Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kwarantanna, samoizolacja - co robisz w tym czasie ?


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, tanova napisał:

Czy zdarzyło się komuś z Was otrzymać ostatnio SMS-sa od operatora z informacją, że przekroczył granicę i powinien poddać się z domownikami kwarantannie, pomimo iż granicy wcale nie przekroczył? Sytuacja miała miejsce po przejechaniu normalną drogą publiczną, cały czas po polskiej stronie, niedaleko granicy. W pasie przygranicznym czasem zdarza się, że telefon łapie sygnał zagranicznego operatora.

- SMS otrzymują wszyscy, którzy znaleźli się w zasięgu przemienników za granicą. Ponieważ gmina leży w strefie przygranicznej operator otrzymuje taką informację, a co się z tym wiąże wysyła prewencyjnie SMS do użytkowników tych komórek. Otrzymanie powyższego SMS-a nie powoduje, jeśli osoba nie przekraczała granicy RP, automatycznego wpisania jej do systemu osób, które z mocy ustawy kierowane są do odbycia kwarantanny. Do systemu od 1 kwietnia 2020 r. wpisywane są wyłącznie osoby, które fizycznie przekraczają granice państwa. Czynności wpisywania wykonuje Straż Graniczna przy przekraczaniu granicy.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tanova napisał:

Czy zdarzyło się komuś z Was otrzymać ostatnio SMS-sa od operatora z informacją, że przekroczył granicę i powinien poddać się z domownikami kwarantannie, pomimo iż granicy wcale nie przekroczył? Sytuacja miała miejsce po przejechaniu normalną drogą publiczną, cały czas po polskiej stronie, niedaleko granicy. W pasie przygranicznym czasem zdarza się, że telefon łapie sygnał zagranicznego operatora.

Faktycznie nie ma tu nic śmiesznego, takie SMS-y dla mieszkańca strefy przygranicznej mogą być stresujące

Można wybrać operatora ręcznie lub wyłączyć czasowo roaming 

jak-wlaczyc-roaming-internet-e1532638990

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Cześć

Odkurzam temat.

Jakby ktoś był zainteresowany jak działa system w wypadku choroby i zarażenia, co robić, czego nie robić itd. to jestem na świeżo. Na tu, priv lub jak ktoś woli telefonicznie.

(Żadnych komentarzy, odnośników, polityki i innych głupot - tylko fakty, które mogą komuś pomóc, ułatwić, itd.)

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Odkurzam temat.

Jakby ktoś był zainteresowany jak działa system w wypadku choroby i zarażenia, co robić, czego nie robić itd. to jestem na świeżo. Na tu, priv lub jak ktoś woli telefonicznie.

(Żadnych komentarzy, odnośników, polityki i innych głupot - tylko fakty, które mogą komuś pomóc, ułatwić, itd.)

Pozdrowienia

To życzę Tobie i bliskim jak najszybszego powrotu do zdrowia i oby bez powikłań...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marionen napisał:

To życzę Tobie i bliskim jak najszybszego powrotu do zdrowia i oby bez powikłań...

Cześć

Sytuacja zaczyna się nieco gmatwać bo:

- wszyscy mieliśmy jakieś tam objawy z czego ja od trzech dnie nie mam węchu

- wszyscy ścisły mieliśmy kontakt z osobami, które zrobiły testy z wynikiem pozytywnym i miały objawy

- Kacper właśnie jako pierwszy otrzymał wynik testu (oficjalny test NFZ) - negatywny

- Rybelek właśnie w tym momencie stracił węch. :) Teraz lata z octem i bada czy na pewno.

I bądź tu mądry... :)

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Sytuacja zaczyna się nieco gmatwać bo:

- wszyscy mieliśmy jakieś tam objawy z czego ja od trzech dnie nie mam węchu

- wszyscy ścisły mieliśmy kontakt z osobami, które zrobiły testy z wynikiem pozytywnym i miały objawy

- Kacper właśnie jako pierwszy otrzymał wynik testu (oficjalny test NFZ) - negatywny

- Rybelek właśnie w tym momencie stracił węch. :) Teraz lata z octem i bada czy na pewno.

I bądź tu mądry... :)

Pozdrowienia

Koniecznie badajcie Sobie saturację za pomocą pulsoksymetru. Trzymajcie się mocno...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, marionen napisał:

Koniecznie badajcie Sobie saturację za pomocą pulsoksymetru. Trzymajcie się mocno...

Cześć

Nie wiem co to jest za aparat ale z pewnością go nie mam. Czuję się bardzo dobrze. Gdyby nie info od znajomych i utrata węchu nigdy by mi nawet przez myśl nie przeszło, że jestem na coś chory. Wiesz takie delikatne objawy, na które normalnie w ogóle nie zwraca się uwagi.

Pozdrowienia i nie dziękuję coby nie zapeszyć

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mitek napisał:

Cześć

Nie wiem co to jest za aparat ale z pewnością go nie mam. Czuję się bardzo dobrze. Gdyby nie info od znajomych i utrata węchu nigdy by mi nawet przez myśl nie przeszło, że jestem na coś chory. Wiesz takie delikatne objawy, na które normalnie w ogóle nie zwraca się uwagi.

Pozdrowienia i nie dziękuję coby nie zapeszyć

Cześć Mitku! 

Jeśli ktokolwiek z Was będzie miał wynik pozytywny, możecie zarejestrować się w Domowej Opiece Medycznej https://www.gov.pl/web/domowaopiekamedyczna/o-projekcie . Wtedy otrzymacie pulsoksymetr (chyba, że ktoś z wynikiem pozytywnym ma pow. 55 lat - wtedy automatycznie będzie on wysłany). Gdyby były jakieś problemy, nie otrzymałbyś go mimo wyniku pozytywnego, to daj znać- postaram się go załatwić. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, leitner napisał:

Cześć Mitku! 

Jeśli ktokolwiek z Was będzie miał wynik pozytywny, możecie zarejestrować się w Domowej Opiece Medycznej https://www.gov.pl/web/domowaopiekamedyczna/o-projekcie . Wtedy otrzymacie pulsoksymetr (chyba, że ktoś z wynikiem pozytywnym ma pow. 55 lat - wtedy automatycznie będzie on wysłany). Gdyby były jakieś problemy, nie otrzymałbyś go mimo wyniku pozytywnego, to daj znać- postaram się go załatwić. 

Cześć

Dzięki Serdeczne Marcinie. Na razie sytuacja wygląda na wysoce opanowaną to już wydaje się, że (mniej więcej) minimum 7-8 dzień od ewentualnego zakażenia i 5-6 od wystąpienia pierwszych objawów. W razie czego też mamy nadzór medyczny. Poza tym wiesz - jeżeli można lepiej nie zawracać głowy, nie obkładać się sprzętem bo z pewnością są tacy, którym może być bardziej potrzebny.

Jedno jest pewne: w takich sytuacjach selekcja ludzi jest natychmiastowa. Część osób jak tylko padła sugestia, że mogą być niebezpieczne dla innych zamknęła się w domach sztywno i obowiązkowo podchodząc do zasad kwarantanny a część ma to serdecznie w dupie patrząc tylko na koniec własnego nosa.

Pozdrowienia

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Dzięki Serdeczne Marcinie. Na razie sytuacja wygląda na wysoce opanowaną to już wydaje się, że (mniej więcej) minimum 7-8 dzień od ewentualnego zakażenia i 5-6 od wystąpienia pierwszych objawów. W razie czego też mamy nadzór medyczny. Poza tym wiesz - jeżeli można lepiej nie zawracać głowy, nie obkładać się sprzętem bo z pewnością są tacy, którym może być bardziej potrzebny.

Jedno jest pewne: w takich sytuacjach selekcja ludzi jest natychmiastowa. Część osób jak tylko padła sugestia, że mogą być niebezpieczne dla innych zamknęła się w domach sztywno i obowiązkowo podchodząc do zasad kwarantanny a część ma to serdecznie w dupie patrząc tylko na koniec własnego nosa.

Pozdrowienia

Pulsoksymetr to malutkie pudełeczko do którego wsadzasz palec, bada poziom natlenowania krwii. Były dostepne w Biedronkach, Lidlach czy Aldikach. Bez problemu też w aptekach, ceny często poniżej 100 zł.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Odkurzam temat.

Jakby ktoś był zainteresowany jak działa system w wypadku choroby i zarażenia, co robić, czego nie robić itd. to jestem na świeżo. Na tu, priv lub jak ktoś woli telefonicznie.

(Żadnych komentarzy, odnośników, polityki i innych głupot - tylko fakty, które mogą komuś pomóc, ułatwić, itd.)

Pozdrowienia

Szybkiego powrotu do zdrowia Życzę. Jakbyście potrzebowali jakiejś pomocy (leki z apteki, zakupy itp.) pisz na priv. 

p.s.

Ja walczyłem ostatnio z systemem, jak zmusić przychodnię by szczepienie mojego teścia odbyło się w domu (jest osobą leżącą). 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Spoko Krzychu. Znajomych i przyjaciół Ci u nas tylu, że muszę kefiry po jednym wydzielać jak ze sklepu niosą. :)
Bardzo dzięki za deklarację serdeczną. Wszystko u nas OK, poza tym, że Ewka co chwila wącha Cify i inne Domestosy oraz ocet bo nie wierzy. :)

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Cosworth240 napisał:

@Mitek - szybkiego powrotu do zdrowia dla Ciebie i bliskich. 

Cześć

Jesteś Bogiem! Właśnie dostałem wynik testu - negatywny. Czyli życzenia spełnione 10 minut.

Czy ktoś jest mi w stanie to wytłumaczyć? Czy bezwładność testów jest aż taka?

Pozdrowienia

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Jesteś Bogiem! Właśnie dostałem wynik testu - negatywny. Czyli życzenia spełnione 10 minut.

Czy ktoś jest mi w stanie to wytłumaczyć? Czy bezwładność testów jest aż taka?

Pozdrowienia

Testy maja to do siebie, ze są tylko testami. Siostra z mężem chorują na covid, córka ma codziennie test paskowy i pojawia się tylko sporadycznie blada druga kreska.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Chertan napisał:

Po pierwsze testy nie są w 100% czułe, a po drugie w pewnym momencie organizm eliminuje wirusa, w różnym czasie u różnych osób. Fajnie że wychodzicie z choroby. U mnie córa na izolacji a syn na kwarantannie. 

Cześć

A ja wiem czy my wychodzimy.... Na razie to zaczynamy wychodzić  siebie. :)

Pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Spoko Krzychu. Znajomych i przyjaciół Ci u nas tylu, że muszę kefiry po jednym wydzielać jak ze sklepu niosą. :)
Bardzo dzięki za deklarację serdeczną. Wszystko u nas OK, poza tym, że Ewka co chwila wącha Cify i inne Domestosy oraz ocet bo nie wierzy. :)

Pozdrowienia

Kawę niech wącha, kawę 🙂 A tak przy okazji  https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi9tf7dxtPvAhWnAxAIHTagCwEQFjAAegQIEBAD&url=https%3A%2F%2Fapteline.pl%2Fartykuly%2Fobjawy-grypy&usg=AOvVaw1voRArz9dBWmChx-uW64JN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...