Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pod wpływem Vloga Jacka zdecydowałem się odwiedzić w niedzielę SN Czarna Góra, gdzie odbywał się Ski Test. Co prawda w planach był Szczyrk, ale, że skradziono mi we Włoszech moje Xenony Xi 10.0 i jestem na etapie kupna nowych desek, to skusiła mnie możliwość bezpłatnego przetestowania nart kilku wiodących producentów. Może nawet kupna jakiegoś modelu na miejscu, jeśli byłaby taka możliwość. Chciałem przetestować jakieś slalomki i coś szerszego pod butem na gorsze warunki. Obecnie zostały mi Heady Ispeed i chciałem sprawdzić coś innego.

Na miejsce przybyliśmy z godzinnym poślizgiem, bo po dzwonku budzika zdecydowałem, że ze względu na zapowiadany wiatr i deszcz odpuszczamy, ale po godzinie zmieniłem zdanie i tak o 10 godzinie byliśmy na miejscu, o dziwo świeci słońce i jakoś tak słabo powiewa. Tym razem na szczęście prognozy się nie sprawdziły. Pierwszy zjazd wzdłuż krótkiego powolnego krzesła na swoich nartach i już wiem, że warunki nie najlepsze. Wiosennie, temperatura 7 stopni i grząsko pod nogami. Trzeba zmienić narty. Na stoisku Elana zostały tylko narty z grupy race, więc zaczynam od Elan SL Fusion X 165 cm (121/68/104 R12,8).

20200301_104624.jpg.d60b63a47ed408f5c592a87899b884ff.jpg

Podobno na górze jest jeszcze trochę twardego. Wjeżdżamy Luxtorpedą na górę i szybko na czarną. Faktycznie początkowo jeszcze trochę twardo, ale stromo i nierówno. Mimo wszystko różnica jest w porównaniu z moimi Headami. Skręcają dużo szybciej, ale nie ma się z czego odbić, bo robi się coraz bardziej miękko.

20200301_112417.jpg.c8b3568f3564f6d7b4f29f02b5f12b00.jpg

Sprawdzam jeszcze trasę wzdłuż wolnej kanapy Żmija, ale tam jest to samo, więc wracam wymienić narty na szersze. Wybieram znowu Elany, ale tym razem model Wingman 82 CTI 172 cm (129/82/112 R14,3).

20200301_124341.jpg.ab0e0ae95ad4713e39cf75cdbb2971bd.jpg

Narty asymetryczne (lewa i prawa). To są narty na takie warunki. Przechodzą przez nierówności bez zająknięcia. Już wiem, że muszę mieć jedną taką szerszą parę. Teraz chce mi się jeździć, a moja żona męczy się okrutnie na swoich Headach WC SL z 63cm pod butem i uparcie nie chce sprawdzić innych. Wreszcie udaje mi się ją namówić i bierze Elany Wildcat 82 C. Ja natomiast Volkl Decon V.Werks 177 cm (132/84/115 R24/R15/R21). 

20200301_145621.jpg.93b63bc3ebecd2552b50c393c876c2c5.jpg

Narty mają trzy promienie w zależności od stylu jazdy. Wjeżdżamy znowu Luxtorpedą na górę, jest już mniej ludzi i można pojechać trochę szybciej i szerzej. Moja żona jest zachwycona i ja także, nie wiem kto bardziej. To są narty chyba idealne, choć podobno nie ma takich. Gdybym miał teraz wybrać jedną parę, to byłyby to właśnie one. Jest tylko mały problem, cena tych nart w przyszłym sezonie ma oscylować około kwoty 5200 PLN, a to przekracza moje możliwości finansowe. Na szczęście zostały jeszcze tańsze Elany. Niestety na stoiskach gdzie wypożyczali narty, nic nie było na sprzedaż, bo wszyscy mieli nowe modele na przyszły sezon. Mimo wszystko to był dobrze spożytkowany wyjazd, wiem na pewno, że przydałaby mi się jakaś slalomka i coś szerszego przynajmniej ok. 80-85 pod butem i będzie gitara. 

Na koniec krótki filmik ☺️

 

 

  • Like 6
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...