Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kwarantanna, samoizolacja - co robisz w tym czasie ?


Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, marcinn napisał:

Ok

Ale musiał bym mieć prysznic to w pierwszej kolejności

W drugiej rower z koszykiem na papiery i teczkę 😁

Plecak jest wygodniejszy koszyka, ma nawet przegrodę na laptopa z usztywnionymi plecami ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Micheł napisał:

Ciekawych rzeczy się dowiaduję :) Sam mieszkam w Jastrzębiu i jakoś nie słyszałem by ktoś do pracy w Czechach dojeżdżał na rowerze :)

Jak tak liczne miasto, wasze fantastyczne ścieżki sa właściwie puste z R-4 na czele, śmigam wasze trasy zbyt często, by mi ktoś wcisnął ze jest inaczej, widocznie w Jastrzebiu tak jest, nie moja sprawa, ja wasze ścieżki lubię bo sa dość interwalowe i dają solidnie w kość, Macie kilka międzynarodowych tras, EuroVelo 4 leci w kierunku Cieszyna, potem aż do Wiednia. Sprawdź co masz pod nosem, warto ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, marcinn napisał:

Ok

Ale musiał bym mieć prysznic to w pierwszej kolejności

W drugiej rower z koszykiem na papiery i teczkę 😁

W wielu krajach dojazd do pracy do 10-15 km samochodem, samotnie, to zwykły obciach ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcinn napisał:

I te 130 kilometrów dziennie to chyba bym się posrał 😁

Choć z pierwszej łapanki nie jestem..

Tak ci sie tylko wydaje, podobnie jak początkujący myślą, ze z 70% Harakiri się nie da zjechać na nartach ;).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MarioJ napisał:

Kurcze, i ja o tym pisałem na forum ? Zaskoczony !

Korekta: laptop w plecak, i całość do sakwy 🙂

Nom, pieałeś o tym na forum ;) w kontekście dyskusji o „przyjemności” jazdy na rowerze po miejscach sciezkach rowerowych :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Piotr_67 napisał:

A mnie dzisiaj wywiało na narty :D20200315_210321.thumb.jpg.86a4ca9b473a8a5c38e90e4f5cfa8684.jpg20200315_210439.thumb.jpg.7a8659fef35eee3538e48cae97cc1994.jpg

Pogoda taka sobie ale warto było ;)

Pozdrawiam wszystkich w tych trudnych czasach.

Cześć

Przede wszystkim dzioby niebezpiecznie rozsunięte. Przy tej prędkości nie ma to znaczenia (oprócz estetyki pozycji) ale przy nawet niewielkim wzroście prędkości grozi upadkiem.

Mam wrażenie, ze pozycja zjazdowa jest zbyt wysoka i przeciążone są tyły nart. Uda i podudzia powinny Tworzyć w pozycji zjazdowej co najmniej kat prosty a podudzia powinny być ustawione bardziej atakująco - rzut kolana powinien trafiać mniej więcej w palce albo nawet przed nimi.

Ręce zbyt cofnięte - to powinno być takie odczucie jakbyś ręce wyciągał nienaturalnie prze siebie.

Jednocześnie pamiętaj, że jazda na płaskiej narcie jest - gdy jedziemy na narcie solidnie taliowanej - niebezpieczne, polecam jazdę w skręcie.

Pozdrowienia

 

  • Like 1
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam wrażenie, ze pozycja zjazdowa jest zbyt wysoka i przeciążone są tyły nart. Uda i podudzia powinny Tworzyć w pozycji zjazdowej co najmniej kat prosty a podudzia powinny być ustawione bardziej atakująco - rzut kolana powinien trafiać mniej więcej w palce albo nawet przed nimi.

To ja jeszcze dodam:

Duuuużo niżej.

Łokcie przed piszczelami.

Tułów ma być w poziomie, klatką masz dotykać kolan.

Głowa prawie na tej wysokości co tyłek.

Narty nie tylko równolegle, ale również płasko. Lewą nartą złapałeś krawędź. Byłaby od razu gleba.

 

Cytat

Jednocześnie pamiętaj, że jazda na płaskiej narcie jest - gdy jedziemy na narcie solidnie taliowanej - niebezpieczne, polecam jazdę w skręcie.

Już któryś raz czytam taki komentarz. Co wy macie za problem z tą płaską nartą?

Można jechać na krechę 100km/h na SL R11m, trochę się telepie, ale nic wielkiego się nie dzieje.

Jedzie się na całkowicie płaskiej narcie, jak ktoś nie umie tego wyczuć to musi wrócić do podstaw.

Każda próba wejścia w skręt, przy tej prędkości skończy się katapultą. No chyba że zrobimy to bardzo delikatnie i będąc mocno na tyłach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Siebie pomijam ale moja żona jeździ do pracy codziennie bez względu na porę roku i pogodę (no... chyba, że po prostu leje jak z cebra). Nie ma dostępu do prysznica - tylko takie pomieszczenie z umywalką gdzie trzyma również rower - a pracuje na dość eksponowanym stanowisku, wymagającym porządnej prezencji i jakoś daje radę - sam nie wiem jak to robi czasami, dlatego piszę, że jak się chce... ;)

Pozdrowienia serdeczne

Dobre perfumy😁, nie woda toaletowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wojgoc napisał:

A jak będzie wyglądało? 
I skąd masz te wiedze?

Prowadzę międzynarodowe interesy i robię wywiad, w Chinach, Włoszech, Hiszpanii ..., Chiny maja już 5 miesiąc z wirusem i nadal, pomimo zahamowania rozprzestrzeniania sie epidemi, pracują tak na pol gwizdka, mam opóźnienia Dostaw sięgające 60 dni, o wlochach nawet nie ma co pisać, oni nie podniosą sie po tym co zrobili bardzo długo, podobnie Hiszpania, która i przed epidemią gospodarczo była, ze tak to ujmę, bez przyszłości.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sariensis napisał:

Z Jastrzębia do Karviná masz 15 km wioskami i 

lasami, 50 km to masz autostradą, a to duża różnica.

Ale ja nie pracuję w Karvinie :) Ani nawet w Ostravie. Mošnov Ci coś mówi? (tam jest ostravskie lotnisko)
Do Karviny na rowerze bym jeździł.


Na ranną zmianę przyszedł facet, jakiś Czech, z gorączką 39 stopni - odesłali go do domu i próbowali ukryć ten fakt (oczywiście wszyscy się dowiedzieli).

Powrót z pracy zajął mi niecałe 7 godzin. Na granicy jest masakra. Na A1 korek na 30 km. My jechaliśmy przez Chałupki, niewiele to pomogło. Firma rozkłada ręce, od jutra, tfu, dzisiaj 100% Polaków czyli jakieś 70-100 osób (łącznie pracuje 500) idzie na L4. Tym samym "zamykamy interes" bo już i tak wielu ludzi nie chodzi do pracy i zwyczajnie nie dadzą rady utrzymać ruchu.

Przed zmianą byłem u dyrekcji porozmawiać, tłumaczyłem, że sytuacja na granicy jest krytyczna. W rozmowie padały frazy "jedźcie przez las" czy  "możecie spać tutaj". Jasne, Czesi mają od nas o wieeele luźniejsze podejście do... wszystkiego, ale w tej sytuacji, nie pozostało nam nic innego niż zwolnienie lekarskie.
Także od dziś dołączam do żony i córki w domowej kwarantannie :)
Dobranoc

Edytowane przez gruchauho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Przede wszystkim dzioby niebezpiecznie rozsunięte. Przy tej prędkości nie ma to znaczenia (oprócz estetyki pozycji) ale przy nawet niewielkim wzroście prędkości grozi upadkiem.

Mam wrażenie, ze pozycja zjazdowa jest zbyt wysoka i przeciążone są tyły nart. Uda i podudzia powinny Tworzyć w pozycji zjazdowej co najmniej kat prosty a podudzia powinny być ustawione bardziej atakująco - rzut kolana powinien trafiać mniej więcej w palce albo nawet przed nimi.

Ręce zbyt cofnięte - to powinno być takie odczucie jakbyś ręce wyciągał nienaturalnie prze siebie.

Jednocześnie pamiętaj, że jazda na płaskiej narcie jest - gdy jedziemy na narcie solidnie taliowanej - niebezpieczne, polecam jazdę w skręcie.

Pozdrowienia

 

No wreszcie się zabrałeś za moją jazdę. Wszystko się zgadza :D . Na swoje usprawiedliwienie mogę tylko powiedzieć, że to całkiem nowe narty więc moje błędy są wynikiem braku adaptacji. No i śnieg jakiś taki........ włochaty? ;)

9 godzin temu, Spiochu napisał:

To ja jeszcze dodam:

Duuuużo niżej.

Łokcie przed piszczelami.

Tułów ma być w poziomie, klatką masz dotykać kolan.

Głowa prawie na tej wysokości co tyłek.

Narty nie tylko równolegle, ale również płasko. Lewą nartą złapałeś krawędź. Byłaby od razu gleba.

 

Jak to klatką kolan??????? A gdzie ja mój bandzioch podzieję :D

Ach wy młodzi .......

 

Pozdrawiam

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...