Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart- porady


Bumer

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Ziemowit napisał:

A MTB?

Cześć

O rany, pomyłka oczywista. MTB=freride, BMX=frestyle.

Może być?

Zresztą tu nie chodzi o jakieś szczegóły. Znam gościa, który kręci sporo figur na GS +10 cm do wzrostu i takiego, który klepie w GS większości forumowej braci na dwóch różnych nartach.

Zasada jest prosta: im więcej gadania o sprzęcie = tym większy leszcz. :)

Pozdrowienia

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wojgoc napisał:Twoje kolejne wpisy tylko mnie utwierdzają w tym, ze bardziej kierujesz sie cena, zgodnie z zasada CCC, niż radami forumowiczów.

sam siebie określasz jako początkującego lecz ambitnego - kupujesz buty dla zaawansowanego narciarza z flex 120 bo rewelacyjna cena.

Kupujesz narty SL, mimo rad, ze nie ten czas, bo rewelacyjna cena.

Teraz tez dopytujesz o rodzaj nart, bo znalazłeś  kolejne modele w rewelacyjnej cenie.

Obojętnie które kupisz to w tych butach co kupiłeś, będzie Ci sie ciężko jeździło.

Gdyby człowiek nie kierował się cena i kupował to co najdroższe te pewnie do niczego by nie doszedł tylko siedział w kącie i ...wiec tu nie będę polemizował a jak chcesz mogę ci odsprzedać tecnica buty za 100€ z flexem 100 roczne 😉 tez promocyjnie rozmiar 27/27.5

poczytaj fora europejskie troszke odmienne od tych w PL ,idźmy dalej chociażby yt ciężko znaleźć kogoś mówiącego w ojczystym który tłumaczy merytorycznie ten sport jego dobre i złe strony a w innych językach problemu nie ma .... chociażby Morgan Petitniot cieszyłbym się żeby chociaż jeden z rodaków tłumaczył tak jak on A nie wstawiał filmy z bujaniem na prawo i lewo z 👏jesteś zajebisty 20 lat na stoku tylko troche wytłumaczenia bo jest duża grupa która zaczyna i skorzystałaby z wiedzy I  cennych wskazówek 

patrzac obiektywnie chociazby na to forum na którym udziela się około 20/25 osób W tym większości osoby które się znają  a na mój post odpowiedziało od początku 4/5 osób w tym rzeczowo i merytorycznie jedna @Mitek z których to odpowiedzi wyciągasz więcej konkretnych informacji dla siebie niż zadane pytanie to obrazuje jak musisz wszystko sobie wypośrodkować . 


wiec nie czepiaj się tylko jak masz coś sensownego do podpowiedzenia to z miła ochota przeczytam i przeanalizuje 
 


a za podpowiedzi/odp można tylko dziękować .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Victor - skoro masz sie zza ambitnego początkującego narciarza, który posiada roczne ( czyli w zasadzie nówki bo użyte kilka razy) buty z flexem 100 to po co kupujesz kolejne buty z flexem 120??? 

 Skoro nie masz problemu językowego by słuchać rad Morgana Pettitniot to czemu uważasz, ze zwykli forumowicze przekażą Ci lepsze rady???
Ilosc osób aktywnych na tym czy innym forum jest zmienna ale na każdym jest zawsze stała grupa „miłośników”. To, ze satysfakcjonujące Ciebie odp otrzymałeś o 1-2 forumowiczów nie świadczy źle o tym forum, tylko o tym, że innym nie chce sie setny raz odpowiadać na to samo pytanie a żądającemu nie chce sie przeszukać historii forum.

Osobiście, oprócz @Wujot, nie znam żadnego forumowicza.
moja odpowiedz - czy sensowna nie wiem - cokolwiek kupisz to będzie Ok na 1 wypad w sezonie. Gdybys jeździł w sezonie tyle co np @marboru to i ilośc odp/wskazówek byłaby większa 

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Victor napisał:

poczytaj fora europejskie troszke odmienne od tych w PL ,

a co doradzili Tobie na forach europejskich ?

Kupiłeś SL bo były tanie to bierz je na stok i zobaczysz czy Ci będą pasować (może masz blisko do jakiejś hali w Holandii)

Sklepowy Racetiger SL to bardzo przyjemna narta (kupiłeś 170 czy 165) a po 40stce i tak już większych postępów nie zrobisz jadąc w sezonie na kilka dni na narty

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wojgoc napisał:

który posiada roczne ( czyli w zasadzie nówki bo użyte kilka razy) buty z flexem 100 to po co kupujesz kolejne buty z flexem 120??? 

Ty tak serio?

Wiec, ja zmieniam but kiedy jest zle dopasowany i/lub zużyty... w tym przypadku był złe dopasowany i dodatkowe zabiegi nie pomagały 

7 godzin temu, wojgoc napisał:


Ilosc osób aktywnych na tym czy innym forum jest zmienna ale na każdym jest zawsze stała grupa „miłośników”. To, ze satysfakcjonujące Ciebie odp otrzymałeś o 1-2 forumowiczów nie świadczy źle o tym forum, tylko o tym, że innym nie chce sie setny raz odpowiadać na to samo pytanie a żądającemu nie chce sie przeszukać historii forum.

Nie satysfakcjonujaca tylko merytoryczna to duża różnica

Forum jest od tego żeby pomoc w doradztwie  w zrozumieniu bo nowe osoby będą zawsze i zawsze będą zadawały pytanie pod siebie a nie sąsiada 
Na szczęście są tacy co odp merytorycznie i chwała im za to !

7 godzin temu, Jeeb napisał:

kupiłeś 170 czy 165)

165


 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Victor napisał:

Gdyby człowiek nie kierował się cena i kupował to co najdroższe te pewnie do niczego by nie doszedł tylko siedział w kącie i ...wiec tu nie będę polemizował a jak chcesz mogę ci odsprzedać tecnica buty za 100€ z flexem 100 roczne 😉 tez promocyjnie rozmiar 27/27.5

poczytaj fora europejskie troszke odmienne od tych w PL ,idźmy dalej chociażby yt ciężko znaleźć kogoś mówiącego w ojczystym który tłumaczy merytorycznie ten sport jego dobre i złe strony a w innych językach problemu nie ma .... chociażby Morgan Petitniot cieszyłbym się żeby chociaż jeden z rodaków tłumaczył tak jak on A nie wstawiał filmy z bujaniem na prawo i lewo z 👏jesteś zajebisty 20 lat na stoku tylko troche wytłumaczenia bo jest duża grupa która zaczyna i skorzystałaby z wiedzy I  cennych wskazówek 

patrzac obiektywnie chociazby na to forum na którym udziela się około 20/25 osób W tym większości osoby które się znają  a na mój post odpowiedziało od początku 4/5 osób w tym rzeczowo i merytorycznie jedna @Mitek z których to odpowiedzi wyciągasz więcej konkretnych informacji dla siebie niż zadane pytanie to obrazuje jak musisz wszystko sobie wypośrodkować . 


wiec nie czepiaj się tylko jak masz coś sensownego do podpowiedzenia to z miła ochota przeczytam i przeanalizuje 
 


a za podpowiedzi/odp można tylko dziękować .

pozdrawiam

Cześć

Aleś poszedł! 10 postów - chyba zrozumieli już po 3. ;)

Wiesz kolega ma trochę racji choć sprzedaje ją może nieakceptowalnie dla Ciebie ale pisze dokładnie to samo co ja. Przez skórę czuć, że wpadłeś w pułapkę sprzętową i staramy się Cię z niej wyciągnąć bo to zła droga do poznawania narciarstwa.

Morgan... bez komentarzy. Ma dobre filmy prezentujące taktykę poruszania się po stoku, fajnie się słucha jego gadki (nawet ni w ząb nie znając francuskiego jak ja) i... tyle. Sporo mocno dyskusyjnych tez.

Teraz co do butów...

Buta 100 czy podobnego ciężko jest źle dobrać (zakładam, że osoba kupująca umie czytać i umie prawidłowo przymierzyć but narciarski) w dzisiejszych czasach. Po prostu wszystkie dane masz na tacy po zmierzeniu stopy (długość, szerokość, objętość) i bierzesz to co wychodzi z miarki po czym idziesz na stok i układa się w dwa trzy dni. I tu zaczyna się problem dlatego bo to są buty dość miękkie i jeżeli źle się ułożą (bo na przykład osoba źle w nich stoi na nartach - odchylenie) to są do wyrzucenia.

Bootfitting w wypadku butów miękkich to sztuka dla sztuki ze względów oczywistych.

Dlatego też lepszym pomysłem w obecnych czasach jest kupno buta twardego bo trudniej go zepsuć a jednocześnie zmusi Cię do prawidłowego stania - jeżeli w twardym bucie dobrze dobranym będziesz stał źle to się zmęczysz po pierwszym dniu.

Jak piszesz - jesteś ambitny - super. Swego czasu miałem w grupie chłopaka koło 35 lat, którego jakiś naprawdę dobry sprzedawca naciągnął na kupno sprzętu z samej góry katalogu. Gość miął sportowe buty, pierwszą SL itd. i... był naprawdę ambitny i twardy. Jak sam powiedział zdawał sobie sprawę, że sprzedawca wpuszcza go trochę w maliny ale olał to (na biednego nie trafiło) bo pomyślał: Skoro mam od razu najlepszy sprzęt jaki mogę dostać na rynku to znaczy, że resztę załatwić mogę już tylko ja sam. Gość więc od razu na wejściu rozprawił się z mitami dotyczącymi sprzętu i skupił na nauce jazdy. Po 3 tygodniach naprawdę dużo potrafił. Swobodnie czuł się w technikach równoległych, całkiem fajnie jeździł śmigiem, świetnie kontrolował prędkość w jeździe, opanował skręt cięty na płaskim i średnio stromym stoku itd.

Nie jest to modelowa droga do zapoznania się z narciarstwem ale dla ambitnych nie jest wcale zła... dla ambitnych.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Victor napisał:

..............

Forum jest od tego żeby pomoc w doradztwie  w zrozumieniu bo nowe osoby będą zawsze i zawsze będą zadawały pytanie pod siebie a nie sąsiada 
...................


 

 

 

..noo...każdy powinien wiedzieć od czego jest.... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2020 o 10:36, Mitek napisał:

..............

Jeżeli określisz sobie klasę sprzętu to dalej możesz już losować, chyba, że jesteś profesjonalistą znającym każdy konstrukcyjny niuans, kupującym sprzęt do bardzo konkretnego celu. Inaczej to zabawne konfabulacje.

I nie ma tu nic od czego można zwariować chyba, że samemu dobudowuje się teorię. Niuanse mają znaczenie dla wyczynowców a dla nas - amatorów - żadnego. Ja jeżdżę na nartach GS od wielu wielu lat i kupuję te, które są najtańsze i/lub najbardziej mi się podobają - obecnie nie mam żadnych nart i nie zamierzam kupować - nie ma to sensu.

Pozdrowienia

 

..najprawdziwsza prawda...ale jest jeszcze jeden aspekt

Jest rzesza ludzi..takich "gadżeciarzy" którzy po prostu lubią mieć coś na własność, najlepiej dobrego lub najlepszego -  to dla nich są te wszystkie rankingi, testy i to dzięki nim ten biznes żyje .. to oni kupują następny model narty bo producent dołożył literkę w nazwie narty którą już maja...

Żeby nie było - tez lubię mieć coś fajnego na własność ale "przeglądając" od niedawna (po latach) rynek sprzętu narciarskiego najpierw się przeraziłem ze będę musiał w pól stoku zmieniać narty bo zamiast się "bujać" na kantach będę chciał pojechać śmigiem "z wyskoku" 😃 (syndrom "atramentu do szóstej klasy")....

......na szczęście okazało się ze nie - następne narty tez sobie kupie ładne 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Aleś poszedł! 10 postów - chyba zrozumieli już po 3. ;)

Witam serdecznie 

To raczej przez jakiś przypadek, brak tu mojej złośliwości jakiejkolwiek 
 

Co do buta to miałem straszny problem z mrowieniem łydki po pewnym czasie w chwili przymiarki było wszystko ok lecz po pewnym czasie to dziwne nie komfortowe mrowienie nawet po tych wszyskich zabiegach jak i wkładkach pod pięta nic nie pomagało, wiec może faktycznie to problem prawidłowego stania

 

A co do całej reszty myśle ze w ta spirale zakupową nie wpadnę a do narciarstwa oby tylko zdrowie było 

 

pozdrawiam serdecznie 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wojgoc napisał:

Lub w Niemczech - Neuss czy Bottrop😁

Bottrop ma najsłabszy "śnieg", jak już to Neuss albo Landgraaf w Holandii.

Ciekawostka - od lat regularnie w sierpniu i wrześniu w Neuss trenują slalom  zawodnicy z klubów Południowego Tyrolu,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2020 o 09:28, Mitek napisał:

 ... Narta SL rzeczywiście nie jest ideałem do nauki jak każda narta specjalistyczna i stąd odradzanie jej zakupu. Dlaczego; budowa narty SL i jej skrętność powodują bardzo często wu początkujących trwałe wady techniczne w postaci skrętu przez wysunięcie narty wewnętrznej ...

Na rolkach uczyłem się jeździć sam i jakoś tak ( odruchowo ? ) podczas skrętu nigdy nie startowałem do skrętu od wewnętrznej ... Na nartach podobnie.

Edytowane przez Sławek Nikt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 12.07.2020 o 23:59, Jeeb napisał:

Kupiłeś SL bo były tanie to bierz je na stok i zobaczysz czy Ci będą pasować (może masz blisko do jakiejś hali w Holandii)

Sklepowy Racetiger SL to bardzo przyjemna narta (kupiłeś 170 czy 165) a po 40stce i tak już większych postępów nie zrobisz jadąc w sezonie na kilka dni na narty

Właśnie jestem po 4 godzinach jazdy na stoku w Landgraaf i w końcu poczułem co to jazda na krawędzi kiedy ciało jest powiedzmy środkiem a biodra i nogi przemieszczają się w prawo i lewo kontrolując nadmierna prędkość.  Rewelacyjne uczucie . Daleka droga przede mną ale krok po kroku ...,
Co do nart  SL Volkl WOW!  I tyle napisze . Choć jestem początkujący który stracił 30 lat nie jeżdżąc na nartach a mający 41 wiosen.


Na marginesie dla początkujących  co chcą kupić  nowe obuwie mogę tylko tyle doradzić żeby mniej jak 120 flexa nie brali szkoda kasy  . Nie słuchali sprzedawców ze 90 czy 100 wystarczy nie wystarczy! Zmieniłem but ze 100 na 120 i to był strzał w 10 całkowicie inna postawa . 

Pozdrawiam 

5A9843F9-E38E-4F5F-BD85-2AFE8FA6E75F.jpeg

Edytowane przez Victor
Dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...