Narty - skionline.pl
Jump to content

Ankieta - Filmowa jazda po stokach

Filmowa jazda po stokach  

25 members have voted

1. 1. Stanąłem przed mały dylematem, od którego ośrodka zacząć. Pomyślałem, żeby zrobić mały quiz, ala głosowanie i sprawdzić jakie są Wasze preferencje.

This poll is closed to new votes

• Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 04/01/2020 at 04:00 PM

Recommended Posts

Cześć,

@Mitek dzięki za uwagi, każda jest cenna i do rozważenia. 

Każdy ma swoją wizje ale wiadomo, że początkowy pomysł trzeba zmieniać i dlatego takie wpisy są potrzebne.

Nie da się jednak wszystkim dogodzić, @Jeeb na przykład nie lubi muzy a inni już tak. 

Co do komentarzy to ja na takich pojedynczych przejazdach nie widzę tego. Zbyt powtarzalne.

Pracuję jednak od miesiąca nad pewnym pomysłem, na razie nie będę zdradzał szczegółów. Zakładam, że zajmie mi jeszcze jeden miesiąc.

Jak skończę to dam znać i chętnie posłucham komentarzy. 

Pozdrawiam.

• Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ok - BSA - tego nie ma w ankiecie to można wrzucić poza konkursem. Muza jest ale zawsze można ściszyć!!!    Mimo wszystko na ankietę liczę nadal  

Przepraszam. Dobrze, że wywołałeś mnie do TABLICY. Zapraszam na trasę numer 1 w Nassfeld.  Super trafiliśmy bo przy dolnej stacji cały czas grała kapela włoska - przeboje od pop'u, poprzez r

Ostatnio pojawiło się coś gorszego - dudniący głośnik w plecaku 😡. Kiedyś zapytałem takiego "nadawacza", czy nie lepiej ze słuchawkami, bo nie uszczęśliwia wszystkich wokół, ale nie za bardzo wiedział

Posted Images

26 minut temu, Sportego360 napisał:

dogodzić, @Jeeb na przykład nie lubi muzy

no już nie musisz mi dogadzać, zresztą napisałem tylko że nie lubię durnej muzyki.

Muzyka musi podkreślać przesłanie filmiku a niestety większość youtubowych twórców wrzuca byleco bo akurat to było modne.

Pomysł z dokumentacją tras jest dobry ale taka jazda od startu do mety w jednym kawałku jest dla postronnego oglądacza strasznie nudna,

najpóźniej po 20sek. zaczynam przewijać do przodu.

Zobacz ile można przekazać w 1:10 używając odpowiedniej muzyki i krótkich cięć.

45 minut temu, Sportego360 napisał:

Cześć,

@Mitek dzięki za uwagi, każda jest cenna i do rozważenia. 

Każdy ma swoją wizje ale wiadomo, że początkowy pomysł trzeba zmieniać i dlatego takie wpisy są potrzebne.

Nie da się jednak wszystkim dogodzić, @Jeeb na przykład nie lubi muzy a inni już tak. 

...................

Pozdrawiam.

Cześć

Jasna sprawa. To Twój pomysł i twoje dzieło.

Muzyka na nartach, w trakcie jazdy, dla mnie jest również nieakceptowalna, a zaznaczam próbowałem, pierwszy raz to chyba jeszcze z walkmanem.

Słuch jest zbyt ważny, również w analizie przejazdu innych aby pozbawiać się tych wrażeń. Jakby tak nie było to po co mikrofony ustawione na trasę w czasie relacji na przykład.

Pozdrowienia

21 minutes ago, Mitek said:

Muzyka na nartach, w trakcie jazdy, dla mnie jest również nieakceptowalna, a zaznaczam próbowałem, pierwszy raz to chyba jeszcze z walkmanem.

I tu są dwie szkoły. Jak pytam Młodych to wszyscy mówią, że muzyka musi. Ja prywatnie wole bez.

Stąd na ostatnich filmach muza jest mocna ściszona tak by odgłosy wiatru, szumu czy nart były słyszalne.

To jest proces który cały czas się rozwija i zmienia. Nie da się ukryć, że eksperymentuje cały czas, chodź dla widza może to być niekoniecznie zauważalne.

3 hours ago, Jeeb said:

no już nie musisz mi dogadzać, zresztą napisałem tylko że nie lubię durnej muzyki.

Jeśli chodzi o muzykę to w grę wchodzi tylko muzyka darmowa. Wybór, jakość i tak zwana chwytliwość jest jednak na niższym poziomie niż tej muzyki na co dzień  słyszanej.

Ale bynajmniej nie narzekam.

3 hours ago, Jeeb said:

Zobacz ile można przekazać w 1:10 używając odpowiedniej muzyki i krótkich cięć.

Aleś odpalił profeskę. Zostawiam bez komentarza bo zbyt dużo musiałbym pisać! :)

Edited by Sportego360
  • Like 1
2 godziny temu, Sportego360 napisał:

I tu są dwie szkoły. Jak pytam Młodych to wszyscy mówią, że muzyka musi. Ja prywatnie wole bez.

Stąd na ostatnich filmach muza jest mocna ściszona tak by odgłosy wiatru, szumu czy nart były słyszalne.

To jest proces który cały czas się rozwija i zmienia. Nie da się ukryć, że eksperymentuje cały czas, chodź dla widza może to być niekoniecznie zauważalne.

Cześć

Nie ma raczej dwóch szkół. Słuch jest niezbędny do prawidłowej oceny podłoża, szybkości poruszania się, skuteczności manewru, bezpieczeństwa przed innymi itd.

Myślę oczywiście o muzyce w czasie jazdy.

Swego czasu pojawił się też taki "trynd", że puszczano muzykę na stoku z radiowęzła. To jest dopiero koszmar!

Pozdrowienia

• Like 2

Ostatnio pojawiło się coś gorszego - dudniący głośnik w plecaku 😡. Kiedyś zapytałem takiego "nadawacza", czy nie lepiej ze słuchawkami, bo nie uszczęśliwia wszystkich wokół, ale nie za bardzo wiedział o co mi chodzi.

• Like 4
2 godziny temu, Sportego360 napisał:

Aleś odpalił profeskę. Zostawiam bez komentarza bo zbyt dużo musiałbym pisać!

no niestety to nie moja produkcja

Nawet kiedyś miałem podobny do Twojego pomysł aby udokumentować najfajniejsze trasy w Alpach

ale dałem sobie spokój

- tu próba pokazania czarnej z Cime Caron w Val Thorens (900m przewyższenia)

• Like 2
5 godzin temu, Annaa napisał:

zatrzymujemy się poniżej grupy stojącej.

za każdym razem przypominam całej grupie

Niestety na stokach nawet doświadczeni narciarze "ćwiczą" osypywanie się śniegiem powiązane z ogólnogrupową uciechą.

• 1 month later...
W dniu 31.03.2020 o 09:41, Sportego360 napisał:

Po początkowych wypowiedziach forumowiczów spodziewałem się, że grono zwolenników polskich stoków wygra w cuglach. A tu okazuje się, iż żaden z Polskich resortów nie zbliżył się do prowadzącej trójki. Ciekawe....

..dziękuje za twoje filmiki - znakomicie zdadzą egzamin jako materiały dydaktyczne dla mojej zony ....będą dobre do "oswajania" z nowymi górkami 🙂

..będę wyczekiwał następnych - zwłaszcza zrobionych w Polsce 

Przepraszam. Dobrze, że wywołałeś mnie do TABLICY.

Zapraszam na trasę numer 1 w Nassfeld. 

Super trafiliśmy bo przy dolnej stacji cały czas grała kapela włoska - przeboje od pop'u, poprzez rock aż do włoskich wyciskaczy łez.

Aby zjechać z góry 1 trzeba wyjechać dwoma wyciągami, tu widać ten dłuższy - stara kanapa na 4 osoby a później krótkim też 4 osobowym krzesłem na szczyt. 

Szkoda, że słońce zaszło jak filmowałem ale no cóż trzeba czasami brać to co dają :) bo innej okazji można nie mieć.

• Like 3
  • Thanks 1
2 godziny temu, Mitek napisał:

Film... sorry do dupy.

Pamiętam,he znam! trenera narciarskiego z Karpacza ,który zapytany...-jak jechałam Wojtku"? -odparł -Mam być szczery ?... do dupy.

Kocham Wojtka trenera z Karpacza do dziś:)

@Sportego360 świetna robota.masz suba:x

• Thanks 1

@Mitek  W założeniu nie ma to być film ekscytujący, z migawkami pięknych ujęć z jazdy. Tego jest dużo w sieci, super się to ogląda ale tam nie ma wiedzy którą ja chce przekazać.

Tu zamierzenie jest całkowicie inne. Pokazanie ośrodka narciarskiego poprzez prezentacje tras.  

Jak chcesz to posłuchaj 

A @Mitek nie pozdrawiaj jak będziesz pisał do mnie. Mam wrażenie, że nie jest to kwestia twojej uprzejmości a bardziej prowokacji. 

Cześć

To złe masz wrażenie. Poddajesz ocenie Twoją produkcję - licz się z oceną negatywną. Kiedyś już pisałem jak z punktu widzenia przydatności narciarskiej taki film powinien wyglądać. Każda dłuższa trasa jest zmienna w sensie rytmu jazdy szybkości, zastosowanej w danym momencie techniki itd., i jak chcesz to pokazać to musisz swoja jazdę trochę "przerysować" a przynajmniej uczynić zmienną w taki sposób aby pokazywała zmienność kolejnych fragmentów trasy. W Twoim filmie jazda jest jednostajna i to jego największa wada.

Ale następnym razem będę klaskał jak małpa o Ty będziesz się cieszył, OK? ;)

Pozdrowienia

Mitek, problem jest taki że część ludzi nie oczekuje tak bardzo krytycznych recenzji. Oczekuje miłych pochwał albo milczenia. Może warto częściej milczeć ?

Ja np. w wątkach z video relacjami rzadko się wypowiadam, milczę.

4 godziny temu, MarioJ napisał:

Mitek, problem jest taki że część ludzi nie oczekuje tak bardzo krytycznych recenzji. Oczekuje miłych pochwał albo milczenia. Może warto częściej milczeć ?

Ja np. w wątkach z video relacjami rzadko się wypowiadam, milczę.

Cześć

Starty nie bądź dzieckiem. Jak ktoś upublicznia swoje dokonania automatycznie poddaje je ocenie i koniec. Ja nie mam zwyczaju głaskać dla zasady. Boisz się krytyki - siedź cicho - to chyba dość proste.

Wiem w jaki sposób prezentować trasę aby to było czytelne i pomocne dla osób, które jada pierwszy raz - robiłem to setki razy - stąd ocena i porady.

Pozdrowienia

9 hours ago, Mitek said:

Ale następnym razem będę klaskał jak małpa o Ty będziesz się cieszył, OK?

Chwileczkę, a gdzie jest jakaś prośba o klaskanie? Przeczytaj moje posty i napisz jak znajdziesz. Nie proszę się o like'i. 

Twój pierwszy post nie wprowadzał nic do rozmowy :

On 5/21/2020 at 9:24 PM, Mitek said:

Film... sorry do dupy.

bo to chyba nie rada!

O tyle ten Twój wpis drugi można uznać za radę. Dzięki, może skorzystam w przyszłości. Problem w tym, że za dużo mam nagranych materiałów by z nich zrezygnować.

7 hours ago, MarioJ said:

Mitek, problem jest taki że część ludzi nie oczekuje tak bardzo krytycznych recenzji.

Zgadzam się z @Mitek 

3 hours ago, Mitek said:

Starty nie bądź dzieckiem. Jak ktoś upublicznia swoje dokonania automatycznie poddaje je ocenie i koniec.

W dniu 21.05.2020 o 18:18, Sportego360 napisał:

Przepraszam. Dobrze, że wywołałeś mnie do TABLICY.

Zapraszam na trasę numer 1 w Nassfeld. 

Super trafiliśmy bo przy dolnej stacji cały czas grała kapela włoska - przeboje od pop'u, poprzez rock aż do włoskich wyciskaczy łez.

Aby zjechać z góry 1 trzeba wyjechać dwoma wyciągami, tu widać ten dłuższy - stara kanapa na 4 osoby a później krótkim też 4 osobowym krzesłem na szczyt. 

Szkoda, że słońce zaszło jak filmowałem ale no cóż trzeba czasami brać to co dają :) bo innej okazji można nie mieć.

Cześć,

jak klikam w film który załączyłeś, mam strasznie rozmyty obraz w niskiej rozdzielczości.  Jak skopiuję link, obraz wraca do normalnej rozdzielczości. 

Edited by moruniek
coś tam
  • Like 1
27 minutes ago, moruniek said:

Cześć,

jak klikam w film który załączyłeś, mam strasznie rozmyty obraz w niskiej rozdzielczości.  Jak skopiuję link, obraz wraca do normalnej rozdzielczości. 

Dzięki za informację. Nie wiem dla czego :(. Poszukam coś na necie.