Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy jest sens, planować już dziś sezon 20/21 ?


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Cosworth240 napisał:

Władze sanitarne maja do tego juz jasna podstawę prawna. 

To że policja wystawia mandat to skrót myślowy i chyba każdy wie o co chodzi. Poza tym to też nie do końca tak jest, znam przypadki że policja dawała ludziom na targu mandaty 500 zł i oni je przyjmowali! To proszę podaj tą podstawę prawną na podstawie której sanepid może nałożyć karę. Jak do tej pory nawet sądy jej nie znają więc jest to bardzo interesujące.

 

4 minuty temu, Spiochu napisał:

W korpo Cię od razu zwolnią jak nie nosisz.

Poza tymi maskami, robota nie jest zła, więc nie chce mi się szukać kolejnej.

 

Rozumie, w takiej sytuacji to tylko zaświadczenie od lekarza pomoże.

To co się dzieje to totalne szaleństwo ale da się z tym walczyć.

 

  • Like 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, waldek~ napisał:

w takiej sytuacji to tylko zaświadczenie od lekarza pomoże.

To co się dzieje to totalne szaleństwo ale da się z tym walczyć.

 

Nie zawsze pomoże. Pracodawca może na podstawie kodeksu pracy nałożyć obowiązek noszenia środków ochronnych w trakcie wykonywanej pracy. I tutaj podstawą prawną jest kodeks pracy a nie rozporządzenie PRM które faktycznie nie ma podstawy prawnej. 

U mnie cała praca jest obecnie zaliczona jako praca w warunkach szkodliwych, w których przysługuje niewielki dodatek pieniężny. W zamian pracodawca wymaga stosowanie masek. 

Także tutaj jest podstawa prawna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, waldek~ napisał:

To że policja wystawia mandat to skrót myślowy i chyba każdy wie o co chodzi. Poza tym to też nie do końca tak jest, znam przypadki że policja dawała ludziom na targu mandaty 500 zł i oni je przyjmowali! To proszę podaj tą podstawę prawną na podstawie której sanepid może nałożyć karę. Jak do tej pory nawet sądy jej nie znają więc jest to bardzo interesujące.

 

To nie był skrót myślowy, bo policja robiła to na początku mandatami powołując sie na bodaj art. 54 kodeksu wykroczeń. Tę praktykę zakwestionowały sądy. Sanepid - art48a ustawy o chorobach zakaźnych. A interesujące to dla mnie najbardziej jest to, ze w czasie, w którym kolejny dzień przynosi kolejny rekord zachorowań, karetki krążą po mieście, bo nie wiedza gdzie maja zostawiać chorych, Ty uważasz akurat tę kwestię za najbardziej interesującą... Policja i Sanepid maja naprawdę huk roboty. Można im pomoc po prostu nie dodając im niepotrzebnej roboty.
 

  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Gerald napisał:

Nie zawsze pomoże. Pracodawca może na podstawie kodeksu pracy nałożyć obowiązek noszenia środków ochronnych w trakcie wykonywanej pracy. I tutaj podstawą prawną jest kodeks pracy a nie rozporządzenie PRM które faktycznie nie ma podstawy prawnej. 

U mnie cała praca jest obecnie zaliczona jako praca w warunkach szkodliwych, w których przysługuje niewielki dodatek pieniężny. W zamian pracodawca wymaga stosowanie masek. 

Także tutaj jest podstawa prawna. 

Jeśli chodzi o pracę to faktycznie ciężka sprawa. Tak jak pisałem, tylko zaświadczenie od lekarza tutaj pomoże.

20 minut temu, Cosworth240 napisał:

To nie był skrót myślowy, bo policja robiła to na początku mandatami powołując sie na bodaj art. 54 kodeksu wykroczeń. Tę praktykę zakwestionowały sądy. Sanepid - art48a ustawy o chorobach zakaźnych. A interesujące to dla mnie najbardziej jest to, ze w czasie, w którym kolejny dzień przynosi kolejny rekord zachorowań, karetki krążą po mieście, bo nie wiedza gdzie maja zostawiać chorych, Ty uważasz akurat tę kwestię za najbardziej interesującą... Policja i Sanepid maja naprawdę huk roboty. Można im pomoc po prostu nie dodając im niepotrzebnej roboty.
 

No wlasnie to jest problem nie rozumienia prawa

 

Art. 48a. - [Kary pieniężne za niestosowanie się ustanowionych w stanie zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii nakazów, zakazów lub ograniczeń oraz za niewykonanie decyzji o skierowaniu do pracy przy zwalczaniu epidemii] - Zapobieganie oraz zwalczanie zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi...

Co tam pisze, możesz dostać karę gdyby były takie prawne ograniczenia i byś się do nich nie stosował. Ale takich prawnych ograniczeń nie ma więc sanepid dając karę łamie prawo.

Cosworth Ty naprawdę w to wierzysz co piszesz o tych karetkach itd... Pytam całkiem poważnie. Pierwsze ustalenia komisji śledczej w Niemczech są szokujące.

Bardzo proszę o kulturalną dyskusje żeby nie zrobił się śmietnik.

 

 

 

  • Like 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cosworth240 napisał:

Władze sanitarne maja do tego juz jasna podstawę prawna. 

Nie mają, do czego zresztą przyznał się gdyński sanepid. Polecam artykuł: https://bezprawnik.pl/kara-administracyjna-za-brak-maseczki/, w którym przeczytamy m.in.:

Cytat

Gdyński sanepid w odpowiedzi na zadane pytania wyjaśnia – w wybitnie urzędniczy sposób – że faktycznie mamy stan epidemii, a rozporządzenie Rady Ministrów urzeczywistnia obowiązek zakrywania ust i nosa. W treści wiadomości wskazuje jednak, że

nakaz noszenia maseczek nie stanowi nakazu, którego naruszenie jest sankcjonowane karami wymienionymi w art. 48a ust. 1. [ustawy o zwalczaniu chorób zakaźnych – red.]

Rzeczony art. 48a ust. 1 reguluje kary administracyjne. Zgodnie z art. 48a ust. 1 pkt 4

Kto w stanie zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii nie stosuje się do ustanowionych […] nakazów, zakazów lub ograniczeń, o których mowa w […] art. 46b pkt 4, podlega karze pieniężnej w wysokości od 5000 zł do 10 000 zł.

Art. 46b pkt 4 z kolei określa, że w epidemicznym rozporządzeniu można ustanowić:

obowiązek poddania się […] stosowaniu innych środków profilaktycznych […] przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie

Od dawna na łamach Bezprawnika wskazuję, że – co potwierdza stanowisko RPO – uznanie, iż każdy Polak jest podejrzany o zachorowanie to istotne nadużycie. Nakaz zakrywania ust i nosa jest wobec tego niezgodny z prawem.

Notabene przyznanie kary administracyjnej, to również nie jest koniec świata, bo zawsze jest ścieżka odwoławcza przed sądami administracyjnymi.

Niestety, ale rząd sam doprowadził do sytuacji, w której ludzie kombinują jak tu obejść kretyńskie przepisy, ponieważ:

  • Jego członkowie sami publicznie wielokrotnie je łamali
  • Rozporządzenia pisane są na kolanie, zawierają idiotyzmy, mnóstwo nieścisłości i pola do interpretacji
  • Wiele zakazów/nakazów z rozporządzeń jest zwyczajnie nielogicznych i społeczeństwo nie jest na tyle głupie, żeby tego nie zauważyć
  • Prawo uchwalane jest w postaci rozporządzeń o wątpliwych podstawach prawnych, zamiast ustaw

Rząd miał notabene ponad 3 miesiące od "końca" pierwszej fali, żeby uchwalić dobre prawo na drugą falę epidemii, ale wolał zajmować się wyborami, rekonstrukcją, LGBT i zwierzętami futerkowymi...

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pawelb91 napisał:

Znowu zostanie niestety zamknięty, a informację przedsezonowe (i w trakcie sezonu) gdzie co i jak są potrzebne...

Masz racje. Kończę temat. Nieprzekonanych i tak nie przekonam. Niektórzy widocznie musza sami trafić do szpitala żeby sie przekonać. Nie życzę tego nikomu. Zdrowia życzę wszystkim forumowiczom i mam nadzieje, ze będziemy mieli szanse na bezpieczne szusy jeszcze w tym sezonie. Tym bardziej, ze właśnie kupiłem nowe narty 😷😷😷

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Plywak napisał:

Moderatorzy na wczasach, to wpadł Walduś i sieje rozpierduchę. Ban mu się skończył?

To ja miałem bana? 🤔🤔

Żebym dostał bana to najpierw każdy który mnie obrażał musiałby dostać!

A to nie jest dyskusja nie na temat ponieważ to co wam przekazują media, te ograniczenia, kary, to nie zawsze jest prawdą, lub są to martwe przepisy. Bawaria właśnie przegrała dwa procesy w sądzie w sprawie ograniczeń ale o tym już media tak chętnie nie piszą. Moich dwóch kolegów wróciło z Austrii z obszarów ryzyka i wedlug przepisów powinni być na kwarantannie i zrobić testy, ale tego nie zrobili. 

  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tanova napisał:

Kwarantanna to zamknięcie gminy - nie można do niej wjechać ani wyjechać.

Gdyby mnie tak zamknięto gdzieś w górach to bym się nie obraził. Wymusiłbym niższą cenę za kwaterę, powiedzmy 250 ojro za miesiąc bo "Gospodarzu, ja nie mogę nawet wrócić do domu! 😭"

Jakieś info gdzie planują niedługo zamykać?

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ziemowit napisał:

Gdyby mnie tak zamknięto gdzieś w górach to bym się nie obraził. Wymusiłbym niższą cenę za kwaterę bo "Gospodarzu, ja nie mogę nawet wrócić do domu! 😭"

Jakieś info gdzie planują niedługo zamykać?

Boję się, że się sprawdzi to co już pisałem ze sezon narciarski będzie, ale tylko na swoim podwórku, bo pozamykają granice. Narazie to wróżenie z fusów, ale w Niemieckich mediach to już psychoza. Merkel apelowała żeby ludzie nie wychodzili z domów. Istny dom wariatów. Poczekajcie aż sezon grypowy rozkręci się na dobre, będzie się działo.

  • Like 2
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cosworth240 napisał:

A interesujące to dla mnie najbardziej jest to, ze w czasie, w którym kolejny dzień przynosi kolejny rekord zachorowań, karetki krążą po mieście, bo nie wiedza gdzie maja zostawiać chorych, Ty uważasz akurat tę kwestię za najbardziej interesującą... Policja i Sanepid maja naprawdę huk roboty. Można im pomoc po prostu nie dodając im niepotrzebnej roboty.
 

Dla mnie najbardziej interesujące jest to jak to nikt bo tak można to nazwać nie dąży do wyjaśnienia kto jest za to wszystko odpowiedzialny. Nagle znikły CIA, GRU czy inne nawet nasze "slużby" i cisza. Wszystko jest pięknie i cacy. Czy ktoś sobie wyobraża, że ten konkretny wirus pustoszy fizycznie, ekonomicznie dajmy na to tylko Amerykę Południową i absolutnie nikt nie docieka od czego to się zaczęło. Albo jakiś wirus x demoluje sytuację w choć 1 stanie USA. 

@Ziemowitponoć prawie cała Azja funkcjonuje już normalnie. Japonia, Australia czy Nowa Zelandia. Teraz czytam, że Słowacy chcą w dwa tyg wszystkich u siebie przebadać. Nie wszędzie jest dom wariatów tylko tam gdzie rządy sprawują debile. I chyba to jest najbardziej smutne.  

Temat co chwila wypływa bo dotyka każdego w większym lub mniejszym stopniu. A trzeba było gdzieś na samym dole czeluści tego forum dać opcje na wypowiedzi i to nawet te najbardziej głupie. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Author napisał:

 

@Ziemowitponoć prawie cała Azja funkcjonuje już normalnie. Japonia, Australia 

Oj, w Melbourn nie jest normalnie.

57 minut temu, Ziemowit napisał:

Pomijając dyskusje o samym wirusie, którego nie kwestionuję, to mam poczucie, że cały świat jest teraz wielkim domem wariatów, nie ma dokąd uciekać.

Atlantyda. 🙂 

3 godziny temu, Cosworth240 napisał:

Policja i Sanepid maja naprawdę huk roboty. Można im pomoc po prostu nie dodając im niepotrzebnej roboty.

Musimy zaufać w 100% politykom, a nie sprzeciwiać się czemukolwiek. Wtedy wszystkie niżej postawione organy nie będą miały niepotrzebnej roboty. Podam przykład. Jak dowiedziałem się że zamykają baseny - pomyślałem - politycy na pewno mają rację. Chwilowy gniew przerodził się w miłość do partii, bo wiem że chcą dla mnie jak najlepiej 🙂

 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ziemowit napisał:

Pomijając dyskusje o samym wirusie, którego nie kwestionuję, to mam poczucie, że cały świat jest teraz wielkim domem wariatów, nie ma dokąd uciekać.

Ja też go nie kwestionuje, wirusy zawsze były, są i będą, od początku pisze że to z grypy robi się kilera zabójce. Ten wirus miał zabić pół świata i co? Ludzie widzą co jest na drugiej półkuli a nie dostrzegają tego co dzieje się wokół nich. Drosten zrobił ten test na postawie informacji z internetu! Nikt nie wyizolował wirusa. Pewnie ustawił go tak czuło że wykryje wszystko. Mało tego, ten sam facet parę lat wcześniej gdy była jakaś epidemia w Emiratach i robili tam testy pcr to powiedział że ten test absolutnie nie nadaje się do testowania wirusów, mają skończyć testować i zniknie epidemia! Dokładnie Ci sami ludzie którzy próbowali rozkręcić świńską grypę stają za koronowirusem! Nauczyli się na błędach i słowo grypa zostało zastąpione słowem COVID-19. Dużo ciekawych rzeczy ustaliła komisja śledcza. Z ograniczeniami to trzeba jeszcze miesiąc poczekać.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat COVID-19 zostawmy ludziom którzy mają wykształcenie w tym zakresie, są kompetentni i mają jakikolwiek mandat społeczno-naukowy by się w tych kwestiach wypowiadać, czyli zakaźnikom, internistom, pulmonologom, immunologom, epidemiologom, mikrobiologom czy specjalistom zdrowia publicznego.

A tutaj rozmawiajmy o nartach i o obostrzeniach w konkretnych ośrodkach/regionach. 

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...