Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla kobiety


Lula

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić narty dla siebie. Wiek - 40 lat, waga 53 kg, wzrost 163 cm. Jeżdżę kilkanaście lat. Głównie w Polsce -  m.in. Szczawnik Wierchomla Dwie Doliny (jeszcze jak były połączone), Słowacja m.in. Chopok, raz Włochy. W ubiegłym roku jeździłam 6 dni na Jaworzynie Krynickiej. W tym roku byłam po raz pierwszy w Białce Tatrzańskiej i trasy wydawały mi się bardzo łatwe. W marcu wybieram się na Słowację. Mam swoje bardzo stare narty Bilzzard 150 cm. Przez ostatnie 3-4 lata wypożyczałam narty i były one dużo krótsze ok. 140 cm i lepiej się na nich czułam niż na moich 150 cm. Czytam na forum, że powinnam kupić dłuższe narty. Jaką długość mi polecacie? Swój poziom określiłabym jako średniozaawansowany. Lubię trasy niebieskie, ale z przyjemnością jeździło mi się też na trasie czarnej na Jaworzynie (mniej ludzi, mniej rozjeżdżony stok). Chciałabym robić postępy. Zastanawiam się nad nartami Head Super Joy, Rossignol react r 6.? Proszę o pomoc i inne propozycje. Budżet nie jest najbardziej istotny, ale dobrze byłoby zmieścić się do 1500 zł

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Lula said:

Dziekuje za odpowiedz. Tez w te celowalam.

Jakies inne podpowiedzi?

Żona jeździ na Head SLX o dł. 155:

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,head,worldcup-rebels-i-slx-pr,7299.html

to taka lżejsza slalomka, kosztowała ok. 1200 zł, obecnie występuje jako SLR:

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,19-20,head,worldcup-rebels-i-slr,12169.html

 

Edytowane przez Plywak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje ale wydaje mi się, że te Heady worldcup to są narty zawodnicze i chyba będą dla mnie za trudne. Chyba wybiore super joy. Tylko zastanawiam sie nad długością czy 148 cm czy 153? Trochę boje się tych 153 przy moich nieco ponad 160 cm wzrostu. W ostatnich latach jeżdziłam na nartach ok. 140 cm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Lula napisał:

Dziękuję za propozycje ale wydaje mi się, że te Heady worldcup to są narty zawodnicze i chyba będą dla mnie za trudne. Chyba wybiore super joy. Tylko zastanawiam sie nad długością czy 148 cm czy 153? Trochę boje się tych 153 przy moich nieco ponad 160 cm wzrostu. W ostatnich latach jeżdziłam na nartach ok. 140 cm

 

Cześć

140 cm to narty dla małych dzieci. Proponuję zacząć wszystko od początku.

Pozdrowienia

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co znaczy zacząć wszystko od początku? uczyć się od nowa jeździć i czy to poważna rada? Czy to znaczy, że mam wybrać krótsze czy dłuższe narty? tj. 148 czy 153? Chciałam zdecydować się krótsze, ale przed chwilą sprawdzałam ofery sprzedaży i więcej jest na długosc 153 cm? Czy te 5 cm ma tak duże znaczenie? Czy 148 cm na prawdę będą za krótkie?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Taki skrót myślowy, może zbyt daleki.

Chodzi o to, że jazda na tak krótkiej i do tego niezbyt konstrukcyjnie zaawansowanej narcie z pewnością wpłynęło na Twoja technikę. Na takiej narcie nie jeździsz technicznie ale obracasz ja siłowo lub zamachem ramion, tułowia itd. To technicznie nie ma nic wspólnego z jazda na nartach i daje bardzo złudne poczucie kontroli, które natychmiast weryfikują trudne warunki i/lub jakaś zaskakująca sytuacja na stoku.

Dla porównania moja żona ma 165 cm i waży 57-58 kg a jeździ na nartach 155cm (SLka) 170 cm Master czyli narta o charakterze GS. Jest dobrą narciarką ale nie ma ani nigdy nie miała nic wspólnego z jakimkolwiek sportem zimowym. Znam sporo dziewczyn, które określiłbym jako średnio zaawansowane, które jeżdżą na nartach sportowych ale wcześniej jeździły na nartach w okolicy wzrostu.

Piszę tu aby zobrazować Ci problem z doradzeniem bo tak naprawdę nie wiadomo jak jeździsz. A jakie masz buty i jakiej długości kije?

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jeeb napisał:

kup cokolwiek za te 1500 PLN, wielkich postępów i tak już w Twoim wieku nie zrobisz

A to dlaczego? Są tacy, co w wieku 20 lat postępów nie zrobią, i tacy, którym i 60-ka nie przeszkodzi. Kwestia determinacji i sprawności. A 40 to doprawdy nie jest dużo, zwłaszcza dla drobnej kobiety o prawidłowej budowie. Tak naprawdę w pobliżu tego wieku odkrywa się, co się naprawdę lubi.

I nieelegancko tak pisać do osoby, która się do nas zwraca o radę - to przede wszystkim.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Taki skrót myślowy, może zbyt daleki.

Chodzi o to, że jazda na tak krótkiej i do tego niezbyt konstrukcyjnie zaawansowanej narcie z pewnością wpłynęło na Twoja technikę. Na takiej narcie nie jeździsz technicznie ale obracasz ja siłowo lub zamachem ramion, tułowia itd. To technicznie nie ma nic wspólnego z jazda na nartach i daje bardzo złudne poczucie kontroli, które natychmiast weryfikują trudne warunki i/lub jakaś zaskakująca sytuacja na stoku.

Dla porównania moja żona ma 165 cm i waży 57-58 kg a jeździ na nartach 155cm (SLka) 170 cm Master czyli narta o charakterze GS. Jest dobrą narciarką ale nie ma ani nigdy nie miała nic wspólnego z jakimkolwiek sportem zimowym. Znam sporo dziewczyn, które określiłbym jako średnio zaawansowane, które jeżdżą na nartach sportowych ale wcześniej jeździły na nartach w okolicy wzrostu.

Piszę tu aby zobrazować Ci problem z doradzeniem bo tak naprawdę nie wiadomo jak jeździsz. A jakie masz buty i jakiej długości kije?

Pozdrowienia

Mam takie doświadczenie, że po zmianie nart ze 150 cm (własnych beznadziejnych blizzard) na ok. 140 cm (z wypożyczalni) wydawało mi się, że wygodniej mi się jeździ na tych krótszych. Jednak podjęłam decyzje o zakupie nart. I wiem, ze teraz promuje się nart dłuższe. Najprawdopodobniej masz rację, że te 140 cm nie poprawiło mojej techniki, a zalezy mi na tej poprawie. Jestem trochę niższa niz Twoja żona. Mam ok.162-163 cm. Na razie zastanawiam się nad head super joy 148 cm lub 153 cm? Czy doradziłbyś mi inne narty? Jaką długość? Co do butów to tragedia. Mam stare rossignole salto - tak się nazywają. Wiem, że muszę je wymienić, ale chce to zrobić w przyszłym sezonie (nie wszystko na raz). Teraz zależy mi na nartach, bo nie chce ich kolejny raz wypożyczać. Kije mam marki Alpina. Trzymając je mam w łokciu kąt prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, kobiety po 40 to tylko łykać tabletki na osteoporozę i wybór modelu balkonika... bez komentarza nawet.

Myślę, że fajnie gdybyś wypożyczyła sobie dłuższe narty i pojeździla pod okiem instruktora, bo upodobanie do tak bardzo krótkich nart pewnie już swoje zrobiło jeśli chodzi o Twoje nawyki narciarskie. 
 

Ja mam 167 cm wzrostu i jeżdżę na nartach 156-158. Mam aktualnie Head Super Joy. Tej zimy 5 dni korzystałam ze szkolenia i widzę u siebie duży postęp, a mam lat więcej niż ty 😜

 

Edytowane przez idealist
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Eevi napisał:

Wydaje mi się, że waga narciarza ma większe znaczenie przy doborze długości nart niż wzrost. Ja ważę mniej od Ciebie (50 kg) i na każdych nartach krótszych niż 155 cm, przy większych prędkościach, czuję się niepewnie.

A może jesteś wyższa. Co masz na mysli pisząc o większych prędkościach? Jaką długość nart według Ciebie powinnam wybrać? Możesz polecić coś konkretnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jeeb napisał:

Postępy w narciarstwie alpejskim robi się między 4 a 34 rokiem życia

Poważnie? Po 34 urodzinach nagle bum, koniec??? 

Idę spać, jutro mam ciężki dzień, nie będę ciągnąć tego jałowego tematu (wieku, nie nart dla Luli).

Edytowane przez Maria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona jeździ na nartach 3 sezon, radzi sobie coraz lepiej, powiedział bym że w skali forumowej już mocne 5, do tej pory jeździła na Atomic Cloud7, w tym roku zmieniliśmy na Volkl Flair SC carbon 160 cm i radzi sobie świetnie ( jest zwolenniczką krótkiego skrętu, na względnie płaskich trasach potrafi jechać skrętem ciętym) ma 175cm wzrostu i 60kg wagi...  

Co do doradzania długości, polecam poczytać wątki na forum sprzed 10 lat, jakoś tak dziwnie polecali krótkie narty :P 

@Jeeb to już po mnie, sugerujesz odpuścić szkolenia na tyczkach od przyszłego sezonu ? Bo mi 35 stuknie w maju :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Maria napisał:

A to dlaczego? Są tacy, co w wieku 20 lat postępów nie zrobią, i tacy, którym i 60-ka nie przeszkodzi. Kwestia determinacji i sprawności. A 40 to doprawdy nie jest dużo, zwłaszcza dla drobnej kobiety o prawidłowej budowie. Tak naprawdę w pobliżu tego wieku odkrywa się, co się naprawdę lubi.

I nieelegancko tak pisać do osoby, która się do nas zwraca o radę - to przede wszystkim.

Dzięki. Też tak uważam. W ubiegłym roku nie mając wyboru musiałam jeździć na trudniejszych niż zwykle trasach. Jestem przekonana że zrobiłam postępy.  Czy możesz polecić narty dla mnie?

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, idealist napisał:

Tak, tak, kobiety po 40 to tylko łykać tabletki na osteoporozę i wybór modelu balkonika... bez komentarza nawet.

Myślę, że fajnie gdybyś wypożyczyła sobie dłuższe narty i pojeździla pod okiem instruktora, bo upodobanie do tak bardzo krótkich nart pewnie już swoje zrobiło jeśli chodzi o Twoje nawyki narciarskie. 
 

Ja mam 167 cm wzrostu i jeżdżę na nartach 156-158.

 

Bardzo słuszna uwaga :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, idealist napisał:

Tak, tak, kobiety po 40 to tylko łykać tabletki na osteoporozę i wybór modelu balkonika... bez komentarza nawet.

Oj, nie mogę się powstrzymać. Muszę się rozejrzeć za odpowiednim modelem balkonika. Bo tak w naiwności ducha wciąż się staram jeździć coraz lepiej, a tu taki klops. No, chyba że balkonik zjazdowy jakiś się trafi :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...