Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kwarantanna, samoizolacja - co robisz w tym czasie ?


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, gruchauho napisał:

Ale ja nie pracuję w Karvinie :) Ani nawet w Ostravie. Mošnov Ci coś mówi? (tam jest ostravskie lotnisko)
Do Karviny na rowerze bym jeździł.


Na ranną zmianę przyszedł facet, jakiś Czech, z gorączką 39 stopni - odesłali go do domu i próbowali ukryć ten fakt (oczywiście wszyscy się dowiedzieli).

Powrót z pracy zajął mi niecałe 7 godzin. Na granicy jest masakra. Na A1 korek na 30 km. My jechaliśmy przez Chałupki, niewiele to pomogło. Firma rozkłada ręce, od jutra, tfu, dzisiaj 100% Polaków czyli jakieś 70-100 osób (łącznie pracuje 500) idzie na L4. Tym samym "zamykamy interes" bo już i tak wielu ludzi nie chodzi do pracy i zwyczajnie nie dadzą rady utrzymać ruchu.

Przed zmianą byłem u dyrekcji porozmawiać, tłumaczyłem, że sytuacja na granicy jest krytyczna. W rozmowie padały frazy "jedźcie przez las" czy  "możecie spać tutaj". Jasne, Czesi mają od nas o wieeele luźniejsze podejście do... wszystkiego, ale w tej sytuacji, nie pozostało nam nic innego niż zwolnienie lekarskie.
Także od dziś dołączam do żony i córki w domowej kwarantannie :)
Dobranoc

Niestety również z nimi robie interesy, możesz mi wierzyć, że ci z Pragi to już prawdziwe d...i za przeproszeniem, udanego wypoczynku i udanych zakupów świetnych rowerów, moim zdaniem możemy na tym wszystkim bardzo dużo zyskać, widzę wiele pozytywów, teraz możesz zaca zwiedzać wasze fantastyczne ścieżki, zaufaj mi, poznasz niebywale ciekawe zakątki Jastrzębia ;) , o których nie masz nawet pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr_67 napisał:

W ciąży można tak powiedzieć to przed koroną już byłem ;)

Nowych 10 kilogramów to już moje kolana nie zniosą.

A alkohol to tylko do użytku zewnętrznego :D

Do odpowiedzi "D" wolę się nie odnosić, Żona czasem czyta to forum :D

Pozdrawiam

@Piotr_67 MISTRZ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Spiochu napisał:

.....

 

Już któryś raz czytam taki komentarz. Co wy macie za problem z tą płaską nartą?

Można jechać na krechę 100km/h na SL R11m, trochę się telepie, ale nic wielkiego się nie dzieje.

Jedzie się na całkowicie płaskiej narcie, jak ktoś nie umie tego wyczuć to musi wrócić do podstaw.

Każda próba wejścia w skręt, przy tej prędkości skończy się katapultą. No chyba że zrobimy to bardzo delikatnie i będąc mocno na tyłach.

 

Cześć

Swego czasu był tu na forum kolega Jarek, trenujący amatorski zawodnik, narciarz od Ciebie Piotrze - wybacz może to się wydawać niemożliwe ale jednak - lepszy.

Uległ on bardzo poważnemu wypadkowi wracając z treningu SL gdzieś w Austrii właśnie z powodu nie zachowania dostatecznej uwagi w jeździe na wprost na narcie SL. Ja tam wolę uchodzić za leszcza niż mieć ześrubowaną miednicę.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwarantannie przydarzyło mi się również dość niecodzienne zdarzenie, otóż wczoraj trampolina mojego sąsiada, która normalnie znajduje się nad Jacuzzi przy jego basenie, zamieniła się w latawiec i wylądowała przed moim domem ;) , była dość ciężka, ..., czy groźniejsza od wirusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sariensis napisał:

Niestety również z nimi robie interesy, możesz mi wierzyć, że ci z Pragi to już prawdziwe d...i za przeproszeniem, udanego wypoczynku i udanych zakupów świetnych rowerów, moim zdaniem możemy na tym wszystkim bardzo dużo zyskać, widzę wiele pozytywów, teraz możesz zaca zwiedzać wasze fantastyczne ścieżki, zaufaj mi, poznasz niebywale ciekawe zakątki Jastrzębia ;) , o których nie masz nawet pojęcia.

Hej, muszę trochębronić Czechów. Pracuję dużo w Pradze - w 2019 spędziłem w sumie jakieś 2- 2,5 miesiąca w tym mieście. Byłbym daleki od powiedzenia zdania "że Ci z Pragi to prawdziwe d ...". Koledzy z Pragi to mój największy klient (wewnętrz korpo),a paru  znich to juz bliscy koledzy z którymi chodzimy pod Prazsky Metronom na piwo i inne używki i długie rozmowy.

Może masz takie wrażenie i zdanie o nich bo dla nich praca to przecinek w życiu, ale mogę Cię zapewnić, że są wydajniesi od Polaków. Mają to co i ma cały zachód a u nas z tym kiepsko: myślą zanim zaczną robić. 

Czesi nie żyją żeby żyć i pracowaći mieć więcej niż sąsiad. Oni pracują żeby spokojnie żyć a work-life harmony mają najlepsze jakie znam wśród klientów z 4 kontynetów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cześć

Swego czasu był tu na forum kolega Jarek, trenujący amatorski zawodnik, narciarz od Ciebie Piotrze - wybacz może to się wydawać niemożliwe ale jednak - lepszy.

Uległ on bardzo poważnemu wypadkowi wracając z treningu SL gdzieś w Austrii właśnie z powodu nie zachowania dostatecznej uwagi w jeździe na wprost na narcie SL. Ja tam wolę uchodzić za leszcza niż mieć ześrubowaną miednicę.

Pozdrowienia

A ilu znasz zawodników, którzy ulegli kontuzjom podczas jazdy w skręcie?

Nigdzie nie piszę, że nie należy zachować uwagi.

Często zresztą wypadki zdarzają się przez element rozluźnienia, gdy robimy coś łatwego i mało niebezpiecznego.

Świetnym przykładem jest wspinaczka, gdzie wiele wybitnych postaci zginęło w łatwym terenie.

Jazda na płaskiej narcie, to po prostu umiejętność jak każda inna i całkiem często wykorzystywana.

 

Cytat

Jak to klatką kolan??????? A gdzie ja mój bandzioch podzieję :D

Ach wy młodzi .......

Jak dasz szerzej nogi to bandzioch się zmieści ;)

 

Cytat

Przed zmianą byłem u dyrekcji porozmawiać, tłumaczyłem, że sytuacja na granicy jest krytyczna. W rozmowie padały frazy "jedźcie przez las" czy  "możecie spać tutaj". Jasne, Czesi mają od nas o wieeele luźniejsze podejście do... wszystkiego, ale w tej sytuacji, nie pozostało nam nic innego niż zwolnienie lekarskie.

Może dojazd kombinowany?

Dojeżdżacie sami do granicy gdzieś na wioskach.

Przechodzicie, a po drugie stronie odbiera was bus i zawozi do pracy?

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Spiochu napisał:

 

Często zresztą wypadki zdarzają się przez element rozluźnienia, gdy robimy coś łatwego i mało niebezpiecznego.

Świetnym przykładem jest wspinaczka, gdzie wiele wybitnych postaci zginęło w łatwym terenie.

 

Prawda.

np. posrod solistow (free solo)  wypadkow smiertelnych podczas robienia najtrudniejszych (wiec teoretycznie najniebezpieczniejszych przejsc) jest niewiele.

Wielu nie dozywa sedziwego wieku ale wypadki zdazaja sie raczej podczas treningu badz tez w innych okolicznosciach (ale nie przy topowych przejsciach free-solo)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sariensis napisał:

Prowadzę międzynarodowe interesy i robię wywiad, w Chinach, Włoszech, Hiszpanii ..., Chiny maja już 5 miesiąc z wirusem i nadal, pomimo zahamowania rozprzestrzeniania sie epidemi, pracują tak na pol gwizdka, mam opóźnienia Dostaw sięgające 60 dni, o wlochach nawet nie ma co pisać, oni nie podniosą sie po tym co zrobili bardzo długo, podobnie Hiszpania, która i przed epidemią gospodarczo była, ze tak to ujmę, bez przyszłości.

Wypowiedziałeś sie w kwestiach medycznych GB a tłumaczysz kwestiami ekonomicznymi - chyba, ze źle zrozumialem odp @tanova

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wojgoc napisał:

Wypowiedziałeś sie w kwestiach medycznych GB a tłumaczysz kwestiami ekonomicznymi - chyba, ze źle zrozumialem odp @tanova

W tej chwili to sæ naczynia połączone, że się tak wyrażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Na nartach no to powiedzmy daję radę ale na rowerze, jeszcze niecałe dwa lata temu po jakichś 70 czy 80 km nie byłem w stanie utrzymać jej tempa. Teraz już nie ma szans. :)

Pozdrowienia

Mam nadzieje, ze są inne dziedziny życia, w których dajesz radę 😁

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu wątku Kwarantanna ,samoizolacja- co robisz w tym wolnym  czasie...

Siedzenie w domu nie jest znów takie nudne.

Ale wydaje mi się nieprawdopodobne,że w jednej torbie ryżu jest 8976 ziarenek, a w drugiej 8982.

I to tej samej firmy!¬¬

 

pozdrawiam serdecznie:)

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Annaa said:

Wracając do tematu wątku Kwarantanna ,samoizolacja- co robisz w tym wolnym  czasie...

Siedzenie w domu nie jest znów takie nudne.

Ale wydaje mi się nieprawdopodobne,że w jednej torbie ryżu jest 8976 ziarenek, a w drugiej 8982.

I to tej samej firmy!¬¬

 

pozdrawiam serdecznie:)

Musisz powtórzyć, pewnie się pomyliłaś w liczeniu.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Annaa napisał:

 

Ale wydaje mi się nieprawdopodobne,że w jednej torbie ryżu jest 8976 ziarenek, a w drugiej 8982.

I to tej samej firmy!¬¬

 

pozdrawiam serdecznie:)

Musisz wyliczyć mediane  ziarenek ryżu i byc może  znajdziesz odpowiedz na różnice😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Annaa napisał:

Wracając do tematu wątku Kwarantanna ,samoizolacja- co robisz w tym wolnym  czasie...

Siedzenie w domu nie jest znów takie nudne.

Ale wydaje mi się nieprawdopodobne,że w jednej torbie ryżu jest 8976 ziarenek, a w drugiej 8982.

I to tej samej firmy!¬¬

 

pozdrawiam serdecznie:)

Dużo masz jeszcze tych toreb w zgrzewce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...