopertuje i doręcza do adresata w pierwotnej postaci przesyłki listowej”.

....

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/200409663-Nowa-tarcza-antykryzysowa-Poczta-zajrzy-do-kopert.html

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, moruniek napisał:

Nowa tarcza antykryzysowa: Poczta zajrzy do kopert

Szczególnie należy zajrzeć do tych przesyłek, w których będą karty do głosowania z zakreślonym kandydatem (przy ew. głosowaniu koresp.). Tam może czaić się koronawirus ....

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, WojtekM napisał:

Szczególnie należy zajrzeć do tych przesyłek, w których będą karty do głosowania z zakreślonym kandydatem (przy ew. głosowaniu koresp.). Tam może czaić się koronawirus ....

Błędy należy poprawić czerwonym długopisem i z boku wystawić ocenę w szkolnej skali ocen od niedostateczny do celujący.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, moruniek napisał:

operator pocztowy ponownie przesyłkę kopertuje i doręcza do adresata w pierwotnej postaci przesyłki listowej”.

No i co za dekiel wymyślił, że najpierw otwierają i skanują pocztę, a później sprawdzają czy da się wysłać elektronicznie (czy Poczta ma w systemie email danej osoby), a jak się nie da to pakują ponownie i wysyłają drogą tradycyjną. Przecież najpierw powinni sprawdzić czy w bazie mają kontakt mailowy do człowieka, a jak nie mają to listu nie otwierać, nie skanować  i nie przepakowywać, strata czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tankowiec napisał:

No i co za dekiel wymyślił, że najpierw otwierają i skanują pocztę, a później sprawdzają czy da się wysłać elektronicznie (czy Poczta ma w systemie email danej osoby), a jak się nie da to pakują ponownie i wysyłają drogą tradycyjną. Przecież najpierw powinni sprawdzić czy w bazie mają kontakt mailowy do człowieka, a jak nie mają to listu nie otwierać, nie skanować  i nie przepakowywać, strata czasu. 

Przecież gołym okiem widać i parafrazując i słychać i czuć, że tu nie chodzi o to czy ktoś tam coś tam sprawdzi tylko o to aby mieć oficjalny dostęp do tego do czego do tej pory ten dostęp był mniej oficjalny i z tego powodu nie można było podjąć oficjalnych kroków. A na język polski tłumacząc zapewne chodzi o oficjalny wgląd w przesyłki z zagranicy. Mgliście ze względu na wiek co prawda, ale pamiętam te czasy ... Za tzw. PRL-u tak było jak ktoś paczkę np. z Niemiec dostał. Zawsze była "przetrzepana" i zawsze było o wiele mniej, aniżeli w liście poprzedzającym paczkę ktoś tam coś tam posłał. Teraz pewnie paczka doleci bo demokracja itd. ale podatek będzie taki, że się większości paczek wysyłać się odechce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd przekonuje, że przez kilka miesięcy przygotowywał się na pandemię i ma rację. Mianowicie w Lutym tego roku Agencja Rezerw Materiałowych pozbywała się za grosze większych ilości sprzętu ochronnego w tym SZEŚĆDZIESIĄT TRZY TYSIĄCE specjalistycznych masek pełnotwarzowych bo za rok, czyli w 2021 roku kończy się ich termin przydatności: https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25847474,panstwowa-agencja-rozsprzedala-za-grosze-specjalistyczne-maski.html#s=BoxWyboMT 

 

Edytowane przez Ziemowit
  • Haha 3
  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosi z południa tłumnie wychodzą na ulice. O ile jestem przeciwnikiem totalnego zakazu wstępu do lasu i zdania nie zmienię, bo jestem pewien, że sport na powietrzu w samotności ma bardziej pozytywny niż szkodliwy wpływ, to trochę załamuję ręce na wieść o tym co robią na południu Włoch. Takie gromadzenie się za 2 tygodnie może spowodować ogromny wybuch nowych zachorowań i drastyczne obciążenie budżetu państwa próbującego powstrzymać pandemię: https://wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-we-wloszech-tlumy-na-ulicach-neapolu-prasa-alarmuje/nqwfpyj

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2020 o 17:50, wojgoc napisał:

Zarzuciłes mi stronniczość i manipulacje, jednocześnie nie wskazując na czym miało to polegać. Minusujesz moje i nie tylko moje posty bo sie po PROSTU NIE ZGADZASZ!!!

Wcześniej napisał Ci @marboru o zasadach panujących na forum i nie tylko, teraz ja sie dołączę. Tak jak traktujesz forumowiczów tak samo podchodzisz do swoich pacjentów, personel podległy i tych wszystkich , którym możesz ukazywać swoją wyższość bez ponoszenia konsekwencji.

Traktujesz siebie jak jakaś wyrocznie, która nie uznaje innego zdania - Ty po prostu jesteś OSOBĄ O NISKIEJ KULTURZE OSOBISTEJ, zadufana w sobie, mający innych za głupków - dla mnie jesteś najzwyklejszym CHAMSKIM BURAKIEM.

ps. mnożysz  minusować wszystkie moje posty - mam to głęboko w d...e.

Ja na przykład mam zwyczaj nigdy nie stawiać minusów ale Tobie to się należy za całokształt. 

 

Edytowane przez Mitek
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2020 o 11:14, koliber napisał:

Na szczęście natura sama lepiej wie kogo "eliminować" i kto wykazuje się głupotą.

A historia praktycznie zawsze wyżej ceni tych, którzy nie siedzieli jak mysz pod miotłą.

Cześć

Z punktu widzenia mechanizmów ewolucji przetrwają Ci siedzący jak mysz pod miotłą.

Natomiast co mi z tego, że mnie doceni historia... pośmiertnie.

Pozdrowienia

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Z punktu widzenia mechanizmów ewolucji przetrwają Ci siedzący jak mysz pod miotłą.

Natomiast co mi z tego, że mnie doceni historia... pośmiertnie.

Pozdrowienia

Są różne zdania. Na drugim forum wywiązała się ciekawa kiedyś dyskusja, gdy ktoś stwierdził, że wszyscy jesteśmy potomkami tchórzy, bo ci odważni porywali się na różne walki (z wrogami, ze zwierzętami), a przeżywali ci bardziej ostrożni i zachowawczy - i ten pogląd potwierdzałby Twoją tezę. Ale też padło wiele mądrych, przeciwnych argumentów.

A czy historia tylko po śmierci docenia odważnych... niekoniecznie. Dziś ustawia się długa kolejka tych, którzy chwalą się, kto więcej "przesiedział" za walkę z komuną. Pewien Prezes raz się chwalił, jaki to dzielnie uczestniczył w pewnych wydarzeniach, na co p.Frasyniuk odparł mu słynnym już zdaniem: Jarek. pier....sz! nie było Cię tam!". Wiem, ze teraz powiesz, że chodzi Ci o unikanie sytuacji, gdy możesz kogoś zarazić i ja tego podejścia nie krytykuję. Uważam jednak, że ważny jest umiar i rozsądek, a obecne zakazy dalekie są od tego, co można nazwać takim zdrowym rozsądkiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2020 o 09:25, fredek321 napisał:

Są maseczki wielorazowe, w których wymieniasz filtry. Są kombinezony wielorazowe, które podlegają dezynfekcji, to te pomarańczowe. U Twojej żony w szpitalu pewnie też są. Zapytaj czy da się w nich pracować, a w szczególności zrobić coś precyzyjnego.

Bardziej mi chodziło o sprzęt o którym się mówi "jednorazowy". Np jakaś kabina do odkażania do której wchodzisz i odkażasz  ubranie i siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, tankowiec napisał:

Coś czuje że jak już opadnie''kurz bitewny''. To sporo osób zada sobie pytanie''czy było warto zarżnąć gospodarkę?''. Będzie''gorąca'' jesień. Zresztą pomału widać że akcja #zostańwchałupie już się ''przejadła.

A dlaczego nie zdecydowany impuls do zmian na lepsze?

Swego czasu jechaliśmy na wakacje ze znajomymi. W ostatnim dniu przed urlopem kolega dostał wypowiedzenie i to w dość dziwnym trybie.

Gdy dojechaliśmy na miejsce pijąc trzecie czy czwarte piwo stwierdził: Wiesz może to jest taki znak. Zawsze chciałem pracować w firmie X, teraz się tym naprawdę zajmę, zrealizuję marzenia/plany.

Teraz - a minęło już13 czy 14 lat - jest w firmie X jednym z dyrektorów.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...