Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla kobiety


Lula

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Jeeb napisał:

Postępy w narciarstwie alpejskim robi się między 4 a 34 rokiem życia, później można się jedynie bujać na tym czego się nauczyło

Jakie postępy masz na  myśli???

90% narciarzy nie maja w sobie żyłki zawodniczej, traktują jazdę jako rekreację, miłe spędzenie czasu i ruch na świeżym powietrzu s przy okazji poprawia swoje umiejętności. Dla tak wytrawnego narciarza jak Ty, to te 90% narciarzy to zawalidrogi ma nartostradach.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, wojgoc napisał:

Jakie postępy masz na  myśli???

90% narciarzy nie maja w sobie żyłki zawodniczej, traktują jazdę jako rekreację, miłe spędzenie czasu i ruch na świeżym powietrzu s przy okazji poprawia swoje umiejętności. Dla tak wytrawnego narciarza jak Ty, to te 90% narciarzy to zawalidrogi ma nartostradach.

Cześć

Takim postem to, żeś sobie u mnie przegwizdał.

Gdyby kolega był wytrawnym narciarzem to by takiej głupoty nie napisał ale jemu się jedynie wydaje, że jest - wiem ktoś zaś i wiem jak jeździ i jaką wiedzę w kwestii uczenia prezentuje.

Znam osobę, która zaczynały od zera po 40 i w wieku około 55 jeździła MPA GS i SL łapiąc się spokojnie do 10.

Trzymaj się chłopie i zamiast kupować kolorowe spodenki kup sobie porządne dębowe dechy - wiesz na co?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Takim postem to, żeś sobie u mnie przegwizdał.

Gdyby kolega był wytrawnym narciarzem to by takiej głupoty nie napisał ale jemu się jedynie wydaje, że jest - wiem ktoś zaś i wiem jak jeździ i jaką wiedzę w kwestii uczenia prezentuje.

Znam osobę, która zaczynały od zera po 40 i w wieku około 55 jeździła MPA GS i SL łapiąc się spokojnie do 10.

Trzymaj się chłopie i zamiast kupować kolorowe spodenki kup sobie porządne dębowe dechy - wiesz na co?

Powyżej zamieściłem nie ten cytat. Wajgoca bardzo przepraszam.

Post dotyczy kolegi Jeeba i jego wynurzen na temat wieku i postępów.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jeeb napisał:

to tak im się tylko wydaje

Postępy w narciarstwie alpejskim robi się między 4 a 34 rokiem życia, później można się jedynie bujać na tym czego się nauczyło

Wiesz to z autopsji, czy może były robione jakieś badania naukowe? Jeśli Twoje twierdzenie poparte jest badaniami to od razu mówię, że były one (te badania) obarczone jakąś wadą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kbe napisał:

Moja córka ma 164cm i śmiga na nartach 155cm i bardzo sobie chwali

 

Cześć

Dobór długości narty uzależniona jest od jej typu i może się wahać w przypadku koleżanki w zakresie 30 cm spokojnie więc taka informacja jest dość... słaba.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kbe napisał:

Wiesz to z autopsji, czy może były robione jakieś badania naukowe?

z autopsji a badań naukowych nie potrzeba - wystarczy pooglądać wyniki jakichkolwiek zawodów amatorskich

https://www.race-timing.pl/media/uploads/wyniki/2020/elmpamat_szczyrk-wyniki_sl.pdf

 

na przyszły rok startujemy w MPA - fantastyczne zawody, przy 6 startujących mam 100% szanse na pierwszą 10, wystarczy dojechać do mety

a LULA w swojej grupie wiekowej na jakichkolwiek nartach stanie na pudle - hurra to będzie postęp

 

 

Edytowane przez Jeeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kbe napisał:

Moja córka ma 164cm i śmiga na nartach 155cm i bardzo sobie chwali

między 9 a 12 rokiem życia jeździłem na 170cm a na 13 urodziny dostałem 190 - bardzo sobie chwaliłem śmigając między innymi po FISie w Szczyrku i na Kasprowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Dobór długości narty uzależniona jest od jej typu i może się wahać w przypadku koleżanki w zakresie 30 cm spokojnie więc taka informacja jest dość... słaba.

Pozdrowienia

Może faktycznie trochę uprościłem, ale to była informacja dla założycielki tematu. Wydaje mi się że szuka ona narty uniwersalnej do jazdy rekreacyjnej, a nie zawodniczej. Precyzując córka ma Fishery Trynity 155cm,czyli narty z grupy All Mountain, które były całkiem nieźle oceniane. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Jeeb napisał:

z autopsji a badań naukowych nie potrzeba - wystarczy pooglądać wyniki jakichkolwiek zawodów amatorskich

https://www.race-timing.pl/media/uploads/wyniki/2020/elmpamat_szczyrk-wyniki_sl.pdf

 

na przyszły rok startujemy w MPA - fantastyczne zawody, przy 6 startujących mam 100% szanse na pierwszą 10, wystarczy dojechać do mety

a LULA w swojej grupie wiekowej na jakichkolwiek nartach stanie na pudle - hurra to będzie postęp

 

 

W jakichkolwiek GS MPA nie przejechałbyś nawet czterech bramek, chyba że ześlizgiem bocznym w trakcie oglądania trasy. Goście, którzy tam startują skręcać umieją.

To, że Ty zatrzymałeś się na pewnym etapie nie znaczy, że wszyscy tak mają. Naprawdę dajesz do pieca jak rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Jeeb napisał:

między 9 a 12 rokiem życia jeździłem na 170cm a na 13 urodziny dostałem 190 - bardzo sobie chwaliłem śmigając między innymi po FISie w Szczyrku i na Kasprowym

W wieku 15 lat uczyłem się jeździć na nartach 210cm, ale to o niczym nie świadczy. Dzisiejszy sprzęt jest trochę inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kbe napisał:

Może faktycznie trochę uprościłem, ale to była informacja dla założycielki tematu. Wydaje mi się że szuka ona narty uniwersalnej do jazdy rekreacyjnej, a nie zawodniczej. Precyzując córka ma Fishery Trynity 155cm,czyli narty z grupy All Mountain, które były całkiem nieźle oceniane.

Cześć

OK. Ale pamiętajmy, że w takiej grupie też są różne narty:

- sztywniejsze o mniejszym promieniu o charakterze SL - wtedy 155 czy nawet 150 będą dobrym wyborem

- szersze o większym promieniu ale Nie tak sztywne z miękkim dziobem i rockerem o większym promieniu skrętu - czyli tak utrasowiona narta FR - wtedy i 165cm może być za krótko.

Dla naszej Drogiej Luli (chociaż jest już staruszką i ledwo na nogach stoi ;)) narta w typie pierwszej (czyli proponowane przez Ciebie Trinity lub cokolwiek podobnego o długości mniej więcej 155cm będzie dobrym wyborem jako kompromis pomiędzy jej psychiką (strach przed długością zakodowany) i przyzwyczajeniami a dobrze dobrana nartą, która umożliwi lepszą kontrolę i postęp techniczny.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jeeb napisał:

z autopsji a badań naukowych nie potrzeba - wystarczy pooglądać wyniki jakichkolwiek zawodów amatorskich

https://www.race-timing.pl/media/uploads/wyniki/2020/elmpamat_szczyrk-wyniki_sl.pdf

 

na przyszły rok startujemy w MPA - fantastyczne zawody, przy 6 startujących mam 100% szanse na pierwszą 10, wystarczy dojechać do mety

a LULA w swojej grupie wiekowej na jakichkolwiek nartach stanie na pudle - hurra to będzie postęp

 

 

Szkoda że dzisiaj nie ma cię w Kluszkowcach na MPA, zobaczyłbyś swoje miejsce w szeregu.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2020 o 22:22, Lula napisał:

Chcę kupić narty dla siebie. Wiek - 40 lat, waga 53 kg, wzrost 163 cm. Jeżdżę kilkanaście lat. Głównie w Polsce -  m.in. Szczawnik Wierchomla Dwie Doliny (jeszcze jak były połączone), Słowacja m.in. Chopok, raz Włochy. W ubiegłym roku jeździłam 6 dni na Jaworzynie Krynickiej. W tym roku byłam po raz pierwszy w Białce Tatrzańskiej i trasy wydawały mi się bardzo łatwe. W marcu wybieram się na Słowację. Mam swoje bardzo stare narty Bilzzard 150 cm. Przez ostatnie 3-4 lata wypożyczałam narty i były one dużo krótsze ok. 140 cm i lepiej się na nich czułam niż na moich 150 cm. Czytam na forum, że powinnam kupić dłuższe narty. Jaką długość mi polecacie? Swój poziom określiłabym jako średniozaawansowany. Lubię trasy niebieskie, ale z przyjemnością jeździło mi się też na trasie czarnej na Jaworzynie (mniej ludzi, mniej rozjeżdżony stok). Chciałabym robić postępy. Zastanawiam się nad nartami Head Super Joy, Rossignol react r 6.? Proszę o pomoc i inne propozycje. Budżet nie jest najbardziej istotny, ale dobrze byłoby zmieścić się do 1500 zł

 

 

W Białce trasy są łatwe, albo i nie łatwe.  To jest kwestia stylu jazdy.

Ale w kwestii nart.  Moja żona, której swobodnie mogła byś być córką i jeszcze pare lat by zostało. Ma 156 cm. Jeszcze niedawno jeździła na Atomiku SL9-150 cm  prawie dziesięć lat.   I też   z przyjemnością jeździ po bardziej stromych trasach. Teraz, od kilku lat jeździ na narcie 160 cm. Głównie dlatego, że  szybsze, krótkie skręty(bardziej stromo, szybsza reakcja i często krótsze skręty)  są bardziej dla niej męczące.  

No więc zaplanujmy narty, na powiedzmy czterdzieści lat do przodu. Choć życzę dłuższego okresu.  Należy jak najszybciej nauczyć się jeździć. Nie za krótkie narty i  często instruktor.  Krótkie narty na  gładkim stoku  obrócą się pod nami, mimo że tego nie chcemy. Daje to złudzenie, że się umie skręcać.  Na dłuższych to jest trudniejsze i wtedy jest  potrzebna pomoc, jak to robić. Potem można wrócić do krótszych nart i się bawić w szybkie, krótkie skręty. Jak to jest trudne, to polecam przeczytać mój post"jazda równoległa".

 

Zagronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam buty. Nordica Pro Machine. Szerokość 98 mm, Flex 85. A narty jeszcze raz wypożyczę. Zarezerwowałam już heady super joy. Niestety zostały tylko 148 cm, bo 153 cm sa już zarezerwowane. Dzięki za cenne rady. Myślę, że odezwę się jeszcze w kwestii nart ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Lula napisał:

A może jesteś wyższa. Co masz na mysli pisząc o większych prędkościach? Jaką długość nart według Ciebie powinnam wybrać? Możesz polecić coś konkretnego?

Mówiąc o "większych prędkościach" miałam na myśli taką jazdę, kiedy zaczynasz czuć, że... 🤔 jedziesz całkiem szybko 😉 Wtedy krótsze narty mogą być nerwowe, niestabilne (może tylko ja tak mam). Racja, że dobór długości narty zależy od jej rodzaju (osobiście lubię narty sl w długości 155 cm a narty gs - 165 cm). Ostatnio dobre wrażenie zrobiły na mnie Fischery RC4 SC 155cm (o dziwo, jeździły chętnie nawet dłuższym skrętem i nie były im straszne całkiem spore muldy). A z nart typowo damskich dobrze pomykało mi się na Atomic Cloud 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie kupuj 148cm!!! Zaufaj, błagam.

Chyba, że przemawia do Ciebie post tego kosmity i składasz zabawki...

Pozdrowienia

Nie kupuję tylko zamówiłam do wypożyczenia. 153 cm były już zarezerwowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...