Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Wiesz ja dużo gadam ale z natury raczej jestem spokojny raczej ale rządzący chyba zdają sobie sprawę, ze jak przegną to się mogą po prostu w nowej rzeczywistości nie obudzić...

Pozdro

Przecież dzięki epidemii. Widać jak przy pomocy strachu łatwo jest sterować społeczeństwem. Jak podskoczysz to dostaniesz mandat ew. gazem lub pałką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tankowiec napisał:

Przecież dzięki epidemii. Widać jak przy pomocy strachu łatwo jest sterować społeczeństwem. Jak podskoczysz to dostaniesz mandat ew. gazem lub pałką.

Cześć

Nie do końca jest jak piszesz. Tutaj mamy do czynienia z obostrzeniami, z którymi społeczeństwo się generalnie zgadza i je akceptuje.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mitek napisał:

Nie do końca jest jak piszesz. Tutaj mamy do czynienia z obostrzeniami, z którymi społeczeństwo się generalnie zgadza i je akceptuje.

Chodzi mi o sam fakt ''tresury''. Teraz zawsze już będzie można krzyknąć ''zaraza idzie..!." i wszyscy grzecznie robią co państwo karze. Oczywiście w imieniu wspólnego dobra.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tankowiec napisał:

Chodzi mi o sam fakt ''tresury''. Teraz zawsze już będzie można krzyknąć ''zaraza idzie..!." i wszyscy grzecznie robią co państwo karze. Oczywiście w imieniu wspólnego dobra.

Cześć

Ja nie do końca Cię rozumiem. Sam oceniam większość zakazów jako sensowne i dlatego się do nich stosuję. I tylko dlatego.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Wiesz ja dużo gadam ale z natury raczej jestem spokojny raczej ale rządzący chyba zdają sobie sprawę, ze jak przegną to się mogą po prostu w nowej rzeczywistości nie obudzić...

Pozdro

I tego im życzę.

 

20 minut temu, Mitek napisał:

Rodzic nie może się załamać, nie może "sobie odpuścić" iść na urlop. No way.

Jeśli by tak było, wówczas mielibyśmy społeczeństwo idealne. :D Nie, w to nie wierzę. To bardzo czarno-białe podejście. Nie każdemu przy najtwardszych założeniach może się udać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mitek napisał:

Ja nie do końca Cię rozumiem. Sam oceniam większość zakazów jako sensowne i dlatego się do nich stosuję. I tylko dlatego

Tylko że z punktu widzenia państwa to tak nie działa. Masz wykonywać polecenia. A od oceny ich sensowności są ''starsi i mądrzejsi''. Z zasady nie ufam politykom i zawsze szukam drugiego dna.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90 patoli za taki wybryk... nie stać mnie i zapewne spłacałbym ładne kilka lat.

Cytat

wejście do parku w celu nielegalnego spotkania bez zachowania 2-metrowej odległości to czyn, który może nas kosztować nawet 90.000 zł.

https://next.gazeta.pl/next/7,173953,25850744,koronawirus-90-tys-zl-grzywny-kary-sie-sumuja-z-takim-poziomem.html#s=BoxMMtImg3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Spiochu napisał:

Dziś w sklepie w Łodzi, w godzinach dla seniorów. Wielka kolejka, brak odstępów do tego jedna z Pań się pcha.

- Proszę zachować odstęp, bo się zarazimy!

- Ja się nie boję! Jestem katoliczką i wierzę, że JAROSŁAW nas ochroni!!!

 

Akurat trafiłeś na zwolenniczkę tego obozu. Jestem niemal przekonany, że w kolejce byli i inni. Ponadto dość naciągane wyzwanie ...

10 godzin temu, WojtekM napisał:

"Przepełnione szpitale, ofiar więcej niż u sąsiadów. Szwedzki liberalny model zawodzi"

https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-w-szwecji-przepelnione-szpitale-zgonow-wiecej-niz-w-sasiednich-krajach-4545533

 

Masz tam @WojtekM kogoś znajomego komu ufasz czy na tefałenie się opierasz ?

5 godzin temu, Ziemowit napisał:

Kanclerz Austrii ogłosił, że turyści będą mogli swobodnie podróżować po ich kraju tylko z dokumentem potwierdzającym, że byli szczepieni na wirusa. Takie obostrzenie mogłoby oznaczać, że w sezonie 2020/2021 tylko lokalsi będą w Alpach nartować.

Osobiście mam nadzieję, że tyle nie wytrzymają z tym postanowieniem, bo szczepionka w masowej produkcji dostępna dla milionów ludzi pojawi się w optymistycznym wariancie w 2021 roku, najprawdopodobniej nie na początku roku.

 

Człowiek komputer czyli Gates już buduje fabryki, choć jeszcze nie ma szczepionki ... I dlaczego takie fabryki buduje pan Bil, a nie państwowe spółki ?

5 godzin temu, WojtekM napisał:

Może będzie już szczepionka do tego czasu?

j.w.
 

3 godziny temu, tanova napisał:

Tak, młodzież niestety zapłaci bardzo wysoką cenę za tę sytuację. Niestety mało kto sobie chyba z tego zdaje sprawę.

Nie wiem, czy ktoś przemyślał, jakie będą skutki zakazu samodzielnego opuszczania domu przez osoby niepełnoletnie. Po raz kolejny zamiast na wychowywanie odpowiedzialnych ludzi postawiono na bezmyślną represję.

Tak to olbrzymi problem i nikt z tym nic nie robi ... Tak jak z bardzo mocno reklamowanymi napojami "dla dzieci", które zawierają tyle cukru, że szczęka opada czy nachalnymi reklamami telefonii komórkowej jakie to wspaniałe życie z komóreczką ...

  • Like 4
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Sławek Nikt napisał:

Masz tam @WojtekM kogoś znajomego komu ufasz czy na tefałenie się opierasz ?

1. Moja była partnerka tam mieszka. Mówi mi, że coraz słabiej to wygląda.

2. Sam też widzę liczby i potrafię sobie pododawać, że musi im brakować łóżek - nawet w tak bogatym państwie.

3. Na pewno nie opieram się na TVP - musiałbym być pijany i w gorączce.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gerald napisał:

Popatrz, ktoś Ci dał łapkę w dół za opisanie Twoich trudnych doświadczeń z młodzieżą która odbiera to dwa razy bardziej ciężko. Zresztą, ten sam forumowicz hejtuje też mnie :D 

Jak ktoś zatrzymał się na poziomie pisma obrazkowego to tak wygląda jego udział w dyskusji.

  • Like 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publikuję tu te informacje bo już 3 instytucje z dwóch różnych krajów potwierdziły, że inwermektyna (szeroko stosana w weterynarii i czasem jako maść na pasożyty dla ludzi) szybko zabija wirusa. Potwierdzono to w Food and Drug Administration, Monash Biomedicine Discovery Institute, oraz w Peter Doherty Institute of Infection and Immunity.

https://mgr.farm/nauka/iwermektyna-lek-przeciwpasozytniczy-skuteczny-przeciwko-sars-cov-2/

Nie jest stosowana doustnie i dożylnie u ludzi. Potrzebne dodatkowe badania.

 

 

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2020 o 14:11, fredek321 napisał:

Nie smućcie się. Dwadzieścia kilka lat temu wchodzę na sale operacyjną nacinać potężny ropień na udzie u narkomana. Chory przed znieczuleniem mówi, że jest nosicielem HIV. W ciągu sekundy zostałem na sali sam z chorym. Teraz nie robi to żadnego wrażenia. Podwójne rękawiczki, gogle albo przyłbica z szybą i tyle.

 

W dniu 25.02.2020 o 14:03, fredek321 napisał:

Będziemy mieli "grypę" o wyższej śmiertelności. Przyzwyczaimy się.

Przyzwyczaimy się innej opcji nie ma, wirusy są i będą z trzeba z tym się pogodzić, codziennie w Polsce umiera 1100 osób,  połowa na raka.

Edytowane przez surfing
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, surfing napisał:

 

Przyzwyczaimy się, innej opcji nie ma , wirusy są i będą z trzeba z tym się pogodzić, codziennie w Polsce umiera 1100 osób z tego połowa na raka.

Oczywiście, że tak. Jednak przyzwyczajenie trzeba osiągnąć jak najmniejszą liczbą zgonów. I drobna uwaga techniczna, nowotwory nie są przyczyną, aż tak wysokiego odsetka zgonów. To druga przyczyna po chorobach układu krążenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, WojtekM napisał:

1. Moja była partnerka tam mieszka. Mówi mi, że coraz słabiej to wygląda.

2. Sam też widzę liczby i potrafię sobie pododawać, że musi im brakować łóżek - nawet w tak bogatym państwie.

3. Na pewno nie opieram się na TVP - musiałbym być pijany i w gorączce.

Adn. 1. Rozumiem, że doskonale Ją znasz i ma możliwość tzw. obiektywnej oceny sytuacji, a nie polega na lekarzu z Łodzi i jego wykresach choć niektóre jego zdania prezentują się sensownie.

Adn. 2. Ja też mogę podać liczby i rozumiem, że nie weźmiesz ich poważnie pod uwagę, dlaczego zatem bierzesz, aż tak poważnie liczby podawane przez kogoś bez rzeczywistej możliwości ich weryfikacji ?

Adn. Jeśli uważasz, że tefałen i tefałpe grają do dwóch różnych bramek to coś mi się wydaje, że jesteś w błędzie.

  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sławek Nikt napisał:

Adn. 1. Rozumiem, że doskonale Ją znasz i ma możliwość tzw. obiektywnej oceny sytuacji, a nie polega na lekarzu z Łodzi i jego wykresach choć niektóre jego zdania prezentują się sensownie.

Adn. 2. Ja też mogę podać liczby i rozumiem, że nie weźmiesz ich poważnie pod uwagę, dlaczego zatem bierzesz, aż tak poważnie liczby podawane przez kogoś bez rzeczywistej możliwości ich weryfikacji ?

Adn. Jeśli uważasz, że tefałen i tefałpe grają do dwóch różnych bramek to coś mi się wydaje, że jesteś w błędzie.

1. Mieszka tam od prawie 15 lat, zna język, potrafi czytać. Nie opiera się na domysłach płaskoziemców z polskiego forum.

2. Podaj zatem liczbę mieszkańców obu państw, liczbę zarażonych i liczbę ofiar śmiertelnych z powodu COVID. Mam na myśli Polskę i Szwecję. Albo w Szwecji diagnozują dużo mniej zachorowań niż w Polsce i dlatego mają (Szwedzi) tak dużą liczbę ofiar śmiertelnych w stosunku do zachorowań, albo zaczęli już odłączać od respiratorów osoby starsze. Jedno z dwóch, albo obie te przyczyny. Ich dane wyglądają bardzo słabo na tle Polski.

3. Nie interesuję mnie bramki. Z to interesuje mnie różnica pomiędzy obwodem i średnicą.

 

Dla mnie koniec dyskusji z Tobą. Sorry, ale wolę zagrać w bierki niż kopać się z koniem :).

 

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fredek321 napisał:

I drobna uwaga techniczna, nowotwory nie są przyczyną, aż tak wysokiego odsetka zgonów. To druga przyczyna po chorobach układu krążenia.

Nowotwory prawie połowy i dramatycznie rośnie z roku na rok, panowie po 40 róbcie  badanie PSA - proste badanie krwi , co ułatwia wykrycie wczesnego raka prostaty i na tym etapie łatwe do wyleczenia.

59 minut temu, surfing napisał:

Jak ktoś zatrzymał się na poziomie pisma obrazkowego to tak wygląda jego udział w dyskusji.

 @fredek321   to nie o Tobie, a o takim jednym co jego udział w dyskusji ogranicza się do dawania minusa

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, surfing napisał:

Nowotwory prawie połowy i dramatycznie rośnie z roku na rok, panowie po 40 róbcie  badanie PSA - proste badanie krwi

Ja robiłem niedawno. Urolog mi powiedział, że wprawdzie kiedyś (umowną) granicą było 50 lat, ale ostatnio miał dwa przypadki nowotworów prostaty u osób tuż po 40. No i mnie zachęcił. To rzeczywiście proste badanie - przy okazji można sobie morfologię zrobić, sprawdzić cukier itp.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tankowiec napisał:

Tylko że z punktu widzenia państwa to tak nie działa. Masz wykonywać polecenia. A od oceny ich sensowności są ''starsi i mądrzejsi''. Z zasady nie ufam politykom i zawsze szukam drugiego dna.

Cześć

Ja z zasady ufam sobie, nigdy nie szukam den a Państwo ... to ja jestem Państwem. Pamiętaj.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z obawy przed wirusem robię sobie urządzeniami do stosowania w domu testy na ciśnienie, cukier, cholesterol i parę innych bo podobno wirus lubi osoby z takimi kłopotami. Cukier i cholesterol idealny o każdej porze dnia, ciśnienie chyba nie bo jest "wysokie prawidłowe" 😬, mierzone porządnym urządzeniem, nie byle nadgarsteokwym. Czas schudnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...