Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wiosna, wiosna ..... stoi jak sosna!


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Ziemowit napisał:

Mamy 8 Maja. Można powiedzieć, że przedwiośnie w polskich górach na wys. 500-1000m n.p.m z całodobowymi temperaturami permanentnie poniżej 10°C dobiega końca i od jutra zaczyna się w górach wiosna z temperaturą maksymalną od 9-10°C na plusie do nawet 18-20°C w najcieplejsze dni. Zapewne wegetacja w ciągu tygodnia wystrzeli. Czas na wędrówki i rower.

Bardzo długo kazała na siebie czekać. :)

Ewidentne zamieszkuję obszar poniżej 500 m n.p.m. I permanentnie temperatury są takie same jak na terenach wyżej położonych. I gdyby nie to

image.thumb.jpeg.17485672ddcc3dea692e8888333d60ef.jpeg

- miałabym problem z określeniem pory roku ;) 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ziemowit napisał:

Dotyczy, tylko jak pisałem niższych partii, jak na zdjęciu. :)

 

P_20210508_150041.jpg

P_20210508_150026.jpg

Powyżej 1000m to chyba do końca Maja będzie śnieg.

Dla Ciebie Karkonosze to doliny, a dla mnie szczyty. Np. takie...

PSX_20210508_164351.thumb.jpg.aea644440019933e60d1d39da8bb9fd8.jpg

Każdy ma taką wiosnę na jaką zasługuje. Mówisz, że do końca maja🤔🤔🤔?

Pozdrawiam ze słonecznych białych szczytów!!!!!

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, marionen napisał:

Dla Ciebie Karkonosze to doliny, a dla mnie szczyty.

Dalekie uproszczenie. Karkonosze obszedłem w życiu wiele razy, a po 6 miesiącach śnieżnej zimy niekoniecznie mi się śniegu chce. :) 

No, może do połowy Czerwca będzie śnieg. :D 

Jestem powyżej 1000m w okolicach Wołowej i jest jeszcze sporo śniegu, ale nie aż tyle co na twoim pięknym zdjęciu.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marionen napisał:

Dla Ciebie Karkonosze to doliny, a dla mnie szczyty. Np. takie...

PSX_20210508_164351.thumb.jpg.aea644440019933e60d1d39da8bb9fd8.jpg

Każdy ma taką wiosnę na jaką zasługuje. Mówisz, że do końca maja🤔🤔🤔?

Pozdrawiam ze słonecznych białych szczytów!!!!!

Phi! - takich zdjęć na pęczki ;)

image.jpeg.075c9b6b38debb2c744b360c658caf19.jpeg

Pozdrowienia przyjęte, zacnych zabaw!

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gerald napisał:

Kto publicznie nawołuje, popularyzuje i nadaje rozgłos aurze bezśnieżnej, niegodzien jest pisać na tym forum.

...i podlega karze 10 lat jeżdżenia na nartach tylko w Szczyrku i tylko w niedziele - po 5 latach istnieje możliwość złagodzenia kary na Białkę ...ale tez w niedziele 😜

  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbierając na moment (ale tylko na chwilę) od tematu palenia na stosie heretyków piszących o aurze bezśnierznej w Maju, czy to coś, czego jeszcze nie stosowałem:

i-teva-sudocrem-expert-krem-barierowy-40

pomaga na otarcia i odparzenia skróry stóp w bucie? Bo nie mogę robić pieszo więcej niż 15km po górach gdyż na dłuższych trasach potrafią się trochę zmasakrować.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ziemowit napisał:

Odbierając na moment (ale tylko na chwilę) od tematu palenia na stosie heretyków piszących o aurze bezśnierznej w Maju, czy to coś, czego jeszcze nie stosowałem:

i-teva-sudocrem-expert-krem-barierowy-40

pomaga na otarcia i odparzenia skróry stóp w bucie? Bo nie mogę robić pieszo więcej niż 15km po górach gdyż na dłuższych trasach potrafią się trochę zmasakrować.

Kiedyś, dawno temu, używałam jej do smarowania pup moim dzieciom przy odparzeniu, natomiast jak się one mają (pupy) do Twych stóp... Przy wszelakich ała na stopach stosuję, z powodzeniem, plastry compeed. Dają radę na dzienne trzydziestki :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ziemowit napisał:

@.Beata. 30km pieszo dziennie robisz po górach? 

To bite 10-12 godzin solidnego marszu.

Tak jakoś wychodzi :) Zależy gdzie jestem, w śląskim np - 3 dni i 94 km, z plastrami (polecam). Żywiecki - 5 dni i 120 pękło. Nie jest to wyczyn, i tak jestem najsłabszym ogniwem w ekipie.  Po drodze przerwa na pifka, kabanosik, widoczek....schodzę na prysznic i spanko. Po to jadę w góry😁

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do palety wiosennych warzyw, nie zapomnijcie o pokrzywie. Można ją nazbierać wracając z nart... 

Posiekać, i zrobić pizzę z serem i pokrzywą. Smakuje niesamowicie. Najlepsza jest ta młoda, wiosenna.

W tle jasnota purpurowa, której liście można podjadać w sałatkach, a kwiaty użyć do dekoracji (dawno temu popularne w Polsce).

IMG_20210422_212302459.jpg

IMG_20210422_223849138.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, .Beata. napisał:

Tak jakoś wychodzi :) Zależy gdzie jestem, w śląskim np - 3 dni i 94 km, z plastrami (polecam). Żywiecki - 5 dni i 120 pękło. Nie jest to wyczyn, i tak jestem najsłabszym ogniwem w ekipie.  Po drodze przerwa na pifka, kabanosik, widoczek....schodzę na prysznic i spanko. Po to jadę w góry😁

To mocną masz ekipę. 30km to jest np. Szklarska Poręba - Szrenica - Wielki Szyszak - Smogornia - Śnieżka - Czarna Kopa - Skalny Stół - Czoło - Przełęcz Okraj. Czyli prawie całe pasmo Karkonoszy po polskiej stronie za jednym zamachem.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Ziemowit napisał:

To mocną masz ekipę. 30km to jest np. Szklarska Poręba - Szrenica - Wielki Szyszak - Smogornia - Śnieżka - Czarna Kopa - Skalny Stół - Czoło - Przełęcz Okraj. Czyli całe pasmo polskich Karkonoszy za jednym zamachem.

Masz praktycznie jedno 5 km podejście,ewentualnie drugie na Śnieżkę, 400 m przewyższenia na 20 km to właściwie płasko, potem lecisz w dół. Dlatego nie przepadam za Karkonoszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, .Beata. napisał:

Masz praktycznie jedno 5 km podejście,ewentualnie drugie na Śnieżkę, 400 m przewyższenia na 20 km to właściwie płasko, potem lecisz w dół. Dlatego nie przepadam za Karkonoszami.

Więcej tych podejść, choć wymieniłaś te najdłuższe. W sumie na pewno powyżej 1km. W wersji z dodatkowymi zjazdami jeszcze więcej o tu np http://skitury.info.pl/karkonosze-w-jeden-dzien-2015/ 1.8km. I to z wysokich Jakuszyc, nie ze Szklarskiej, z której już jest 700m na Szrenicę np https://zbierajsie.pl/hala-szrenicka-szrenica/

Edytowane przez sstar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sstar napisał:

Więcej tych podejść, choć wymieniłaś te najdłuższe. W sumie na pewno powyżej 1km. W wersji z dodatkowymi zjazdami jeszcze więcej o tu np http://skitury.info.pl/karkonosze-w-jeden-dzien-2015/ 1.8km.

Oj tam, to takie podejścia mini mini. Nie zliczam ich. Jeśli na 4 km mam 500 m w górę - to to jest dla mnie podejście...Zresztą nie zwracam zbytnio na to uwagi. Ważne, że tam jestem :) 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, .Beata. napisał:

Kiedyś, dawno temu, używałam jej do smarowania pup moim dzieciom przy odparzeniu, natomiast jak się one mają (pupy) do Twych stóp... Przy wszelakich ała na stopach stosuję, z powodzeniem, plastry compeed. Dają radę na dzienne trzydziestki :) 

Te plastry są dobre w sytuacjach już "zaognionych" gdy mamy ranę. Mają też poważne wady - potrafią się rolować lub przesuwać (powoli przez długi marsz) bo mają dużą grubość. Drugą wadą jest cena. Zdecydowanie lepsza jest profilaktyka. Reagujemy gdy mamy podejrzenie, że coś może się zdarzyć lub wiemy, że obtarcie pojawi się w określonym miejscu.

Naklejamy tam wtedy plaster do tapingu. Jest relatywnie tani (20 zł rolka 5 m x 5cm) można go dowolnie ciąć. Jest elastyczny i pięknie się trzyma. Można go gładko nakleić nawet na skomplikowane kształtem powierzchnie. Jest gruby i śliski (sportowe) i wymyślony do długotrwałego noszenia. Można się w nim kąpać. Choć ja zawsze po marszu go ściągam i rano naklejam nowy. Kleję go na wielodniowych wyjazdach w miejscach gdzie czasem pojawiają mi się obtarcia. 

Od czasów gdy "wymyśliłem" te plastry zapomniałem o obtarciach i plastrach żelowych.

 

Pozdro

Wiesiek 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wujot napisał:

Te plastry są dobre w sytuacjach już "zaognionych" gdy mamy ranę. Mają też poważne wady - potrafią się rolować lub przesuwać (powoli przez długi marsz) bo mają dużą grubość. Drugą wadą jest cena. Zdecydowanie lepsza jest profilaktyka. Reagujemy gdy mamy podejrzenie, że coś może się zdarzyć lub wiemy, że obtarcie pojawi się w określonym miejscu.

Naklejamy tam wtedy plaster do tapingu. Jest relatywnie tani (20 zł rolka 5 m x 5cm) można go dowolnie ciąć. Jest elastyczny i pięknie się trzyma. Można go gładko nakleić nawet na skomplikowane kształtem powierzchnie. Jest gruby i śliski (sportowe) i wymyślony do długotrwałego noszenia. Można się w nim kąpać. Choć ja zawsze po marszu go ściągam i rano naklejam nowy. Kleję go na wielodniowych wyjazdach w miejscach gdzie czasem pojawiają mi się obtarcia. 

Od czasów gdy "wymyśliłem" te plastry zapomniałem o obtarciach i plastrach żelowych.

 

Pozdro

Wiesiek 

😮 nie miałam pojęcia, że tak też można! używam ich tylko na moje zdezelowane łąkotki, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2021 o 06:52, Lexi napisał:

...i podlega karze 10 lat jeżdżenia na nartach tylko w Szczyrku i tylko w niedziele - po 5 latach istnieje możliwość złagodzenia kary na Białkę ...ale tez w niedziele 😜

I to nie wcześniej niż o 10.00

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wujot napisał:

Te plastry są dobre w sytuacjach już "zaognionych" gdy mamy ranę. Mają też poważne wady - potrafią się rolować lub przesuwać (powoli przez długi marsz) bo mają dużą grubość. Drugą wadą jest cena. Zdecydowanie lepsza jest profilaktyka. Reagujemy gdy mamy podejrzenie, że coś może się zdarzyć lub wiemy, że obtarcie pojawi się w określonym miejscu.

Naklejamy tam wtedy plaster do tapingu. Jest relatywnie tani (20 zł rolka 5 m x 5cm) można go dowolnie ciąć. Jest elastyczny i pięknie się trzyma. Można go gładko nakleić nawet na skomplikowane kształtem powierzchnie. Jest gruby i śliski (sportowe) i wymyślony do długotrwałego noszenia. Można się w nim kąpać. Choć ja zawsze po marszu go ściągam i rano naklejam nowy. Kleję go na wielodniowych wyjazdach w miejscach gdzie czasem pojawiają mi się obtarcia. 

Od czasów gdy "wymyśliłem" te plastry zapomniałem o obtarciach i plastrach żelowych.

 

Pozdro

Wiesiek 

Lepiej zapobiegać niż gasić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, .Beata. napisał:

Masz praktycznie jedno 5 km podejście,ewentualnie drugie na Śnieżkę, 400 m przewyższenia na 20 km to właściwie płasko, potem lecisz w dół. Dlatego nie przepadam za Karkonoszami.

Wszyscy tak chodzą po Karkonoszach, głównym grzbietem wzdłuż granicy, co jest nudne. Ja chodzę tak, żeby nie mijać wiele osób po drodze, np.:

1100828180_Screenshot_20210510-124406_LocusMapPro.thumb.jpg.274642c122358bb3aac43c4968c85695.jpg

Na powyższym przykładzie tłumy idą z Okraj na Śnieżkę przez Czoło i Skalny Stół, więc tamtęndy nie chodzę.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...