Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ankieta - Filmowa jazda po stokach


JC

Filmowa jazda po stokach  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Stanąłem przed mały dylematem, od którego ośrodka zacząć. Pomyślałem, żeby zrobić mały quiz, ala głosowanie i sprawdzić jakie są Wasze preferencje.


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 01.04.2020 o 16:00

Rekomendowane odpowiedzi

@Sportego360 Może i ja się wypowiem bo trochę się tym interesuje. Generalnie fajnie pokazane ale np dla mnie nie jest to jakoś bardzo przydatne, dlaczego? A no dlatego,że nie pokazuje tej dynamiki- jakiekolwiek uślizgi, nierówności, półki, skarpy, jakim stylem jeździsz itp itd (mam nadzieję że rozumiesz o co chodzi). 

Natomiast pokazuje całokształt czyli trasa+widok czyli to co najważniejsze dla takiego "szarego człowieczka" który jedzie pierwszy raz, bądź po prostu jest ciekawy jak wyglądają trasy w danym regionie, nawet jeśli a) nie jeździ b) jeździ bo "jeździ" i interesują go ale troszkę co innego- czy trasa jest długa/krótka, szeroka, jak duże jest nachylenie tego typu sprawy. 

Dlatego uważam, że takie filmy są potrzebne, ale celem autora było chyba skierowanie właśnie do takiej grupy odbiorców. Bo podejrzewam, że dla wielu na tym forum takie filmy dużo nie wniosą, ale mogą pomóc tym początkującym, ewentualnie niezdecydowanym dla których jak już się powtórzę nie liczą się te "szczegóły" na trasach.

Edytowane przez Micheł
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2020 o 10:03, Mitek napisał:

Cześć

Fajny pomysł. Podoba mi się taka uporządkowana, jednorodna formuła prezentacji Ze zdjęciami informacją topo itd.

Podziwiam również włożona pracę, bo pewnie trochę godzin na to poświęciłeś. Pewnie masz w planach jakiś katalog albo coś. Czy my myślałeś o wykorzystaniu filmów innych użytkowników na przykład.

Co do prezentacji samej trasy z jazdy...

Dla mnie bez wartości. Po pierwsze nie lubię tego typu filmów w ogóle. Po drugie w sensie prezentacji sposobu jazdy po danej trasie bez wartości. Zbyt dużo zmiennych. Ale to Twój projekt więc..

Może gdybyś w trakcie jazdy krótko komentował, bo zazwyczaj jedziesz dość wolno - myślę, że dobrze bo jest na to sporo czasu. Wiesz takie krótkie komentarze typu:

- mijamy zjazd w prawo na trasę X

- dojazd z lewej trasy Y, niebezpiecznie itd.

Serdeczne pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sportego360 napisał:

Chwileczkę, a gdzie jest jakaś prośba o klaskanie? Przeczytaj moje posty i napisz jak znajdziesz. Nie proszę się o like'i. 

 

Twój pierwszy post nie wprowadzał nic do rozmowy :

bo to chyba nie rada!

O tyle ten Twój wpis drugi można uznać za radę. Dzięki, może skorzystam w przyszłości. Problem w tym, że za dużo mam nagranych materiałów by z nich zrezygnować.

Zgadzam się z @Mitek 

 

Cześć

Powyżej wkleiłem swój post  z 01.04.2020 z radami ( sam za niego dziękowałeś) a było ich jeszcze więcej w temacie, więc nie kłam brachu. Last chance na fajną zabawę.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Micheł napisał:

@Sportego360 Może i ja się wypowiem bo trochę się tym interesuje. Generalnie fajnie pokazane ale np dla mnie nie jest to jakoś bardzo przydatne, dlaczego? A no dlatego,że nie pokazuje tej dynamiki- jakiekolwiek uślizgi, nierówności, półki, skarpy, jakim stylem jeździsz itp itd (mam nadzieję że rozumiesz o co chodzi). 

Natomiast pokazuje całokształt czyli trasa+widok czyli to co najważniejsze dla takiego "szarego człowieczka" który jedzie pierwszy raz, bądź po prostu jest ciekawy jak wyglądają trasy w danym regionie, nawet jeśli a) nie jeździ b) jeździ bo "jeździ" i interesują go ale troszkę co innego- czy trasa jest długa/krótka, szeroka, jak duże jest nachylenie tego typu sprawy. 

Dlatego uważam, że takie filmy są potrzebne, ale celem autora było chyba skierowanie właśnie do takiej grupy odbiorców. Bo podejrzewam, że dla wielu na tym forum takie filmy dużo nie wniosą, ale mogą pomóc tym początkującym, ewentualnie niezdecydowanym dla których jak już się powtórzę nie liczą się te "szczegóły" na trasach.

Cześć

Wybacz ale zupełnie nie wiesz o czym piszesz. Samo pytanie: "jakim stylem jeździsz"? już to zdradza.

Film nic nie pokazuje poza tym, że ktoś jedzie w dół a chyba nie o to chodzi w zamierzeniu. Dla początkujących czy słabszych narciarzy ten film jest właśnie pułapką i o to mam największe pretensje.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Micheł napisał:

@Mitek moja wypowiedź nie była kierowana w twoja stronę, po za tym nie interesuje mnie twoje zdanie. 

Cześć

Nieważne ale brzmiała jak mojej sąsiadki,która nie ma dzieci ale radzi jak je wychowywać. Szkoda, bo warto się uczyć. Ile czasu jeździsz na nartach Michele?

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Mitek said:

Powyżej wkleiłem swój post  z 01.04.2020 z radami ( sam za niego dziękowałeś) a było ich jeszcze więcej w temacie, więc nie kłam brachu. Last chance na fajną zabawę.

Mam wrażenie, że żyjesz we własnym świecie. Ten post jest odklejony od rzeczywistości tak samo jak ten skierowany do @Micheł

Nakręciłeś się i czerpiesz z tego radość, satysfakcje itp. 

Nawet nie zauważasz, że obrażasz ludzi. Staram się spokojnie z Tobą rozmawiać i nie obrażać Cię a jednak to chyba jeszcze bardziej Cię denerwuje.

Co ma post z 01.04 do tej całej sytuacji? Chyba tylko ty wiesz!

Nieważne. Nie potrzebuje Twojego wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, Micheł said:

Natomiast pokazuje całokształt czyli trasa+widok czyli to co najważniejsze dla takiego "szarego człowieczka" który jedzie pierwszy raz, bądź po prostu jest ciekawy jak wyglądają trasy w danym regionie, nawet jeśli a) nie jeździ b) jeździ bo "jeździ" i interesują go ale troszkę co innego- czy trasa jest długa/krótka, szeroka, jak duże jest nachylenie tego typu sprawy. 

Dokładnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Sportego360 napisał:

......

Co ma post z 01.04 do tej całej sytuacji? Chyba tylko ty wiesz!

....

Cytuję post o którym piszesz. Zwracam uwagę na fragment: "Co do prezentacji samej trasy z jazdy" - skoro to nic nie ma do oceny filmu prezentującego trasę z jazdy....Koniec pieśni kolego.

"Fajny pomysł. Podoba mi się taka uporządkowana, jednorodna formuła prezentacji Ze zdjęciami informacją topo itd.

Podziwiam również włożona pracę, bo pewnie trochę godzin na to poświęciłeś. Pewnie masz w planach jakiś katalog albo coś. Czy my myślałeś o wykorzystaniu filmów innych użytkowników na przykład.

Co do prezentacji samej trasy z jazdy...

Dla mnie bez wartości. Po pierwsze nie lubię tego typu filmów w ogóle. Po drugie w sensie prezentacji sposobu jazdy po danej trasie bez wartości. Zbyt dużo zmiennych. Ale to Twój projekt więc..

Może gdybyś w trakcie jazdy krótko komentował, bo zazwyczaj jedziesz dość wolno - myślę, że dobrze bo jest na to sporo czasu. Wiesz takie krótkie komentarze typu:

- mijamy zjazd w prawo na trasę X

- dojazd z lewej trasy Y, niebezpiecznie itd.

Serdeczne pozdrowienia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

O Hintertux'ie już prawie wszystko się powiedziało i pokazało na filmach. 

Na tym filmie podejście bardziej bardziej zwiedzające - szukanie optymalnej trasy by przejechać po wszystkich trasach i wyciągach.

Jak tylko macie czas to zapraszam na chwile do Austrii :) na razie wirtualnie ale mam nadzieje, że już za niedługo każdy będzie mógł sprawdzić lub sobie przypomnień jak to jest jeździć po lodowcu. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czekając na otwarcie wyciągów wrzucam "Playliste" z trasami w Jurgów Ski - ⛷️⛷️

Pierwsze (2) trasy były kręcone w styczniu zeszłego roku, kiedy pięknie świeciło słońce ☀️, ale nie było wystarczająco śniegu by pojeździć na czerwonej i czarnej trasie.

Trasy 3, 5 i 6kręciłem w marcu na ostatnim swoim szusowaniu, tuż przed ogłoszeniem zamknięcia "Wszystkiego".

Może kiedyś uda się załapać na słoneczną pogodę i będzie można podmienić filmiki.

Trasa 1 - https://youtu.be/1powFsfay2A

 

Trasa 2 - https://youtu.be/fGVbw-1Qwr0

Trasa 3 - https://youtu.be/Azd3T0UIQzw

Trasa 5 - https://youtu.be/3fq_7hys8Fo

 

Trasa 6 - https://youtu.be/S2mA49TzV7E

jurgowski-mapa.jpg.de9698f92c1cf036dbad99e9fa9bfc37.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To pewne, że filmy nikomu nie poprawią humoru, bo co innego jeździć a co innego oglądać. :( 

A serce boli po wczorajszej Anty-Logicznej informacji dotyczącej stoków.

Wrzucam jednak, może jednak ktoś się uśmiechnie.

BSA - Beskid Sport Arena w Szczyrku - przejazd trasami 1, 3, 5. 

Filmowane w styczniu tamtego roku koło godziny 15 i nawet w niektórych momentach widać przebłyski słońca.😀

Bardzo mało ludzi i w godzinę więcej się najeździłem niż przez cały dzień na Skrzycznym. 

Rozwiązanie z jednym głównym wyciągiem i kilkoma trasami o różnym stopniu trudności jest rewelacyjne.

bsa_mapa_tras.thumb.jpg.48fc72025d8db8a7beb13971b750ba7d.jpg

Trasa 1 niebieska - i jazda w tunelu :) - 

Trasa 4 czerwona - 

 

Trasa 4 FIS czarna - i jazda nad tunelem - 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Był w tamtym tygodniu wypad na Szklana Górę, a że pogoda dopisywała to można było włączyć kamerę. 

Wyciąg jeden, trasa też jedna nie licząc krótkiego wyciągu na dole dla uczących się.

Zapraszam na przegląd tych, którzy znają i tych, którzy nie słyszeli o wyciągu w Harbutowicach niedaleko Krakowa.

Przy okazji dowiedziałem się, że istniały a może nadal istnieją plany drugiego wyciągu.

mapa-osrodka.jpg.aa2c32058acf635b7cc6f8dae9dec3c2.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeden z moich ulubionych stoków na jakich lubię jeździć ⛷️ w Polsce. Może dlatego w większości "odpłaca" mi taką piękną pogodą przy której można podziwiać Babią Górę ⛰️.  

Niby jeden wyciąg 1️⃣ i tylko jedna trasa 1️⃣, ale coś mnie tu przyciąga. Chodź w gruncie rzeczy wolę jazdę na "zwiedzanie". Jak to się mówi wyjątki potwierdzają regułę 👍.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sportego360 napisał:

Jeden z moich ulubionych stoków na jakich lubię jeździć ⛷️ w Polsce. Może dlatego w większości "odpłaca" mi taką piękną pogodą przy której można podziwiać Babią Górę ⛰️.  

Nigdy tam nie jeździłem, jakoś nie było okazji tam zawitać. Może uda się w przyszłym sezonie bo trasa bardzo fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

W tamtym roku była zdjęciowa i tekstowa relacja z Nassfeld ⛷️ opublikowana przez @marboru oraz zdjęciowa @JC.
Dorzucę też swoje trzy grosze, a raczej filmy z tras bo ośrodek warty jest wpisania na listę do zobaczenia. Sporo czerwonych tras, austriackie przygotowanie ośrodka i włoskie jedzenie. A przede wszystkim słońce, które ma swój zegar odmierzający ilość godzin słonecznych. ☀️
Na ten moment wschodnia część ośrodka z trasami jednocyfrowymi - 1️⃣3️⃣4️⃣6️⃣7️⃣8️⃣9️⃣.

Link do playlisty 🎥🎥🎥.

https://youtube.com/playlist?list=PLUFVEIvwdBAysz47bPoGseh9v5AeNSyPm


Teraz w planie trasy z centrum, a na koniec te po zachodniej części. Trochę jeszcze potrwa za nim opublikuje je wszystkie. Ale mam nadziej, że wcześniej niż później 😀.

 

Poniżej jedno z kilku miejsc z pięknym widokiem przy górnej stacji numer 1. Tu też znajduje się zegar "słoneczny".

 
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, Tatita said:

@Sportego360 Ha! Wybieram się (mam nadzieję) do Nassfeld na 3 Króli i oglądam Twoje filmiki od kilku dni. Uśmiechnąłem się jak zobaczyłem nick na youtube ;)

Na to jadę teraz na dopingu 😀 by zdążyć przed 6.01. Pracuje teraz nad trasą numer 23.

Polecam też Gerlitzen w Villach. Mniejszy ośrodek, ale watro zobaczyć na przykład na powrocie. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...