Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla kobiety


Lula

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Jeeb napisał:

możesz mniej więcej określić co dla Ciebie oznacza większa prędkość ?

Witaj w klubie

Cześć, ok. 60- 70km/h. Szybciej nie jeżdżę, nie jestem jeszcze na tyle dobra żeby śmigać po 100, bezpiecznie dla siebie i innych.

Niemniej jednak już tak od 20 czuć różnice. Myśle ze to głównie o jej ciężar tu chodzi, chociaż mogę się mylić. To była najcięższa narta ze wszystkich które rozważałam, a już na pewno najcięższa ze wszystkich Cloudów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Jeżeli masz C12 z 18/19 to dość dobry sprzęt. Zaleta jest przede wszystkim to, że narta ma pełny camber. Ja bym polecał najdłuższą dla Ciebie, bo to nie jest narta o charakterze SL.

Pozdrowienia

Hej, dziękuje za Twoją opinię. 

Tak, na podstawie tego co tutaj piszecie myśle, ze dzisiaj wzięłam 168cm i byłoby lepiej. 
Najgorsze jest to, że jak nabiorę złych nawyków to już pozamiatane, a jestem w zasadzie na początku drogi, bo jeżdżę na nartach trzeci sezon. 

Będę chyba musiała rozważyć sprzedaż obecnej i zakup dłuższej narty pod koniec przyszłego sezonu. 

Tak to jest jak się człowiek bierze za coś na czym się nie zna, a wydaje mu się ze jak trochę poczyta w internatach to wystarczy. Jak to mówią brak wiedzy nie boli tylko sporo kosztuje :/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, barattolina napisał:

Cześć, ok. 60- 70km/h. Szybciej nie jeżdżę, nie jestem jeszcze na tyle dobra żeby śmigać po 100, bezpiecznie dla siebie i innych.

Niemniej jednak już tak od 20 czuć różnice. Myśle ze to głównie o jej ciężar tu chodzi, chociaż mogę się mylić. To była najcięższa narta ze wszystkich które rozważałam, a już na pewno najcięższa ze wszystkich Cloudów.

Cześć

Wybacz ale nie masz pojęcia z jaką prędkością jeździsz. 70km/h to bardzo szybko, bardzo. I nie pisz mi, że Ci to pokazała jakaś aplikacja czy coś tam bo dokładnie znam odczucia prędkościowe. 100km/h - zdarzyło się przekroczyć może parę razy w sytuacjach specjalnych - narta DH, zamknięta trasa - i mogę Ci powiedzieć, ze jest to raczej sztuka latania a nie jazdy.

Odpuść te prędkościowe odnośniki bo to z daleka pachnie leszczem, którym z pewnością być nie chcesz. Poza tym w Twoim wypadku to bardzo niebezpieczne - oszczędzaj kości.

Pozdrowienia

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Wybacz ale nie masz pojęcia z jaką prędkością jeździsz. 70km/h to bardzo szybko, bardzo. I nie pisz mi, że Ci to pokazała jakaś aplikacja czy coś tam bo dokładnie znam odczucia prędkościowe. 100km/h - zdarzyło się przekroczyć może parę razy w sytuacjach specjalnych - narta DH, zamknięta trasa - i mogę Ci powiedzieć, ze jest to raczej sztuka latania a nie jazdy.

Odpuść te prędkościowe odnośniki bo to z daleka pachnie leszczem, którym z pewnością być nie chcesz. Poza tym w Twoim wypadku to bardzo niebezpieczne - oszczędzaj kości.

Pozdrowienia

O rety ?! Naprawdę ??

Taaak. Aplikacja mi pokazała, jako najszybszą jazdę. To jest bardzo szybko, za szybko dla mnie. Ze wszystkim się Z Tobą zgadzam to jest niebezpieczne i szczerze powiedziawszy to juz jest prędkość przy której „ obraz mi skacze” wiec to są momenty których unikam. 
 

Ciężko mi było jednak jednoznacznie odpowiedzieć konkretnie na pytanie co mam na myśli pisząc o szybkości, wiec podałam jedyna znaną mi daną.
Precyzując wiec moja odpowiedz : C12 jadą jak czołgi nawet przy prędkości która aplikacja określa na 70km/h. Przy niższej tez jest dobrze. Jedynie przy rozpędzie i stojąc prawie w miejscu trudno się nią manewruje, zasada jest taka że im szybciej tym łatwiej się ją prowadzi. 
 

Mam nadzieje że moje posty pomogą chociaż trochę autorce w wyborze nart jej marzeń. 
Dziękuje też za miłe przyjęcie. 
Kto wie, może kiedyś spotkamy się na stoku 😍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ocenie prędkości należy sobie  uzmysłowić  czas jednej sekundy, np"124", "124",   Można robić to ze stoperem, by ustalić szybkość powtarzania liczby.

Teraz dystans przejechany na  nartach w sekundzie(po łuku):

36 km/g - 10 m,

54 km/g -15 m,

72 km/g - 20 m,

108 km/g- 30 m

Już szybkości rzędu 50 km/g dla amatora  są dużymi prędkościami.  Wystarczy  to porównać  ze zjazdem na rowerze z góry. Większych prędkości się nieraz nie uzyska na wielu łagodniejszych stokach. Potrzebne do tego są odpowiednie narty, smary,  umiejętności...

W slalomach w PŚ średnie prędkości  mogą się wahać w zakresie 50-60 km/g. Porównajmy  obraz takiego narciarza z ekranu z własnym  filmem z szybką jazdą. Tak się nam wydawało, gdy jechaliśmy po stoku.  Robiłem sobie takie przymiarki, by stwierdzić, że  jechałem przeraźliwie wolno. Jeszcze można  sobie ocenić swoją szybkość jadąc samochodem.  Jak ucieka do tyłu przestrzeń obok drogi.  I jak uciekała na nartach.  Daje to pewne wyobrażenie. Sto na godzinę, to niewyobrażalna szybkość na nartach dla amatora.

Powiem, że jeśli ktoś często kręci(śmig) i jedzie 10 m/s to bardzo dobry narciarz.

Zagronie

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego nie startujesz w PŚ. Talent się marnuje. Wystarczyłoby w jakimś GS, gdzie  średnio 70 km/g.  Przecież to dla ciebie pikuś.  I gdzie Ty jeździsz?   Ze zdjęcia widać, że  w głębokim śniegu.  Tym bardziej podziwiam.

Mój wnuk, któremu wmusiłem nieco techniki od jego czterech  lat, zaczynając naukę od czerwonej trasy(dlatego, że to modne). Po dziesięciu latach, w czasie których  wzdragał się przed ćwiczeniami, twierdząc, że umie jeździć. Otóż w zeszłym roku osiągnął wg. swego smartfona na szerokich nartach ponad  70 km/g Jurgowie. Pojechałby szybciej, tylko  stok mu nie pozwalał.  

A tu przykład jego jazdy z tego sezonu. Ja doskonale wiem, ile mu brakuje.  Pierwsze to śmig. Gubi się w krótkich skrętach. I mu nie leżą. O dalszych sprawach nie wspominam. Szybkość ma różne oblicza. Jechać szybko na pałę,  to prawie każdy potrafi.

 

Zagronie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Piękne okoliczności przyrody tylko narciarz ledwo stoi na nartach.

Od początku widać, że był po prostu źle uczony, niestety.

Jak chcecie wychować porządnych narciarzy a nie umiecie uczyć to oddajcie ich w ręce specjalistów po prostu.

Pozdrowienia

PS Bardzo przepraszam za pisanie nie na temat ale nie ja zacząłem.

Edytowane przez Mitek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, barattolina napisał:

O rety ?! Naprawdę ??

Taaak. Aplikacja mi pokazała, jako najszybszą jazdę. To jest bardzo szybko, za szybko dla mnie. Ze wszystkim się Z Tobą zgadzam to jest niebezpieczne i szczerze powiedziawszy to juz jest prędkość przy której „ obraz mi skacze” wiec to są momenty których unikam. 
 

Ciężko mi było jednak jednoznacznie odpowiedzieć konkretnie na pytanie co mam na myśli pisząc o szybkości, wiec podałam jedyna znaną mi daną.
Precyzując wiec moja odpowiedz : C12 jadą jak czołgi nawet przy prędkości która aplikacja określa na 70km/h. Przy niższej tez jest dobrze. Jedynie przy rozpędzie i stojąc prawie w miejscu trudno się nią manewruje, zasada jest taka że im szybciej tym łatwiej się ją prowadzi. 
 

Mam nadzieje że moje posty pomogą chociaż trochę autorce w wyborze nart jej marzeń. 
Dziękuje też za miłe przyjęcie. 
Kto wie, może kiedyś spotkamy się na stoku 😍

Cześć

Swego czasu brałem udział w testach narciarskich urządzeń pomiarowych opierających się na systemach satelitarnych. Jeździł znakomity narciarz, wieloletni zawodnik, zjazdowiec, zawsze ten sam, ten sam stok, te same warunki. Rozstrzał w pomiarach od 88 km/h do (uwaga) 168km/h - tu płakaliśmy ze śmiechu chyba z dziesięć minut. Realna prędkość kolega oceniał na około 90 - 95 km/h.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Piękne okoliczności przyrody tylko narciarz ledwo stoi na nartach.

Od początku widać, że był po prostu źle uczony, niestety.

Jak chcecie wychować porządnych narciarzy a nie umiecie uczyć to oddajcie ich w ręce specjalistów po prostu.

Pozdrowienia

PS Bardzo przepraszam za pisanie nie na temat ale nie ja zacząłem.

Ja tam się nie  znam, ale ledwo to on chyba nie stoi ... Rozwiń @Mitekco konkretnie masz na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wierzę w te prędkości. Ponieważ  czesto jeżdżę na Mosorny i zatrzymuję się przed przełamaniem, jadąc z góry. Ma sie świetny wgląd , jak kto z góry jedzie. I co widzi za przełamaniem, gdy stok  opada. Dalej jest wypłaszczenie.  Do tego wypłaszczenia jest ok. nieco ponad  700 m trasy  i różnica poziomów 200 m.  Można tu ustawić slalom FIS.  

Wierzę, ponieważ widzę jak ktoś jedzie z góry.  I że nic nie widzi za tym przełamaniem, ale absolutnie nie zwalnia, a potem jeszcze przyspiesza.  Zupełnie  nie wierzę w jego umiejętności.  Akurat na Mosornym miałem okazję obserwować parę  razy AZS Cup, organizowany przez A. Bachledę. I widziałem, jak ci chłopcy i dziewczyny jeżdżą.  Przed takim ,moje mizerne zakręty na tym stoku, niczym mi nie grożą. On sobie ze mną poradzi. Przewidzi mój skręt, odjedzie w bok, gdy trzeba.  I śmignie w dół jak błyskawica.   Natomiast nie znoszę, gdy ktoś śmignie  dwa metry ode mnie.   I widzę potem jak dalej jedzie. 

Zupełnie mnie nie interesuje, co tak sobie ktoś odczytał na swoim ekraniku. Nie mam osobiście smartfona.  I nie rejestruję swoich wyczynów. Za to widzę dokładnie, jak ludzie jeżdżą. Co ciekawsze, jak się widzi kogoś, lepiej jedżącego(np. instruktor z napisem na plecach) to okazuje się, że facet jakoś nie śmiga w dół, jak szalony.   A jak już jedzie szybciej to ma  pusty stok przed sobą.  Z krzesła na Mosornym ma się świetne obserwacje zachowania ludzi na stoku.  

Ja też lubie szybciej pojechać. To ogromna frajda. Nie mam nart  do szybkiej jazdy. Jakiś Code parę cm powyżej wzrostu, to za mało. Zresztą by jeździć szybko trzeba mieć warunki do takiej jazdy i jeździć często, by wyrobić sobie  właściwe reakcje.   Trzeba się przyzwyczaić do szybkości(jak w samochodzie).  

Zagronie

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo prędkości. Ja amator 2 desek w zeszłym roku odpaliłem sobie yanosika z ciekawości jak na stoku zadziała. I mało kuźwa korytarza na podejście nie zacząłem rezerwować bo miałem 196 na godzinę 🤣 Mało tego, chwilę później osiągnąłem ponad 220 🤣 Niestety nie zrobiłem zrzutu z ekranu bo "trochę telepało" i nie trafiałem w klawisze, ale ubaw miałem przedni 🙃 Podczas kolejnej próby było już po prostu wolno 🤥

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lula napisał:

Jakie narty wybrać Volkl Falir 75 153 cm, Volkl Flair 76 Elite 154 cm czy Volkl Racetiger sc 155 cm? Czy ktoś pomoże?

Cześć

Jeżeli Flair to wyższy. SC będzie porównywalne z najwyższymi Flairami SC. To dobry pomysł dla osoby, która ambitnie chce robić postępy.

Opisane Flairy - zachowawczy wybór dla pani po 40, która już nie zrobi postępów. ;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...