Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co myślicie o miejscowości Fieberbrunn ?


Rekomendowane odpowiedzi

W sumie skoro jakieś tam księżniczce pomogła woda z miejscowej studni na gorączkę - stad nazwa Fieberbrunn od Fieber - czyli gorączka i Brunnen - źródełko, studnia - to kto wie, moze w czasach pandemii nie jest to taka zła miejscówka i moze ta woda na Covid19 tez da radę...

Edytowane przez Cosworth240
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy tam miejscówkę chyba 2 lata temu. Stoki Fieberbrunn przyjemne, ale wiele ich nie jest, tak na jeden dzień w moi, odczuciu. Ogromną zaletą jest możliwość skorzystania z połączenia ze SkiCircus, które niestety jest mocno wrażliwe na wiatr i w czasie naszego 6-dniowego pobytu otwarte było przez 2 dni. Korzystaliśmy wtedy z karnetu Salzburger Super Ski Card, co pozwoliło nam zrobić sobie narciarskie safari, ale z dojazdem samochodowym. Byliśmy w Kitzbuhel, liznęliśmy Ski Welt... świetne wspomnienia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, artix napisał:

Ale Fiberbrunn wchodzi w sklad Cyrku, i nikt chyba nie jedzie wylacznie tam. No a Cyrk to Poezja ;)

Zgadza się Cyrku kusi. Ale chyba nie tym razem. Przeanalizowałem połączenia autobusowe z wyciągami i niestety nie są one dobre. 
Niby apartament jest blisko przystanku, ale częstotliwość jazdy autobusu jest mała.
Znajomi ze względu na opiekę na dziećmi, jeździć będą na zmianę. Właśnie dlatego potrzebuję miejscówki z bardzo dobrym połączeniem ski bus.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Arek1982 napisał:

Zgadza się Cyrku kusi. Ale chyba nie tym razem. Przeanalizowałem połączenia autobusowe z wyciągami i niestety nie są one dobre. 
Niby apartament jest blisko przystanku, ale częstotliwość jazdy autobusu jest mała.
Znajomi ze względu na opiekę na dziećmi, jeździć będą na zmianę. Właśnie dlatego potrzebuję miejscówki z bardzo dobrym połączeniem ski bus.   

Nie rozumiem czegos. Przeciez z kazdego miejsca mozna objechac caly Cyrk bez zadnych busow.

98e66da774f24bc0_e878a2b0182ec3c2@2x.jpg

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, artix napisał:

Nie rozumiem czegos. Przeciez z kazdego miejsca mozna objechac caly Cyrk bez zadnych busow.

98e66da774f24bc0_e878a2b0182ec3c2@2x.jpg

Apartament jest 3 km od najbliższego wyciągu (  Bergbahnen Fieberbrunn), żeby dostać się do wyciągu musisz skorzystać z autobusu. 
Znajomi, żeby mogli się wymienić, też muszą skorzystać z autobus.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Arek1982 napisał:

Apartament jest 3 km od najbliższego wyciągu (  Bergbahnen Fieberbrunn), żeby dostać się do wyciągu musisz skorzystać z autobusu. 
Znajomi, żeby mogli się wymienić, też muszą skorzystać z autobus.  

No ale bedziecie startowac z Fiberbrunn wiec tak czy inaczej wciaz bedzie dostep do Calego Cyrku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artix, jak napisałam wyżej możliwość korzystania ze SkiCircus jest, ale połączenie jest bardzo, ale to bardzo wrażliwe na wiatr. Zamykane jest nawet kiedy chodzą wszystkie inne wyciągi. Dodatkowo, jeśli dobrze pamietam, trzeba się wyrobić do 15.30 więc trzeba się mocno pilnować. Pomysł połączenia jest świetny, ale nie zmienia to faktu, ze jest to cześć peryferyjna w stosunku do reszty SkiCircus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Arek1982 napisał:

Zgadza się Cyrku kusi. Ale chyba nie tym razem. Przeanalizowałem połączenia autobusowe z wyciągami i niestety nie są one dobre. 
Niby apartament jest blisko przystanku, ale częstotliwość jazdy autobusu jest mała.
Znajomi ze względu na opiekę na dziećmi, jeździć będą na zmianę. Właśnie dlatego potrzebuję miejscówki z bardzo dobrym połączeniem ski bus.   

   A musicie nocować w Fieberbrunn ?

   Domyślam się, że chodzi o przyszły sezon. Ja nocowałem w Viehhofen (pensjonat Pamina - z buta do skibusa 5 minut, rano co 10 minut, a do nowego wyciągu zellamseeXpress 10 minut). Za tydzień za 4 osoby płaciłem 425 E.

  A w  Leogang (z łatwym dojazdem do Saalbach) w pobliżu dolnych stacji gondolek też można znaleźć pensjonaty z rozsądnymi cenami, np.  https://www.vorderrain.at/ 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, idealist napisał:

Artix, jak napisałam wyżej możliwość korzystania ze SkiCircus jest, ale połączenie jest bardzo, ale to bardzo wrażliwe na wiatr. Zamykane jest nawet kiedy chodzą wszystkie inne wyciągi. Dodatkowo, jeśli dobrze pamietam, trzeba się wyrobić do 15.30 więc trzeba się mocno pilnować. Pomysł połączenia jest świetny, ale nie zmienia to faktu, ze jest to cześć peryferyjna w stosunku do reszty SkiCircus.

Ale czy to rzeczywiście jest istotny problem? Może mieliście pecha - byłem sporo razy w SHL i nigdy nie było zamkniętego połączenia. Podejrzewam zresztą, że jak już się wydostaniesz to zawsze wrócisz, choć może być trochę z buta do żółtej gondolki.

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Arek1982 napisał:

Apartament jest 3 km od najbliższego wyciągu (  Bergbahnen Fieberbrunn), żeby dostać się do wyciągu musisz skorzystać z autobusu. 
Znajomi, żeby mogli się wymienić, też muszą skorzystać z autobus.  

a musi to być koniecznie TEN apartament i taki ogromny ośrodek?

Szukajcie mniejszego ośrodka i noclegu w pobliżu kolejki lub trasy.

W jakim terminie ma być  ten wyjazd ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, hupon napisał:

   A musicie nocować w Fieberbrunn ?

   Domyślam się, że chodzi o przyszły sezon. Ja nocowałem w Viehhofen (pensjonat Pamina - z buta do skibusa 5 minut, rano co 10 minut, a do nowego wyciągu zellamseeXpress 10 minut). Za tydzień za 4 osoby płaciłem 425 E.

  A w  Leogang (z łatwym dojazdem do Saalbach) w pobliżu dolnych stacji gondolek też można znaleźć pensjonaty z rozsądnymi cenami, np.  https://www.vorderrain.at/ 

 

W terminie w którym się wybieramy ( 27.12.20  -- 03.01.21 ) nie ma żadnego wyboru. Jeśli cokolwiek się trafi, to cena jest kosmiczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jeeb napisał:

a musi to być koniecznie TEN apartament i taki ogromny ośrodek?

Szukajcie mniejszego ośrodka i noclegu w pobliżu kolejki lub trasy.

W jakim terminie ma być  ten wyjazd ?

 

Termin 27.12.20 - 03.01.21. Bardzo trudno jest cokolwiek znaleźć, raz, że jest to wysoki sezon, dwa, że nie jest to termin od soboty do soboty, tylko od niedzieli do niedzieli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...