Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, fredek321 napisał:

Na SARS i MERS szczepionki nadal nie ma. Na koronawirusy u zwierząt np. koty, konie też nie ma.

O ile mi wiadomo, intensywne prace nad szczepionką na SARS i MERS zarzucono, bo wirus sam z siebie zaniknął.

Natomiast część prac nad nimi być może będzie można wykorzystać przy tworzeniu szczepionki na aktualnego koronawirusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, moruniek napisał:

Ekspert ma też "wątpliwości co do zakazu wchodzenia do lasów i biegania". "Dlaczego ludzi pozbawiać tej rozrywki, w znaczeniu wysiłku fizycznego. Tężyzna sprzyja lepszemu walczeniu z chorobami" - uważa.

Nikt nie twierdzi, że lesie można się zarazić. Chodzi o zatrzymanie ludzi w domach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fredek321 napisał:

Nikt nie twierdzi, że lesie można się zarazić. Chodzi o zatrzymanie ludzi w domach.

Cześć

Tak ale z drugiej strony zgodzisz się, ze zatrzymywanie przez służby pojedynczego spacerowicza czy rowerzysty i strasznie go mandatami czy karami bo np. "jest za daleko od domu" jest po prostu głupotą a takie przypadki mają podobno (mnie się nie zdarzył) miejsce.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Tak ale z drugiej strony zgodzisz się, ze zatrzymywanie przez służby pojedynczego spacerowicza czy rowerzysty i strasznie go mandatami czy karami bo np. "jest za daleko od domu" jest po prostu głupotą a takie przypadki mają podobno (mnie się nie zdarzył) miejsce.

Pozdrowienia

I tak i nie. Jeśli wychodzisz z domku jednorodzinnego pojeździć na rowerze, nie spotykasz nikogo to epidemiologicznego zagrożenia nie ma. Jeśli to samo robi 10 osób w Twojej okolicy to nadal nic się nie dzieje. Jeśli robi to 100 osób, w tym 20 zjeżdża windą w bloku 10 piętrowym to problem już jest.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/cwaniaki-i-frajerzy-w-czasie-zarazy-newsletter/l38gklc

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Tak ale z drugiej strony zgodzisz się, ze zatrzymywanie przez służby pojedynczego spacerowicza czy rowerzysty i strasznie go mandatami czy karami bo np. "jest za daleko od domu" jest po prostu głupotą a takie przypadki mają podobno (mnie się nie zdarzył) miejsce.

Pozdrowienia

W działaniach służb i organów państwa brak jest konsekwencji, a to rodzi bunt i brak zrozumienia:

1) Czy policja albo straż wchodzi do autobusów i tramwajów, żeby przepytać pasażerów dokąd jadą i czy nie są za daleko od domu?

2) Osoby z objawami infekcji nie są odpowiednio zaopiekowane. Temat-rzeka.

3) Jaki przykład przestrzegania zaleceń daje rząd i posłowie? Ot, choćby wczorajsza konferencja prasowa klubu Gowina - cała grupa ustawiona ściśle jak do zdjęcia rodzinnego. Że już przemilczę tę paranoję z wyborami.

  • Like 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tanova napisał:

W Szwecji jednak rząd przygotowuje się do zmiany kursu i wprowadzenia ograniczeń.

https://www.tagesschau.de/ausland/corona-kursaenderung-schweden-101.html

Nie do końca bo to opozycja ma taką opinię, Johan Gieseke jest w opozycji do epidemiologa państwowego Andersa Tegnella

Cytat

Będzie o wiele gorzej  tłumaczy to Johan Gieseke w szwedzkiej telewizji SVT.  To ponura prognoza byłego szwedzkiego epidemiologa państwowego - Gieseke jest poprzednikiem Andersa Tegnella

 

Za to Król Carl Gustaf powiedział: „Doświadczyłem wielu kryzysów, które dotknęły nasz kraj, i nauczyłem się jednej rzeczy: bez względu na to, jak głęboki i długi był kryzys prędzej czy później dobiega końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło dać zakazy z tym rowerem czy bieganiem oraz przemieszczaniem się w same weekendy. W tyg nadal zwłaszcza na prowincji masa ludzi normalnie pracuje. Rolnicy tam i z powrotem na pola jeżdzą. W Lasku Wolskim w Krakowie po zamknięciu samego zoo w tyg parenaście osób na taki spory kompleks. Sugerowanie, że w taki dzień jak dziś do jakiegoś sporego lasu będą ciągnąć tłumy jest oderwaniem się od rzeczywistości spowodowane brakiem i logicznego myślenia jak i braku rozglądania się jak wygląda świat dookoła. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tanova napisał:

Poproszę o linka do tej informacji.

 

Cytat

Reisefreiheit erst bei Corona-Impfung? Nächster Schlag für Tourismus

(...)

Da kommt die Ansage von Bundeskanzler Sebastian Kurz (ÖVP), wonach es eine volle Reisefreiheit wohl erst wieder geben wird, wenn es einen Impfstoff gegen das Coronavirus gebe, wie der nächste Schlag.

https://www.derstandard.de/story/2000116587500/reisefreiheit-erst-bei-corona-impfung-naechster-schlag-fuer-tourismus

 

Edytowane przez Ziemowit
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fredek321 napisał:

I tak i nie. Jeśli wychodzisz z domku jednorodzinnego pojeździć na rowerze, nie spotykasz nikogo to epidemiologicznego zagrożenia nie ma. Jeśli to samo robi 10 osób w Twojej okolicy to nadal nic się nie dzieje. Jeśli robi to 100 osób, w tym 20 zjeżdża windą w bloku 10 piętrowym to problem już jest.

 

Cześć

Po to właśnie zaangażowane są w całą sprawę odpowiednie służby aby wyłapać czy też karać tych łamiących zasady, będących realnym zagrożeniem dla innych a nie każdego, który się nawinie.

Bezsensowność niektórych działań służb czyni z samych zasad pośmiewisko i je podważa.

Pozdrowienia

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, surfing napisał:

Nie do końca bo to opozycja ma taką opinię, Johan Gieseke jest w opozycji do epidemiologa państwowego Andersa Tegnella

Za to Król Carl Gustaf powiedział: „Doświadczyłem wielu kryzysów, które dotknęły nasz kraj, i nauczyłem się jednej rzeczy: bez względu na to, jak głęboki i długi był kryzys prędzej czy później dobiega końca.

Słabą mam orientację w niuansach szwedzkiej sceny politycznej, ale z artykułu wynika, że jest to projekt ustawy, przygotowany przez ministerkę zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fredek321 napisał:

I tak i nie. Jeśli wychodzisz z domku jednorodzinnego pojeździć na rowerze, nie spotykasz nikogo to epidemiologicznego zagrożenia nie ma. Jeśli to samo robi 10 osób w Twojej okolicy to nadal nic się nie dzieje. Jeśli robi to 100 osób, w tym 20 zjeżdża windą w bloku 10 piętrowym to problem już jest.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/cwaniaki-i-frajerzy-w-czasie-zarazy-newsletter/l38gklc

Ty naprawdę wierzysz, że zatrzymasz ludzi w domu i że nie znajdą innego powodu, by i tak zjechać tą windą?

A przytoczony artykuł czytałem i nawet mi się podoba - pokazuje, że większość ludzi w wymienionych przypadkach i tak prawa, ani zasad nie przestrzega. Dziwią się tu niektórzy, jak to możliwe, że Włosi wychodzą z domu mimo mandatów (bo akurat jednego dnia ktoś im zrobił zdjęcie w Neapolu i to zdjęcie dla ludzi jest dowodem, że to tylko tego jednego dnia tak było, choć może to być ich codzienność). A jak to możliwe, że jadąc autostradą, niemal co minutę mija mnie ktoś jadący na oko 200 km/h (i jeszcze ma pretensję, że ktoś jadący maksymalne, dozwolone 140 km/h blokuje mu pas), choć podobno są wysokie mandaty za przekraczanie prędkości? Jak widać, przepisy przepisami, a rzeczywistość rzeczywistością. A nawet, parafrazując Twoje wcześniejsze zdanie: "skoro tak robią, to widocznie można i moje uważanie nie ma tu nic do rzeczy".

Edytowane przez koliber
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winda była tylko przykładem, oczywiście że teraz większość zejdzie schodami. Chodziło mi o to, że nie zatrzyma się ludzi na dłużej w domach. A przynajmniej jakiejś części z nich. To, że dziennikarze zamieszczają puste zdjęcie jakiegoś miasta z drona w celach "marketingowych" (inni już to zrobili, więc Ty też to zrób), to nie znaczy, że ludzie nie wychodzą. Wychodzą, tylko "umiejętnie". Np. pewne uzdrowisko (a pewnie niejedno) zaprasza do gminnych lasów. Nie ma takiego przepisu, którego po tygodniu Polacy by nie obeszli. I to nie moja pochwała dla nich, tylko stwierdzenie rzeczywistości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, koliber napisał:

A przynajmniej jakiejś części z nich.

Chodzi o to, żeby ta część była jak najmniejsza.

 

Teraz, tanova napisał:

Ja bym przygotowała jeszcze spory oddział psychiatryczny.

Nie mam psychiatrii, a na poważnie uważam, że to bardzo istotny problem. Jednak żywym można pomagać, martwym nie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fredek321 napisał:

Nie mam psychiatrii, a na poważnie uważam, że to bardzo istotny problem. Jednak żywym można pomagać, martwym nie.

To prawda, jednak dalej uważam, że najlepsza jest rozsądna, kompleksowa i konsekwentna profilaktyka zamiast wybiórczych szykan.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tanova napisał:

Pozostaje kwestia, co się dzieje w tych domach, wśród czterech ścian ?

Czy za parę miesięcy nie okaże się, że "lekarstwo" było gorsze od choroby.

Jeśli to ma potrwać parę miesięcy, to po wyjściu na wolność niektórzy ludzie będą psychicznie zniszczeni. Człowiek uwięziony w domu ma mnóstwo czasu na użalanie się nad sobą, zaczyna popadać w depresję, robi się nerwowy, dziczeje. Co więcej psują mu się relacje z ludźmi z którymi mieszka z powodu niemożliwości rozpoczęcia od siebie.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tanova napisał:

To prawda, jednak dalej uważam, że najlepsza jest rozsądna, kompleksowa i konsekwentna profilaktyka zamiast wybiórczych szykan.

Rozwiń myśl.

4 minuty temu, Ziemowit napisał:

Jeśli to ma potrwać parę miesięcy, to po wyjściu na wolność niektórzy ludzie będą psychicznie zniszczeni. Człowiek uwięziony w domu ma mnóstwo czasu na użalanie się nad sobą, zaczyna popadać w depresję, robi się nerwowy, dziczeje. Co więcej psują mu się relacje z ludźmi z którymi mieszka z powodu niemożliwości rozpoczęcia od siebie.

Poczekajmy na resztę wyników z tego tygodnia. Może pójdziemy wariantem austriackim.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tanova napisał:

Ja bym przygotowała jeszcze spory oddział psychiatryczny, również dla dzieci i młodzieży.

Jestem bardzo blisko tematu rodzinnie i "rządowo" i mogę powiedzieć: co do psychiatrii, nie ma i nie znajdziesz chętnych do pracy z dziećmi i młodzieżą. EOT

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...