Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie narty freeride/freestyle?


Kacperczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj zwracam się z pytaniem o dobór nart freeride/freestyle. Na nartach jeżdżę 8 lat ale ciagle były to tylko przygotowane stoki. Chciałbym spróbować czegoś nowego a mianowicie jazda poza trasa (lasy) ale tez snow parki i powoli jakaś nauka trików. Chciałbym aby te narty nadawany się do tego i tego.

Rozwazam na początek kupno jakiś używanych nart do około 500 zł.

Moj wzrost:177 cm 

Moja waga:75 kg 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kacperczak napisał:

Witam dzisiaj zwracam się z pytaniem o dobór nart freeride/freestyle. Na nartach jeżdżę 8 lat ale ciagle były to tylko przygotowane stoki. Chciałbym spróbować czegoś nowego a mianowicie jazda poza trasa (lasy) ale tez snow parki i powoli jakaś nauka trików. Chciałbym aby te narty nadawany się do tego i tego.

Rozwazam na początek kupno jakiś używanych nart do około 500 zł.

Moj wzrost:177 cm 

Moja waga:75 kg 
 

Nie ma sensu doradzać konkretnego modelu. Decyzja z używkami, bardzo trafna. Na narty free nie ma sensu wydawać majątku. 

Sugerowałbym coś 95-105 pod butem, z rokerem do free. Na olx jest mnóstwo ofert.

Bierz ok 180-185cm.

Co do snow parku nic nie piszę, bo się nie znam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Nie ma sensu doradzać konkretnego modelu. Decyzja z używkami, bardzo trafna. Na narty free nie ma sensu wydawać majątku. 

Sugerowałbym coś 95-105 pod butem, z rokerem do free. Na olx jest mnóstwo ofert.

Bierz ok 180-185cm.

Co do snow parku nic nie piszę, bo się nie znam. 

Aż tak długie na freeride?

Dluzsze niż wzrost ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Voelkl Mantra, 100 mm pod butem, 185cm długie (ja mam 185 cm i ważę 86kg), niektórzy stwierdzą że za krótkie ale czasami latam na narty samolotem a niektóre linie mają limity wymiarów, poza tym  dłuższe do boksa by mi nie weszły. Są bardzo fajne bo uniwersalne, wiadomo, że na puch lepsze byłyby szersze ale puch trafia mi się wyjątkowo rzadko (ostatni w zeszłym roku). Dają radę w puchu i na zmrożonym i na trasie od biedy też fajnie się na nich jeździ (szczególnie na zdegradowanej lub z odsypami). Wcześniej miałem Dynastar Legend ale Mantry fajniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Marcin.S. napisał:

Ja mam Voelkl Mantra, 100 mm pod butem, 185cm długie (ja mam 185 cm i ważę 86kg), niektórzy stwierdzą że za krótkie ale czasami latam na narty samolotem a niektóre linie mają limity wymiarów, poza tym  dłuższe do boksa by mi nie weszły. Są bardzo fajne bo uniwersalne, wiadomo, że na puch lepsze byłyby szersze ale puch trafia mi się wyjątkowo rzadko (ostatni w zeszłym roku). Dają radę w puchu i na zmrożonym i na trasie od biedy też fajnie się na nich jeździ (szczególnie na zdegradowanej lub z odsypami). Wcześniej miałem Dynastar Legend ale Mantry fajniejsze.

Znalazłem używki volkl mantra 184 cm za 500 zł myślisz ze były by ok?

292063CA-F156-46C2-A08D-FA52711C71F9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takim fachowcem, żeby na podstawie zdjęcia ocenić używane narty to nie jestem. Mantry polecam, ale czy te ze zdjęcia??? Mam generalnie sporo uprzedzeń odnośnie nart używanych, nie mam na tyle wiedzy i doświadczenia żeby dobrze ocenić stan nart, szczególnie jeśli były picowane pod sprzedaż, obawiałbym się handlarzy "złomem" po wypożyczalniach. Generalnie narta używana kupiona od znajomego lub osoby prywatnej jak najbardziej, ale sugerowałbym zajrzeć w inne oferty sprzedającego i sprawdzić czy to nie giełda staroci.

Moje Mantry to ten model

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,voelkl,mantra,8889.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcin.S. napisał:

Niestety takim fachowcem, żeby na podstawie zdjęcia ocenić używane narty to nie jestem. Mantry polecam, ale czy te ze zdjęcia??? Mam generalnie sporo uprzedzeń odnośnie nart używanych, nie mam na tyle wiedzy i doświadczenia żeby dobrze ocenić stan nart, szczególnie jeśli były picowane pod sprzedaż, obawiałbym się handlarzy "złomem" po wypożyczalniach. Generalnie narta używana kupiona od znajomego lub osoby prywatnej jak najbardziej, ale sugerowałbym zajrzeć w inne oferty sprzedającego i sprawdzić czy to nie giełda staroci.

Moje Mantry to ten model

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,voelkl,mantra,8889.html

Tu się zgodzę, handlarzy należy unikać. Osoby prywatne są zdecydowanie pewniejsze. Stan narty free moim zdaniem najłatwiej ocenić po grafice i ogólnym stanie zewnętrznym. Poza trasą narty zewnętrznie się szybciej zużywają, jeżeli widać że są zmęczone odpuściłbym. 

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,voelkl,mantra,8889.html ciekawy model, @Kacperczak przesłał chyba nie ten model bo inna grafika.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Moim zdaniem mantry to nie najlepszy wybór na początek, choć wszyscy raczej chwalą tą nartę. Napisz bardziej o co chodzi z tym snow parkiem bo na mantrach tam średnio pojeździsz. 

 

Jeśli chodzi o snow park to jakieś drobne skoki czy triki nic większego poważniejszego nie planuje.

Po prostu wjechać kilka razy w sezonie pobawić się trochę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MichalR napisał:

No dobra, a co polecacie oprócz Voelkla?

Nie nastawiałbym się na konkretne modele, patrz na stan, cenę, taliowanie. Jest naprawdę wiele ciekawych nart. 

Za ok 500zł możesz kupić zadowalające deski.

Np. na olx jest wiele ciekawych modeli nieznanych w Polsce firm, a wyglądających świetnie.

Teraz, Kacperczak napisał:

Jeśli chodzi o snow park to jakieś drobne skoki czy triki nic większego poważniejszego nie planuje.

Po prostu wjechać kilka razy w sezonie pobawić się trochę 

No chopach jeździłem na headach:) więc w takim razie snow parku nie brałbym w ogóle pod uwagę. Każde narty do free dadzą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Nie nastawiałbym się na konkretne modele, patrz na stan, cenę, taliowanie. Jest naprawdę wiele ciekawych nart. 

Za ok 500zł możesz kupić zadowalające deski.

Np. na olx jest wiele ciekawych modeli nieznanych w Polsce firm, a wyglądających świetnie.

No chopach jeździłem na headach:) więc w takim razie snow parku nie brałbym w ogóle pod uwagę. Każde narty do free dadzą radę.

Czyli kupić narty pod freeride i w snow parku dają radę?

100 mm pod butem ?

185 długości ?

na coś jeszcze zwrócić uwagę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kacperczak napisał:

Czyli kupić narty pod freeride i w snow parku dają radę?

100 mm pod butem ?

185 długości ?

na coś jeszcze zwrócić uwagę ?

Nie ma narty idealnej do tych dwóch rzeczy, sam ustal na czym Ci bardziej zależy.

Na wszystkim, po wszystkim pojeździsz. Taki jeden jeździł z nami na GS po żlebach...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, przemo_narciarz said:

Takie rzeczy tylko w Biedronce!

Mam wielu znajomych, którzy kupili używki do free, sam też kupowałem. Inwestując 500zł to nie jest fortuna, a w razie czego zawsze można za 500 sprzedać dalej. 

Pytanie czy na takie narty jest zbyt. Wystawiłem poprzednie narty żony za psie pieniądze i w ciągu roku 2 osoby się zgłosiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MichalR napisał:

Pytanie czy równie świetnie jeżdżących. 

Narty same nie jeżdżą , a dobry poradzi sobie nawet na gigantce- musi być stromo aby mógł nabrać odpowiedniej szybkości

23 minuty temu, przemo_narciarz napisał:

Nie ma narty idealnej do tych dwóch rzeczy, sam ustal na czym Ci bardziej zależy.

Na wszystkim, po wszystkim pojeździsz. Taki jeden jeździł z nami na GS po żlebach...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, christof napisał:

Ej no... papla z Ciebie 😁

Przecież nie napisałem że to Ty😎

@MichalR zakup każdej używanej rzeczy wiąże się z ryzykiem. Nie zamierzam nikogo przekonywać, ja zwykle kupuję używane rzeczy bardzo wysokiej jakości, wtedy nawet z odsprzedażą nie ma problemu.

Tylko że wiązania do nart powyżej 90 to koszt minimum 500zł, a temat dotyczny nart z wiązaniami w tej cenie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, przemo_narciarz said:

zakup każdej używanej rzeczy wiąże się z ryzykiem. Nie zamierzam nikogo przekonywać, ja zwykle kupuję używane rzeczy bardzo wysokiej jakości, wtedy nawet z odsprzedażą nie ma problemu.

Dlatego prosiłem o podanie jakie modele warto wziąć pod uwagę, ale widzę ze to jakiś bardzo złożony problem, skoro żadne nazwy nie padły a poleca się jakiekolwiek w świetnym stanie. Nie bardzo to rozumiem szczerze mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...