Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty Head Vector 90 W


Kaja_Wwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :) 

jestem bliska zakupu butow Head Vector 90 W. Mam wysportowana umiesniona łydkę ale wąską stopę co niesie za sobą problem doboru butów. 
Wlasnie sprzedalam Tecnica 95 LV, ponieważ zniszczyły mi urlop w zeszłym roku, po jednym dniu moje łydki były w mega opłakanym stanie- ledwo chodziłam. I teraz chcę tego uniknąć, mierzyłam juz milion par butów i póki co najwygodniejsze wydają się Heady Vector 90W i Salomon Quest Pro 80. 
Skłaniam się ku tym Headom. Moje umiejętnosci w skali od 1-10 to 7/8. Ale jeżdże turystycznie tylko czasem lubię poszaleć ;) I chciałabym bez problemu wytrzymać w nich cały dzień i następnego dnia nie płakać 😂 
Wielka prośba o opinię na temat tych Headów i ew. Jakies porady :D

Wiele lat jezdziłam w kapciach jakimi są Rossignol Saphire :D 

z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne buty. Właśnie kupiłem żonie 😜 ... w bardzo atrakcyjnej cenie. Są po wygrzaniu i czekają na premierę. Przy Twoich umiejętnościach  bym się raczej martwił w drugą stronę - czy nie za miekkie. Na pewno nie za twardy. Jak wiesz , ten but ma być jednocześnie wygodny i takie sprawia wrażenie. Co do łydki to też spoko + ma taką wstawkę na łydkę, która chyba dopasowuje się do jej kształtu. Tak, czy inaczej musisz mierzyć i dobrać do szerokości Twojej stopy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mifilim napisał:

Fajne buty. Właśnie kupiłem żonie 😜 ... w bardzo atrakcyjnej cenie. Są po wygrzaniu i czekają na premierę. Przy Twoich umiejętnościach  bym się raczej martwił w drugą stronę - czy nie za miekkie. Na pewno nie za twardy. Jak wiesz , ten but ma być jednocześnie wygodny i takie sprawia wrażenie. Co do łydki to też spoko + ma taką wstawkę na łydkę, która chyba dopasowuje się do jej kształtu. Tak, czy inaczej musisz mierzyć i dobrać do szerokości Twojej stopy. 

Dzis z 1,5h w nich stałam i sie „gibałam” na wszytskie strony w sklepie 😅😅 wydają się być spoko, ale mam traumę po zeszłym roku i tej Tecnice i boję się nowych butów 🤣😳😳

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kaja_Wwa napisał:

Witajcie :)
Wielka prośba o opinię na temat tych Headów i ew. Jakies porady :D

To, że komuś będą pasować te buty, nie znaczy, że będą pasować Tobie. Ile byś się nie nastała w tych butach w sklepie, to pierwsze 3h jazdy na stoku wszystko zweryfikuje. But może Ci się wydawać OK w sklepie, ale nie będzie OK na stoku, bo w jednym miejscu jest ponad 20c, a w drugim będzie koło 0c - zrobi się sztywniejszy - a Ty nie startujesz w pucharze świata i po 3 minutach nie będziesz go rozpinać :P

Moim zdaniem, źle zrobiłaś, że zamiast rozwiązać problem z poprzednimi butami u bootfittera, to poleciałaś po nowe. Jak mniemam poprzednie też sama wybierałaś, a jak się to skończyło - opisałaś. Obawiam się, że będzie powtórka z rozrywki...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ch4rvel napisał:

To, że komuś będą pasować te buty, nie znaczy, że będą pasować Tobie. Ile byś się nie nastała w tych butach w sklepie, to pierwsze 3h jazdy na stoku wszystko zweryfikuje. But może Ci się wydawać OK w sklepie, ale nie będzie OK na stoku, bo w jednym miejscu jest ponad 20c, a w drugim będzie koło 0c - zrobi się sztywniejszy - a Ty nie startujesz w pucharze świata i po 3 minutach nie będziesz go rozpinać :P

Moim zdaniem, źle zrobiłaś, że zamiast rozwiązać problem z poprzednimi butami u bootfittera, to poleciałaś po nowe. Jak mniemam poprzednie też sama wybierałaś, a jak się to skończyło - opisałaś. Obawiam się, że będzie powtórka z rozrywki...

 

No niestety ze zbyt wąskim kołnierzem buta nic nie zrobie. Odcinał mi dopływ krwi do łydki 😳 teraz dobieram u bootfitera. 
To nie wiem co mam zrobic jak te tez mogą byc złe 😭 co mi radzisz? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ch4rvel napisał:

Twój nick sugeruje, że jesteś z Warszawy. Umów się w skifanatic na KEN na Ursynowie. Chłopaki tam mają spore doświadczenie, a dodatkowo kupując u nich poprawki butów masz już w cenie. Nie jedź tam bez umówienia się, bo mają spore obłożenie klientami.

Mangalia, jest jako Stacja Eskperta 😳 najgorsze jest to, ze w sobote wyjezdzam 😅 musze podajac jakas decyzje albo jade ze starymi lekko rozklekotanymi butami 🤪 😫😫😫😫🤯

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kaja_Wwa napisał:

Warszawa, Mangalia :)

Trochę się dziwię, że w tym sklepie jest jakiś problem z doborem butów?

Pracują tam świetni Ludzie, sam właściciel sklepu, to zapalony narciarz i świetny fachowiec. Wszyscy tam znają się na robocie i mogą spokojnie doradzić, a w razie problemu buty wyfitować? 😮 Mają do tego wiedzę, narzędzia i sprzęt.

Pogadaj z nimi - z pewnością doradzą, bo Goście wiedzą, co mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaja_Wwa Nie proponuje Ci kolejnego sklepu narciarskiego, tylko miejsce w którym poprawiają buty i/lub dobierają na podstawie preferencji anatomicznych klienta. Właściciel SkiFanatic od lat corocznie jest na szkoleniach MasterFit - nie znam drugiego sklepu w wawie z kimś, kto ma takie doświadczenie. Twój wybór :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marboru napisał:

Trochę się dziwię, że w tym sklepie jest jakiś problem z doborem butów?

Pracują tam świetni Ludzie, sam właściciel sklepu, to zapalony narciarz i świetny fachowiec. Wszyscy tam znają się na robocie i mogą spokojnie doradzić, a w razie problemu buty wyfitować? 😮 Mają do tego wiedzę, narzędzia i sprzęt.

Pogadaj z nimi - z pewnością doradzą, bo Goście wiedzą, co mówią.

Ja nie mówię, ze maja problem :) wrecz przeciwnie, Pan z wielka cierpliwoscia sluchal mojego marudzenia i wspaniale doradzal :) I Head, ktorego mi zaproponował do stopy i lydki „wydaje” Sie byc najlepszy :) to ja mam swoje obawy, po zle dobranej w innym Warszawskim sklepie Tecnice :) Dlatego pytam o opinie o tym bucie 😎 bo waham sie miedzy Headem Salomonem Quest Pro 80 i zabraniem starych kapci ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ch4rvel napisał:

@Kaja_Wwa Nie proponuje Ci kolejnego sklepu narciarskiego, tylko miejsce w którym poprawiają buty i/lub dobierają na podstawie preferencji anatomicznych klienta. Właściciel SkiFanatic od lat corocznie jest na szkoleniach MasterFit - nie znam drugiego sklepu w wawie z kimś, kto ma takie doświadczenie. Twój wybór :) 

 

Dzieki :) to moze w poniedzialek uda mi się podjechac do nich :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kaja_Wwa napisał:

Ja nie mówię, ze maja problem :) wrecz przeciwnie, Pan z wielka cierpliwoscia sluchal mojego marudzenia i wspaniale doradzal :) I Head, ktorego mi zaproponował do stopy i lydki „wydaje” Sie byc najlepszy :) to ja mam swoje obawy, po zle dobranej w innym Warszawskim sklepie Tecnice :) Dlatego pytam o opinie o tym bucie 😎 bo waham sie miedzy Headem Salomonem Quest Pro 80 i zabraniem starych kapci ;) 

Heady to najbardziej komfortowe buty dla mnie (jeśli poczułaś również to dopasowanie, to możliwe, że masz podobną budowę nogi jak ja - nie bez przyczyny podali Ci tę markę do mierzenia). W tym roku też tam byłem, przyglądałem się, zakładałem buty - z tym, że ja mierzyłem bardzo twarde Raptory 140.

Moje Salomony nie są tak fajne...no ale jeszcze są ok, więc nie kupiłem na razie nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, marboru napisał:

Heady to najbardziej komfortowe buty dla mnie (jeśli poczułaś również to dopasowanie, to możliwe, że masz podobną budowę nogi jak ja - nie bez przyczyny podali Ci tę markę do mierzenia). W tym roku też tam byłem, przyglądałem się, zakładałem buty - z tym, że ja mierzyłem bardzo twarde Raptory 140.

Moje Salomony nie są tak fajne...no ale jeszcze są ok, więc nie kupiłem na razie nowych.

Ja mam wąską stope i umiesniona lydke. 
No nie wiem co mam zrobic 🙈 aby nie zniszczyc sobie urlopu 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź dostałaś :)  Nie wiem jakiej jeszcze pomocy tu na forum oczekujesz. Dobór butów to tak indywidualna sprawa, że pytanie innych o wybrane buty mija się z celem - nasze stopy różnią się miedzy sobą, a co dopiero pomiędzy ludźmi.

Co masz zrobić? Jak Ci się uda umówić w poniedziałek i tego dnia byś dobrała buty, to masz dzień, góra dwa by pojechać na górkę szczęśliwicką i je objeździć, może jakimś cudem zdążysz jeszcze przed wyjazdem je poprawić. Ale cudów się nie spodziewaj ;) Trochę za późno się z tym obudziłaś. Nie kupuje się butów na tydzień przed wyjazdem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam vector ale o twardości 120. Buty wygodne.Ja także mam dość wąska stopę,  nie wiem natomiast co to podniesiona  łydka. Te buty, przynajmniej moje, bardzo dobrze trzymają piętę.  Właśnie pięta i kostka jest dość ściśle obejmowana. Buty są termoformowalne wiec nie powinno być problemu z dopasowaniem. Ja jestem ze swoich zadowolony mimo trochę niewygodnych kalmer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...