Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ankieta - Filmowa jazda po stokach


JC

Filmowa jazda po stokach  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Stanąłem przed mały dylematem, od którego ośrodka zacząć. Pomyślałem, żeby zrobić mały quiz, ala głosowanie i sprawdzić jakie są Wasze preferencje.


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 01.04.2020 o 16:00

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

@Mitek dzięki za uwagi, każda jest cenna i do rozważenia. 

Każdy ma swoją wizje ale wiadomo, że początkowy pomysł trzeba zmieniać i dlatego takie wpisy są potrzebne.

Nie da się jednak wszystkim dogodzić, @Jeeb na przykład nie lubi muzy a inni już tak. 

Co do komentarzy to ja na takich pojedynczych przejazdach nie widzę tego. Zbyt powtarzalne.

Pracuję jednak od miesiąca nad pewnym pomysłem, na razie nie będę zdradzał szczegółów. Zakładam, że zajmie mi jeszcze jeden miesiąc.

Jak skończę to dam znać i chętnie posłucham komentarzy. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Sportego360 napisał:

dogodzić, @Jeeb na przykład nie lubi muzy

no już nie musisz mi dogadzać, zresztą napisałem tylko że nie lubię durnej muzyki.

Muzyka musi podkreślać przesłanie filmiku a niestety większość youtubowych twórców wrzuca byleco bo akurat to było modne.

Pomysł z dokumentacją tras jest dobry ale taka jazda od startu do mety w jednym kawałku jest dla postronnego oglądacza strasznie nudna,

najpóźniej po 20sek. zaczynam przewijać do przodu.

Zobacz ile można przekazać w 1:10 używając odpowiedniej muzyki i krótkich cięć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Sportego360 napisał:

Cześć,

@Mitek dzięki za uwagi, każda jest cenna i do rozważenia. 

Każdy ma swoją wizje ale wiadomo, że początkowy pomysł trzeba zmieniać i dlatego takie wpisy są potrzebne.

Nie da się jednak wszystkim dogodzić, @Jeeb na przykład nie lubi muzy a inni już tak. 

...................

Pozdrawiam.

Cześć

Jasna sprawa. To Twój pomysł i twoje dzieło.

Muzyka na nartach, w trakcie jazdy, dla mnie jest również nieakceptowalna, a zaznaczam próbowałem, pierwszy raz to chyba jeszcze z walkmanem.

Słuch jest zbyt ważny, również w analizie przejazdu innych aby pozbawiać się tych wrażeń. Jakby tak nie było to po co mikrofony ustawione na trasę w czasie relacji na przykład.

Pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Mitek said:

Muzyka na nartach, w trakcie jazdy, dla mnie jest również nieakceptowalna, a zaznaczam próbowałem, pierwszy raz to chyba jeszcze z walkmanem.

I tu są dwie szkoły. Jak pytam Młodych to wszyscy mówią, że muzyka musi. Ja prywatnie wole bez.

Stąd na ostatnich filmach muza jest mocna ściszona tak by odgłosy wiatru, szumu czy nart były słyszalne.

To jest proces który cały czas się rozwija i zmienia. Nie da się ukryć, że eksperymentuje cały czas, chodź dla widza może to być niekoniecznie zauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Jeeb said:

no już nie musisz mi dogadzać, zresztą napisałem tylko że nie lubię durnej muzyki.

Jeśli chodzi o muzykę to w grę wchodzi tylko muzyka darmowa. Wybór, jakość i tak zwana chwytliwość jest jednak na niższym poziomie niż tej muzyki na co dzień  słyszanej.

Ale bynajmniej nie narzekam.

3 hours ago, Jeeb said:

Zobacz ile można przekazać w 1:10 używając odpowiedniej muzyki i krótkich cięć.

Aleś odpalił profeskę. Zostawiam bez komentarza bo zbyt dużo musiałbym pisać! :)

Edytowane przez Sportego360
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sportego360 napisał:

I tu są dwie szkoły. Jak pytam Młodych to wszyscy mówią, że muzyka musi. Ja prywatnie wole bez.

Stąd na ostatnich filmach muza jest mocna ściszona tak by odgłosy wiatru, szumu czy nart były słyszalne.

To jest proces który cały czas się rozwija i zmienia. Nie da się ukryć, że eksperymentuje cały czas, chodź dla widza może to być niekoniecznie zauważalne.

Cześć

Nie ma raczej dwóch szkół. Słuch jest niezbędny do prawidłowej oceny podłoża, szybkości poruszania się, skuteczności manewru, bezpieczeństwa przed innymi itd.

Myślę oczywiście o muzyce w czasie jazdy.

Swego czasu pojawił się też taki "trynd", że puszczano muzykę na stoku z radiowęzła. To jest dopiero koszmar!

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sportego360 napisał:

Aleś odpalił profeskę. Zostawiam bez komentarza bo zbyt dużo musiałbym pisać!

no niestety to nie moja produkcja

Nawet kiedyś miałem podobny do Twojego pomysł aby udokumentować najfajniejsze trasy w Alpach

ale dałem sobie spokój

- tu próba pokazania czarnej z Cime Caron w Val Thorens (900m przewyższenia)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 31.03.2020 o 09:41, Sportego360 napisał:

Po początkowych wypowiedziach forumowiczów spodziewałem się, że grono zwolenników polskich stoków wygra w cuglach. A tu okazuje się, iż żaden z Polskich resortów nie zbliżył się do prowadzącej trójki. Ciekawe....

..dziękuje za twoje filmiki - znakomicie zdadzą egzamin jako materiały dydaktyczne dla mojej zony ....będą dobre do "oswajania" z nowymi górkami 🙂

..będę wyczekiwał następnych - zwłaszcza zrobionych w Polsce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Dobrze, że wywołałeś mnie do TABLICY.

Zapraszam na trasę numer 1 w Nassfeld. 

Super trafiliśmy bo przy dolnej stacji cały czas grała kapela włoska - przeboje od pop'u, poprzez rock aż do włoskich wyciskaczy łez.

Aby zjechać z góry 1 trzeba wyjechać dwoma wyciągami, tu widać ten dłuższy - stara kanapa na 4 osoby a później krótkim też 4 osobowym krzesłem na szczyt. 

Szkoda, że słońce zaszło jak filmowałem ale no cóż trzeba czasami brać to co dają :) bo innej okazji można nie mieć.

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mitek  W założeniu nie ma to być film ekscytujący, z migawkami pięknych ujęć z jazdy. Tego jest dużo w sieci, super się to ogląda ale tam nie ma wiedzy którą ja chce przekazać.

Tu zamierzenie jest całkowicie inne. Pokazanie ośrodka narciarskiego poprzez prezentacje tras.  

Jak chcesz to posłuchaj 

 

A @Mitek nie pozdrawiaj jak będziesz pisał do mnie. Mam wrażenie, że nie jest to kwestia twojej uprzejmości a bardziej prowokacji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

To złe masz wrażenie. Poddajesz ocenie Twoją produkcję - licz się z oceną negatywną. Kiedyś już pisałem jak z punktu widzenia przydatności narciarskiej taki film powinien wyglądać. Każda dłuższa trasa jest zmienna w sensie rytmu jazdy szybkości, zastosowanej w danym momencie techniki itd., i jak chcesz to pokazać to musisz swoja jazdę trochę "przerysować" a przynajmniej uczynić zmienną w taki sposób aby pokazywała zmienność kolejnych fragmentów trasy. W Twoim filmie jazda jest jednostajna i to jego największa wada.

Ale następnym razem będę klaskał jak małpa o Ty będziesz się cieszył, OK? ;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarioJ napisał:

Mitek, problem jest taki że część ludzi nie oczekuje tak bardzo krytycznych recenzji. Oczekuje miłych pochwał albo milczenia. Może warto częściej milczeć ?

Ja np. w wątkach z video relacjami rzadko się wypowiadam, milczę.

 

Cześć

Starty nie bądź dzieckiem. Jak ktoś upublicznia swoje dokonania automatycznie poddaje je ocenie i koniec. Ja nie mam zwyczaju głaskać dla zasady. Boisz się krytyki - siedź cicho - to chyba dość proste.

Wiem w jaki sposób prezentować trasę aby to było czytelne i pomocne dla osób, które jada pierwszy raz - robiłem to setki razy - stąd ocena i porady.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Mitek said:

Ale następnym razem będę klaskał jak małpa o Ty będziesz się cieszył, OK?

Chwileczkę, a gdzie jest jakaś prośba o klaskanie? Przeczytaj moje posty i napisz jak znajdziesz. Nie proszę się o like'i. 

 

Twój pierwszy post nie wprowadzał nic do rozmowy :

On 5/21/2020 at 9:24 PM, Mitek said:

Film... sorry do dupy.

bo to chyba nie rada!

O tyle ten Twój wpis drugi można uznać za radę. Dzięki, może skorzystam w przyszłości. Problem w tym, że za dużo mam nagranych materiałów by z nich zrezygnować.

7 hours ago, MarioJ said:

Mitek, problem jest taki że część ludzi nie oczekuje tak bardzo krytycznych recenzji.

Zgadzam się z @Mitek 

3 hours ago, Mitek said:

Starty nie bądź dzieckiem. Jak ktoś upublicznia swoje dokonania automatycznie poddaje je ocenie i koniec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2020 o 18:18, Sportego360 napisał:

Przepraszam. Dobrze, że wywołałeś mnie do TABLICY.

Zapraszam na trasę numer 1 w Nassfeld. 

Super trafiliśmy bo przy dolnej stacji cały czas grała kapela włoska - przeboje od pop'u, poprzez rock aż do włoskich wyciskaczy łez.

Aby zjechać z góry 1 trzeba wyjechać dwoma wyciągami, tu widać ten dłuższy - stara kanapa na 4 osoby a później krótkim też 4 osobowym krzesłem na szczyt. 

Szkoda, że słońce zaszło jak filmowałem ale no cóż trzeba czasami brać to co dają :) bo innej okazji można nie mieć.

 

 

Cześć,

jak klikam w film który załączyłeś, mam strasznie rozmyty obraz w niskiej rozdzielczości.  Jak skopiuję link, obraz wraca do normalnej rozdzielczości. 

Edytowane przez moruniek
coś tam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...