Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla kobiety


Lula

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Eevi napisał:

Mówiąc o "większych prędkościach" miałam na myśli taką jazdę, kiedy zaczynasz czuć, że... 🤔 jedziesz całkiem szybko 😉 Wtedy krótsze narty mogą być nerwowe, niestabilne (może tylko ja tak mam). Racja, że dobór długości narty zależy od jej rodzaju (osobiście lubię narty sl w długości 155 cm a narty gs - 165 cm). Ostatnio dobre wrażenie zrobiły na mnie Fischery RC4 SC 155cm (o dziwo, jeździły chętnie nawet dłuższym skrętem i nie były im straszne całkiem spore muldy). A z nart typowo damskich dobrze pomykało mi się na Atomic Cloud 12.

Przed chwilą sprzedawca butów skrytkował te Atomic Cloud 12 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lula napisał:

Nie kupuję tylko zamówiłam do wypożyczenia. 153 cm były już zarezerwowane.

Ta sama narta w różnych długościach może dawać całkiem inne wrażenia z jazdy. Moim zdaniem warto wypożyczyć narty w takiej długości, jaką planujesz później kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eevi napisał:

A jak to uzasadnił?

Skrytykował wszystkie joye, skrytykował atomic cloud, twierdząc, że "klepią". Wyrażał się pozytywnie tylko o volkach i jeszcze jednych (nie pamiętam).

A co do długości czy ty też uwazasż, że te 148 cm to pomyłka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lula napisał:

Skrytykował wszystkie joye, skrytykował atomic cloud, twierdząc, że "klepią". Wyrażał się pozytywnie tylko o volkach i jeszcze jednych (nie pamiętam).

A co do długości czy ty też uwazasż, że te 148 cm to pomyłka?

Jedne z moich nart to stare, damskie Volkle Adory i te to dopiero klępią 🤣 Na joyach nie jeździłam.

Co do długości, zgadzam się z Mitkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eevi napisał:

Jedne z moich nart to stare, damskie Volkle Adory i te to dopiero klępią 🤣 Na joyach nie jeździłam.

Co do długości, zgadzam się z Mitkiem. 

Chyba sobie wezmę te wasze rady do serca i zmienię zamówienie na dłuższe narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lula napisał:

Nie kupuję tylko zamówiłam do wypożyczenia. 153 cm były już zarezerwowane.

Cześć

Lula na nartach o długości 140 cm jeździła moja córka jak miała 8 lat. I była to sportowa narta juniorska. Strach przed długością jest jedynie w psychice.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

Cześć

A jakie to będzie miało znaczenia dla Ciebie? Zastanów się spokojnie.

Pozdrowienia

Cześć,

Po wielce spokojnym zastanowieniu... stwierdzam, że relacja Luli może mnie zachęcić do przetestowania danych nart 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Lula na nartach o długości 140 cm jeździła moja córka jak miała 8 lat. I była to sportowa narta juniorska. Strach przed długością jest jedynie w psychice.

Pozdrowienia

Zamówię jutro dłuższe narty. Chociaż znowu będę miała problem które, bo był dość duży wybór w sklepie- wypożyczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lula napisał:

Dzięki, że nie napisałaś "zniechęcić" ;)

Wobec tak przytłaczającej ilości nart na rynku nie da się przetestować wszystkich. Dlatego wielu narciarzy, podobnie jak ja, bierze pod uwagę opinie innych. Nigdy bym nie zwróciła uwagi na  Atomic'i Cloudy gdyby ktoś mi ich nie polecił. I chociaż ich nie kupiłam, to podczas testowania fajnie się na nich bawiłam. 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Eevi napisał:

Wobec tak przytłaczającej ilości nart na rynku nie da się przetestować wszystkich. Dlatego wielu narciarzy, podobnie jak ja, bierze pod uwagę opinie innych. Nigdy bym nie zwróciła uwagi na  Atomic'i Cloudy gdyby ktoś mi ich nie polecił. I chociaż ich nie kupiłam, to podczas testowania fajnie się na nich bawiłam. 😊

Cześć

Jeżdżę na nartach prawie 50 lat a prawie 30 czynnie uczyłem i nigdy w życiu nie oparł bym wyboru nart na testach. Kto Wam wmówił, ze to ma jakikolwiek sens.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Jeżdżę na nartach prawie 50 lat a prawie 30 czynnie uczyłem i nigdy w życiu nie oparł bym wyboru nart na testach. Kto Wam wmówił, ze to ma jakikolwiek sens.

Pozdrowienia

Opieram się na recenzjach innych przy wyborze nart, ale tylko i wyłącznie do testowania. Dopiero po przetestowaniu mogę podejmować decyzję o wyborze konkretnych, odpowiednich dla siebie.

Lubię czytać o nartach a potem niektore z nich testować... To takie moje bezsensowne hobby ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Rozumiem, że narty "testujesz" zawsze w tych samych warunkach, tak samo przygotowane - naostrzone i nasmarowane, zawsze nowe lub o tym samym stopniu zużycia, o podobnej porze, jesteś tak samo rozgrzana, w podobnym stroju, temperaturze, a Ty jesteś zawsze w podobnym stanie fizycznym i psychicznym czy tak?

Jeszcze by się znalazło trochę zmiennych wpływających na odczucia z jazdy - to są tylko te mające naprawdę duże znaczenie.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lula napisał:

Przed chwilą sprzedawca butów skrytkował te Atomic Cloud 12 ;)

 

Aż musiałam zareagować, bo akurat mam te narty z sezonu 2018/19 i nie odnotowałam, żeby klepały.

Nie jestem doświadczoną narciarką i mam 40 lat (ale jakoś jeszcze daje radę). Zanim zdecydowałam się na zakup jeździłam testowo także na innych, wypożyczonych. Okazało się, że C12 to jedyne narty, które są stabilne przy większych prędkościach w porównaniu do innych, wcześniej testowanych. Są ciężkie i dobrze prowadzi się je na muldach. Nie znam się na sprzęcie, wiec wybór uzależniłam tylko od tego czy dobrze mi się jeździ. Po prostu. Muszę powiedzieć, że to właśnie na nich czuje się bezpiecznie i nie musze się stresować trzymaniem (wszystkimi swoimi mięśniami) nart przy sobie w obawie przed śmiercią ;) jak już nieco sobie pofolguje ....

I tak, potem jakiś facet w sklepie w PL też mi je odradzał, mówiąc, że za ciężkie i ze nie dla baby itp., ale ja akurat uważam to za największą zaletę tych nart (bo na innych się nie znam). 

Mam 176cm wzrostu, ważę 64kg, a Cloudy mam na 161cm i z tego co tu czytam to chyba jednak za krótkie:/

 

No i przy okazji, to chciałabym się przywitać bo to jest mój pierwszy post na tym forum. Pozdrawiam więc wszystkich narciarzy :))

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wojgoc napisał:

@Mitek - kupując samochód tez testujesz kilka modeli i nie ma szans by na takie same warunki😁.

 

ps. Żona sie rano pytała mnie co oznaczają Twoje słowa do mnie o dębowych dechach😉

Cześć

Kupując samochód w ogóle nim nie jeżdżę - wszystkie jeżdżą tak samo.

Co do dech to wytłumaczyłem w następnym poście - błędny cytat, jeszcze raz przepraszam.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tatita napisał:

Dobrze, że to nie forum samochodowe bo przyszedł by Mitek w wersji motoryzacyjnej i Cię zrugał za takie hasło! 😂

Cześć

Ja się nie znam na samochodach więc co mam testować?  To chyba oczywiste. Osoby, które się znają mówią mi co mam kupić i koniec. Zdarza się też przypadek albo zwyczajne chciejstwo.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, barattolina napisał:

które są stabilne przy większych prędkościach w porównaniu do innych

możesz mniej więcej określić co dla Ciebie oznacza większa prędkość ?

Witaj w klubie

Edytowane przez Jeeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, barattolina napisał:

 

Aż musiałam zareagować, bo akurat mam te narty z sezonu 2018/19 i nie odnotowałam, żeby klepały.

Nie jestem doświadczoną narciarką i mam 40 lat (ale jakoś jeszcze daje radę). Zanim zdecydowałam się na zakup jeździłam testowo także na innych, wypożyczonych. Okazało się, że C12 to jedyne narty, które są stabilne przy większych prędkościach w porównaniu do innych, wcześniej testowanych. Są ciężkie i dobrze prowadzi się je na muldach. Nie znam się na sprzęcie, wiec wybór uzależniłam tylko od tego czy dobrze mi się jeździ. Po prostu. Muszę powiedzieć, że to właśnie na nich czuje się bezpiecznie i nie musze się stresować trzymaniem (wszystkimi swoimi mięśniami) nart przy sobie w obawie przed śmiercią ;) jak już nieco sobie pofolguje ....

I tak, potem jakiś facet w sklepie w PL też mi je odradzał, mówiąc, że za ciężkie i ze nie dla baby itp., ale ja akurat uważam to za największą zaletę tych nart (bo na innych się nie znam). 

Mam 176cm wzrostu, ważę 64kg, a Cloudy mam na 161cm i z tego co tu czytam to chyba jednak za krótkie:/

 

No i przy okazji, to chciałabym się przywitać bo to jest mój pierwszy post na tym forum. Pozdrawiam więc wszystkich narciarzy :))

 

Cześć

Jeżeli masz C12 z 18/19 to dość dobry sprzęt. Zaleta jest przede wszystkim to, że narta ma pełny camber. Ja bym polecał najdłuższą dla Ciebie, bo to nie jest narta o charakterze SL.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...