Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sportego360

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jak korona się nie wzmoże to pod koniec marca chciałbym się wybrać do Austrii i poeksplorować teren między Schladming a Saalbach. 

Będę szukał stacji średnich, do zjeżdżenia i sfilmowania w ciągu jednego dnia. Wstępny koncept już ma ale chętnie posłucham dobrych rad i zrobię korekty.

Wyjazd na tydzień - ambitny plan jeżdżenia od soboty do następnej niedzieli. Przy czym pierwszy i ostatni dzień to jakieś pół dnia na stoku.

Plan:

- sobota - Hochkar 

- niedziela - Flachauwinkl

- poniedzialek - Obertauern

- wtorek - Zell am See

- środa - Kaprun

- czwartek - Saalbach

- piątek - Kitzbuhel

- sobota - Kitzsteinhorn

- niedziela - Schladming

Dajcie znać co myślicie o tym planie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie fajny wybór, wszystkie najciekawsze w tym rejonie i sam bym wybrał podobnie, gdybym rozważał ten region. Jedynie Hochkaru nie wspominam za dobrze - wolne wyciągi, krótkie trasy, długi podjazd serpentynami. Wymieniłbym na Tauplitz lub Loser.

14 marca wybieram się do Tyrolu (też na 8-9 pełnych dni) i może sam rozważę w pierwszą stronę jakiś tranzytowy nocleg w Czechach przy granicy z Austrią (jak będzie ładna pogoda) i rano wyskoczę właśnie do jednego z tych ośrodków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marboru Zdaje sobie sprawę z "niebezpieczeństwa". Co do Obertauern to się nie martwię. Byłem już w tych terminach a nawet poźniej i nie było kłopotu.

Co do reszty, no cóż liczę na podpowiedzi :). 

Co do głębszego wbijania się w Tyrol, hmm to ostateczność jak wiosna uderzy z całych sił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sportego360 zima w tym roku kiepska, marzec może być różny...albo +20 w Słońcu (to prawdopodobne), albo jak w zeszłym roku w Dolomitach...półtora metra śniegu i pełnia zimy.

Ja zawsze późno kwatery ogarniam patrząc do końca na pogodę, pewnie robisz tak samo, więc nie ma ryzyka. 

Generalnie Twój plan mi się podoba, lubię w ostatnim czasie sporo podróżować z nartami 👍

Trzymaj kciuki za powodzenie w realizacji 🙂

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Gacek1964 said:

Tak tylko patrząc to środa Kaprun i sobota Kitzsteinhorn to ten sam ośrodek.

Dokładnie i zacząłem już szukać zamienników - Hochkönig lub Bad Gastein.

Będę jeszcze analizował ośrodki pod kątem wysokości by nie być zaskoczonym zbyt dużymi temperaturami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez planuje te rejony pod koniec marca, ale planowac zaczne 3 dni przed wyjazdem. Bywalem w kwietniu w tych okolicach gdzie swieza dostawa bialego byla ponad 1m.

Sniegu im zapewne nie zabraknie do deklarowanych terminow otwarcia osrodkow, ale ja nie lubie jezdzic w muldach i cukrze, takze jesli nie wroca porzadne mrozy to zrezygnuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...