Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wiosna, wiosna ..... stoi jak sosna!


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Ziemowit napisał:

I tak najciekawsze szlaki są po czeskiej stronie Karkonoszy. Niestety od jesieni transgraniczny ruch turystyczny jest zabroniony.

 

Twoje uogólnienia są po prostu słabe, takie nadmierne przegięcie z jednej strony na drugą.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MarioJ napisał:

 

Twoje uogólnienia są po prostu słabe, takie nadmierne przegięcie z jednej strony na drugą.

 

Racje ma i tyle, podobnie jest w Tatrach tylko sk zamiast cz. Tez żałuje. Oni maja ze cztery skiturowe trasy per se, nie jak u nas.

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, MarioJ napisał:

Twoje uogólnienia są po prostu słabe, takie nadmierne przegięcie z jednej strony na drugą.

Nie zauważyłem wobec swojego powyższego zdania - miałem na myśli tylko szlaki piesze. Chociaż czasem pewnie faktycznie za bardzo uogólniam.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gerald napisał:

Ale my mamy północną wystawę w Tatrach. 

 

56 minut temu, sstar napisał:

No mamy. Czasem to jest plusem. Dodatnim.

Zwłaszcza, jak można podziwiać krokusy przez 3 miesiace: począwszy od zachodniopomorskiego, przez ścianę wschodnią, skończywszy w Tatrach

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym....granice to są w umysłach ludzi, polityków. Zejdźcie na ziemię. Jaka różnica kto administruje jakim terenem? Dla mnie istotne jest to żeby była to w miarę możliwości mniejsza banda debili. W Tatrach powinno to być wspólne zarządzanie. Bo w efekcie mamy to że po jednej stronie niedźwiedź dostaje krzyżyk, a po drugiej może żyć.

Poczytajcie sobie wspomnienia Oppencheima, jak chodzili na wyrypy w Tatry. Nie specjalnie nie przejmowali się wtedy granicami. Do niedawna też mieliśmy też taką wolność.

Edytowane przez Gerald
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gerald napisał:

Poza tym....granice to są w umysłach ludzi, polityków. Zejdźcie na ziemię. Jaka różnica kto administruje jakim terenem? Dla mnie istotne jest to żeby była to w miarę możliwości mniejsza banda debili. W Tatrach powinno to być wspólne zarządzanie. Bo w efekcie mamy to że po jednej stronie niedźwiedź dostaje krzyżyk, a po drugiej może żyć.

W Karkonoszach też powinno być wspólne zarządzanie. Ale nigdy wspólne nie będzie. Bo ludzie chcą mieć władzę i decyzyjność w ramach swojego grajdołka. Do tego nakłada się ciąg dokonań i uwarunkowań, które były różne w przestrzeni przeszłości.

Granicę są i w czasach covid bardzo wyraźnie się ukazały.

Pięknie byłoby aby to był jeden wspólny park. Ale osobiście nie wierzę w pełne uspójnienie zarządzania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2021 o 00:23, MarioJ napisał:

Ale osobiście nie wierzę w pełne uspójnienie zarządzania.

W Tatrach takie pomysły były.

Tatry są podzielone jakby na trzy części, bo oprócz polskiej, słowacka strona jest podzielona na dwie części. Osobne decyzje w niektórych kwestiach są wydawane przez Kraj Preszowski i Kraj Żyliński.

Poniekąd, jeśli chodzi o ochronę przyrody, taki "wspólnym" zarządzaniem jest Natura 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 19.05.2021 o 20:18, Ziemowit napisał:

W Karkonoszach śnieg wytopił się mocno, nie za sprawą wysokich temperatur, bo tych nie było, ale za sprawą częstych opadów marznącego deszczu. Więc moja wcześniejsza prognoza, że do końca Maja śniegu nie będzie prawdopodobnie się sprawdzi. :D

 

W dniu 19.05.2021 o 21:04, marionen napisał:

Ja się wypowiedziałem o warunkach narciarskich panujących w obecnym sezonie na Hintertuxie, nie w Karkonoszach...

 

W dniu 20.05.2021 o 03:40, Ziemowit napisał:

No jak nie jak tak, tylko w innym temacie pisząc o śniegu w Karkonoszach, że nie mam racji. Ale już nie ważne. :)

 

W dniu 8.05.2021 o 16:50, marionen napisał:

Dla Ciebie Karkonosze to doliny, a dla mnie szczyty. Np. takie...

PSX_20210508_164351.thumb.jpg.aea644440019933e60d1d39da8bb9fd8.jpg

Każdy ma taką wiosnę na jaką zasługuje. Mówisz, że do końca maja🤔🤔🤔?

Pozdrawiam ze słonecznych białych szczytów!!!!!

Jeszcze raz przepraszam, ale nigdzie (chyba) nie napisałem, że nie masz racji. Do pogody mam podejście takie, że akceptuję to co przynosi, nie potrafię przewidywać jaka nastanie w krótszym lub dłuższym okresie czasu. Nie jestem mamadem (co mnie cieszy). Ty wiesz jak będzie w maju czy czerwcu, a ja czekam i korzystam ewentualnie z tego co zastanę w danej chwili i albo pochodzę na nartach, albo z buta, albo uda się coś zjechać, będzie śnieg czy nie będzie to w górach zawsze jest wspaniale. W Karkonoszach po polskiej jak i czeskiej stronie jest kilka miejsc gdzie śnieg zalega bardzo długo i można się nim nacieszyć kiedy wszystkim (prawie) się wydaje, że już jest w pełni wiosna czy nawet lato. 

Aktualny przykład...

1199500020_koty.thumb.jpg.9867e956afa219f6b8d1e3b9877b5daa.jpg

Pozdrawiam.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marionen napisał:

 

 

 

Jeszcze raz przepraszam, ale nigdzie (chyba) nie napisałem, że nie masz racji. Do pogody mam podejście takie, że akceptuję to co przynosi, nie potrafię przewidywać jaka nastanie w krótszym lub dłuższym okresie czasu. Nie jestem mamadem (co mnie cieszy). Ty wiesz jak będzie w maju czy czerwcu, a ja czekam i korzystam ewentualnie z tego co zastanę w danej chwili i albo pochodzę na nartach, albo z buta, albo uda się coś zjechać, będzie śnieg czy nie będzie to w górach zawsze jest wspaniale. W Karkonoszach po polskiej jak i czeskiej stronie jest kilka miejsc gdzie śnieg zalega bardzo długo i można się nim nacieszyć kiedy wszystkim (prawie) się wydaje, że już jest w pełni wiosna czy nawet lato. 

Aktualny przykład...

1199500020_koty.thumb.jpg.9867e956afa219f6b8d1e3b9877b5daa.jpg

Pozdrawiam.

Pieknie. Okolice Lucni z kamerki. Ale to kwiecień... błąd, czeski;-)

37EEF476-5639-4EFD-B549-CD70C848455D.jpeg

190B9E45-8186-48BF-9038-D8C129AAAB6A.png

8F3220C8-EF75-4B7C-AE1E-640FCE9CC837.jpeg

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
W dniu 21.03.2020 o 17:53, Gerald napisał:

Jest taka chwila, która dla mnie oznacza wiosnę. To moment kiedy mogę powiedzieć

Wiosna, wiosna czosnek niedźwiedzi stoi jak sosna. 

To najpiękniejsze sezonowe warzywo jakie znam. Można się nim cieszyć bardzo krótko. Wyrasta spod śniegu marcowego, a już na początku maja roślina więdnie.

Rośnie kilometrowymi łanami, szczególnie u nas w Karpatach. Lubi okolice młak, obszary podmokłe. Ma piękny czosnkowy zapach. Jego pola występowania są rzadkie. Można go uprawiać, jednak jest wymagający.

Jem go codziennie w tym krótkim okresie jego występowania.

Znam conajmniej dwa stanowiska w okolicach Krakowa gdzie występuje (nie napiszę gdzie ze względu na ochronę rośliny). Dzisiaj zakupiłem go na Placu Imbramowskim w Krakowie. 

Spróbujcie go surowego, jest niesamowity!

 

IMG_20200321_143101.jpg

Czosnek Niedźwiedzi

IMG_20220330_091248.thumb.jpg.87455162fa22303cee651954f049cf43.jpg

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...